Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 120
(#) pl13 válasza Dancsi hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Azért érdekes a típusa, mert ez alapján lehet habszélt kérni hozzá a gyárban, ugyanis 20 centisből volt többféle méretezésű hab is.
(#) didyman válasza pl13 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Én nem jártam a raktárában még sose és a beszerzési forrásait sem ismerem, ezek szerint Te igen..
(#) Dancsi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Nah, az nem is olyan drága. Utána fogok nézni.
Köszönöm mindenkinek!
(#) pl13 válasza didyman hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Egy hangszórógyár maradt az országban, kínairól meg nem tud lebontani ilyen membránt, mivel más a csapmérete.
(#) didyman válasza pl13 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Valahonnét Te is beszerzed.
(#) pl13 válasza didyman hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Az más, én magam gyártom.
(#) laj91 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Üdv!
Tudnátok adni pár tippet, h gyűrűzzem újra a hangszórómat, már olvasgattam a fórumot, ott találtam olyat amiben leírták, hogy kell, de ott alulról én pedig felülre szeretném rakni a gyűrű peremét a membránon! Ez lenne az első javításom így minden jó tanács és tipp érdekelne!
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Milyengyűrű? Membránszél?
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Igen! csatoltam képet is, ő lenne az!

Kép115.jpg
    
(#) radocziandras hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok.Nem tudjátok, hogy hol lehet 200mm-es gumi membránszélt kapni?A somogyit, meg az mnc-t megnéztem, de ott nincs.

Előre is köszönöm a seítséget.
(#) laj91 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Helló!
Mindenképpen gumi kell? Mert szivacsosat azt tudok!
(#) pl13 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Normális habszél van a H2000-nél, elvileg gumit is lehetne szerezni TVM-eset, de annyira nem jók azok a szélek, hogy érdemes lenne...
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Milyen hangszóró is ez? Mert úgy nézem, hogy az a membránszél nem hozzá való, és ránézésre úgy tűnik, hogy az eredeti szél is alulról kötődött a membránhoz.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Igen-igen az eredeti alulról volt! Ezt kaptam hozzá nem teljesen olyan mint az eredeti, de az eladó azt mondta jó lesz! Ez egy jamo hangszóró!
(#) laj91 hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Hogy tudom úgy megcsinálni a membrán szélt jól, hogy a tekercs középen maradjon és ne érjen majd hozzá a mágneshez? Nem merek nekiállni tanácsok nélkül...
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Várjunk még egy kicsit, nézzük meg a méreteit előbb, nekem gyanús, hogy létezik ehhez jó méretezésű habszél is.

Kell a membrán és a régi habszél külső átmérője (a kosár belső pereme).
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Nos kosát belső peremén én 18cm mértem a membrán átmérője pedig 16,2 cm! Mit most vettem a miért nem jó? nem tartaná rendesen? Csak azért kérdezem,h tudjam
(#) M.Béla válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hello!

Ez egyszerű.

Fogsz egy régi film negatív tekercset,ebből annyit tömködsz szorosan körkörösen a légrésbe amennyi csak belefér,megragasztod a peremet ,száradás után kihúzod a negatívot és tökéletesen középpontosan marad.
Nálam bevált.
(#) laj91 válasza M.Béla hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Helló!
Köszi szépen! Igen találékony! Keresek is pár tekercset a munkához De még megvárom pl13 válaszát a habszélre, én nem tudom hol lehet szerezni ilyet, mert ahol vettem a mostanit, csak ilyenek voltak!
Köszi még egyszer
(#) pl13 válasza M.Béla hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hát ez mondjuk javításkor nem így működik, attól, hogy te központosra húzod a csévét a filmekkel, még ragaszthatod rosszul a szélét, a másik gond meg az, hogy le kell szedni hozzá a porvédőt, ezzel pedig sérül a membrán, szóval inkább nem kéne bántani.
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Amit most vettél, úgy látom, hogy kínai habszél, tehát eleve nem jó, se az anyaga, se a formája, mert ilyen vastag rilnijű széllel ezt a hangszórót nem lehet javítani. Az anyaga meg olyan, hogy pár év múlva magától széthullik.

Megnéztem, ha jó méreteket adtál meg, 180mm, és 162mm, akkor tudom, milyen hsz, és elég nehéz eset, csak hasonló membránszél létezik, de az sem pont ilyen, kéne vágni valamennyit a membránból, hogy használni tudd, őszintén szólva, nem biztos, hogy meg tudod csinálni.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ez az-az elporladós fajta? Azt néztem,h erősebb az új szél! Oh, hát ez nem jó hír.., És pontosan mennyit kéne vágni a membránból? És a hasonlóval működhet rendesen? Mert végül is az a lényeg
(#) laj91 válasza M.Béla hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Amúgy a negatív dia filmes dolog mégsem lenne jó, mert most néztem a porfogó valamilyen merevített textil szerűség, az pedig könnyen sérül...
(#) deniel hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Vezprémben vagy Székesfehérváron ismer valaki olyan helyet, ahol tekercselnek hangszórót?

Székesfehérváron a H2000-nél mennyi idő alatt csinálják meg?

Deniel
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Olyan 2mm-t körbe, tehát átmérőben 4-et, a hozzá legközelebbi habszél a HA20-484-é, a Hangszóró 2000-nél kapható.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
És ah én ezzel rakom össze mennyire változnak meg a paraméterei? Sokat romolhat a hangzás? Azt a 2mm szerintem meg tudom oldani! Az oldalon megtaláltam a 160mm-es membránszélt az lenne a jó?
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ezzel nem lehet összerakni. És nem is lenne érdemes, mert rosszabb lesz, mint volt. Leírtam már mi a baja, nem jó az anyaga, túl kemény, ezzel a T-S paraméterek másznak el, rossz a csillapítása, ezzel meg az átvitelét rontod el, és belül nincs megfeleleően tömörítve a szerkezete, olyan mint a mosogatószivacs, emiatt meg viszonylag hamar szétesik.

Nem 160, hanem 200mm, mivel HA20-at írtam, de van többféle membránszél is ebben a méretben, és a 484-é jó a tiédhez.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Csak azért nyaggatam azt a szélt, mert egy ezres volt és így ennyi kiment az ablakon, de tanultam belőle előbb kérdezek! Ezt a H2000-et egyáltalán nem ismertem, egy kis híradás technikai boltban szoktam vásárolni! És hogyan tudom megcsinálni szépen,h a tekercs ne másszon el, hanem maradjon a helyén? Valamivel ki tudom támasztani vagy valami, mert nem akarom, hogy ahogy a ragasztó húz elmozdítsa...
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ezreeeeeessss? :O Jézusom. Párszáz Forintos összeg.

a központosítás úgy zajlik, hogy pontosan körbevágod a membránt, felragasztod a szélt a membránra, aztán megnézed, hogy mennyire illeszkedik a kosárhoz, és alapesetben ha megynomod befelé, majd felengeded a pille+szél központba húzza-e a membránt. Szerencsés esetben igen, ilyenkor lehet ragasztani.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hát igen , én is néztem a H2000-en, milyen olcsó, és azért csodálkoztam, hogy ez a rosszabb minőség ennyi volt! Erre vidéken már csak így van Köszi, hát remélem össze fog jönni, bár az első mindig nehezen megy... Úyy tudok próbálni, ha felragasztottam a membránra és utána valamivel lefogatom a szélt a kosárra? Így csak akkor álok neki ragasztani, ha minden középen van.
Következő: »»   6 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem