Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   541 / 3944
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Miért nem jó így?

Kapu.JPG
    
(#) bladika válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Rendben köszönöm! Nem is akarom túl bonyolítani! Ezt valaki megkért, hogy csináljam meg neki, szóval így is jobb mint a gyári.

Azért így is sikerült kétszer dolgozni! A csatlakozó fejet gyönyörűen felforrasztottam amikor észre vettem...



..,hogy a burkolatot nem húztam fel!
Mindig ezt csinálom!
Még egyszer köszi!
(#) feki00 válasza Dani494 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Így jó, valószínűleg proli007 nem vette észre hogy azok nor kapuk az elején.
Viszont az ő megoldása valahogy szimpatikusabb nekem
(#) proli007 válasza Dani494 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hello!
De jó így, csak az elején ÉS kapukat láttam. (Diódával, meg szerintem egyszerűbb, főleg ha utólag akarod "rábarkácsolni.)
üdv! proli007
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Akkor ez a két kapcsolás egyenértékű?
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Na és amit Te küldtél kapcsolás,az hogyan szűri ki,hogy csak 0 0 0 0 0 0 0 0-nál (vagyis amikor a kijelzőn 00 jelenik meg) csipogjon.
Mert mondjuk 0 1 1 0 1 1 0 0-nál (amit nem tudom milyen számot jelez a kijelző) nem csipog?
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Ja és még valami,a diódák milyenek? 4148-asok jók?
(#) norby1 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hello!

proli007: Nah erre nem is gondoltam, hogy egy NOR kaput ilyen egyszerűen össze lehetne állítani pár diódából és egy tranzisztorból. De igazad van, ez tényleg egy sokkal egyszerűbb megoldás
Legalább ma is tanultam valami újat.
üdv. Norbi
(#) proli007 válasza Dani494 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hello!
Félre érted. Ha két számlálót figyelsz, akkor a bemeneten nem négy, hanem nyolc dióda szükséges. Akkor, ha mind két számláló nullát mutat, csak akkor jelez.
(Ha bármely bemenet szintje magas, az első tranyó kinyit, és lezárja a másodikat. Erre az oszcilláció leáll.)
Bármelyik kis dióda jó.
üdv! proli007
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szóval ha a kapcsolásba,a jelenlegi diódák fölé még teszek négyet ,akkor csak 0000000-nál csipog a kapcsolás?
(#) Gery hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van pár 12V-os relém, de a táp ami behúzná 24V-os. Ha simán bekötök elé egy ellenállást az működne?
(#) Dani494 válasza Gery hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Én a helyedben egy 7812-es IC-vel oldanám meg.
(#) bancsi15 hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne a csatolt kapcsolást illetően.

Az gondot okozna, ha a 4,7K helyett 10K-t, a 10µF helyett 100µF/16V-ot, a tranzisztor előtti 10K helyett pedig 100K-t használnék? A tranzisztor pedig BC546 lenne.
Ezek vannak itthon
Köszi
(#) Dani494 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Köszönöm a segítségeteket: proli007,norby1,feki00 és kiskacsa2009!
Minden jót!
(#) Gery válasza Dani494 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
De elég sokat kéne "húzogatni" vele, és akkor sok 7812-ot kéne vennem ami sokba kerül... Akkor ellenállással nem lehet?
(#) Kicsa válasza Gery hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szia!
De meg lehet oldani egy,a tekercs ellenállásával egyenértékű ellenállás sorbakötésével is. Szerintem mindegy hogy a stabkocka vagy az ellenállás fűt...Az hogy mennyire : relé árama*12V (az ellenálláson eső feszültég). Tehát meg lehet,én is így oldottam meg az akkuőrben ,a 24 V-os változatnál.
Üdv Kicsa
(#) Josi777 hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Egy ultrahang adó készülékkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Elvileg 40kHz-en kéne működnie, de szkóppal nézve csak 100Hz körüli érték jön ki belőle. A piezo lapka egy kb. 2m-es, 4 eres kábellel van csatlakoztatva, de csak 2 ér van bekötve, a másik 2 üresen hagyva (tőben lecsípve a piezo felőli végén). Már átnéztem a fellelhető oszcillátor kapcsolásokat, de nem találtam meg ezt a megoldást. Ha a bemenetén változtatom a feszültséget, akkor a kimeneti amplitudó is változik, de nem a kívánt frekivel. Vajon mi lehet a probléma?
A tranyó melegszik rendesen, valamint a táp egyenirányítója is, tehát valamit "csinál" a készülék. A tekercset próbáltam mérni (kb. 10mm-es ferrit), de furcsa értéket kaptam. Ugyanis a műszer méréshatárának változtatásakor más-más értéket mértem, de még közelítőleg sem 150uH-it, ezért úgy gondolom, hogy a műszerrel lehet gond. A táp kondiját is cseréltem már, mivel az a 100Hz-es jel gyanús volt, de az sem segített.

ultra.JPG
    
(#) vicsys hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy ventilátor kapcsoláshoz.
Adott egy késleltetett kikapcsolású 230V-os venti, rákötve a lámpa áramkörére. Sajnos, azonnal elindul a lámpa felkapcsolásakor, ami előnytelen, ha csak valaki beugrik pl.: tisztítószerért. Tehát: szükségem lenne egy kis bekapcsolási késleltetésre (kb. 1-2 perc). Külön trafót és áramkört (IC/tranzisztor) nem szívesen használnék mert kevés a hely a beépítésre.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) feki00 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Hőkapcsoló a lámpaizzóra?
(#) vicsys válasza feki00 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Az ötlet jó lenne. Mi a helyzet az energia takarékos izzóval és a neoncsővel? :miaz:
(#) feki00 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2009 / 1
 
Hát azt melegíteni kell bizony hogy bekapcsoljon a hőkapcsoló :wilting:
(#) Balaa16 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Hogyan kell bekötni egy INFRA vevőt úgy, hogy, ha nem kap INFRA fényt, akkor zárjon egy áramkört? Néztem a HESTORE.hu-n egy INFRA vevőt, de annak három lába van. És milyen LED kell hozzá?
Előre is köszi!
(#) zacc válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szerintem fogalmaz pontosabban mit szeretnél épiteni.
Mert ez igy egy kicsit homályos .Ezzel az ic-vel infra jelet vesznek mondjuk egy távirányitotol ami egy megfelelő hulámhoszra van hangolva, majd ezt a jelet egy MCU feldolgoza.
(#) Csaplar hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Hi!

Épített már valaki digitális iránytűt? Tudnátok segíteni, hogy milyen szenzor kell hozzá és milyen elven működik?

Köszi
Zoli
(#) djgaby hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok.
Adott egy reloop rmx20-as keverőpult, és a master RCA kimenete valahogy nemoké, mert ma meghallgattam minden hangszínt, a mély tartományban úgy szól mintha kilenne ütve a hangszóró, pattogó hangot ad ki...
De ha átkötöm a kimenetet a 6,3JACK-re akkor minden oké..
és a hangfal is jó mert 2 hetes..
szerintetek mi lehet a baj ?
(#) jocki17 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet egy aiwa hifin a védelmet kikapcsolni, illetve kiktni?
(#) djgaby válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Miért szeretnéd kikapcsolni ?
Szerintem nem érdemes kikapcsolni, mert zárlatkor igencsak elszállhat a végfokod... és esetleg más is...
Én azt javaslom hagyd úgy ahogy van...
De ha mégis kiszeretnéd kapcsolni... a többiek biztos segítenek neked
(#) jocki17 válasza djgaby hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Üdv!

A akkor hagyom igzad van!
Van itthon egy 2n3055-ös tranzisztorom, lehetne belőle valamit építeni?
(#) djgaby válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
esetleg építhetsz erősítőt is ha van kedved..
itt egy kapcsolás: 10W audio erősitő TIP41,42 2N3055 MJE2055-el
(#) jocki17 válasza djgaby hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Kössz a rajzot!
Körülnézek itthon és ha megvannak az alkatrészek, neki is állok !
Kössz Üdv: joci
Következő: »»   541 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem