Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 16
(#) hard válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Szerintem ez egy elektronikai forum es nem nyelvtan ora.Leszarom ki hogy irja,fo hogy megertse az ember.Ha valakim kotekedni jar ide azert ne tegye.Ok nem vagyok egy nagy magyar,de sokan ertik mire gondolok,a tapasztaltabak. ,Masik nem tok ekezetet teni mivel angol windowsom van :friday
U.I es lehet hogy tudnek en is helyesen irni,de nem nagyon van itt ra ido,orulok ha ezt is leirom,neha anyi melom van.Bocs megyek en visza a topikomhoz
(#) hard válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
ok,azt hittem hogy uj,sorry
(#) Marty McFly válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Összearktam úgy ahogy te! Bekötöttem a 4,7k-t! Működik is! Elég gyorsan kioldja a védelmet így! Most így hallgatom! A kérdésem az lenne hogy te is tapasztaltad hogy nem lehet full hangerőre venni így? Vagy jól sejtem hogy csak az akku tudása határolja be a lehetőségeimet? Rákötöttem kettőt párhuzamosan, de akkor sem tudtam fentebb tekerni egy pontnál pedig elvileg duplázódott az amperóra!
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
És még anyit írnék hogy az az ellenállás ha jól néztem a megszenesedett színkódmaradványokat, akkor 100Ohm, és 98 at mérek rajta! Ráadásul ha kiveszem, akkor az erősítő nem is szól! Szóval lehet hogy kicsit megsült de még valszeg jó! Mostmár semmi másra nem tudok gyanakodni csak a gyorsdiódákra! Talán azért nem engedné indulni, mert van kb 1V fesz eltérés a két oldal között? Az egyik gyorsdiódát ráadásul kicseréltem másfajtára amit egy pc tápból nyertem ki! Lehet be kéne tenni mellé a párját is?
(#) emmzolee válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Stimmel amit leírtál

Átmegyek a műhelybe, és megnézem neked milyen volt az eredeti.

R26?

Holnap megírom ok?
(#) Marty McFly válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Okok! Kíváncsi vagyok mire fogsz jutni! Nekem egyenlőre nincs több ötletem!
(#) emmzolee válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Na csináltam egy fénykép albumot a SAL erősítőről.

SAL SAF 2070 erősítő képek

Szerintem jól látszik minden, mert 6megapixeles képeket csináltam.

az R26 ellenállás szinkódja: barna, fekete, barna, arany. Akkor ez egy 100 ohmos.

Kép: Hivatkozás

Ma megint neki esek.
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
rosszul raktam föl a képet

Kép: Hivatkozás
(#) Marty McFly válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Igen ő lenne az az ellenállás! Most látom a képekből hogy a tiéd is 2003.04.10. én készült, mint az enyém! És ugyanaz a bajuk is úgy néz ki! Úgy látszik a kínaiak ezen a napon ezt a hibalehetőséget építették be
(#) emmzolee válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Ja! A Q annyukat
(#) Inhouse válasza hard hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szerintem meg egy akármilyen fórumon is elvárható, hogy az illető tudjon írni, olvasni, kérdezni és válaszolni, ha ezek nem mennek, akkor ne várjon csodát. Mindazonáltal, mint írtam, láttam az adatlapod, és rajtad nem kérném ilyen szigorúan számon, de javaslattal éltem. Ha elfogadod jó, ha nem, és visszatromfolsz, akkor lehet, hogy a kis lelked megnyugszik, de nálam biztos nem vágódsz be...

Üdv
Inhouse
(#) hard válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Mivel nem vok buzi,nem akkarok a sajat nememnel bevagodni
U.I:Olvastam en itt mar olyanokat,es nem kisebbsegi volt az illeto aki irta
(#) Sendi hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek.

Nekem egy SAl erősítőben tönkrementek a FET-k.
TIP: PT35 PT36

Mivel tudnám helyettesíteni őket?

Köszönettel
(#) Pixi hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Hali!

Keresek SAL PRO900-as erösítőhöz kapcsolási rajzot!
Vagy ha másnem segítség is elég lenne, hogy a tranyók FET-ek stb miylen sorrenben vannak a két oldalon!
Elöre is köszi!
(#) emmzolee válasza Pixi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hello

Nem tudom, mert nem volt olyannal dolgom, de azt tudom, hogy az is full fetes, és szerintem ugyan abból az alkatrészekből van, mint ez az erősítő, (SAF 2070)
(#) Directors hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Üdv!
Van egy SAL saf2070 erősítőm.
Kicseréltem benne a a rossz feteket meg átmértem a többi alkatrészt a bordán.Bekapcs puff el is ment a bizti meg az IRFZ 44N(mind a kettő).Szépen kiszedtem őket. Ezután bekapcs a led pirosan világít majd átváltott zöldre.Utána kipróbáltam úgy is,hogy rákötöttem a hangszórót de úgy nem váltott át zöldre.

Szerintetek merre keresgéljem a hibát?
Mi lehet a hibája?
(#) laj91 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Üdv!
Van nálam egy sal rfx 7230-as autós erősítő azzal a problémával, hogy a protect zöld lámpa világít! Már megmértem a végtranyókat azok jók, és rámértem a kimenetre, és csipogott a multi mikor a jobb + és a ball - nál mértem! ez lehet valamelyik kisebb tranzisztor baja? Nagyrészt c1815 és a1015 van benne. HA ez még segít a tulajdonos szerin azt volt, hogy (gondolom döngette) és akkor leállt, de újra szokta indítani és akkor ment tovább, de most végleg megállt!
(#) Tetye válasza laj91 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ha zölden világit szerintem pont hogy mennie kéne.
Nekem mindig zöld a wrc500ason kivéve ha nem tetszik neki az akku fesz.
(#) laj91 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Oh tényleg most néztem meg már újra forrasztottam, de nincs hol kipróbálja az a baj! Amúgy az említette hibára van valami ötleted, mert ügye a tulajnál nem ment...
(#) laj91 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Na találtam akkumlátort, összerakosgattam... És működik Elég volt neki egy újra forrasztgatás Köszi a hozzászólást
(#) Tetye válasza laj91 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
tipp: vékony tápkábel? alul biztizve? esetleg kiment bizti? zárlatos, nem megfeleő ellenálásu hangszoró? hibás kábelek?

(#) goldscorpio07 hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.
A napokban kaptam egy sal saf 2070-es erősítőt...tilt folyamatosan azt megoldom
Viszon az a bajom hogy az előző tulajdonos kitörte belőle mind a két potit és nem tudom milyen értékűek voltak...Akinek van ilyen erősítője,nézze már meg nekem legyen szíves Előre is köszönöm,üdv.
(#) levaitamas válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ha jól emlékszem a hangerő 10kB, a másik 100kA. De erősítsetek meg benne.
(#) bendoroland hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok.Nekem van egy SAL autós erősítőm és az a gond vele hogy nem akar átváltani zöldre a piros led csak világít.Szétszedtem és nem láttam rajta semmit hogy elégett volna vagy hogy valami szakadt lett volna. Valaki tudna nekem segíteni A válaszokat előre is köszönöm
(#) goldscorpio07 válasza bendoroland hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Szia,írj egy típusszámot...de attól a következőket csináld:A feteket kapd ki és mérd ki őket...szinte biztos vagyok benne hogy valamelyik IRF... lesz a ludas,amit eddig javítottam jó 90%-ánának ez volt a kínja.
Üdv.
(#) bendoroland válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Itt a tipuszám sal saf 3070
(#) goldscorpio07 válasza bendoroland hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Szétszeded és a fent leírtakat nézd meg...
Szerintem nem sokban különbözik az öcsitől a 2070-től.
Üdv.
(#) bendoroland válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
csak annyiban külömbözik hogy ebben három végfok van vagyis négy mert hídba van kötve kettő
(#) hard válasza bendoroland hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Udv

En meg ilyet nem javitotam de hasonlo hibajut mar igen.A tapban van egy ic,nalam bizonyos TL-tipusu volt,azt csereltem volt meg kett zener dioda 15v az volt zarlatos,meg egy SA tipusu tranyo.Ezeket nezd at,szerintem megjavul.Udv Istvan
(#) Braien724 hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Sziasztok! Sikerült nekem is belehúzni a tutiba egy WRC500-a SAL erősítővel. Nekem is villog a LED pirosan. Adjatok tanácsot hogyan induljak neki
Következő: »»   4 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem