Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műterhelés építése
 
Témaindító: cimopata, idő: Márc 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 23
(#) Gery hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
A suliba olyan műterhelést használtunk, hogy egyszerűen mondjuk egy 1-es huzal fel volt tekercselve úgy, hogy a két kivezetése 8ohm legyen. Na most az 1-es huzalon átmegy vagy 3-400Watt. Rákötöm az erősítőre és aztán nézem a végfok áramfelvételét. Erről mi a véleményetek, mert ez gyakorlatilag egy "hangszóró", vagyis ugye annak a tekercse, szóval kb 99.9%-osan imitálja azt.?
(#) Imi65 válasza Gery hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Nem, de ez nem is követelmény. A hangszóró sem pusztán egy induktivitás, hanem attól bonyolultabb, komplexebb valami. Egy feltekert ellenálláshuzalnak - vasmag nélkül - nem túl nagy az induktivitása.
Ohm -os műterhelésnek hangfrekvenciás jellel vizsgálva tökéletesen megfelel.
Nem a végfok áramfelvételét érdemes mérni, hanem a kimenő feszültséget. Így adott ellenállás érték esetén a kimenő teljesítmény számítható.
(#) banyaiakos válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Nem lenne túl hosszú az a 8Ohm?
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Felrakom a hobbyelektronika 2003/11 havi számában található fet-es műterhelés összes oldalát, nyáktervvel együtt!
(#) Bagyula hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok !
Ezt a félvezetős műterhelés megoldást feleslegesen ragozott dolognak tartom .Egy egyenáramú tápegység, akkutöltő tesztelésére tarmészetesen használható,de egy hangerősítő kimenetét ugyan hogyan milyen módon lehetne megmérni ? El nem tudom képzelni mivel a hang az váltakozóáram .
(#) Bassmester válasza Bagyula hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Ez nem is erősítőkhöz való, hanem tápokhoz.
Erősítő méréséhez jobb a fix ellenállású, pl.: 8 Ohm-os kantálhuzal. (szépen tud izzani)
Valahol láttam egy tranzisztoros műterhelést is, több db 3055-tel. Azóta sem találom ezt a kapcsolást. Nincs meg valakinek?
(#) lapose válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Tessék!
(#) banyaiakos válasza lapose hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Hali!
Ez a kapcsi 2N3054-ekkel nem működne? Kaptam 40 daradbot ingyen és valamit kéne kezdeni velük...
Köszi
(#) lapose válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Mivel a 3054 sokkal kevesebbet tud mint a 3055, legalább négyszer annyi tranzisztor kellene bele.
(#) banyaiakos válasza lapose hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Van bőven. Nem ekkora teljesítményre kéne, szóval nem gáz a dolog. 3 ampert tud egy, majd számolok 2-2.5-el és annyit rakok bele, amennyire szükségem lesz.
Köszi
(#) lapose válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Ne csak az árammal számolj, hanem a disszipációval is!
(#) banyaiakos válasza lapose hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
A BD136 az nem PNP tranyó?
Bővebben: Link
(#) SALáta hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Hasonló ellenállással építettem én is műterhelést Bővebben: Link, meg volt még pár huzal ellenállásom 1 ohmos, 8 at beletettem. Így lett egy 4/8 ohmos műterhelésem. Ha lesz még hasonló nagy ellenállásom beleteszem azokat is és banánaljzattal kapcsolom át a két érték között.
(#) Bassmester válasza lapose hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Ez az Köszi
(#) lapose válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Jogos, el van írva a rajz, BD135 a NPN.
(#) lapose válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) Bassmester válasza lapose hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Érdemes ezt megcsinálni? 3055-öm az van bontva jópár, de úgytudom hogy csak 60V-ig használható, nekem pedig 180V-ig kéne.
(#) lapose válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„Érdemes ezt megcsinálni?”


Ezt neked kell eldönteni. De ebben a kapcsolásban ugyanúgy érvényesek a tranzisztor határadatai, és hűteni is ugyanúgy kell őket. Nagyobb feszültségre nagyobb feszültségű tranzisztorok kellenek.
Sima ellenállásos terheléssel szemben talán csak annyi előnye van, hogy tudod változtatni a terhelést.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Sziasztok! Az érdekelne hogyha van egy 15w-os "kocka" ellenállás,és ezt jókora hűtésre szerelem kb. mennyivel bír nagyobb terhelést?
(#) karpi hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Gondolom egy "aktiv terheloellenallas" nem csak a tapegysegek tesztelesere jo.Ha modjuk a terhelest vezreljuk egy "algoritmussal" es lekepezzuk a hangszoro viselkedeset sot kulombozo hangszorok viselkedeset akkor egy eleg erdekes muterhelesunk van.
Kulonben van a neten hangszoro "szimulalo " kapcsolas eppen az erositok meresere ami ugy kapacitiv,onduktiv es passziv ellenallaskent viselkedik adott frekvencian.

Gondolom ezt lehet aktiv muterhelesbe "belevinni'.
Most csak az a kerdes menyire erdemes.Hobby0bol meg lehet csinalni es kiserletezni .

Csak arra hgondolok hogy mennyi szerszamom van amit ket evban ha egyszer hasznalok, ne emlitsem a rengeteg fellhamozott alkatreszt es ,megepitett kutyut ami aztan nem is kellett semmire csak kivancsi voltam hogy is mukodik.
(#) hthomas hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Milyen megoldást tudnátok ajánlani nem elektronikus műterhelésre?

300V DC feszültséget kellene leterhelnem 1, 5, 10 és 30A-el, viszonylag hosszabb ideig. (kb 2-3 óra)

Előre is köszi!
(#) vilmosd válasza hthomas hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Hali
Kanthal-bol csinalni kell a megfelelo ellenallasokat, utana beletenni olajba es kesz. Vannak vastag kanthal huzalok amik elvisznek 10 A-t is. A 30 A-os terheles egy kicsit huzos, de tobb ellenallas parhuzamositasaval megoldhato.
Mondjuk ez a muszer nem hobbi kategoria. A kisebbek akar sima rezso, vasalo, bojler betetekkel megoldhatoak, csk at kell szamolni az ellenalasokat. Tobb betet soros es parhuzamos kapcsolasaval esetleg elerheto a megfelelo ertek.
Udv Vili
(#) hthomas válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hősugárzó kibelezve, ventilátor direktbe kötve valahová, ebböl több darabot gondoltam összekötni.
Hülyeség?
(#) albinolynx hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Helló,


műterhelést szeretnék építeni én is erősítők teljesítmény méréséhez.
Van kanthal huzalom, ami 0.9mm átmérőjű, 300mm hosszon ad 1Ohmot. Ezen a 0.9mm átmérőn mekkora áramot lehet biztonsággal átengedni?
2db 4Ohmost terhelést készítenék, ezeket kötném igény szerint sorosan, esetleg párhuzamosan.

Nem szigetelt a huzal felülete. Meg tudnám azt csinálni, mert van helyem, hogy készítek köteget, amit összesodrok - növelve a hasznos keresztmetszetét.
(#) Bassmester válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Hali!
Nekem csak kb 0,75-ös van és annak 8 A-nél, már ilyen színe van és jó meleg is
(A képen egy 600W-os kapcsolótápot teszteltem)
Szerintem felesleges lenne két szálat összesodorni, szimplán is több száz W-ot kibír egy-egy 4 Ohm-os darab. Tartós teszthez vízbe is merítheted, úgy jobban hül.
(#) albinolynx válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Ez igazán jó hír! (:

Akkor egy-egy szálból tekerek 4Ohmot. Mondjuk én szeretném majd rátekerni egy hordozóra, csak még nem tudom mi lenne a nyerő.
Erre ötlet esetleg?

Kapni azt a fehér teflon szalagot. Esetleg ha azzal betekerek egy "seprűnyelet"?
(#) Bassmester válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
A seprűnyelet felejtsd el
Inkább tekerd spirálba és öntsd ki cementtel, valami kis "teknőbe", vagy tekerd rá egy porcelán rúdra.
(#) albinolynx válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Megpróbálok a régi cégemtől selejtes kerámia csöveket szerezni. Faternak hoztam már, kés fenésre használja.

Esetleg amit korábban írtak, hogy olajba meríteni és úgy dobozolni?
Gondozás mentesre akarom. (:
(#) albinolynx hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Hol találok arra vonatkozó infót, vagy hogyan tudnám tesztelni, hogy hőmérséklet változásra hogyan alakul a kanthal huzalom Ohmos ellenállása?
(#) Imi69 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Inverteres hegesztőhöz szeretnék műterhelést építeni, amivel lehet tesztelni javítás után. Ismerős említette, hogy gyárilag is azzal próbálják, nincs ívhúzásos próba.
Ha van valakinek kapcsolása, ötlete, szívesen veszem.
Következő: »»   2 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem