Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   26 / 1674
(#) Topi válasza miklosch hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Most azt fogjátok mondani... Persze úgy könnyű, de fogsz egy CorelDraw-t fogsz egy CNC-t és tizedmilliméter pontosan ki tudod vágni. Nem először csinálom. Egész előlapot feliratostul corelben meg kell tervezni, és utánna már csak szerszámcsere...
(#) isamisa válasza Topi hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
De átlagember hogy jut CNC közelébe?
Meg emberi árakon ki csinálja meg neki azt az egy darabot?
(#) Topi válasza isamisa hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Emberi árakon Te csinálod meg magadnak...
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Én a szkópomon a kijelzőnél kisflexxel vágtam ki, tök jól sikerült. A szükséges méretnél pár mm-el kisebbet kell vágni, és reszelővel kell sokat dolgozni vele, de megéri
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Lomfűrésszel az ilyet nem lehet megmunkálni?

Már elég rég vágtam ilyennel (amikor igen, akkor is NYÁK-lemezt), és nem emléxek rá, hogy lehet-e áloméniumot vágni vele rendesen...
(#) Higgins válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Köszönöm a válaszokat. Sejtettem, hogy nem egyszerű megmunkálni aztz a fém előlapot, ezért is választottam anno régen műanyag műszerdobozt a webszerveremnek amit ebben a topicban már bemutattam. a műanyagot mégis csak könnyebb megmunkálni.:yes:

Norberto szerintem lombfűrsszel ne is próbálkozz alumíniumot vágni, mert az nagyon durva lenne.

Egyébként CNC géphez meg tényleg kevesen jutnak hozzá. Topi ötlete igényes, de a gyakorlatban kivitelezhetetlen, ha nincs CNC gép.

Üdv:Higgins
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Jólvan, akkor én megdícsérlek: Ügyi vagy!
Csak azok a szegény vertikális diódák ittak kicsit többet a keleténél...
De azért szép munka!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
hja, már bánom, hogy nem mértem meg a lábtávolságát.. de ettől még jó

(#) Angie hozzászólása Nov 10, 2006 /
 
Sziasztok,
egyedi dallamokra programozható dallamcsengőt szeretnék vásárolni(egyedileg feltölthető hangok, ne a szokásos gong és hasonlók) de egy cég sem gyárt ilyet.

Ha valaki tudna segíteni, hogy hol tudnék ilyet beszerezni vagy esetleg tudna ilyet építeni, nagyon megköszönném.

Üdv,
Angie
(#) pixels válasza Angie hozzászólására (») Nov 10, 2006 1 /
 
szerintem egy hangfelvevő/tároló IC megoldja a gondot. nevet/típust nem tudok, de biztos volt már ilyenről szó a fórumon.
(#) csikosgabi válasza IMi hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Szia IMi.A tápot amit felraktál ide annak a belsejét is le tudnád fényképezni a trafóra kiváncsi vagyok...
kössz szépen
(#) IMi válasza csikosgabi hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Hello!
A fényképre picit várni kell! Egyébként gyári bizonsági trafó 24V 100W, ha jól emlékszem.A két tápnak külön-külön trafója van.( ilyet sikerült bontásból szerezem)
(#) Darazsx válasza IMi hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Nemsokára kész van a JLH féle A-osztályú erősítőm
Itt egy kép róla, már csak a hűtőborda hiányzik.

IM000033.JPG
    
(#) isamisa válasza Darazsx hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Bele fogsz férni a bordával? Elég nagy kell neki...
Amugy mi ujság a tranyókkal? Még vacakolnak?
Isa
(#) Lázár Péter válasza Dióda hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Sikerült!!! Famembrános mélynyomó! Már készülőben a második példány. Bárkivel szívesen megosztom a készítés mikéntjét (a kép egy kicsit sötétre sikeredett remélem látszik)
(#) isamisa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Azta De durva!!
Nyiss neki egy uj témát ha tényleg müködik, engem nagyon érdekel!
Isa
(#) Lázár Péter válasza isamisa hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Új témát nem nyitok mert arra bosszúsak lesznek a moderátorok. Kérlek szépen én 4 hangszórót áldoztam fel rá amik már egyenként javíthatatlanok. De egy hangszóróból is megcsinálhatod. Csak a papír membránt távolítsd el ügyesen. Mérd le az átmérőt és a mélységet papírra rajzold me és vágd ki a sablont. Én fenyőfából csináltam ugyanis nagyon könnyű. Lényeg hogy olyan alapanyagot válassz ami kb. már 10 éve szárad ne legyen nedves mert akkor kiszárad deformálódik és elreped. Dekopír fűrésszel vágd ki a kört. És itt a TITOK: flexre kapható lamellás csiszolókorong ezzel 10perc alatt ki lehet csiszolni a felesleges anyagot majd csiszolóvászonnal finomra lehet csiszolni. Nekem 3mm-es a fa végleges vastagsága de olyan pille könnyű hogy nem okoz terhelést. Viszont fontos hogy be ne lakkozd valamivel mert akkor elveszíti a légmozgatás képességét hagyd natúr. Beragasztod és kész is. Szól úgy mint a papírmembrán
(#) Lázár Péter válasza isamisa hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
És látványnak sem utolsó
(#) isamisa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Magyarul csak fogsz egy hasáb fát és és az összes felesleget leszedted flexel?
Olyan csiszoló korong van otthon tényleg gyorsan lehet vele dolozni.
De hogy ragasztottad visza a membránt?
Mik a tapasztalatok??
Nekem a 3mm még soknak tünik.. Valószinü valami rétegelt lemezböl is ki kéne próbálni . csak a formát kéne jól megcsinálni és a préselést...
Isa
(#) Darazsx válasza isamisa hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Megoldódott a gond, az eggyik meghajtó tranzisztor volt hibás, kicseréltem és tökéletesen megy.
A hűtőbordát az egész tetelyére tervezem, ha sikerül szerezni akkor az egész tetelyét befogja fedni.
(#) Lázár Péter válasza isamisa hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Tulajdonképpen olyan vastag falececet választottam amilyen a mélység. Így kevés anyagot kellett lecsiszolni. Ha mégis előfordul hogy a fa nem ér el a lengőtekercshez akkor megfelelő átmérőjű kartoncsővel pótolható a hézag. A rétegelt lemezt felejdsd el.
(#) luxmanpower válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
És ez mivel jobb mint a nem famebrános hangszóró?
(#) Lázár Péter válasza luxmanpower hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Nem jobb semmivel viszont látványos és EGYEDI. Ilyet JVC minihifinél használtak először tudtommal viszont ott az átmérő kb 5 centi. Ezért gondoltam hogy csinálok ilyet. Szerintem még senkinek nincs
(#) isamisa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
A JVC pont azért vállasztotta a fát mert a papírmenbrán is fábol készül és mint természetes alapanyagot kerestek. A fö szempont az volt hogy könnyü legyen és merev hogy a hangot ne torzítsa be.

De tényleg semmivel sem másabb a hangja?
Nem vettél észre különbséget?

A ragasztást azt csak simán valami kétkomponensűvel csináltad?

ha jól tudom a JVC valami 20 évet szánt a fejlesztsre
De ez lehet csak marketing...

isa
(#) tbence3 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Nem rég lettem kész egy infravevővel amit pc-re kötöttem. Nagyon jó lett. Mindenkinek ajánlom h próbálja ki még akkor is ha nem fogja kihasználni 100%-ba.
De pl a sufniba a gépre rakod akkor nem kell mindig odamenni és zeneszámot váltani... csak egy katt...
belinkem az infrát csináltam belőle egy cikket is: Infra vevő pc-re
(#) Frankye válasza isamisa hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Én is amondó vagyok, hogy a rétegelt lemez felejtős.
tt a lényeg éppen abban van, hogy monolit, homogén anyag. Márpedig a rétegelt lemez kicsit sem homogén, és főleg nem monolit! (Ugyebár úgy készül, hogy vékony fa rétegeket ragasztanak egymásra, mindig 90°-kal elfordítva egyiket a másikhoz képest a szálirányt tekintve. Na, ettől lesz a rétegelt lemez kemény, és ellenálló. Márpedig egy membránnál a keménység és a nem hajlíthatóság neméppen erősség.)

Csak egy tipp, de lehet, h hülyeség:
Próbáljátok ki a balsafát! Az a legkönnyebb (vagy majdnem a legkönnyebb?) fafajta! Iszonyat puha, és rugalmas! Könnyű megmunkálni (épp ezért), és, mivel könnyű, jobban be tud rezonálni. (Gondolom én.)
(#) Darazsx válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Ez működik másik vevővel is? Mundjuk tévéből?
(#) tbence3 válasza Darazsx hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Öszintén megmondom nem tudom...
De azt se akarom mondani h próbáld ki mert nem akarom h valmai történnyen a gépeddel. De nem kerül az olyan sokba... szerintem
(#) Darazsx válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Most hirtelen találtam egy ilyet, kép:
Szerintem ez jó lenne hozzá

IM000034.JPG
    
(#) tbence3 válasza Darazsx hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Megnézem a tsop1736-ot és 200-ért vettem.
De hát nem tudom h ez amit most muattaál jó-e
Következő: »»   26 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem