Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   15 / 197
(#) SmOkaa válasza Narancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Köszi szépen,akkor jól csináltam magamtól is,csak nem tudtam,h nem ártok-e vele ha csak 1 kimenetet használok.. mégegyszer köszi a választ
(#) highand válasza Narancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Álló motornál 12,23 V a tápfesz, járó motornál 14,4 V.

Erre keresd a hibát. Mindenesetre 2 db erős diódával, ha ejted a tápot, talán megoldja a gondodat, már ha emiatt van.
(#) watt válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Semmi gond, csak jeleztem, hogy ez kizárható.
Ha a kábelek miatt, vagy a testelés miatt esik a fesz, akkor a védelem kapcsol ki, ha belső hiba van, akkor a DCDC táp kehes, ami nem is olyan egyszerű hiba, ha igaz lesz. Egyelőre kábelre és kontakthibára gyanakszunk, ki fog derülni elvileg hamarosan...
(#) watt válasza Narancs hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Az erősítőkre a minimum(itt a kisebb a nagyobb!) impedanciát adják meg.

Van valami fejlemény?
(#) Narancs válasza watt hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Meglett csinálva a testelés, és így álló motornál már nem jelentkezik a hiba, akármennyire tekerem föl, járó motornál pedig jobban fel kell tekerni mint eddig hogy kikapcsoljon. Halad a dolog. Átnézem majd még egyszer a tápkábeleket hátha ott a gond.
(#) oregtamas0202 válasza highand hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv.Diódával akarod tönkretenni azt ami végre működik? A dióda nyitó ellenállása feszülség esést okoz.Heggesztő trafó diódáját akarod betenni? Más azért könyörög és tesz be kondit hogy a feszültséget emelje. Végre van eggy generátor ami rendesen tölt és teljesíti az erősítő gyárilag megadott 14.4V max feszültségét. Öreg T
(#) zsa hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok

Kérdésem az lenne hogy kell bekötni az autó erősítőt ha nem autóban akarom használni és nem A-magnóról?

Van +/- táp , remote,

kékre mit kel kötni ? (remote)
(#) Bali20 válasza zsa hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
a remotevezetéket rákötöd a [+] ra
(#) zsa válasza Bali20 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
köszönöm


Ez igy jó is . az erősítő bekapcsolt a hangszórón halk pokanás a csatlakoztatásnál de nem szólal meg.

igaz egy mp3-ast kötöttem rá de szerintem az mindegy.

a bemenet + hoz hozzáérek kézzel és nincs búgás.

mi lehet a gond vele ?
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Elfelejtettem irni hogy alapzaj az van az erősítőnek (sustorog) (Jó) de a bemenetről semit sem érzékel.
(#) titi válasza zsa hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Hali!
Esetleg rakj fel róla képet, vagy írj pontos típust, mert látatlanba nehezebb tanácsot adni.
(#) zsa válasza titi hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Köszönöm az edigi tanácsokat..

Megoldódott a probléma az erősítő az jó volt csak a bemenettett kellet testelni az erősítő vázához.

Ez egy régi Pioneer 2*22w-os erősítő egyébként (GM-62)

Hidalni lehet-e minimális beavatkozással ?

Kimenet L/R csatorna ( gyári hidalás nincs jelölve rajta)

Egysoros a végfok ic lábkiosztása (szám nincs)

(#) neocska hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 5.1 est kocsiba belehet-e szerelni?
Amelyik 5.1 est kiszurtam azt egy simma 230/12/5 V os trafo hajt meg (primer 230V, sec1: 12V 3A, Sec2: 5V 1A)
Szerintetek megoldhato kocsiba és hogyan?
A CD s rádiot amit használok annak van olyan kijövete ami a nagyobb ersösitökre kötve kapcsolja ki be öket..... az is megoldhato ennél?
Üdv!
István
(#) watt válasza neocska hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Létezik autóba 5.1 rendszer, de az sokkal bonyolultabb, mint a szobai. Egy csomó fázisjavító kütyü van benne és komoly beállításokat kell tenni minden egyes autónál mást, hogy a hangzás jó legyen. Ha beteszel egy szobait(azaz nem oda valót), semmivel nem fog másképpen szólni, mint ha 4 hangszórós sima szettet hallgatnál. Talán az effekteket ki lehet hallani, de azt is csak a filmeknél, mivel nincs nagyon zeneanyag 5.1-es. Vezetés közben pedig igen érdeke filmet hallgatni, mert ugye nézni nem lehet nagyon. Szóval szerintem ennek semmi értelme nincs.

Ha ennek ellenére ragaszkodsz hozzá, akkor két megoldás van.
1. Végy egy 12/230V-os invertert, arról a szobai cucc el tud menni.
2. Ha valóban a két táp van benne, amit említettél, akkor kell egy 2A-es 5V-os stabilizátor és egy 5A-es low-drop 12V-os stabilizátor. Nézz körül a boltokban, milyet lehet kapni!
(#) titi válasza zsa hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hali!
Úgy látom az erősítőben alkalmazott IC eleve hidalva van, így sajnos nem megoldható tovább hidalni.

TA8225.pdf
    
(#) Gábor001 hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Sziasztok

Következő a problémám:
Erősítő és mélyláda adott egy Suzukiban bekábelezve, ami mai napig jól működött (hidalva bekötve), de elkezdtek furi hangok jönni a mélyládából. Pl amikor kapcsolgatom a számokat akkor "buggyog" és egyáltalán nem szól szépen, valamint hallani ahogyan pörög a lemez (a mélyládából). Ha leveszem a hangerőt, akkor is hallani.
Mi lehet a gond? Elég idegesítő és rosszul szól így.

Köszönöm a segítségeket.
Üdv
(#) watt válasza Gábor001 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Első körben, valamelyik testkábeled elszakadt. Ez lehet bármelyik kábeledben ,akár a jelkábelben is, de az is lehet, hogy az erősítődben égett szét valami ha nem jól volt testelve. Elég sok hiba lehet, esélytelen pont ráhibázni.
(#) Gábor001 hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Tehát mit javasolsz? Cseréljek kábelt, aztán kiderül?
Akkor lehetséges, hogy az erősítő adta meg magát? Megpróbálom, aztán majd leírom mi lett. A testkábel nem megfelelő rögzítése okozhatta? Köszi Üdv
(#) neocska válasza watt hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Vagyis ha jol értem akkor nem ajánlott belefogni
Külön mélynyomot csak kocsiba (nem nagy teljesitményt 15-20 W), mert eléggé rosszul hallatszik azon a 4 hangszoron.
Na meg vagy a hangszorok vagy az erösitö torzit.
Honnan lehet auto csatlakozokat rendelni? (a gyári az valami széles( 13mmX65mm) , 2 soros, anya csatlakozo, soronként 10-15 lábbal)
(#) lantos51 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki megtudná mondani,hogy az MB3730-as ic-nek mik a lábkiosztásai.Csak annyit tudok rólla,hogy 12w/4-ohmos.

Köszönöm a válaszokat!
(#) lantos51 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szia!

Zolikám ez gyors volt!
Ezennel köszi az információt és további sikereket a "csöves dolgokhoz".
Én is öreg róka vagyok,még emlékszem a pacsirta rádióra és a terta 811-es magnóra.

Üdv:József.
(#) Narancs hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Ez az erősítő van egy mélyládámban. Miért van ott az a tekercs? A chip egy TA8210AH.
(#) Kovidivi válasza Narancs hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia!
Az csak egy sima fojtó. Elnyomja az akkumulátortól jövő zajokat.
(#) Narancs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A kondenzátor alatt lévő, fekete anyag odaszáradva az a kondiból folyt ki?
(#) oregtamas0202 válasza Narancs hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Üdv. Nem az egy ragasztó anyag mint a pálma , csak a meleg és idő határsára megbarnúlt. Főleg kondik és más alkatrészek rögzítésére használják. Öreg T
(#) csacsa72 hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy az erősítöm miért nem adja a mélyhangokat.Autós erősítő 4*150W hidalható,igaz már ez eggyikfele tönkrement,de 2*150-még használható volt,idáig működött,ja és a többi hang is halkabban szól és torzít , a két oldal külön külön is szól de ugyan olyan rosszul,tipust nem tudok,estleg képet tudok felrakni.Ha valaki tudna segíteni örökké hálás lennék.
Üdv Csaba
(#) watt válasza csacsa72 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ha már az egyik fele tönkrement korábban, akkor az is lehet, hogy a hangszóród rossz, vagy nem megfelelő impedanciájú, azaz az erősítőt túlterhelted. Egy zsák alkatrész tönkremehetett benne, esélytelen, hogy itt neked okosat mondjunk, illetve hiába mondanánk, nem tudod megjavítani egyedül ez szinte tuti.
(#) csacsa72 válasza watt hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Köszi a választ,de azért én még küzdök vele!
(#) Doncso válasza csacsa72 hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Nem küzdeni kell vele, hanem mérni mérni és mérni. Előbb utóbb meg lesz a hiba.
(#) tomivarga hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy van nekem egy (SAL) autós erősítőm és azon van low in és high in bemenetet most melyikpe mit lehet kötni pl: low: mp3 lejátszó, telefon; high: előerősítő?
És még azt kérdezném hogy lehet e egymás után kötni több erősítőt (ha az előtte lévőben is van IC), a high bemenetre azt is lehetne kérdezni.
Bocsi a kérdésért csak nagyon kezdő vagyok.
Üdv.: tomivarga
Következő: »»   15 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem