Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   29 / 1384
(#) PCB válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Szia !

Üzentem a Sprint Layout topikban

Üdv !
(#) Peti_85 válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Hát szeritem ez elég felesleges kérdés, mert a forgalomba úgyis csak 20(+-2) %-osat lehet kapni... Tehát én azt használok...

Bár ha neked van tömény savad akkor azt inkább higítsd! Nekem is a 20 %-ossal néha olyan heves lesz a reakió, hogy az elegy forrásnak is indul... Lol

Ha meg csak hígabb van az sem baj ... csak lassabb lesz a folyamat!

Peti.
(#) maTaKee válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
ebben nincs igazad, ugyanis én 30% HCl -el robbantok itthon!
(#) bozsokiandras hozzászólása Nov 6, 2006 /
 
Vettem egy mini fúrógépet a tescoban. Nagyon jó, de van egy kis problémám vele. Nem lehet befogni a 0.8-as fúrót. Az 1-es még éppen megszorul benne.
A végén a réz "befogófej" cserélhető, de még a legkisebb is túl nagy. Ebből lehet kisebbet venni?
(#) isamisa válasza bozsokiandras hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
Én a fúró köré tekertem egy darab papírt. és meg van oldva, azzal furok már fél éve....
(#) Slope válasza bozsokiandras hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
Én először a legkisebb patront bereszeltem, hogy jobban össze lehesen húzni a pofákat. Sajnos ez nem lett tökéletes, mert akárhogy teszem bele a fúrót nem lesz központos.
Helyette fogtam az egyel nagyobb patront és abba tettem a fúrót, úgy, hogy előtte körbetekertem egyenletesen 1mm vastag forrasztó ónnal. Így már jó lett...
Persze ha valaki tudja, hogy hol lehet kisebb patront venni az nagyon érdekelne.
(#) Peti_85 válasza bozsokiandras hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Hát én meg annyit csináltam hogy a fúrót belhúztam egy vékony vezeték darab leblankolt műanyagjába... Végülis a megoldás ugyanaz, mint a papírral történő betekerés, csak itt más a kivitelezés...

De én meg így fúrok már fél éve...


Peti




maTaKee!
Hol vettél/szereztél Te 30 %-os savat? Honnan van? Áruld el nekünk! Engem érdekelne...
(#) luxmanpower hozzászólása Nov 7, 2006 /
 
HEllo! Műnyomóból hány g-os a legjobb a vasaláshoz?
(#) maTaKee válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Te most kételkedsz bennem??

Én egy festéküzletben vettem és a borítója zöld egy fehér WC van rajta és mellé van írva hogy 30%-os!! Nem tudom hogy tényleg annyi-e, de az van ráírva! Képet sajna nem tudok küldeni róla mert elfogyott!
(#) Peti_85 válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Dehogy kételkedek!!!!

Csak marha kíváncsi voltam, mert ifjonc koromban, mikor "robbantfatni meg vegyészkedni volt affinitásom, akkor jól jött volna, de sehol nem akadtam rááá...
De most már tudom hogy VAN!

Hali...

Peti.
(#) maTaKee válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
neked is robbantásra kellett volna???
(#) raron válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Robbantáshoz elég egy nagyobb elko is, és messziről irányitható! (Sokkal fejletebb, mint a sav.)
(#) maTaKee válasza raron hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
ez is igaz!!
(#) gtk válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Sziasztok .

Mivel szoktatok befujnu a nyakot vedelem szempontjabol,ugy hogy forraszthato is legyen utanna?
Gyanta oldat ismeros,de nem tetszik az eredmenye,nem szep.
Mas?

Koszi.
(#) raron válasza gtk hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Én sehogy, de szerintem lehet kapni ilyen zöld spray-t a lomexben.
(#) fureszk hozzászólása Nov 11, 2006 /
 
Sziasztok!
Vettem 125W-os hgli ízzót, letörtem a búráját, bekötöttem fojtóval, minden oké. De az első levilágítást elszúrtam. :no: Ráadásul sztem túl közelről csináltam, mert a 10*16cm-es nyáknak csak a közepe "lett jó". Előhívásnál elég kontúros( a közepe), de ha megdörzsölöm szivacssal, akkoris látszik a minta, így: ahol le volt takarva halványsárga, ahol nem ott meg rendes nyákszínű. (ez a 2perces levilágítás eredménye). Plíz valaki mondja meg, mekkora távról és mennyi ideig!
(#) gtk válasza raron hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Es idovel nem megy tonkre?
(#) Slope válasza gtk hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Túl sokat ne várj tőlle... legjobb eredmény akkor érhető el, ha előmelegített nyákra fújod rá, majd úgy 60°C-on 10 percig sütöd, aztán fújsz rá mégegyet és azt is kisütöd.

Jól forrasztható, de a forrasztás körül rondán kirakódik az elégett lakk. A színét meg inkább hagyjuk... a zöldtől messze van, elég randa.
Mindenesetre a célnak megfelel, védi az áramkört és tartós.
(#) autocali hozzászólása Nov 17, 2006 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget kérek. Kvarc üveget (levilágításhoz) hol lehet kapni?

Köszönöm előre is!
(#) Frankye válasza autocali hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Amatőr kérdés, de minthogy először készülök effélét csinálni, nem tudom, ezért várok Tőletek választ rá:

A fényérzékeny NYÁK lemezen van egy kékes színű réteg.
Ez valami védőfólia, amit le kell húzni, vagy ez már a fényérzékeny réteg?

Másik kérdésem: Kézi valutavizsgáló lámpával (UV lámpa, UVA és UVB fényt ad) lehet- fotózni NYÁK-ot? Ha valakinek van e téren tapasztalata, kérem, ne habozzon megosztani velünk! (Ha más nem lesz, holnap én kipróbálom.)
(#) Fater5 válasza autocali hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Hi!
Nem tudom merre laksz de ha el tudsz jönni akkor van egy ládám 125-ös kvarclámpával és fénymásolobol maradt kvarcüveggel.Plusz van benne egy suber is amit csak a bemelegedés után érdemes kihuzni a levilágitás idejére.Szerintem viszont a vasalásos technika sokkal eredményesebb és költséghatékonyabb is.
Üdv Fater5
(#) Fater5 válasza Slope hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Hi!
Létezik egy ojan vegyszer ami leonozza a nyákot szerintem az hatékonyabb.
Üdv Fater5
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Senki nem tud választ adni nekem? :rinya:
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Az első kérdésre a válasz:
Gyári előre bevont lemezeket egy fényvédő fóliával látják el, h. a szállítás és tárolás alatt ne érhesse fény. Ha el lett távolítva akkor célszerű minnél hamarabb levilágitani, h. a fényérzékeny réteg a lehető leg
Idézet:
„"fitteb"”
legyen.

Letörtbúrájú HGLI-vel 1-3 perc kell neki a távolságtól, és egyéb körülményektől függően.
(A levilágítás időtartamát kisérletileg kell meghatározni és ez, a teljesen felfűtött csőre vonatkozik.)

Második kérdésedre válasolva:
De iden tud. Cak azt itt - UV LED-del fotózás! - kell megkeresni. De aszen nem ad kellő eredményt.

Vagy ahogy (#14455) eSDi válaszolt Gory hozzászólására (#14409) Válasz | privát | Márc 12, 2006

Idézet:

A pénzvizsgáló nem nagyon haszálható, mivel az általa kibocsájtott fény hullámhossza kívül esik a fotolakk érzékenységi skáláján. De ha mondjuk kicseréled egy ugyanakkora Germicid csőre, akkor azzal már lehet dolgozni; csak kell valami szerkezetet kitalálni, amivel le lehet zárni, mert a germicid cső nagyon veszélyes. Sokkal veszélyesebb, mint akármelyik higanygőz vagy kvarclámpa!!!”


(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Nagyon köszönöm mind a 2 választ!!!
(#) fazksg hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
Hello!
Én is már egy egy ideje próbálkozom a pauszpapír->fénymásoló párosítással. És nem megy! Hiába vasalom max hőfokon, kb 3-5 percig, hiányos lesz a rajzolat. Sajnos nem tudtam végigolvasni az összes eddigi hozzászólást bocs ha volt már róla szó de segítsetek légyszi, mert fantáziát látok ebben a vasalásos technikában. (alk. filchez képest... )
Üdv: FazksG
(#) Frankye válasza fazksg hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
Van is! Jó technika!
A trükk az, hogy nem forró vasalóval (max. hőfokkal) kell vasalni, hanem közepessel.
(Legalábbis nekem még csak akkor sikerült, mikor nem a teljes hőfokon vasaltam fel.)
(#) Ghost Rider hozzászólása Nov 21, 2006 /
 
Hello !
Vettem "Fotolakkot" amivel le kell fújni a nyákot világítás előtt... mennyi ideig kell hagyni száradni ?
és mennyi ideig kell világítani uv csővel ?
Számítógépes UV csövem van...(5W-os)
Még egy kérdés... itt van egy K.R effekt... az oda vissza cikázó fény... annál van egy kapcsolási rajz... én azt külön bontottam forrasztási és alkatrész oldali mintára... kinyomtattam és rápróbáltam egy IC-t... és a lábai nem ugyanott voltak ahol kellett volna lenniük... oda van írva hogy 150DPI-vel lettek exportálva... hogy érhetem el azt hogy ebből nekem méretarányos kapcsolásom legyen ?
Válaszotokat előre is köszi... Rájder...
(#) Müszi hozzászólása Nov 21, 2006 /
 
Sziasztok!

Mivel ebben a topicban nyákokkal foglalkozunk.

Elárulom én hogy csinálom:

A neve: MFMNY: vagyis: Müszi Féle MűNYák:

Fox egy kis laminált padlólap darabkát (vékony deszka is jó), aztán méretre vágod, felrajzolod a nyák rajzolatát alkoholos filccel, kifurkálod a likakat, beülteted a cuccokat végül rézvezetékkel összekötöd az alkatrészek lábait a rajzolat alapján és készen vagyunk!
Én eddig egyet csináltam így és rendesen műxött.
Szerintem előnyösebb, mert nem kell mérgező kotyvalékokba keverni azokat a szerencsétlen nyákokat.

Aki először csinálna nyákot szerintem próbálja ki ezt (profiknak is ajánlom)
Üdv.: Müszi
(#) Ghost Rider válasza Müszi hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
ezzel csak egy baj van.. ha mondjuk erősítőt csinálsz és hűtőbordát csavarozol rá akkor könyebben kitörnek belöle mint ha nyákra dolgoznál nem ?
Meg a sok kábel nem volt idegesítő ?
sokkal sérülékenyebb
Következő: »»   29 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem