Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercseket honnan?
 
Témaindító: qssty, idő: Dec 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) qssty hozzászólása Dec 1, 2006 /
 
szevasztok!
seítségeteket kérném abban hogy honna szerezzek egy 6,9ľH és egy 3 ľH -os tekercset??? valaki segítsen mert voltam már hiradás teknikai boltban és nem tudtak benne segíteni.Remélem ti tudtok
(#) Prinner válasza qssty hozzászólására (») Dec 1, 2006 /
 
Szeva!
Én pl. a RET-től szoktam rendelni különféle induktivitásokat.
Ha SMD-ben is jó lenne akkor az NIC components-től is rendelhetsz termékmintákat (http://www.niccomp.com/)
(#) zsilaci hozzászólása Dec 1, 2006 /
 
Szia!

Gondolom Quadhoz kell

Szerintem boltban nem kapsz ilyeneket, legegyszerűbb házilag elkészíteni.

Valami rossz trafóról szedsz 1mm-es CuZn huzalt, A 6,9u-s 25,5 menet 16-os csévetesten, a 3u-s 16 menet.
Én egy 16mm átmérőjű csőre tekertem fel a huzalt, szépen egymás mellé, óvatosan lehúztam róla, majd lakkal egy kicsit bekentem, hogy fixen maradjon.

Remélem tudtam segíteni

Üdv
(#) Mate78 válasza zsilaci hozzászólására (») Dec 2, 2006 / 4
 
Én ugyanígy készítettem QUAD-hoz,csak elmentem a tekercselőhöz,és kértem tőle huzalt.Rendes volt,mindig adott is pár métert.
(#) mrex hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
A légmagos tekercsek induktivítása csupán a csévetest geometriájától függ.Sikerült megszereznem egy igen bonyolult képletet a számításhoz és ez alapján ítram egy kis programot hozzá.
mivel nem akartam túlspilázni ezért a menetszámot kell változtatgatni mindaddig amíg közel nem kerülsz a kívánt induktivítás értékéhez ha írtok elküldöm. Eddig mindig jó volt én hangváltó tekercsekhez használtam eddig de csináltam aktív hangváltót és már nem kell a progit tovább fejleszteni. Egyébként amit itt írtatok az jó értékeket tartalmaz. Az Urbán elektronikánál egyébként kapható aQuad egységcsomagban és eddig ezek a paraméterek voltak a legjobbak (csak Quadot építek 15 éve).
Mrex

(#) Mate78 válasza mrex hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Hali!

Nekem jól jönne egy ilyen progi,örülnék neki ha elküldenéd.Címem az adatlapomon van.

köszi.

egyébként ennyire bejött Neked a Quad hangja?
(#) Raptor46 hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Szasztok!! Nekem is kellene egy 470uH-is tekercs de nem tudom hogy hány ampert kéne kibírnia!!Kapcsolási rajz alapján tudna segíteni valaki!! Meg én már rendeltem a niccomp-tól de már vagy 2 hónapja és még most se jött meg semmi!! Vissza is igazoltak! Szóval ha tud valaki valami mást az szóljon!!
(#) Raptor46 hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Ja amúgy ez egy autós fordulatszám mérőhöz kell!!
(#) gulyi88 válasza Raptor46 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
nem kell bele
az egész stabilizátor részt cseréld ki egy 7805 re...
ha nem 5 voltra stabilizál akkor jaítsatok ki....

ezek magyon ráálltak a NATIONAL SEMICONDUKTOR gyártmányú cuccokra LOL
csá
(#) Raptor46 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Hú basszus!! Én meg már megcsináltam a nyákot is!! És tudnál küldeni nyák rajzot is?
(#) Raptor46 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Vagy belehet ültetni a másik ic helyére is?
(#) Raptor46 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
És az a tekercs mire szolgált az én kapcsolásomban?
(még kezdő szinten vagyok csak
(#) gulyi88 válasza Raptor46 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
ne parázz
teszel egy átkötésr a tekercs helyére...
kieszed a D45 öt

és a 7805 megfelelő lábati bekötöd a megfelelő helyre
pont egyik láb fordíta an mint a 7805
(táp, test, kimenet 78xx bekötése)
1. luk a táp
2. lyuk a kimenet és a
3. lyuk a gnd
ha ennyit megéri kókányolni .. nem kell új nyákot csinálni ezért..

mi van még ráírva a LM2575 re ??
3,3 vagy
5 vagy
12 ???

az a cucc ott egy kapcsolóüzemű stabilizátor volt
és a induktivitással stabilizált....
valszeg azért azt rakták bele, mert NATIONAL gyártotta, szerződésük lehet a gyártóknak velük...sztem
csá
(#) Raptor46 hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
5 van még szóval jól gondoltad
(#) Raptor46 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Nagyon köszi a segítséget!! Már 2 hónapja rendeltem tekercset a niccomptól de még most se jött meg!! Már majdnem feladtam!!
(#) killerdj hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Hello nekem kéne egy 2,6 mH-is meg egy 0,6 mH-is tekercs de csinálni neem akkarok mert egy program elégé morbid számokat adott ki valahonnan kelle ilyen induktivitású de egy 1000 uH, 750 uH, és egy 500uH-s is megtenné lécci segítsetek.
(#) szabi83 válasza killerdj hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
itt van például

üdv
(#) 5cmarzo hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Hello!

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet porvasmagos tekercs induktivitását kiszámolni?
(az iskolában egy ilyen képletet használtunk, de messzemenően rossz volt az eredmény Al * N négyzet)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem