Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szalagkábel javitása
Lapozás: OK   1 / 5
(#) trebronmail hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
A segitsegeteket szeretnem kerni! Van egy SAMSUNG Plazma TVm (PS-42S5H), A hiba jelenseg: A kijelzon, bekapcsolaskor egy nagyobb tenyernyi foltban a kijelzo villog/vibral es a kepernyo tobbi resze sotet! Bekapcsolaskor egy "bi" eno hangot ad, es ennyi! Levettem a hatuljat es a kijelzo aljan levo 16 kis szalag kabelbol az egyiken talaltam serulest! (a kabel szelso harom szala szakadt) Viszont hiaba vennem fel a kapcsolatot a gyarral, a szalag kabel masik vege a kijelzobe van ontve! Szoval egyutt cserelendo!
Regen hallottam egy ezust oldat szru keszitmenyrol ami ijen feladatokra keszult, a kerdesem az lenne mit javasoltok vagy mien otletetek van erre?

Elore is koszonom!
(#) Mcsiv válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Nekem is pont ilyen TV-m van, a kijelző középen való vibrálása tipus hiba, nálam is előjött, illetve nálam volt még egy pixelsor, ami bizonyos időnként eltünt. A "bi" hang egy relé, illetve a hirtelen kisülő kondi hangja, ami begyújtja a dolgokat. Az ezüst oldatról én is csak hallottam, de javítottam már szalagkábelt. Ha tudsz felrakni egy képet a sérült részről, hátha valami furmányos eszébe jut az embereknek
(#) proba válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Lehet egy kép jól jönne róla.Milyen fajta.Esetleg a tiffanis öntapadós réz szalag ráragasztható?
Egyáltalán mitől szakadt el?

(#) zsoltee0001 válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Hi
most néztem, hogy ez egy elég komoly 107centis tv.
nem akalak elkeseríteni, de ha ez nem garis akkor komolyan zsebbenyúlós dolog lesz, az a szalagkábel meg nem ok nélkül szakadt el (zálat miatt) tehát, ha valamilyen ügyes módszerrel sikerül megreparálnod, valszeg egy másik helyen fog elszakadni.
ui: pont az ilyen jellegű hibák miatt nem mertem 66cm-es lcd tv-t venni
üdv
(#) bbalazs_ válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Ha rezszinu, akkor siman javithato.
Ha ezustszinu, akkor max az ezustoldat, de szerintem ez be van sutve ket muanyag folia koze...
A csatlakozoktol forrassz be kabelt maskulonben.
(#) trebronmail válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Itt a kep a fenti plazma tv szakadt kabelerol!
(#) bbalazs_ válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 / 1
 
OMG! Ez siman javithato igy ranezesre, de ez nem fustoles, hanem mechanikai behatas (szakitas). A vastagat egy egyszeru led labbal, a vekonyat pedig egy sodrott kabel egyik szalaval hidald at.

A pontos modszer:

Vadiuj szikepenge, egeszen a hegyevel kapard (tu nem jo!) le az atlatszo muanyagot, amig a fenyes rez ki nem latszik. A zoldet is siman kapargathatod, csak festek. Ovatosan, magad fele kapargasd. Ha mar egy elegge nagy terulet kilatszik, akkor bo gyantas onnal pottyents oda egyet, masik oldalra is egyet, utana osszeforraszthatod a led labaval vagy valami hasonlo vastagsagu izevel.
Fontos, hogy csak az on megomleseeig melegitsd, mert a muanyag nem nagyon birja.
A vekonyabb mar nehezebb ugy, de ott is hasonlo az eljaras, csak ott kisse magasabban kezdd el a kapirgalast. Nagyito sem art.

Elotte viszont egy potty ketkomponensuvel biztositsd a kabelt a szakadas belso sarkaban, hogy ne szakadjon tovabb ott.

Ha kesz van, leellenorizni es a vegen ketkomponensube agyazni az egeszet, hogy ne mozduljon el.

(#) zsoltee0001 válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 / 4
 
Hoppá...
Most így a képet elnézve..... bocsi... az előző hsz. omat visszavonom. remélem nem hallgattál rám. Ez kajak el van szakadva.
Azért van ötletem, ha jól látom ez réz fólia, ha igen akkor le kell szedni a szigetelő műanyag réteget, és utánna meg lehet próbálni egy vékony vezetékkel összeforrasztani.
Ehhez hasonlót már csináltam. kromofággal lehet lemaratni a műanyag réteget (persze óvatosan) és akkor nem sérül a réz. de először gyakorold szerintem be egy rossz szalagkábelen, amiért nem kár.
nekem is samsung tv-m van, akkor kezdhetek aggódni?
érdekelne, hogy mi okozta ezt a szakadást
üdv
(#) greatman válasza trebronmail hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Szia!

Simán lehet javítani, csak jó páka, szem, meg ügyes kéz kell hozzá. Meg némi ón, meg folyasztószer.
Óvatosan lekaparod a műanyagot a vezető felületekről, majd folyasztószer + ón segítségével feónozod. A páka lehetőleg minnél hegyesebb és szabályozható hőmérsékletű legyen. Kb. 220 - 230 fok körüli hőmérsékleten forraszd, így nem olvad el a fólia többi része. A szétszakadt vezetőszálakat vékony réz huzallal kösd össze. Ezek után rögzítsd a fóliát ragasztószalaggal, vagy ha van hely akkor melegragasztóval (ragasztópisztoly).

(#) trebronmail válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket! A szalag kabalt sikeresen sikerult osszeforrasztani! es ez a resze tokeletesen is mukodik! Viszont igy tovabb tudtam menni a hibakeresesben es kiderult hogy a kijelzo szala serult, igy sajnos a szemetes viszi a kovetkezo utjara!
Valoszinuleg leeset! (iszonyat nehez, talan egy hurrikan volt a szobaban!) az elozo tulajdonos hagyta az alberletben es azt mondta: azt csinalok vele amit akarok! Viszont az ominozus hibat talan eppen o okozta, amikor a magyar barkacs szellem erot vett rajta! (egyebket asztalos!)
Szoval nincs szerencsem, viszont sokat tanultam belole!
Megegyszer koszonom a segitsegeteket!
(#) geri1995 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Helló mindenkinek!

Van egy Nokia 6125 telefonom, és az lenne a problémám hogy elszakadt 2 db kábel ami kijön az lcd-től. És valahogy össze szeretném kötni, csak nem tudom hogy hogyan csináljam nem szeretném elrontani. Ezért is kérem a segítségeteket. Csatoltam egy képet naggyábol lehet látni, picit homályos.
Az lenne a probléma hogy a kép csak fehéren világít.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

SDC12094.JPG
    
(#) tiggersoft válasza geri1995 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Egy élesebb kép nem lenne hátrány...
A legtöbb ilyen helyre alkalmazható a PC-be való ata 100-133(80 Eres!) kábel megfelelő számu ere.
(#) titi válasza geri1995 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
...
Idézet:
„picit homályos”
... - Picit...
Van mobiltelefonos téma, szerintem oda is befért volna.
(#) geri1995 válasza titi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
picit.......
(#) geri1995 válasza tiggersoft hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
nem tudok joobat csinálni..
mind homályos
(#) geri1995 válasza titi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
de nagyábol ki lehet venni
(#) geri1995 válasza tiggersoft hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szerinted akkor ez az ata 100-133-as kábel jó lenne hozzá ?
(#) tiggersoft válasza geri1995 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Fogj egy ata kábelt és nézd össze az eredetivel, ha nagyjából stimmel mehet a mütét...
(#) geri1995 válasza tiggersoft hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
És mi legyen a műtét ?? Forrasztás ?
(#) pavesy hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni!
Van egy samsung ps42s5h tipusu plazma tv-m
Az van vele,hogy mikor bekapcsolom és megy a müsor az egész kép szivárványszerüen zavaros...
(#) pavesy hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
Jha és még egy kérdés távirányítot hol tudok olcsón szerezni hozzá? ha használt az is jó?
(#) pavesy hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
ugyan is az enyém összetört...
(#) pista40 válasza pavesy hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Helló
Én nem tudom hogy a tvdnek mi lehet a baja de távirányitónak bármien univerzális távkapcsot használhatsz. Nekem egy 1500ft-os univerzálisom van, lcd kijelzővel meg mindennel és eddig még akármien tv-vel próbáltam mindig működött, de a Samsung-hoz meg 100% hogy jó bármelyik.
(#) pavesy hozzászólása Júl 18, 2009 /
 
Hello!
meg tudnád mondani a távod tipusszámá???stb...
köszi
(#) pb123 hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok,

a kezdő topikban nem kaptam választ a kérdésemre. Van egy kb 5 mm széles nyomtatott áramköri szalagom (lásd csatolt kép, ami egyébként egy izzólámpa előtt készült). A csatlakozó elázott, és én csavarhúzóval kapartam le róla az oxidréteget. Sajnos túlzásba vittem a dolgot, amit nem vettem észre időben, így most már nem az oxidréteg miatt nincs kontaktus, hanem mert nem maradt érintkező.

Kérdésem: javítható? Meg lehet erősíteni a fémcsíkokat? (a vastagság jelentős növelése nélkül) Hogyan? Mivel magam valószínűleg nem tudom megcsinálni a dolgot, tudtok ajánlani műszerészt? Esetleg innen valaki megjavítaná nekem? Kb. mennyibe szokott az ilyesmi kerülni?

Előre is köszönöm a választ.

szalag1.jpg
    
(#) lapose válasza pb123 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia!

Próbáld meg ezt: Bővebben: Link
(#) Stadi válasza pb123 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Nem írtad, miben volt ez a kábel. Nem lehet sima szalagkábelre cserélni csatlakozóstul? Én legutóbb egy mátrixnyomtató fejének "fóliakábelét" cseréltem szalagkábelre és jónak tűnik.
(#) pb123 válasza lapose hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Köszi, ez hasznosnak tűnik. Mennyire triviális használni ezt az ezüstfestéket? 6000 Ft-ot csak akkor költenék rá, ha biztosan megoldja a problémát (hiszen valószíűleg soha többé nem lesz rá szükségem).
(#) pb123 válasza Stadi hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Egy notebook egérpöckéhez tartozik a szalagkábel, cserélni nem lehet.

Egyébként lehet-e valami valós funkciója a vezetékekben lévő "dudoroknak"? (lásd kép)
(#) dbase válasza pb123 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Pöttyöknek van lényege?
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem