Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztó motorokhoz
 
Témaindító: szunyog2, idő: Dec 4, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) szunyog2 hozzászólása Dec 4, 2005 /
 
Hy.
Szeretnék riasztót csinálni a motoromba, de úgy lenne az igazi, ha lenne távirányítója. Olyat szeretnék, mint az autóké. Tud valaki valami egyszerű kapcsolási rajzot, amit egy amatőr is meg tud építeni??
(#) hzsolt77 válasza szunyog2 hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
szia !
itt egy kapcsrajz,de sajna nincs távirányító:no:
(#) szunyog2 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
Kösz szépen. Lehet hogy nem is kell így a távirányító. KÖSZ
(#) csaba75 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Sziasztok.Engem olyan érdekelne mint a www.drgaz.hu-n van.Már rendeltem tőlük,de elromlott,es nem lehet szétszedni,mert gyantával van kiöntve.Most maradt 1 szirénám,és a kapcsoló.Szeretnék 1 hasonlót megépíteni,aki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
ÉS egy egyszerű éldetektor kapcsolása.
[off]Szerintem ez mindem házi építésű riasztó alapeleme lehetne... [off]:yes:
(#) Kriss hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Elsőre nekem elég bonyolultnak látszik. Lehet h a riasztóra már nem lesz szükség, mert pénteken szarrá törtem a motort meg magamat is. Azért az építésnek neki állok addig is lefoglalom magam. köszi a rajzot Jani.
(#) _JANI_ válasza Kriss hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Fiatalság ...
Vigyázzatok magatokra! Más úgysem fog....
Azért remélem nagy bajod remélem nem lett?


Hidd el, nem anyira bonyolult a kapcsolás, mint amenyire első ránézésre látszik... :yes:
(#) Kriss válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Inkább lelkileg... Meg leégett rólam a kabát.

Az éldetektort próbáltam leszimulálni multisim 9el és tinával is, de 4013 nem volt egyikben sem, vagyis volt de csak feleannyi lábbal. Az adatlapját sem találtam meg neten ezért ha lenne egy ilyenem a bekötése soha az életben nem sikerülne.
Vannak ezek a piros kis körök az mi? Meg az ellenállás jel a tetején +v (sejtésem szerint ott kapja a záró és nyitó impulzusokat). Nemtom még ezenkívül mi a +vcc. És most ez az egész 1 Hz-es váltóárammal megy vagy lüktető egyenárammal (az 50% azt jelenti h az áram hossza annyi mint a szünet hossza?). És olyat h lehet csinálni? A logic Analysert egy az egyben nem értem ezért kérdezni sem tudok, de remélem eljutok egyszer erre a szintre is. Ha tudsz segíts ebben légyszi.
(#) _JANI_ válasza Kriss hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
OK.

Ha jobban :wow1: megnézed a képet, akkor láthatod, h. nem az elvi rajza van meg a 4013 -nak hanem a tokozása, azaz a lábkiosztása felülnézetben! Ha érdekel a schematikus rajzot is megadhatom... Szerintem ezzel a rajzal többre mennél.

Idézet:
„Vannak ezek a piros kis körök az mi?”

Jelzőlámpák. Logikai szintet jeleznek vissza, H világít, L üres karika = sötét.

Idézet:
„Meg az ellenállás jel a tetején +v (sejtésem szerint ott kapja a záró és nyitó impulzusokat). Nemtom még ezenkívül mi a +vcc.”

Igen az ellenállás teteje +v = +Vcc = +UT = +5 től 15Volt ig lehet. (( Amúgy a Vcc = +UT = +15Volt.))

Idézet:
„És most ez az egész 1 Hz-es váltóárammal megy vagy lüktető egyenárammal (az 50% azt jelenti h az áram hossza annyi mint a szünet hossza?). És olyat h lehet csinálni?”

Ennek a kapcsolásnak kell egy CLK -> clock -> ÓRAJEL. Itt 1hercről megy a jobb szemléltetés miatt. Ezt az órajelet pl. ne555-tel is kitudod alakítani.
Keress rá a Fórum keresőben az 555-re! A kitőltési tényezőre is tatálsz ott választ...

Idézet:
„A logic Analyser...-nek mi a funkciója?”

Ugyanaz mint az oszciloszkóp, csak nem görbéket (analóg jeleket) rajzol, hanem logikai (digitális) jeleket. Az a föl le ugráló vonal... Fent H-magasszintet, lent L-alacsonyszintet jelenít meg.




Kriss! (_és_a_Modiknak_is_)
Mivel ez egy
Idézet:
„Szilárdtest relé”
-s témakör! Ezért jólenne nyitnod egy riasztós topicot, és ott kellene a vezérlést kialakítását folytatni. Ez + csak had maradjon meg a cimében szereplő témakörnél...
(#) Kriss válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Majd szólok ha elértem valami eredményt. Köszi a segítséget.
(#) _JANI_ válasza Kriss hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Nincsmit. Kérdezz nyugodtan.
(#) Kriss hozzászólása Dec 9, 2006 /
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni ennek a kapcsolásnak az átalakításában? A J1 kapcsoló zárásakor a lámpa kigyullad fél percre, azomban ha a kapcsoló úgy marad akkor nem alszik el. Úgy kellene átalakítani hogy amikor a J2 kapcsoló zár akkor (függetlenül a J1 állásától ) ne történjen semmi! Ezután a J1 változása ( nyitás vagy zárás) adja az indító jelet és a lámpa fél percig világít.

Riasztó.ms9
    
(#) Müszi válasza Kriss hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Nem tudnád átkonvertálni képfileba?
(#) Krisz03 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Tessék

riasztó.gif
    
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Ezzel az éldekektorral az érzékelő szintváltásaikor lesz a kimeneten jel. Ezzel az első probléma meg van oldva. Már csak egy monosab kell a végére és kész....
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Hali!
Tulajdonképpen nem nekem kell a cucc, de az én érdeklődésemet is felkeltetted, ugyanis mostanában én is a riasztómmal foglalkoznék, csak nincs rá időm.
Lehetne egy olyan kérésem, hogy egy teljesebb kapcsolást mutass erről az éldetektorról? Gondolok itt pl arra az órajel generálóra...
Egy olyan rajz lenne jó, amiből kiindulva már egyből kezdhetném készíteni a kapcsolást.
Előre is köszi!
Krisz
(#) Kriss hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Hogyan lehet összekötni az éldetektort a riasztóval? JANI tudnál küldeni egy rajzot ahol a 2 már össze van kötve?
(#) Kriss hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Multisim 9-be csak ilyen van, de gondolom ez nem jó hozzá...

4013.JPG
    
(#) Krisz03 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
De, pont ez az, csak a "B" része is kell, nem csak az "A". Amikor lerakod az alkatrészt, akkor megjelenik egy kis ablak, ahonnan ki lehet választani az alkatrész másik felét is.
(#) Kriss válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
De még 2 láb mindig hiányzik. A VSS és a VDD
(#) szabi83 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
az adott!!

Vss = gnd = föld

Vdd = tápfesz = Ut

üdv
(#) Kriss hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Egy gyenge próbálkozás! Természetesen nem működik, de talán kiderül miért nem.
(#) Kriss hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Valaki tudna segíteni? Plííííííííííz...
(#) gulyi88 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
talán, ha képként csatolnád
(#) Krisz03 válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Na akkor megint én.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Már találtam is benne egy hibát: a kapcsoló rövidrezárja a tápfeszt! Kimaradt egy ellenállás...
(#) Kriss hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Az ok h én mint kezdő nem birom megcsinálni, de a profiknak akik értenek is hozzá miért okoz nehézséget? Vagy itt mindenki kezdő? Vagy ha tényleg olyan bonyolult akkor nincs egyszerűbb megoldás?
(#) Krisz03 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Vannak itt profik, csak most épp nem...
Amúgy nem lenne jobb egy "morzés" higanykapcsoló, és egy NOR kapu, ami csak akkor ad IGAZ-at, ha minden bemenete HAMIS? Így ha a hg kapcsoló bármelyik fele zár (előre vagy hátra van dőlve), akkor már van egy igaz benenete a kapunak, így hamisat ad, tehát nincs még riasztás. Viszont ha megmozdul a hg kapcsoló, akkor egy nagyon pici időre egyik áramköre sem zár, a NOR kapu minden benenete 0, tehát 1-et ad, és elindul a riasztás.
Jól gondolkodom ugye? Ha nem, akkor javítson ki valaki, mert ezt szeretném megvalósítani majd, ha ráérek egyszer...
(#) Kriss válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
A Te kitámasztós verziód a legjobb sztem és nem is kell hozzá 600 db IC sőt még NYÁk se. Én egy kicsit szeretném túlbonyolítani a sajátom ( a Tiédet tovább fejlesztve) azért is mert szeretnék tanulni belőle... Az éldetektor viszont túl kemény fa segítség nélkül. Úgyh valami tanár beütésű tudóspalánta errevetődhetne.
(#) _JANI_ válasza Kriss hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Azért nem kell egy kis nehézség miatt feladni. Tessék gondolkodni a problémán! :yes:

De segitek ahogy tudok (és ahogy az időm engedi )...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem