Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   16 / 34
(#) wir12 válasza zetef hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hát én meglestem a TI.com-on a nagyobb PCM chipek adatlapját (Maya tudásút is) és ott úgy volt hogy a fülesnek külön csatorna jött le...
(#) vandorbot válasza zetef hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
A kedvedért megnéztem a TPA adatlapját.
Elvileg nem rossz, próbáld ki erősítőn is.
Jel/zaj viszonya 100Db fölött van, de az erősítést növelve rohamosan vackul. 2-3X-nél több erősítés szerintem nem kell.
Én a PCM kimenetéről hajtom a 200 Ohmos fülest 1K-t sorbakötve. Elegendő.
(#) roland9 válasza Settenke88 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok

Nemtudjátok véletlen hogy a PCM2904-is ASIO codecet használ-e mint a PCM2902?
(#) wir12 válasza roland9 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
A két IC ugyan az végülis csak a 2902-nek van Din/Dout-ja a 2904-nek nincs de am az ASIO felismeri mert az én hangkártyám ami 2904-el készült felismerte és kezelte.
(#) wir12 hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
hy
Amúgy nekem is lenne egy kérdésem. Ha a hangkártya oszcillátorában (remélem így hívják) az 1Mohm -os ellenállat helyett valami kisebb van az okozhat problémát?
Mert én a panelon rámértem az 1Mohm-os SMD ellenállásra (105 van ráírva) és 26-30 Kohm-ot mutatott de azthittem a műszer hülyölt emg azért elemcsere volt de az eredmény ugyan az és szép lassan kúszik felfele...
(#) Norberto válasza wir12 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ha 105 van rászitázva, akkor az valóban 1 M ohm értékű. Ha a mért érték folyamatosan szépen kúszik fölfelé, az azt jelenti, hogy van a mérési környezetben valamilyen kondenzátor is... és az éppen lassan töltődik fel. Hidd el, ha megfelelően sokáig várnál, akkor elérne a kb. 1 M ohm értékig és ott megállna a mutatott érték.
(#) wir12 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Jó de én csak úgy a levegőbe is rámértem akk is ezt csinálta és mivan ha a pákával megsütöttem szegényt?
(#) zetef válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szervusz vandorbot!

Köszönöm a korábbi segítségeket. TPA lehet hogy marad fülesnek csak, OPA2353 lesz szerintem előfoknak a kimenetre.

Egyébként Te melyik verziót építetted meg? Egy kapcsirajzot tudsz esetleg csatolni? Kíváncsi lennék, mert írtad hogy az RC tag beiktatásával megszűnt a zaj.

Üdv. zetef
(#) zetef hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Ezt a verziót rajzoltam meg, segítségre lenne szükségem hogy korrekt-e? Előre is köszönöm!

Üdv. zetef

sch.png
    
(#) vandorbot válasza zetef hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Azt a változatot amely az ic gyári adatlapján van. stab ic és tpa és gombicok nélkül. Az RC szűrő az audio kimeneteken van az ajánlás szerint. Ónozott rézdobozba raktam, tudja a 98DB jel/zaj viszonyt. Itt-ott még van tüsi a spektrumon testelési hibák miatt.
Pl. a legnagyobb 7KHz-n, ami 75DB-ig nyúlik föl. Ha a bemenetéről kihúzom a csatlakozót (ami a keverőpulttól megy) megszűnik.
(#) neogeo2 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Cserélni szeretnék 2 db PCM2906 ic-t - 2 db PCM2706-ra. Ha valakinek van feleslege belőle kérem jelentkezzen! Köszönöm!
(#) Norberto válasza neogeo2 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
És milyened van? Mert az nem derült ki.
(#) neogeo2 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
PCM2906 van, PCM2706-ot szeretnék. Tényleg nem volt 1értelmű. Bocsi.
(#) Norberto válasza neogeo2 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
PCM2702 az nem lenne esetleg megfelelő? Nem tudom, neked milyen célra kell a 2706-os. Esteleg SP/DIF miatt?
(#) neogeo2 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
A PCM2706-ra lehet egy csomó nyomógombot aggatni ez izgatja a fantáziámat. A PCM2702 nem tud ilyet...
(#) vandorbot hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Jut eszembe, TPA helyett:
Kipunnyadt, fejhallgatókimenetes CDrom-ok némelyikében egész kiváló füleserősítő IC van.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Sziasztok, esetleg tud valaki olyan USB-s hangkártya IC-t, amelyik 24bites? És olcsón beszerezhető!
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
PL.: NJM 3544.
(JVC gyártmány, csak a betűk vannak az IC-n feltüntetve)
2X fix beállított erősítéssel, hogy konkrét legyek.
(#) vandorbot válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Fú, avvóna jó.
A Fosztexék meg kidobálhatnák firewire-s drága kártyáikat.
(#) Milan90 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Help !!
Rendelt már valaki mintát a T.I. -től ?
Ha igen, talán tud segíteni. Szóval elakadtam a regisztrációnál. Van az a cella, hogy Other na oda mit kell írni ? Ez a cella a levelezési cím alatt van, szóval gondolom valami köze lehet hozzá. Mi ez ?
(#) wir12 válasza Milan90 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hát én ajánlok neked valamit például Bővebben: Link nekem is ez segített
(#) Milan90 válasza wir12 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Sikerült már, de azért kösz !
(#) mlhe_vr válasza Milan90 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
nem nagy durranás a regisztrációs oldalt kitölteni.
Én a büdös életben nem tanultam angolul mégis egyértelmű az oldal kitöltése.
Pont a topicban megnevezett pcm ic-t rendeltem tőlük. 3 nap alatt (!!) itt volt futárral!
(#) WaRL0 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Sziasztok! Nem tudnaltok nekem ajalnani egy bevalt kapcsolast? Es ha lenne hozza egy furatszerelt nyakrajz is akkor azt nagyon megkoszonnem.

Elore is koszonom;Sziasztok
(#) Ricsi89 válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Na most jót kértél. Mivel ebből az IC-ből csak smd van, így nehéz lesz csak furatszerelt alkatrészekből megépíteni. Kapcsolás meg nyák pedig van itt a témában is visszább.
(#) WaRL0 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Tudom hogy csak smd-van belolle de a tobbi alkatresz lehet furatszerelt.Te megepetetted valamelyik kapcsolast?Vagy esetleg tudsz nekem ajanlani olyant ami biztos jo?
(#) Ricsi89 válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Igen, megépítettem régebben, az adatlapon lévő kapcsolás alapján. SOkat nem használtam, inkább a bemenetét használtam, mert a laptopomban defektes volt a bemenet, így pár dolgot fel akartam gépre venni és ehez keleltt csak. Valahol még meg is van, de pár alkatrész már hiányzik róla. Olvass vissza itt a témában, vannak rajzok, nyákok is, furatszerelt kivitelben is. Én is innen szedtem a nyákrajzot.
(#) Petroimro hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az EBBEN a hozzászólásban csatolt PCM2902 nyák rajz melyik kapcsolás alapján készült, és mi célt szolgál, mit "csinál" a képen sárgával bekeretezett terület?

Köszi!

pcm2902.png
    
(#) Ricsi89 válasza Petroimro hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Én ezt egy mikrofon előerősítőnek nézem. Egy egyszerű 1 tranzisztoros előerősítő egy elektret mikrofonhoz. A többi része meg a gyári adatlapi kapcsolás.
(#) Petroimro válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszi szépen!
Következő: »»   16 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem