Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő és PIC összekötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Manyoc hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Mozgásérzékelőkket szeretnék összekötni PICkel. Mivel hálózati feszültséget kapcsolnak az érzékelők, ezért én arra gondoltam, hogy transzformátorral csökkenteném a feszt , és egyenirányítás után optocsatolóval tenném a PIC-re.
Az érdekelne, hogy valakinek van-e valami egyszerűbb kivitelezési ötlete.
(#) Moderátor hozzászólása Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2006
 
Téma címét javítottam!

Igen, van egyszerűbb. Szétszeded a mozgásérzékelőt, és magából a relét kapcsoló TTL jelből veszed le azt ami neked kell.
Egyébként nagyon riasztó építés szaga van a dolognak. Ahhoz jóval olcsóbb a sima mozgásérzékelő kifejezetten riasztókhoz, vagy lehet vennni PIR szenzort. PIR szenzor moduloknak adsz 5V-ot és ha mocorgást észlelt, akkor a kimenetén 1másodpercen át 1-es szintet mérhetsz!
A kulcsszó: PIR szenzor.
(#) Feri hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Miért nem használsz már eleve ojat ami ezt tudja minden villamossági boltban kapsz pir lámpakapcsoló szenzort.
(#) Feri hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Ha megvan az érzékelő és az riasztóközponthoz használatos akkor nem kett mást tenned csak egy nagyáramú relét kell rákötnöd a szenzor reléjére.Vigyázz a beépített relé csak kis terhelés és feszültség kapcsolására alkalmas, hálózati feszültség kapcsolására nem alkalmasak. Nem érdemes túlvariálni.
(#) Manyoc válasza (») Dec 27, 2006 /
 
Igen , riasztó lesz. Az alacsony jel (5V) falban párhuzamossan a hálózati vezetékekkel, sok zajt felvenne. 5-6 méteren már indukálódna annyi, hogy aktiváljon egy optocsatolót. Majd utánna nézek a PIR kapcsolónak. Néhány reflektort is kapcsolnának a mozgásérzékelők.
(#) (Felhasználó 2863) válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
A mozgásérzékelök 12-voltosak ami egy relét tartalmaznak amivel lehet egy pl. riasztoközpontot vezérelni nem kell semmilyen trafo opto vagy egyenirányitás. egyébbként mit szeretnél ezzel elérni?
(#) Manyoc válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Adva voltal már eleve a mozgásérzékelők és ahoz próbálk igazodni. Próbáltam szétszedni, de törés nélkül ném férek hozzá a belsó elektronikához, így maradt az, hogy használom a meglévő kivezetéseket. És ezek a szenzorok 220ról üzemelnek.
(#) Feri válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Azt hiszem te nagyon el vagy tévedve és túlbonyolítod a témát.
itt már többen leíták,hogy a riasztó szenzorok tartalmaznak egy 12v-os kiáramú relét ha lámpát akarsz vele működtetni csak egy 12V nagyáramút kell beiktatni.
Ha riastónak kábelezel hazsnálj szabványos riasztó vezetéket az árnyékolt és megfeleően szigeelt ráadásúl tűzálló is.
(#) Manyoc válasza Feri hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és az információt.
A riasztóhoz az erre a célra gyártott vezetékeket és szenzorokat fogom használni.
(#) Lem hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Szerintem PC-re a legegyszerübb, és legérzékenyebb mozgásérzékelő, a webkamera.
(#) misteer válasza (») Nov 3, 2007 /
 
Szia Igaz hogy régen volt a hozzászólás, mégis érdekelne ez a PIR szenzoros dolog! Ha esetleg lenne egy ilyen modulnak kapcsolási rajza, vagy egy ötlet hogy hol lehetne beszerezni, szívesen várnám

Köszönöm
(#) Inhouse hozzászólása Nov 3, 2007 /
 
Jé, régi téma, de senki nem mondta neki, hogy a 230V-os relé érintkezőjét válassza le a fázisról és azt kapcsol vele, amit akar. Ha már ilyenje van...
Bár írta, hogy nem tudta szétszedni, de ilyennel még nem találkoztam. Ha gömb fajta, akkor ki kell pattintani a tengelynél és utána óvatosan ketté. Van amelyik nagyon passzos, de bontható. Ja, a beállítópotik tekerőit lehet, hogy ki kell húzni, és csak utána bontható...

Az új kérdezőnek:
Régebben egy LM324 volt a lelke a PIR szenzor mellett. Nem hinném, hogy érdemes lenne építeni. Vedd meg készen és alakítsd át, ha kell...

Üdv
Inhouse
(#) misteer válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
csak kiváncsiskodtam, hátha így olcsóbb lenne
Kell belőle kb 30 db. Gondoltam spórolok!
Kösz azért
(#) köpke hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Hy nekem van egy mozgásérzékelőm és nemtudok rájönni hogyan köthetnék rá egy lámpát.A mozgásérzékelőben van egy csoki és 3drót egy piros LS, kék N,barna L -jelzésekkel.mellékeltek hozzá egy kapocolásirajzot, deén nemértem. Hát ebben segíthetnétek(nek).előreisköszi

Adri 003.jpg
    
(#) Lucifer válasza köpke hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Vazz...
Beraksz egy terrapixeles képet amin nem látszik semmi. Poénos vagy. Az N a középső az a nulla. A kapcsolóval gondolom a fázist kapcsolod rá. Továbbá valószínűleg fázist kapcsol kifelé is a lámpára. Lámpa másik fele a nullán. Amúgy biztos, hogy 230-as a cucc?
(#) köpke válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
azénemkellmingyárt lelőni heller! biztosan hálózatiáramrakellkötni.küldökegy normálabbfotót.aztánnézdmeg-

Adri 015.jpg
    
(#) Nyuzoka hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok en egy LHI958 as PIR szenzort szeretnék PIC hez kapcsolni, majd figyelni a mozgást (7helyen).
A gond csak az h. az alapötleteim nem működnek... (GND földre S 47K át GNDre S pedig 2,2K át VCCre) a jelet ADC vel nézem de az semmitsem változik.
(#) kakas92 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Hali! atmega128 hoz szerenék pin szenzort kötni,és a proteus programmal szimulálni nem tudja vlaki hogy lehetne ezt megvalósítani?
(#) kakas92 hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Hello!
van egy ilyen: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=504927
PIR senzorom, mikrovezérlőre akarok rákotni. valaki tud segíteni?
(#) Stefan válasza kakas92 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Az adatlap 6. oldalán ott vannak a mintakapcsolások.
(#) pgk977 hozzászólása Ápr 21, 2014 /
 
Sziasztok,

Nekem is hasonló problémám lenne, azzal a különbséggel, hogy mozgás esetén a relének legalább 35 percig húznia kellene és egy 12V-os fogyasztót üzemeltetnie. Az is jó lenne ha az egész elemről működhetne, tehát ne kelljen neki hálózat.
Mondjuk egy ilyen szenzor lenne PIC-re kötve ami meg húzná a relét 35 percig:

http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=szenzor_PIR_mozgaserze...i=1021

Van esetleg erre ötlet vagy kész megoldás?
(#) Saggitarius válasza pgk977 hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Mekkora lenne az a 12V-os fogyaszto? (nem feltetlenul kell mechanikus releben gondolkodni) Kisebb fogyaszto eseten ajanlom ezt, 1A-ig >> Bővebben: Link kis meretu (SMD) es kozvetlenul mehet PIC-rol (5mA elegendo meghajtani).
(#) pgk977 hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Hello, kosz a tippet. A fogyaszto egyebkent pont 1A-es, tehat meg jo is lehet ez a rele. Ami a nagyobb gond az idozites. A PIC egy otlet, de nincs hozza semmim igy nem tudok egy ic-t osszehozni hozza. Talaltam egy idozitot, ami elvileg jo lehet, csak Kinabol kellene rendelni. Ilyesmit lehet itthon kapni estleg?
http://www.dx.com/p/ddw011-pcb-timing-switch-control-module-green-b...CcaySM
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Az alábbi tömbvázlat szerint szeretnék kapcsolni két, egymástól független áramkört, egy PIR szenzorral. Korábban megépítettem az ELEKTRONIKA_2 áramkört. Szeretném megépíteni az ELEKTRONIKA_1 áramkört, de ugyan azzal az egy PIR szenzorral szeretném vezérelni. Ez kivitelezhető ebben a formában?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Attól függ, mi van a két elektronikában. Ha gyaníthatóan nem fogják bírni az ilyen összekötést, érdemes optocsatolós leválasztásokat használni.
(#) Zoli_bácsi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Ez a vezérlő jel kialakítása. Két független +5V-os táp, csak a gnd közös.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Jobban végiggondolva, már csak a zavarvédelem miatt is jobb lenne két optocsatoló használata.

PIR.png
    
(#) Zoli_bácsi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Igen, az eredetileg így kellett volna megcsinálni. De sajna az eredeti áramkör miatt nem tudom ebben a formában kivitelezni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem