Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pioneer erősítő
 
Témaindító: amex, idő: Okt 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) levii válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
ebben egyetértünk szerintem ez a tranzisztoros végfok sokkal bonyolultabb mint a tda ráadásul megnéztem hogy ez mono.

TDA1518BQ.pdf
    
(#) aflmor válasza vicsys hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Honnan e "remek" info? Ez a Pio nem urh erősítő!
Pioneer A-109 Schematic Diagrams
Pioneer A-109 Service Manual
(#) vicsys válasza aflmor hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Így már más. Könnyebb is utánépíteni...
(#) ati72 hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Hali!
Hasonló problémám van.
Szükségem lenne egy régi Pioneer VSX-3300 tipusú erósítő rajzára.

Előre is kösz.
(#) aflmor válasza ati72 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Ez van "VSX"-ben, hátha azonos valamilyen egysége:
Pioneer VSX-D508 VSX-21 VSX-D511-K & VSX-D511-S VSX-D912-S, VSX-D812-K & VSX-D812-S VSX-D810S VSX-29TX VSX-27TX, VSX-26TX, VSX-24TX, VSX-D908S VSX-D411 / VSX-D411-S VSX-D710S / VSX-D710S-G VSX-D810S / VSX-D810S-G VSX-D850S VSX-D859TXG VSX-D458 VSX-D712-K VSX-808RDS VSX-806RDS VSX-517-K VSX-517-S VSX-816-K VSX-816-S VSX-916-S VSX-916-K VSX-D906S VSX-07TX
(#) ati72 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Még mindíg a VSX-3300!
Ezek közül néhányat sikerült letöltenem, de nem találtam olyat ami segítene; a táppal van probléma, de hasonló táp egyikben sincs.(+/- 12V stab.; -27V; +5V). Emellett a kijelzőegység is valószínűleg halott, s ehhez sem találtam adatlapot:
a kijelző: AAV 1051-A, a vezérlő IC-je : PDG023-A.
Ha valakinek volna adatlapja (vagy egy link) valamelyikhez, kérem segítsen.
(#) cocteau84 hozzászólása Júl 1, 2008 / 1
 
Sziasztok!
Új vagyok most regisztráltam,csak láttam hogy megy a téma erről a végfokról! Nekem van egy ilyenem,és tökéletesen működik! Nem csak pioneer fejegységgel működik! Annyi az egész hogy,át kell alakítani a gyári kábelét! Ha érdekel valakit még ez a dolog,akkor szívesen elmondom hogyan kell!
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Sziasztok! katam egy pioneer reősítőt javításra. kb 15 éves a baja, hogy egy motoros csatornaválasztó kapcsoló van rajta, amiben van egy olyan kapcsoló ami ellenálásokat kapcsolgat tekerés közben és ebböl tudja a moci hogy épp hol van és meggig kell mennie. ez a kapcsoló elromlott, és a moci mindig túl megy ill elmegy végálásig. ennek a kapcsolónak beírtam a tipusát a gugliba és semmit nem talált. valami ötlet kellene, hogy hol lehet iet venni. a tipusa AWZ3497 pioneer van még olyan írva rá, hogy 1016A AI. PS japan Előre is köszi a választ.
(#) kovacs.d hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok!Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Van egy Pioneer A-656 tipusú stereo erősitőm,nemrég kezdett rosszalkodni.Mikor a hangerő szabályzó potméteren elkezdem növelni a hangerőt (ugy hogy a zene nem szol csak kapja a jelet a cd lejátszóról), a bal oldali hangszóró recseg (enyhén de zavaró).
Először azt hittem a hangszórómmal van gond de miután rákötöttem a jobbos hangszórót a bal oldalra az is recsegett,és kipróbáltam más hangszóróval a bal felén mindig recsegést hallottam.Talán a hangerő potméterrel lehet a gond?Remélem nincs nagy baj.
Előre köszönöm a választ!

5176[1].jpg
    
(#) Imi65 válasza kovacs.d hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Elég valószínű, hogy ez poti gond. Egy jól irányzott befújás kontaktsprével, és - egy darabig - a gond letudva.
(#) kovacs.d válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Gyanítottam én is.Köszönöm a segítséget!
(#) ferihangfal válasza amex hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
nekem is van egy a-656-om de én sztem leégettem
mert egy rosszul bekötött hangváltót mármint a hangfalba ezért amikor hangosítottam mindíg elhalkult!
nem tudtam mi a gond kikapcsoltam és sajnos nem kötöttem le rola a hangfalat. anem normális bátyjáim meg direkt hangosítgatták és hát mindezek után kikapcsolták és meg halgatnám má a zenét ekkor má kikötötttem és már akkor meg se mukkant!
eggy szomszéd aszondta h a tranzisztoroknak és a végfokoknak annyi! és azt ha meg is csináltatnám vele akkor kb 20 000 ft lenne és nem biztos h sokáig birnál vagy is lehet h egy hét mulva annyi lett volna neki! nem lehetne vhogy máshogy megcsinálni minthogy kilennének cserélve a végfokok?!
(#) usgyi hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Sziasztok,kérni szeretném segítségeteket,a napokban szert tettem 1 gm 3000 pioneer autós erősítőre,150w+150w, az egyik 150w oldala néhány perc múlva leáll valamiért teljesen egyforma 4 db 4ohm os hangszórót használok 4 csatis üzemmódban,de 2 csatis módban is leáll mint akit elvágtak nem tudom mi lehet a gond vele igy csak 1 oldalát tudom használni 150W sajnos előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) lada hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
helo
én most kaptam egy pioneer sa-960-as erősitőt, de nem szól ellenállások épek, nem látszik az áramkörön hogy valami tulmelegedett volna a biztosítékok is épek, bekapcsol megy a kijelzője válthatom a bemeneteket a kimeneteket de egy hangot sem ad ki, esetleg multi méterrel valahogy betudnám mérni hogy jók-e a végfokok?
köszönöm előre is a segítséget.
(#) CHZ válasza lada hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Bekapcsolás után a védelem reléje , behúz ?
Ha igen , akkor a végfoka valószínűleg jó .
Nézd meg az RCA aljzatokat , esetleg kivezették 2-2db aljzatra a végfok bemenetét és az előfok kimeneteit és akkor ide kell egy-egy (U) rövidzár , ha az hiányzik akkor sem szól csak a végfok bemenetéről .
(#) gsxr400 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Tiszteletem a jelen lévőknek! E kérdéssel fordulnék a Mesterek felé... Nagy baja lehet egy Pioneer VSX-908 RDS rádióerősítőnek, ha bekapcsolom nem ad a hangfalakra semmit sem. Viszont amikor váltogattam a funkciók között (stereo-dts-thx)egyszer csak megszólaltak a hangszórók. Később megint bekapcsoltam, de akkor már hiába "játszottam" vele... néma maradt. A tanácsokat előre is köszönöm!
(#) gsmkawasaky hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok.
Szertnék egykis segitséget.
van egy pioneer vsx-d810s erösitő aminek az a baja hogy bekapcsolás utás pár másodper elteltével power of felirat és kikapcsol. Ha kiveszem az elöfoki panelt akkor bekapcsola marad. Piszkálgattam egy kicsit volt mikor bekapcsolva maradt de nem ad hangot.Nagy baja lehet szerintetek?

Használat közben egyszer csak kikapcsolt ,azóta csinálja ezt.




Előre is köszönöm.
(#) gsxr400 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szóval megtörtént a baj.... Volt egy "kallódó csavar" az erősítőben. ami rövidre zárt (a mellékelt képen). ahogy kivettem a helyéről az erősítőt, gondolom akkor mozdulhatott ki valahonnan.
Kérdésem mivel pótoljam az eldurrant huzalt? és mi mehetett még tönkre esetleg? a szervízkönyvét darabolva feltettem. Remélem tudtok segíteni. Sajnos nem vagyok műszerész és nem is tanultam... de kitartó vagyok, csak legyen aki segít! Köszönöm : gsxr400
(#) gsxr400 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Sajnos több csatolmányt nem engedett, ezért még ide teszem.
(#) tothi89 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Keresztmetszetben megfelelő huzalal, lehet hogy megúsztad és ennek javításával használhatod tovább, esetleg a panelon lévő egyenirányító hidak elhalálozhattak, de igazából végig kellene nézni szépen mindent a környéken.
(#) gsxr400 válasza tothi89 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szemrevételezve sehol máshol semmi sérülés. Ezt sima rézhuzallal pótolhatom?
(#) tothi89 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Igen ez is réz, csak be van futtatva ónnal, ritkán ezüsttel
(#) gsmkawasaky hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
HI

Senkinek nincs semmi ötlete?Mi lehet a baj?
(#) tothi89 válasza gsmkawasaky hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Van rólla valami doksid, vagy képed?
(#) gsmkawasaky válasza tothi89 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Itt a serive manual hozzá

Bővebben: Linkmanual
(#) gsmkawasaky hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok.

Nincs senkinek semmi ötlete mi okozhatja a hibát?
(#) tothi89 válasza gsmkawasaky hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ha lesz egy kis időm, átnézem a manuálját és írok.
(#) gsxr400 válasza tothi89 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Sajnos a cseréjével sem oldódott meg . Nem akar megszólalni továbbra sem
(#) gsxr400 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Viszont a hűtőbordák melegszenek azonnal bekapcsolás után. Ez normális???
(#) tothi89 válasza gsxr400 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Attól függ, hogy mennyire. Attól tartok, hogy se a te esetedben, sem gsmkawasaky esetében nem lesz így a probléma orvosolható!
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem