Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hangkártya kapcsolható kivezetése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) ropc hozzászólása Márc 1, 2006 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni;
A következőt szeretném megvalósítani:

- egy kapcsolót készíteni, amivel egy elkülönített másik áramkört tudnék valamikor bekapcsolni, máskor kikapcsolni egy gombbal.
És mindkét állapotot jelezze vissza.

Bővebben:

Állandó problémám, hogy a számítógép hátsó hangkivezetéseinél, mikrofonbemenetnél a jack dugók állandó cserélgetésével sorra tönkremennek a kábeleim. Arra gondoltam, beépítek egy elosztót kis kapcsolókkal, de még így sem lenne az igazi... Ha már alkotunk alkossunk nagyot

Szóval ezzen felül egy nyomógombos, esetleg érintőgombos kapcsolótáblára gondoltam a gép elejére led kijelzővel.

Ez már egy egész projektnek hangzik, eddig megvan a NYÁK, a csatlakozók, a dugók, a megmunkált fém hátulra és egy skicc, amit feltöltök, mihelyst elárulja valaki hogyan lehet...

Megvalósításnál gondoltam relére, bistabil multivibrátorra, de ha jól gondolom, az elsőnél nem lehet a visszajelzést megoldani, a másikkal nem lehet külön áramkört kapcsolni.

Nem tudom, ezt hogyan használhatnám fel:

http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=26

40106-os 49 Ft-ért találtam, nem tűnik költségesnek ilyenek sorbaállításával...

Ez hosszúra sikeredett, de remélem érthető és lesz rá reagálás.
(#) h482871 válasza ropc hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Szia!

Ha jól értem neked aza problámád, hogy nem szeretgetnéd cserélgetni a kábeleket ha beakarsz dugni egy mikrofont vagy a hangszoród helyett fülhallgatót akarsz bedugni?

Mert ha ez, akkor én már csináltam ilyen szerkezetet csak annyi különbséggel hogy én nem elektromosan hanem manuálisan kapcsolgatom tehát érintőgombos kapcsolás helyett vettem egy 3 áramkörös 4 állású körkapcsolót és azzal kapcsolgatom a cumót. Ha ledet is akarsz rá visszajelzésnek akkor 4 ák. 3 állás mivel ezeket a kapcsolókat lehet így álligatni.....nekem nagyon jó működik.
Igazság szerint án úgy oldottam meg hogy vettem egy műanyag dobozt beledobtam két ilyen kapcsolót meg egy csomó ledet......
A két kapcsoló azért kell mert én a bemenetemet is váltani tudom mivel két gépem van, így ha a másikról akarok vmit hallgatni akkor csak símán átkapcsolom és máris a másikról szól a zene.
Ha kell majd fölrakok képet vagy rajzolok kapcsolást is bár nem túl bonyolúlt....
(#) dbase válasza h482871 hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Ha éríntő gombosat akarsz keress egy régi tv-t, s szedd ki belőle a SAS560-570 es icvel felépített panelt.Van rajta 4 darab poti.Ha azokat felszeded, s oda beküldöd a zenét akkor 4 bemenetet tudsz választani érintéssel.Én most ezt fogom alkalmazni a video bement választómnál,bár a video jelet nem tudja kapcsolni és azért ki lesz egészítve 4066 al.Testek folynak.
Amugy az én témám a bement választó topicban van.
(#) ropc válasza h482871 hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Köszi a RE-ket
Igen h482871, megnézném, jó lenne ha tennél fel képeket. Had okosodjak!
Én úgy szeretném hogy egyes hangszórókat külön lehessen bekapcsolni, akár egyszerre többet is. Mingyárt elmagyarázom miért...

dbase tetszik az ötlet eleinte én is ezen gondolkodtam, olvastam a témádról, jó nagy melóval találtak meg. Kívánom sikerüljön összehoznod minnél kevesebb -sel.

szóval, elkezdünk filmet nézni, bejelentkezik valaki messengeren és jó lenne tudni vele beszélni miközben pereg a film, ezért szeretném az asztali hangszórót néha átkapcsolni egyszerűen a modemre így nem zavarja a kettő egymást

a rajzon van egy hangerő csökkentő amit 1x állítanák be, mert a hifinek sok a normálhang

a mikrofont meg program állítás nélkül tudják szülők használni

ez az alaprésze az egésznek, amikbe kapcsolókat szeretnék, miknek a kezelőgombjait a gép elejébe építeném.

Most, első kérdésem lenne, melyik a legegyszerűbb kapcsolási lehetőség amivel megoldható egy elkülönített áramkör ki-be kapcsolása,

Aztán bonyolítsuk az egészet kicsit :yes:

addig is
(#) Inhouse válasza ropc hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
Nem lenne egyszerűbb venni 1xxxFt-ért egy hangkártyát plusszban és beállítani, hogy melyiken mi szóljon? Nem kellene kapcsolgatni és ez lenne a legolcsóbb, legegyszerűbb...

Üdv
Inhouse
(#) ropc válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Hát Inhouse, nem. P3gép-em van s belassít, :no: nem egyszerűbb, megoldhatatlan. Van már egy 6csatornás talán 4-6xxxért legolcsóbban, azzal csak annyit értem el, hogy két kimeneten azonos a hang, s az egyiket halkítani tudom. Hobbi :yes: , stb -stb ...ha feljebb olvasol találsz még rá néhány kifogást

Remélem Topi következő cikke relék ről fog szólni

Bye
(#) ropc válasza ropc hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Remélem TOPI ugye olvasta az előző hozzászólásom uccsó sorát
(#) Inhouse válasza ropc hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Egy P3-as gépet belassít egy plussz 2 csatornás hangkártya? Ott más baj van.
De ha nem, hát nem.

Üdv
Inhouse
(#) Topi válasza ropc hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Én még a digit erősítőm megvétele előtt csináltam egy kis dobozt. Sima két áramkörös váltókapcsolókkal, és egy fokozat kapcsolóval...
Képek mellékelve. Én feleslegesnek tartom a digitális átkapcsolót... Feleslegesen bonyi...

Ezzel én tudtam váltani mi menjen a PC line in-re. TV/VIDEO/EGYÉB sztereo bemenet. Tudtam váltani, hogy erősítőre menjen a hang, vagy fejhallatóra. Tudtam váltani, hogy a videora a PC kimenő hang menjen vagy egyéb más külső hang. A PC kimenetet rá tudtam kapcsolni a magnóra. Kb mindent-mindennel!
(#) ropc válasza Topi hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Köszi a hozzászólást. Még nyár előtt szeretném befejezni ezt a dolgot. De sajna most nincs sok időm, itt a tanulás, időközben elkezdtünk építeni egy erősítőt is, most ahhoz keresek alkatrészeket,
nem is tudom, hová tegyem föl azt a kérdésemet hogy,: ezen a fórumon merre találok linkeket az olcsóbb bpesten található üzlteekről-?
Biztos nyitott már valaki fórumot erről "Olcsó és sok féle alkatrész itt és itt..."
(#) ropc válasza Topi hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Közben lenne egy kérdésem is, kaptam egy feladatot, de nem tudtam rájönni mitől van,....

hogy lehetséges az, egy erősítő 30 voltból tekercselések nélkül 54 voltot generál? (Nem vagyok biztos benne, hogy a Volt számokat pontosan írtam le)
(#) Topi válasza ropc hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Szia!

A helyzet az, hogy a tápegységek ill trafók terhelés nélkül többet adnak ki. Pl egy dugasztápot is beállítasz 12V-ra és rámérsz azt mondja a műszer hogy 18-20V... Ekkor sokan meghökkennek és a boltosok is utálják ha valaki egy kicsit ért az elektronikához és visszaviszi...
Szóval amint terhelést kapcsolsz rá, visszaesik a helyes értékre a feszültség. Ez egy természetes effekt
(#) Slope válasza ropc hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
hol generálja ezt az erősítő?
nem tiszta színusznál csalnak a műszerek.
(#) ropc válasza Slope hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Derűs jó reggelt!
Ezt én egy rajzon láttam, az épülő erősítőn ábrázolják így.
És jól mondom, hogy a digitális mérő eszközök ezeket a féle eltéréseket ki tudják küszöbölni? A bennük lévő ellenállás akkor erre szolgál?
(#) ropc válasza Topi hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Még ha belegondolok, úgy tudnám elképzelni, persze ha ez elehetséges :hogy sorbakötik az áramot, és az ellenállások különbségeként jön ki a végén ez a feszültség érték
(#) Neszeszellem hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Topi, remélem jól fogalmaztam meg a témát, ha más a meglátásod, javításodat megköszönöm.
-Állandó problémám a hangkártyám kivezetése.
3 jack dugót kell folyamatosan dugdosnom bele.
TV hangszóróra vezetem, fülesre, hangszóróra.
Szeretném megoldani ezt valamiféle potméteres megoldással, mint a keverőpúltoknál szokott lenni, csak most nem a bemenetet osztanám és keverném hanem egy kártya kimenetét.Szerintetek egy fordított ellenállásosztós alapvető keverő kapcsolással amit megfordítok, megoldható e, és a hangkártyám nem látja e kárát, vagy más a megoldása a dolognak?
Kapcsoló kizárva.
-Tudtok valami programot arra, hogy egyszerű kapcsolási rajz elképzelésemet, megrajzoljam gépen és jpg vagy kis formátumba mentve ide fel lehessen tenni, a jobb példázat miatt?
Türelmeteket köszönöm.

(#) Müszi válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Szintén kevereőpultal
A potik 10 kilo ómosak legyenek
Az enyémet is így csináltam műxik!

Üdv

kevero.JPG
    
(#) huhuu válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
igen, szerintem az jó amit müszi rajzolt, csak sztereó potikkal sztereóban kell megépíteni és ami fontos, hogy a potik középső lába a kimenet fele menjen(müszi is így csinálta) mert ha nem akkor letekert állapotban a hangkártya kimenetét rövidre zárja és lehet, hogy elszál(nem biztos, de elszállhat)

Ha szerencséd van akkor nem lesz földhurok, tehát sehol sem fog búgni a cucc(tv-ben vagy a hangfalba)
A fülest nem tudom, hogy sima 10 kiloohmos potival milyen lesz, mert maxon szólni fog, de aztán gyorsan halkul majd ahogy halkabbra veszed....szerintem, lehet, hogy oda nem is kell poti.....
(#) Neszeszellem válasza Müszi hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Köszi a választ!

Nem jó
Akármelyik csatornát lehalkítom, lehalkúl az egész és a többi felhangosított csatorna pedig alig hallhatóan szól.Tény azonban hogy elmegy a hang 3 irányba, 1xre is.
Szerinted?
(#) Neszeszellem válasza Müszi hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Csak 47K-s potim van.Lehet ez a gond?
(#) huhuu válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
itt valami gyanús, ha mindegyik lehalkul, nézd meg mégegyszer, hogy mindent jól bekötöttél e, ha gondolod lerajzolhatom pontosan mit hova, de ha minden jól van bekötve akkor esetleg: tégy be leválasztó kondikat mindhárom kimenetre, lerajzolom az egészet, mindjárt....
(#) Neszeszellem válasza huhuu hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Milyen progival tudnám lerajzolni hogy mit kreáltam, az okosabbaknak?
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
No itt a rajz mellékelten, a kondik esetleg legyenek 1 mikrofaradosak, vagy 0,47....
Írd le müxik e!
(#) huhuu válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
amúgy szerintem kisseb rajzokat érdemesebb tollal papírra, majd szkennelni, sokkal gyorsabb



(#) Sebi válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
"TV hangszóróra vezetem, fülesre, hangszóróra."

Ebből azt feltételezem, hogy a fülhallgató kimenetről van szó, nem pedig a Line Out-ról (vonalkimenet).

A fülhallgatók általában 32ohmosak, ezek meghajtására szolgál az általad használt kimenet. Így a Müszi által (Picasso stílusában) vázolt megoldásnál, ha feltekered a füles potiját, akkor az ő 32ohmja kisöntöli a nagyobb impedanciás bemeneteket, és ezen a csatolókondi sem segít, hiszen váltóáram szempontjából rövidzár.

Nézd meg, van-e Line Out a hangkártyán, a jelbemeneteket a vázolt módon lehet ide csatlakoztatni.

Jelentős jelszintcsökkenéssel megoldható a 32ohmos kimenet is hasonló módon - 47ohmos potikkal amivel sorban - a kártya felé - van egy 47ohmos ellenállás, de hangszóró csatlakoztatása ilymódon nem célravezető.
(#) Neszeszellem válasza Sebi hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Kondenzátorral full extra, bár nem volt 3db 1forma
Azonban így is lejött kicsit a hangerő, de valóban ha a fülest tekerem le akkor a másik 2 nem befolyásolja 1mást.Minden esetre kihúztam a fülest és az egész tészta 1ütt kitűnő. Amit említettél.. az ellenállásokkal az nem perspektíva, azért minden esetre köszönöm, de legalább tudom hogy ha a fülest lehalkítom akkor minden passzol, és 1x re úgyis csak egy szól.A kondi azonban kell.Mindenkinek köszi a segítséget.Program ügyében nem tudjátok mivel rajzolhatnék 1xü áramköröket?
(#) Neszeszellem hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Tudom, idióta nagyon a kérdés, de 2db teljes értékű választ kaptam ami, 1 ik se ér kevesebbet a másiknál... kié az 50pont??
(#) Sebi válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Elárulom Neked, hogy nem szeretm a klf kapcsrajzoló progikat :no: .

Egyszerűen a Paint-tal rajzoltam magamnak - nekem tetsző - szimbólumokat, ami egy ilyen nevű .gif-ben van letéve. Ha hirtelen vkinek akarok mutatni vmit, megnyitom aztán mentés másként - azon a néven ami lesz a rajz - majd egyszerűen másolás-beillesztés felrakom őket és összekötöm 5perc alatt. A maradékot kitörlöm és kész.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 9, 2007
 

Idézet:
„Hangkártya vonalkimenet elosztása”
című téma áthelyezve ide!
(#) mspike válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Srácok nem rosszból, de egy minimum egy műv erősítőt én betennék, csak hogy jól aludjak... Így a kártya kimenetét nem terhelném... Aztán annyi felé oszthatom már amennyire kell.... Igyekszem összedobni egy kapcsolást... pár pill
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem