Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3 lejátszóhoz újratölthető elem
Lapozás: OK   1 / 2
(#) proof88 hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy MP3-lejátszóm, ami 1db AAA-s elemmel működik.
Elhatároztam, hogy inkább újratölthető elemet vennék hozzá, meg ugye töltőt, amivel újratölthetem az elemeket.
Elolvastam ezt: http://www.beco.hu/god/Html/Godmaga/horvik/elemek.html.

De még mindig bizonytalan vagyok.

Milyen elemet és töltőt lenne érdemes vennem?
Nem univerzális töltőben gondolkodok, hanem olyanban, amivel AAA-s, és esetleg AA-s elemeket tudok újratölteni, és nem tölti túl őket. Tehát egy normálisabb töltőre.
Ezeknél mennyire számít a márka?
Olvastam, hogy célszerű minél nagyobb mAh-s elemet venni.
Szerintem a legjobb, ha Ti, hozzáértő emberek mondtok véleményt.

Előre is köszi a véleményeket!
(#) Müszi válasza proof88 hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
AAA-ból nem nagyon tudsz túl nagyot venni.
Egyébként itt található töltő és elem is: http://www.radiovilag.hu/akciok.htm#AKKU

Üdv.
(#) wargapityu hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
energizert vegyél csak 1 jó tanács töltővel 1ütt sztem annál jobb nem is kell és lehet
(#) lgyk hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Üdv!

A linkelt cikk eléggé pontatlan. Először is az "újratölthető elem" és az akkumulátor két különböző fogalom. Az "újratölthető elem" cellafeszültsége 1,5 V, és legjobb körülmények között sem tölthető fel 100nál több alkalommal - lényegében egy olyan elem, amin minimális átalakításokat végeztek, hogy a benne zajló vegyi reakció reverzibilis (megfordítható) legyen.

Az akkumulátort direkt a feltölthetőségre tervezték. A NiMH (a cikkben helytelenül nikkel-metálhibrid, helyesen nikkel-metálhidrid) akkuk a legjobban használhatók. Akár 1000 ciklust kibírnak optimális körülmények között, de ha nagyon extrém hőmérsékletnek, páratartalomnak tesszük ki őket, akkor nem bírnak ki 100 feltöltést sem.

Leginkább a márkás (Energizer, GP) akkuk a megbízhatók, óvakodni kell a BlueBaby-hez hasonló akkumulátoroktól, ami a mérések szerint a felét sem éri el kapacitásban, mint a márkás társai.

Töltőknél a gyorstöltőt kerülni kell, mivel az akkumulátor élettartama annál hosszabb, minél lassabban töltöd (minél kisebb áramerősséggel). kb. 9-12 óra az optimális töltési idő. A cikkben szintén hülyeség van írva, ugyanis a csepptöltés minden jobb töltőre jellemző, nem csak a gyorstöltőkre. Kerüld a noname töltőket, mert tönkreteszik az akkudat, és még ráadásként fel is gyújthatják a házat.

Vegyél márkás töltőt, figyelj arra, hogy tudja a töltő kezelni a vásárolt akku kapacitását is. Ezeket már uC vezérli, így nem kell a töltési időt számolgatni.

Én MP3lejátszóba 850 mAh-s Energizert használok. Kb. 8 óráig bírja egy AAA elem.

Egy kicsit pontosabb cikk indulásnak
Egy másik

*Ha érdekel, megkereshetem és bescannelhetem az erről szóló CHIP magazin cikket
(#) Georgee hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
A legjobb ami nálam bevált SIEMENS A40es aksi kapásból 3 van benne vagy régi telcsik akksijanekem abból van kibelelve kb 3-4órát húzza vele a lejáccó
(#) zsolesz088 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Idézet:
„"óvakodni kell a BlueBaby-hez hasonló akkumulátoroktól, ami a mérések szerint a felét sem éri el kapacitásban, mint a márkás társai."”

lgyk-nak igaza van. nekem ilyen (BlueBaby) akkum van de nem sokat ér(névlegesen 1500mAh de sztem a felét se éri el) mp3player-ban örülök ha 3 orát kibir. csak azt tudom mondani hogy még véletlen se vegyetek ilyet. ha már akkut vesztek akkor rendes márkásat.bocsi ha valamit rosszul irtam.
üdv zsolesz
(#) MaSTeRFoXX válasza zsolesz088 hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Itt van egy cikk a bluebaby akkuról
http://people.inf.elte.hu/bkil/0bluebab.htm
(#) proof88 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Tényleg, egy másik helyen olvastam is erről a BlueBaby-ről...

Köszi a válaszokat!

Az nem baj, ha 1,5 helyett 1,2 V-os az akksi? Olvastam, h a legtöbb ilyennel is megy, de gondoltam megkérdezem.
És mennyivel bírja tovább egy 1000mAh-s, mint egy 800mAh-s?

Idézet:
„Töltőknél a gyorstöltőt kerülni kell”

A Müszi által adott linken van 3 gyorstöltő, akkor egyiket sem érdemes?

http://www.addel.hu/template/temp1/products.php?storeid=289&prcateg...=10377 <- itt vannak töltők hozzáadott akksival, innen gondolom pl. ez megbízható: GP PowerBank töltő KB01 + 4db NiMH 1300mAh AA Akku?

Vagy inkább Energizer?
(#) lgyk válasza proof88 hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Nem probléma, ha gyorstöltőt veszel, mindössze az akksik élettartama lesz egy kicsit alacsonyabb. De én inkább a normál töltőt ajánlom.

1000 mAh-os akksi 25%-kal több ideig bírja, mint a 800-as. :yes:

1,2 V a normál NiMH akkufeszültség, az összes MP3 lejátszó megeszi.

A KB01-es jó, kb. 16 óráig tölti az akkukat. Energizert, Varta-t is érdemes nézni, ezek mind megbízhatóak.

De arra figyelj, hogy lehetőleg AAA akkut adjanak hozzá, mert az jó az MP3 lejátszóba (vagy nem?).
(#) Norberto válasza lgyk hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Minden igaz, amit mondtál, okosságok is részint, viszont egy valami van, amibe bele kell, hogy kössek egy mondat erejéig

Idézet:
„Vegyél márkás töltőt, figyelj arra, hogy tudja a töltő kezelni a vásárolt akku kapacitását is. Ezeket már uC vezérli, így nem kell a töltési időt számolgatni.”


Én nem mernék mérget venni rá, hogy a legtöbb típusban uC van beépítve...ej, de szép is lenne, ha így lenne...
(#) lgyk válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Hát a jobbakban... Állítólag...

Nekem egy Varta töltőm van, abban állítólag proci vezérel, persze ez sem biztos. Szétszedni még nem volt kedvem...

"ej, de szép is lenne, ha így lenne..."

Ócsó PIC kitermelési lehetőség?
(#) Slope válasza proof88 hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Azt azért érdemes megemlíteni, hogy ezek a töltők soros töltők, vagyis két db akkumulátort töltenek sorba kapcsolva. Az MP3 lejátszó egyszerre csak 1 akkut használ, így pl. két akkut váltva használva is előfordulhat, hogy a két sorosan töltött akku más töltöttségi szinten van töltés előtt. Ez csökkentheti az akkuk élettartamát.
Olyan töltőt válassz ami képes egyszerre egy cella töltésére, és nem csak párban tud tölteni...

Üdv!
(#) Norberto válasza lgyk hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Idézet:
„Ócsó PIC kitermelési lehetőség?”


Én személy szerint nem szenvedek belőlük hiányt

De másnak biztosan nagyon jól jönne ez a lehetőség is.
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Na igen! Aki - ugyebár - tudta, hova kell születnie...
Másnak meg főként akkor jó, ha "újraírható" a benn lévő PIC-ecske...
(#) Slope válasza Frankye hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
offolgatunk offolgatunk? jó példát mutattok... na tessék én is offolok (ha a modiknak szabad... :yes: )
(#) proof88 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Idézet:
„1000 mAh-os akksi 25%-kal több ideig bírja, mint a 800-as.”

Jézusom! Én ilyet kérdeztem?! Uhh, na mindegy.

Idézet:
„De arra figyelj, hogy lehetőleg AAA akkut adjanak hozzá, mert az jó az MP3 lejátszóba (vagy nem?).”

Ja de, most nem figyeltem meg... úgy látszik, tényleg fáradt voltam... :yes:

Amúgy a Duracell akksi mennyire megbízható az említettekhez (GP, Energizer, Varta) képest?
(#) proof88 válasza Slope hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Idézet:
„Az MP3 lejátszó egyszerre csak 1 akkut használ, így pl. két akkut váltva használva is előfordulhat, hogy a két sorosan töltött akku más töltöttségi szinten van töltés előtt.”


De ha először lemerítem az első akksit, addig, h az MP3-lejátszó kikapcsoljon magától, és a második akksit is ugyanígy, akkor elvileg uazon a töltöttségi szinten lesznek, nem?
(#) Slope válasza proof88 hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Elvileg de, viszont tapasztalatom szerint ez eléggé kényelmetlen, mert az egyik nélkül nem lehet tölteni a másikat. Létezik olyan töltő ami cellánként külön-külön tud tölteni, az se sokal drágább...
(#) erobi82 hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
Érdekes dolgot vettem én észre ezekkel az MP3-as bigyókkal.Mégpedig azt hogy többeknek kifolyt az elem belőle, többek között b.nömnek is, viszont nem gagyi elem volt benne (DURACELL)Na mondom nem szórakozik velem ez a vacak, és vettem bele AAA-s akksit.Azóta semmi gond.Az nemlehet esetleg hogy mikor a gépre van csatlakoztatva akkoraz USB 5V-ja visszatölt az elemre, és ugyebár az nemnagyon szereti?? Használati utasításba semmi nincs írva erről :no:
(#) Slope válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
de lehet... viszont a jobbaknál be lehet (be kell) állítani, hogy elemet vagy akkut használsz-e. Bent van a menüben.
A T-Gazdaságos MP3 lejátszókról meg inkább nem nyilatkozom...
(#) proof88 válasza Slope hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
De a Duracell akksi mennyivel jobb vagy rosszabb, mint a többi említett (GP, VARTA, Energizer)?
(#) wargapityu hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
semmivel! az energizer a legjobb!!! a varta is jó a, duracell is... de GP-t már biztos nem vennék!!! bár ez az én véleményem
(#) erobi82 válasza wargapityu hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
GP-nek meg a SANYO-nak vannak jó ipari cellái.pl.: a Fein akkus fúrógépembe(ami nem 1utolsó márka) SANYO cellák vannak.Panasonic cellák is elég jól bírják a gyűrődést.A Varta cerkaakksijaimat meg kb2,5 év után dobtam ki.Szerintem az ismertebb márkák egyikében sem fogsz csalódni.Viszont a jóisten óvjon meg az ilyen bluebaby kategóriáktól.
Itt jegyezném meg egyébként hogy a SANYO a NASA beszállítója lett
(#) proof88 hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
Hello ismét!

Már csak két kérdés maradt hátra:
1. - szerintetek hol érdemes akksit venni töltővel? Mert gondolom, ha pl. MediaMarktban veszem, ott drágább, mint egyéb helyen...
2. - az Energizer weblapján miért "rechargeable"-ként említik ezeket? Ezek ugye nem újratölthető elemek, mert az nem = akksival. Mert a "rechargeable" magyarul újratölthető...
(#) lgyk válasza proof88 hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Hi!

Ez nagyon változó. Érdemes körülnézni pár boltban a környéken. Van, amikor a Media Markt olcsóbb. Vagy lehet keresni márkaboltokat is.

Az angolban "rechargeable" az akkumulátorokra használt kifejezés. Tehát az akkut jelent. Magyarban viszont nem egyenlő a kettő.

Rechargeable alkaline battery=újratölthető elem (1,5 V)
Rechargeable battery=akkumulátor (pl. NiMH 1,2 V)

Egyébként ha a NiMH oda van írva, akkor 100%, hogy akkumulátor.
(#) proof88 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Hello ismét!

Köszönöm a válaszokat!

Ma vettem 2 db GP akkut, 950 mAh-sak, de van egy gondom. Vettem egy töltőt hozzá, éjszakai, és félreszámoltam az időt, elvileg 17 óráig kell tölteni az akksikat, 4-kor dugtam be, de úgy számoltam, hogy pont jó lesz, ha holnap reggel 7-kor kihúzom a konnektorból, de utána jöttem rá, hogy 2 órával elszámoltam magam, mert ha suliba induláskor, azaz 7-kor kihúzom, az csak 15 óra...
Szóval mennyire baj, ha első alkalommal 17 óra helyett csak 15 óráig töltöm fel az akksikat?
Amúgy ezt pontosan hogy is kell számolni? Mert 65-75 mA-es töltőáram van írva a töltőhöz, de ha elosztom a 950mAh-t 65-tel, az is csak kb. 14 és fél óra...
Most lehet, hogy ultra nagy hülyeséget mondtam, de legalább kijavítotok...
(#) lgyk válasza proof88 hozzászólására (») Jan 30, 2007 / 4
 
Hi!

Elméletileg a legtöbb töltő jelzi, ha készen van (pl. a piros indikátorledek átváltanak zöldre, stb.), nem kell számolgatni. (De azért érdemes átnézni a használati utasítását.)

Első alkalommal jó, ha többet van a töltőn az akku, mert ez tulajdonképpen a formázása (+ még megismételni a teljes merítés-hosszú töltést 3 cikluson keresztül). Ha az elején túl korán leszeded a töltőről, akkor a későbbiekben rohamosan fog csökkenni a kapacitás.
(#) proof88 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Oké, köszi!

Most van az, amit próbáltam halasztani, de tovább már nem tudom... kinek adjak pontot?
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait. Én úgy érzem, hogy a leglényegretörőbb és legalaposabb válaszokat lgyk adta, így neki adom a pontot.

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSAIT!
(#) bkil válasza lgyk hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Idézet:
„Egyébként ha a NiMH oda van írva, akkor 100%, hogy akkumulátor.”

Ellenben nem biztos, hogy NiMH, kínában lehet attól még NiCd is...
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Feb 28, 2007 /
 
Sziasztok! Mp3 lejátszohoz szeretnék valamilyen akku potlo áramört autoba. Tehát 12-14v-rol 1.5 voltot szeretnék. Segitségeteket elöre is köszönöm.

Zsiráfka
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem