Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 120
(#) komitya válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Az a probléma vele,hogy sajna nincsenek benne.Ezért kéne a típusuk.Hátha lehet hozzá kapni.A mélynyomók benne vannak és azok jók.
(#) shalafi.66 válasza komitya hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Értem, az eredeti nem hiszem, hogy könnyű lesz, valószínűbb, hogy helyettesítened kell(ene) majd valami mással.
(#) shalafi.66 válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Javítani nem nagyon tudsz rajta, legfeljebb az egyensúlyt tologathatod az általad jobban tolerált irányba.
Szóval attól függ minden, hogy mit akarsz csinálni vele. Ha pl. középen kiemelős elektromosan gyenge, de érzékeny gitárhangszóró a cél (erre a legalkalmasabb sztem) akkor egy szép papírszélű BEAG-os membránnal helyettesíted az eredetit mondjuk (szonidónál gyártja V.I.).
Vagy ugyanezt textilszéllel.
Ha mélytartományban kellene használni akkor maradhat az eredeti membrán, esetleg kap egy jól tervezett textil membránszélt (ezt meg én gyártom).
És így tovább.
(#) Solt85 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ .

Nos mélytartományban szeretném használni. Ha sikerül megjavítani akkor egy 2utas hangfalat építenék vele. használható egyáltalán kétutasban ? vagy inkább kellene mellé közép tartományban egy másik hangszóró ? A hangfalat kisebb bulikon, illetve max 50fős rendezvényeken hangosításhoz használnám.

De visszatérve a javításhoz. A tekerccsel kapcsolatban kérném még a segítséged, segítségeteket. Mennyire kell ragaszkodnom az eredeti méretezéshez? Egyáltalán mitől függ hogy milyen tekercs jó az adott hangszóróhoz? Tekerhetném például nagyobb keresztmetszetű huzalból a javításnál?
(#) gor64 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Az alu membrán átmérője a gumi membránszéllel együtt 100mm.
A csévetest külső átmérője 26mm.
Az alu. membránt tartó műa. tartó (csévetestre ragasztva, képen,) átmérője 50mm.
A gumi membránszél külső átmérője118mm(ahonnan mozog) a ragasztással együtt 130mm. pontosabb méretezéshez kérnék esetleg rajzot a mérési helyekkel,vagy személyes találkozót
(#) shalafi.66 válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hát ez elég "széles körű" felhasználás...

Ha kétutas, és hangosítás, akkor az eredeti membrán nem lesz jó, pl. a beagos verzió amit ajánlottam, szélessávúbb már. Csak magasságban egyeztetni lehessen. És mellé valami textilszél.

A cséve. A tekercselési magasságot illene betartanod. Valamivel vastagabb lehet a huzal, de ne vidd túlzásba, mert az impedancia sem jó ha 4 ohm alá megy.
(#) shalafi.66 válasza gor64 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ez elég. Így már rá tudok kérdezni.
(#) komitya válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Azért kellene az eredeti hangszórók gyári száma,hogy helyette be tudjak tenni valamit.
(#) shalafi.66 válasza komitya hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Adatlapot nem találnál róluk úgysem. Egy-két méréssel jutnál előbbre valamivel.
(#) Solt85 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ha 3 utas hangfalat építek akkor maradhat az eredeti membrán? Ezzel a széles sávúbb membránnal (BEAG) mennyire lesz jó a mély tartománya?
Hogy tudom elérni az ajánlott membrán gyártót? Tudnál esetleg e-mail címet telefonszámot adni?

Tekerccsel kapcsolatban, a huzal amit használnék hozzá 0,315 -ös szerinted nem lesz vastag? Hogy tudom kiszámolni a menetszámot, hogy jó legyen az impedancia? (jó lenne ha maradna 8 ohm).

üdv. és köszönöm a segítséget
(#) shalafi.66 válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
0,315-ből nem jön ki a 8 ohm (főleg kézi tekercseléssel nem), 0,224-el tudnád megoldani, hogy 8 ohmos legyen, és az elektromos oldal ne gyengüljön érezhetően, meg el is férjen még a cséve.

Nézd a beagos membrán szélessávúbb és érzékenyebb, sztem 3k-ig biztosan használható (ha az iránykarakter nem gond), valószínűleg ettől magasabb frekin is szól, de ott már problémás.
Ugye a magas érzékenység miatt mélyben viszont gyengébb, én úgy 50-55Hz-es alsó határfrekit saccolok hozzá. De ez a majdani T-S paraméterektől függ. A gyártót a weblapján közölt elérhetőségeken találod meg, pl. googlival, de privátban adok egy linket szívesen.

Hja, menetszám, kb. 50-55.
(#) Solt85 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged, majd írok a fejleményekről , üdv
(#) hugi00 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Mint mondtam, ohajod parancs. )

kep 1
kep 2
kep 3

Ha nem ertekelhetoek a kepek, nyugodtan ird meg mely szogbol fotozzam.
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Jól van, nagyjából látom a lényeget. Köszönöm.
(#) terabyte hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
sziasztok
membránt hol lehet veni??

(#) shalafi.66 válasza terabyte hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ide most nem jó a google szerintem.

Inkább biztonságosabb helyeken próbálkozz, olyannál, aki tényleg javít hangszórókat, és nem csak barkácsol, vagy hangszórógyártóknál.

Mihez kell a membrán?
(#) Kovidivi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Egyértelmű célzás
(#) shalafi.66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hm, egy páran beleférnek a kategóriába azért. De tényleg egyértelmű, hogy mielőtt megvenne egy használt vaterás membránt, nézzen szét kicsit.
(#) Mzolee hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Üdv!

Ezzel a problémával házilag tudok valamit kezdeni?
Bővebben: Link
Szerintem szállítás alatt megsérült egy ütéstől a kosár.
Ha jól megnézitek a videót, akkor ha benyomom bent marad ha ki akkor kint.
De pontosan mi lehet vele?
(#) Ronin válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Valószínűleg a tekercs szorul a mágneshez, a helyedben én nem nyomkodnám.
Állítható csavarokkal a hátulján a mágnes?
(#) Mzolee válasza Ronin hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Á dehogy állítható :no:
Ha a porvédőt leszedném sokkal okosabb lennék nem?
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Ha használni akarod még, akkor mielőtt levennéd a porvédőt, add valaki olyan kezébe, aki meg tudja javítani. Szerintem.
Ha a kosár sérült, akkor annak külső, látható nyoma is van. Találtál ilyet? Mert akkor túl sok lehetőséged nem maradt.
Nekem hangból hirtelen úgy tűnik, mintha idegen anyag lenne a légrésben.
(#) shalafi.66 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
A levehető mágneskör beag és bolgár hangszórókra volt érvényes a múlt században.
(#) Ronin válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Nekem két ilyen 25-Cm-es, orosz csodahangszóróm van. Ezen is lehet állítani. 94 környékén vettem.
Mellesleg miért szoktak le vajon erről?
Az a kis plusz munka fájt nekik?

Kép000.jpg
    
(#) Mzolee hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Hát.. köszönöm a válaszokat, és vajon mennyiért lehet javíttatni ilyen hibát? Esetleg nógrád megyében valaki megbízható emberkét ismertek?
(#) hugi00 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
A leiras alapjan en is erre gondoltam (eloszor).
- de amiknel ilyen eset allt fen, egyik esetben sem mozdult a membran.

A magnes oly erovel ragadta magahoz a vasmagot es szoritotta a csevet, hogy nem tudtad mozgasra kenyszeriteni a membrant.
- igaz en eddig csak 6 esetben talalkoztam ilyennel.
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Egyelőre nem tudjuk, mi a hiba. De ha teljesen szét kell szedni egy 300mm-es hangszórót, az 4000,- környéke.
(#) shalafi.66 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Jobb a zömített rögzítés a fedőlapnál. Meg többségüknél akkora a fedőlap mérete, hogy a kosáron már nem marad hely a külső csavaros rögzítésre. Ezért kerülnek belülre, a pille alá a csavarok.
(#) Mzolee hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Jóvan emberek nem kell itt háborúzni tudom hogy vannak egyesek közt nézeteltérések, de most ha lehet próbáljunk rájönni.

A felvételről a lényeg látszik. Amit viszont csak én érzek a kezemmel az az, hogy lágyan súrlódik a cséve nem karcosan recsegve. A tekercs nem szakadt.

Képtelen vagyok lekapni a lényeget, de szerintem köbzoli közel járhat az igazsághoz alányúltam csavarhúzóval itt-ott és olyan 120 foknyi íven mintha meg lenne repedve a ragasztó a kosár és a vas között. De ez úgynézki épp elég ahhoz hogy 1,5 mm-t arrébmozdulva már csinálja a gikszert.

Hozzáteszem a kép csal, nem én feszegettem fel így a mágnest (nem vagyok barbár) csak nagyon halványan megpöccentettem.

shalafi.66 : nem 30 centis, hanem 46 (18"-os) és 2,5"-os a cséve

Továbbra is érdekel, hogy csak teljes szétszedéssel lehet ezt orvosolni ?

DSC00300.JPG
    
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Hát, ha visszaállítható-húzható olyan helyzetbe ahol szabadon mozog minden alkatrész, akkor kívülről is ragasztható.
Bár érdemes volna megnézni a kosár és mágneskör közötti rögzítést is, viszont azt csak szétszedve lehet.
Következő: »»   14 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem