Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   446 / 2493
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Jó, de az AD162-nek a párja is ott kell legyen, az az AD161-es. Egyébként az lehet, hogy az NZC420, ami most így "beugrott", azt sokat javítottam. Abba BD (KD?) 2xx végtranyók vannak, ugyanolyan tokozással, mint az AD161-162.
(#) Imi65 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sehogy nem tudom felidézni az NZC-ben az AD párt. Tokozásra azonos, de KD tranyók ugranak be. Sajnos csak a 150-esről találtam doksit, abba már IC-s végfok van. Az ilyen tranyókat a Lengyelek is használták, pl. az M531-es kazettás végfokába, de ott BD-vel jelölték.
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Igen az AD161 is ott van de összesen 2 pár van tehát két 161 és két 162 meg van még egy tranyó csak az valszeg jó úgy ott ahogy van mert az már tesla logót visel meg félig lekopott a neve
UI: megnéztem na az a KD 602 vagy 603
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Akkor passz, ezek szerint erre már rosszul emlékszem. Sok szerencsét, ezeket csak odafigyeléssel lehet javítani, meglehetősen kényes tranyók. A 161-est is cseréled? Nem valószínű, hogy egy zárlatot túléljen.....
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
az jó mert a 161-et azt nem cseréltem de az első zárlat után is működött de lehet hogy ő a hibás aztán csak azt kéne lecserélni
na mindegy holnap akor kicserélem a 161-et is és meglátjuk de ha má megyek venni tranyót akkor veszek 161-et meg 162-t is. Ha már lúd akkor legyen kövér.
(#) szilva válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Quad OPA-nak esetleg az LM837-et ki lehetne próbálni. Egyszer vettem is, de még nem jutottam hozzá, hogy be is építsem valamibe...
(#) szilva válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha kicseréltél trimmerpotikat, és nem állítottad be a végfok munkapontját a csere után, akkor lehet, hogy csak egymás után fogja kinyírni a tranyókat. Jobb lenne szerezni valami kapcs. rajzot a készülékről, esetleg visszarajzolni a panel alapján. Azt lehet tudni, hogy a végfok dupla tápfeszről megy-e vagy szimpláról? A kimeneten a hangszóró felé van kondenzátoros leválasztás?
(#) szilva válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Találtam rajzot a Tesla NZC140-hez.
(#) lobbooo hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a két kondit össze tehetem e egy buffer mezőbe, van e köztük valami különbség a feszültségükön kívül?https://www.hqelektronik.hu/info/hu/10000_100p.html10000µF/10010000µF/80VV[/url][url=https://
(#) Imi65 válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Itt valójában 4 tranzisztor alkotja a végfokot, de csak három kapcsolódik galvanikusan. Ennek a 3-nak kéne "belőni" a munkapontját. Megnézném a csatoló elkót is, amely - valószínűleg - Tesla szokás szerint 4 db 500 µF -es rózsaszínű fekvő elkó párhuzamosan kapcsolva.
(#) subwoofer220 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Ez jó bármilyen végfok előerősítőjeként???
GTC 5-M hangszínszabályzó modul
Ára : 4 000,- HUF + ÁFA
GTC 5-M
(#) djhua hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Segitsegre szorulok.... !!

Szerintetek melyik jobb egy 2x23V/2A trafo(5.1 hazimozibol) , vagy van egy szamitogeptapegysegem amin a szekunder : 12V/6A
Szerintetetek ez a kapcsolas : Ezzel ( 70W TDA...) , MUKODNE evvel a 12V/6A eres szamitogeptappal ?

Es avval a 2x23V/2A trafovval mukodne egy masik erosito !!!....kene ide javasoljatok egy olyan erositot hogy azis legalabb 50W telyesitmenyu legyen

Aki segitenne annak megkoszonnem nagyon szepen !!
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok igen közbe én is szereztem kapcs. rajzot de azért köszönöm.
Igen egy darabot cseréltem a végfokbankb p9 es szimbólummal a panelon azt meg még nem tudom melyik poti is az megnézem és nemsokára megírom (köszi a türelmet ).
Aztán még annyit hogy jelenleg ha bekapcsolom akor elméletben működik gyakorlatban meg nagyon melegszenek az R30 R31 R30' R31' ellenállások de lehet a túlfesz miatt.
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
megvan hogy mihez csatlakozik: T10-hez és annak a bázisához kapcsolódik szerintem ez a hibák forrása
U.I.: A táp, az igen, kettős csatolású (2 fázis, és 1 "0")
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Lassabban. Ez egytelepes a Szilva által betett .pdf szerint. Itt van egy stabilizált táp is. az jó? 22V-ot kéne adjon, azt nézted, hogy a tápfeszültség rendben van-é?
(#) hapro válasza djhua hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Mi a kérdésed?
Az, hogy neked mi a jobb?
Azt csak te tudod eldönteni.
Én nem szórakoznék a számítógép tápjával végfokhoz az biztos. Nekem sokkal megbízhatóbb, jobb, igényesebb a trafós megoldás. 2X23V-ból lesz olyan durván 2X30V-od.
Egy javaslat: építs hozzá TDA7294-et.
A trafód teljesítménye elég kicsi, de monoban elég az 50W-hoz.
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
igen megmértem az 15.4v
asztán a diódáknál(D1, D2) ott 28,3v van

T.A.
szamóca
(#) djhua válasza hapro hozzászólására (») Jan 26, 2010 / 1
 
Es ha ehhez kotom a 2x23V ?
Nem lessz jo ?

Kep !!
(#) hapro válasza djhua hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Teljesen jó lesz.
(#) djhua válasza hapro hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Koszonom szepen !
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
A tápfeszültség értéke 22V. Ha annyit mérsz, akkor szólj, addig meg "tuningold" a stabilizátort.
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
jó okés de hogyan? a potit tekergetve nem változik semmi...
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ja, ha nem érted, hogy működik, akkor nehéz lesz megjavítani. A poti azért van, hogy a 22V-ot be tudd állítani. Valami rossz benne. 3 tranyó az egész.
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
aha... akó nagyon gaynus nekem ez a KD602 de ha az halott ako pász nem tudom helyettesíteni mert nincs belőle másik....
(#) Imi65 válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az szerintem 2N3055. Akkor mégis?
Szerk: Szerintem nem lehet halott, mert ha zárlatos volna, akkor több lenne a fesz. Ha szakadt, meg kevesebb. De Te méred, én innen nem láthatom.
(#) McDeath válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szerintem ez valahogy nem akar működni mert hát hfe mérésben ad pnp-be és npn-be is kettőt szóval passz... dióda mérésnél meg emitter-kolektor mérésénél végtelen ellenállás, bázis(+)-kolektor(-) 522 asztán bázis(+)-emitter(-) 530 tehát elvileg mmennie kellene dióda mérés szerint asztán meg h most pnp vany npn hfe szempontjából meg jó kérdés....
szerk.:az a tranyó az akkor is Tesla kd602 vagy 603(az alja lekopott egy kicsit...)
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
túltuningoltam.... ez még a jobbik eset mert terhelés sincs rajta meg semmi se ezért nem szált el de a táp az 27.1V. A potival továbbra se tok sokat kezdeni bármerre csavarom semmit nem változtat tehát akkor hogy is vegyek el a feszkóból?
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
fura értéke van az R38 nak mert hogy 2k1 van 330ohm hejett szerintem vagy tévedek és jó az R38 értéke?
(#) hangszoros válasza McDeath hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
603 nincs, 602-öt keress
(#) Cunici hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Sziasztok

Az itt látható képen egy Vf2 kapcsolása van , az lenne a kérdésem , hogy mekkora feszültség megy át a pirossal berajzolt ellenálláson. Rövidzár védelmet szeretnék bele építeni és úgy tudom hogy ide kell az ellenállást betenni és mérni a rajta eső feszt , és egy bizonyos feszültségmellett le kell kapcsolnia az erősítőnek. A feszültség az függ a fet kimenő áramától és azt szeretném tudni, hogy mekkora az a fesz amit jó állapotban tehát nem rövidzárlatban mérhető ezen a ponton. Ha jól gondolom akkor a kivezetésen van egy normál fezsültésg és nekem ezt teljesen el kell nyeletnem az ellenállással aztán ha nő az amper mint amit a számítások során megengedtem akkor nő az ellenálláson eső fesz is és ennek el kell érnie 0,6-0,7V ot hogy egy tranyót kinyithassak vele. Ezt ki lehet számolni ohm törvényével, ha tudom a feszültséget .

A válaszokat előre is köszönöm

vf2.JPG
    
Következő: »»   446 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem