Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   23 / 196
(#) Inhouse válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Mivel nagy volt a káosz és teljesen általánosságban szólt az írásom erről, és az erősítőt sem ismerem....a kérdezőnek alapból fel sem tűnt a hozzávezetések mérete, simán kötött mindent össze-vissza, ezért a minimum 6mm átmérőjű sodrott réz vezeték jó kiindulópont. Ja, ezt nem írtam az előzőben...
Nem fog 10mm2-est sem venni, szinte biztosra veszem, elég ha megmondják az árát. Már rég bekötötte a műszerfal alól antenna szalagkábellel...nem legyen igazam!

Ne legyél benne olyan biztos, hogy nem szállhat el a amp.remote kimenet, láttam már ilyen fejegységet.

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia Imi!
Nekem már terhelték le úgy is a remotét, hogy nem a tranzisztora volt a leggyengébb láncszem, hanem annak zárlata után /még jó hogy nem szakadásba ment,/ a nyákcsík szittyent el!
(#) emmzolee válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezért is utálom, hogy sok erősítőben a vezérlő ic, és sokszor még a védelem is a fej tápjáról megy. Miért nem tudnak betenni egy tranyót?
Volt olyan is, hogy az erősítő megterheléskor ki írta a fej, hogy a kimenetet le kapcsolta. Túl lett terhelve. Mondom fasza. Mi van, ha több erősítőt használok?
Rossz konstrukció. Mint ahogy az is, hogy volt olyan erősítővel dolgom, aminek oda értem a remote csatijához, kézzel, és a brumm fesztől indult is. Na az is gáz!
Ott meg lehet van tranyó a remote elején, csak nem hidegítik egy ellenállással, a bemenetet, hogy ez ne történjen meg.
(#) Inhouse válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hát igen, ez meg a másik... Az erősítők nem szabványosan használják a remote szálat, vagy a fejegységek nem adnak szabványos áramot...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia Pisti!

Valamelyik nap pont eszembe jutottál! Mi újság kisgyerekes apuka fronton?

Üdv
Inhouse
(#) csehattila hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
na sziasztok, meg néztem ma mivel ugye nekem roszul mondta a gyerek a kötést bekötöttem ahogy kell és láss csodát semmi gond nincs vele tökéletesen müködik nincs vele semmi gond ma halgattam 2 órán keresztül semmi gond lemm lépett fel. ugy hogy nem vágott ki semmitse, de köszönöm szépen a segitséget, kábelekröl meg annyit, hogy nekem tök mindeggy hogy mennyi nem fogom meg venni sose a szarabbat ha meg tudom venni a jobbat egy részt másrészt haveromnak van kábele hozzá, neki 3-as golfban volt bennt 1000-es fusion mély meg erösitö kocsit eladták cuccot kivette belöle, kábelek ha kellenek tud nekem olcsobban szerezni(leesett a kamionrol jelszóval) de kösz a segitséget mégegyszer,
(#) EcoPityu válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Annó a Sinus Live erősítők /pedig nem gagyi márka/ még a logo világítást is a remotéből fedezték, rákötöttünk 2db-ot a fejre, és már nem kapcsoltak be, merrt 9v alá csökkent a feszkó a REM-en...

De pozitívumként ott van a Mákaudió, most volt nálam egy, és az biza berakott még két tranyót (NPN-PNP), és 10k-s ellenálláson keresztül kapcsolja a rem!

Azért nem mind ilyen surmó! /Hogy még a 494-nek is onnan menjen a tápja!/
(#) EcoPityu válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Hehe!
Néha azért kijutok megjavítani egy két erősítőt... Alvás szinten meg sejtheted!
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
De azért aranyos lehet!
Majd lehet, hogy megnézlek, mert rossz a szabályozható tápom és kellene mérni pár dolgot...

Üdv
Inhouse
(#) SZISZI86 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Szia!

Sikerült a problémát megoldani.Az rca testpontja nem a fejben hanem az erősítőben csattant el két helyen is, megforrasztottam és voalá! se pukkanás se zúgás.
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget!
(#) atti27 hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Sziasztok ! ha rossz helyre írtam bocs de ez az első hozzászólásom.
volna valami tippetek mit lehetne kezdeni az autóm gyári mély-közép sugárzóival mert van egy 400W os magnat a hátuljában de mint ha ütnék egymást a gyári hangszórókkal szóval nem ad tiszta basszust szinte a gyáriak magukban szebben szólnak ez egy 8 hangszórós rendszer (4 blaupunkt magas sugárzó ,4 mély-közép philips )vagy valami hangváltó kellene a gyári mély-középre hogy ne adjon csak középtartományt? létezik ilyen hangváltó vagy valami ami csak a középtartományt engedi a hangszórókra? egy pár kép,kapcs.rajz jól jönne !
kösszi!

üdv.
(#) emmzolee válasza SZISZI86 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Örülök neki, hogy minden ok lett.
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Hello

Ne mi küldjünk neked képet, meg rajzot, hanem inkább íred le pontosan, hogy mi van az autóban. Fej, a hangszórókat nagyjából sejtem, viszont azt nem, hogy vannak kötve. Passzív hangváltóra van téve a magas, meg a közép hangszóró?

a 400W-os mély. Az mi pontosan? erősítő+ mélyláda? milyen tipusúak? Honnan vitted a jelet a mélyhez? rca a fejből, vagy hangszóró kimenetről.

Írd meg légyszi, mert akkor tudok segíteni.

A hibajelenséged olyan, hogy ha csak a közepek szólnak, akkor jobb a mély, mintha bekapcsolod a mélyládát is?
A mély ládán polaritást kell cserélni. Mert ellenfázisban szól a többi hangszóróhoz képest.
Aztán meg írhatnád, hogy az erősítő, ha van, milyen frekvencián vág? Lehet túl magasra engedted, és hallatszik nagyon a láda hangja. Le kell menni keresztezési frekvenciával legalább 60Hz-ig vagy még lejjebb. bEz attól függ, hogy a közepeid meddig bírják frekvenciában. Ha jól mélyre mennek, akkor lejjebb is vághatod a sub tetejét.40-50Hz
Nem ritkán hangzásra beállított autókban 32hz alatt megy a szub!
Persze erősítője is vállogatja, hogy milyen installt lehet meg valósítani. Sokan nem is gondolnák, hogy mi minden apróságra kell oda figyelni.
(#) atti27 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Helló megkisérlek leírni mindent amit kérdeztél a rendszerről a fejegység az egy gyári seat AURA(Grunding) CD,
most nézem hogy csak 300 nem 400 a mély
--Mélyláda: Magnat Ultra 300 Reflex 600/300W,30cm,4 Ohm,20-500Hz,95dB
--Erősítő: SOLID AUDIO M.N.C. series MS2 300W itt megkérdezném hogy van rajta egy X-over kapcs. 3 állásal HPF,FULL,LPF ezek mit jelentenek meg egy potméter 30-500Hz
--A JEL RCA kábelel a fejből
--A hibajelenség pontosan ugy ahogy írtad a gyári közepekkel jobb szebb a mély mint amikor a subláda is megy!
--Már cseréltem polarítást de nem sokat javult
a magassugárzón láttam egy kondit de az ajtó aljában lévő mély-középen nem láttam semmit.csak a gyári kábel van beledugva.
a gyári hangszórókat továbra is a fejegység hajtja csak a sub megy az erősítőről hídba kötve.
a kábelek a szettben kapható 7-8000FT os
a boltban nem tudom mennyire értettek hozzá mert ők választották össze az erősítőt meg a ládát.
no remélem leírtam mindent
várom a tanácsokat hogy lehetne ebből az összeállításból kihozni valami jót

üdv.

(#) Inhouse válasza atti27 hozzászólására (») Jan 28, 2010 / 1
 
HPF - High Pass Filter, alul vág, a többit átengedi az első szettre pl.
LPF - Low Pass Filter, felül vág, mélyhez kell
FULL - mindent átenged módosítás nélkül
A potival állítod a két vágási pontot, hogy milyen mély ne jusson az első szettekre, és milyen mélyen legyen vágva a szubnak

A legegyszerűbb hangváltó, ha a magasak elé kondit raknak, így nem jut rájuk csak a magas frekvencia. A mélyközép megkap mindent, a mély úgy szól ahogy, a magasat meg úgysem adja az adottságai miatt. Nem feltétlenül rossz az egyszerű megoldás.

Én azt tudnál elképzelni, hogy HPF-be raktad a kapcsolót...
Esetleg, ha küldenél pár képet a bekötésről és a kezelőszervek állásáról...

Üdv
Inhouse
(#) atti27 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Helló!
van egy nagy gondom ezzel a aura fejjel nem jön ki jel a mini iso rca out on ami az erősítőt hajtaná mi lehet a gond ?
valahol olvastam hogy szoftveresen tilt de itt szabolcsba aranyáron dolgoznak a márkaszervízbe meg a legközelebbi 40 km re van irták hogy át lehet hidalni a belsejébe de mit hol? üdv.
(#) Inhouse válasza atti27 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nem tudom, de az eddigieket szívesen...

Üdv
Inhouse
(#) atti27 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
bocs ugy megörültem hogy valaki válaszolt hogy elfelejtettem megkösszönni


köszi mindenkinek az edigi segitséget!

üdv.
(#) Inhouse válasza atti27 hozzászólására (») Jan 28, 2010 / 1
 
Szívesen!

Csak lassan az lesz az általános, hogy valaki kérdez valamit, amit mellesleg ki kell bogozni, mert olyan...aztán válaszol rá az ember és annyi se, hogy bakfitty...vagy esetleg még hőbörgés...

Biztos én vagyok ilyen maradi.

Az aura fej milyen? Én olyat még nem láttam... A mini ISO RCA out részt nem értem. Az erősítő bekapcsol, de nem jön jel ezen keresztül?

Üdv
Inhouse
(#) atti27 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
helló
seat leon gyári aura cd (Grundig) fejegység RCA kimenetéről nem kap hangot az erősítő bekapcsol de a láda nem szól .próbáltam egy régebbi SONY fejegységgel azzal megy.

seataura.jpg
    
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 28, 2010 / 1
 
Hát a haverom toledójából kiba.. tuk. Nem is néztem, hogy mit tud.

Na szóval, azt jó lenne tisztázni, hogy egyáltalán szól-e a szub.
Ha bekapcsolod, és hátra mész, a füledet oda teszed a mély hangszóróhoz, akkor szól ? Még ha alig, az is számít.
Ha nem szól, akkor hogy tud rosszabb mélyed lenni, ha a láda be van kapcsolva?
Ha hi-passba van kapcsolva az erősítő, ami nem jó nekünk, akkor nem múlik el a mély tartomány.

A mini isos rca kivezetés az működik? gyári? valamival tudsz rajta jelet mérni? Lehet nem is megy. Nem ismerem a menüt, hogy tudjam, be lehet-e kapcsolni az rca kimeneteket. De szerintem nem lehet kapcsolgatni. Mennie kellene neki mindig.

Az erősítőd megbízható darab. Azzal szerintem nem lesz gáz.

Tényleg. Az erősítő honnan kapja a remotét? A fejen van kimenet?
(#) atti27 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
heló
ugy néz ki hogy a fej nem ad jelet mert egy másikkal müködik a mélynyomó
az erősítő RCA bemenetének máshonnan nem lehet jelet adni? mert most nincs kes másik magnót venni.

T.A.
szamóca
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 / 1
 
Hello

De van másik megoldás. Bár annak nem olyan frankó a minősége, viszont szabályozható a hangereje oldalanként. A hátsó hangszóró kimenetre kell rákötni, és abból csinál rca jelet.

A Nagyjel- Kisjel átalakító.

Itt egy link. Nézd meg miről beszélek.

Nagyjel kisjel átalakító

Vagy szét szeded a magnót, és megkeresed az erősítő ic bemenetén lévő csatoló kondit, és onnan viszel ki jelet te is egy csatoló kondival.
(#) atti27 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
helló köszi a jó ötletet meg is kerestem az ic bemenetét már csak annyi lenne a kérdésem hogy az RCA negatív végét hova kössem??
(#) EcoPityu válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 / 1
 
Szia!
A végfok testjére, akár 100-500ohm-on keresztül is. Az ellenállás az esetleges földhurokból adódó zavarok ellen kellhet...
(#) atti27 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
köszi!
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Hello

Én meg az ic mellett keresnék valami test pontot, és arra tenném. az ellenállás se rossz, de attól lehet lesz generátor zajod. Nem tudom mekkora lesz a kimenő jeled így. Lehet csak 600mV Elvileg ki lehet vele hajtani az erősítőt. Majd kiderül.

Majd írd meg milyen lett
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ja, még annyit lefelejtettem, hogy a fejegységekben úgy szokták az rca testét védeni, hogy az rca testpontja, és a fej testpontja közé be szoktak tenni egy biztosítékot, ami egy smd alkatrész, vagy egy 0 ohmos smd alkatrész. Vagy a legrosszabb esetben egy nagyon vékony nyák vezetősávon vezetik ki az rca testét.
Ez azért kell, mert ha az erősítőn meg szakadna valamiért a test kábel, akkor ne az rca kábelen működjön tovább az erősítő, mert akkor a kábel le éghet, és lehetne egyéb galiba is.
Valamit találj ki te is erre.
volt már, hogy gyorsban meg kellett oldanom ezt egy-két fejen, ahol már elcsattant ez a bizti, és jobb híjján egy 0.1mm-es réz drót darabot forrasztottam be, hogy meg legyen újra a test. Tehát nagyon vékony is elég hozzá.
(#) atti27 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
halí
nem tudom lehet nem jó helyre kötöttem a jel vezetékeket mert nagyon halkan szól a subláda csont hangerőn épenhogy hallani
ha direktbe semmi nélkül az IC bemenő lábára kötöm mi lenne?
a végfok egy TDA 7561 es
hanyas kondival kellene hova kötni ?
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 / 1
 
Az ic adatlapján 220nF-os kondikkal mennek a bementre.
Ez gondolom nem a legjobb csatolás, de ezzel be tudják határolni az átviteli karakterisztikát. Ha ilyen kicsi a kondi, akkor a mélyebb freki átvitele rosszabb, és attől a végfok ic föl lélegzik, mert nem kell szenvednie a mély hangokkal, mert a gyári hangszórók amúgy se tudnak mélyre menni, akkor meg minek a hajcihő.

Próbáld ki, hogy az erősítőn flat-be kapcsolod a vágási frekvencia kapcsolót, és hallgasd meg, szól-e rendesen. Az a gyanum, hogy amit betettél csatoló kondit, annak kicsi az értéke, és elkezdte vágni a mély hangokat, az erősítőd, meg ha úgy volt be állítva, hogy csak mondjuk 50Hz alatt működjön, akkor eleve nem tudott ki teljesedni.

Bár attól tartok, nálad is az lesz a gáz, hogy kicsi az előfok jele. Lehet be kell reszelni egy 1 tranyós földelt emitteres erősítőcskét"A" osztályban. Az ic bemeneti inpedanciája 100K ohm. Neked is ekörülre kellene méretezni a tranyós erősítőt.

Akkor viszont az a kérdés, hogy megéri-e sza..órakozni vele.
Ha azt mondod, hogy hobbi, akkor természetesen igen.
Következő: »»   23 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem