Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   448 / 2486
(#) peter1995 hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Emberek gatyát felkötni megint baj van az erősítőmmel .Szóval múltkor bekapcsoltam kb negyed órát ment ahogy kell és egyszer csak el kezdett újból búgni.Egy 5 w-os hangszórónak kámpec.Mi lehet már megint vala.Ja és egy végtranyó melegszik de annak már kicseréltem a vezérlőjét de semmi változás:S
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szerintem meg a Te gatyád laza! Miért erőlteted, ha ennyire nincs rálátásod a megépítés mikéntjére. Persze, én nem mondhatom meg Neked, hogy mit, vagy mit ne csinálj, de azért nem hiszem, hogy pontosan így tervezted ezt a tevékenységet.
Véleményem szerint a megépítés mikéntjével van elsősorban probléma, nem érted, mit, miért, és hogyan kéne csinálni. Le kéne állni ezzel az: "Építek egy erősítőt, miközben fogalmam nincs, hogy működik, meg hogy kell megcsinálni, mire kell figyelni, de nem baj, mert majd mások megmondják 200km-ről, hogy mi a baja".
Hát, nem ez a sorrend. Először tanuld meg, hogy működik a tranzisztor, a további alkatrészeknek mi a szerepe, és utána kezdjél újra bele. Akkor majd fog menni, és vége lesz a kudarc-sorozatnak.
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
(#) hapro válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Erősen hobbi jellegűen űzöm az elektrotechnikát, olyan kb 15éve. Bátran állíthatom, még mindig nem vagyok tisztába alapvető fogalmakkal. Úgyhogy fel a fejjel, és olvasni, tanulni, ha érdekel a téma! Iminek nagyon igaza van, most már belátom én is. Nem véletlen van első helyen az iskolákban az 1. osztály, és a végén a 8.
Persze én is úgy a 6-7.osztály környékén kezdtem, meraztúgykell gondoltam...pedig tényleg nem.
(#) lajos1969 válasza hapro hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Készülőben a PA300!
(#) djgombi válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Nagyon szép munka! Kíváncsi leszek a véleményedre a hangjáról.
T vasat hol vettél?
(#) lajos1969 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nem boltban vettem egy elektronikai műhelt felszámoltak a környéken s onnan kemény 500ft volt a két darad.
Az mj15003/15004 -et is onnan vettem 250ft/db áron.
(#) hapro válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szép munka! Gratulálok.
Ahogy írtam is, csak az emitter ellenállások elegek lettek volna 5W-osnak, a többi meg 2W, de így legalább 0 melegedése lesz a többi teljesítmény ellenállásnak.
Szerintem elég jó hangú végfok egyébként. Valami jó izmos tápot tegyél hozzá, a két oldalhoz legalább 700-1000W-os trafót, és oldalanként legalább 30-40.000µF puffert. Így biztonsággal ki tudod venni belőle mindig a max teljesítményt.
(#) Tomi20 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Heló

Jól néz ki, hővezető paszta van a tranzisztorok alatt? Nem nagyon látszik a képeken, hogy lenne.
(#) lajos1969 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Persze hogy van csak letöröltem a felesleget!
(#) djgombi válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Értem köszi!
(#) lajos1969 válasza hapro hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Talán ez a trafó és kondik jók lesznek.
Az stk 4050 végfokomba jól megyeget!
(#) hapro válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szerintem ippeg elmegy. Kondiból mindenesetre jóval többet tennék a helyedben, ha már (azt hiszem ez) 600W-os csak a trafó a 2X300W-hoz. viszont így elég olcsóba fog kerülni a táp, ha ezt használod föl.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Kiböffent az 750-et is. :yes:
A BEAG hídkapcsolásúnak a 220/4x23V-osa.
A kondik értéke pedig épp az ökölszabály szerinti 100W-onkénti, 10000uF. /Az adatai szerint ha 4Ohm-os hangsugárzóval terheli , az pont 273W/0,1% THD mellett/
(#) demcar hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Épitettem egy erősitőt és egy szinte 100%-os aluminium dobozba lesz berakva és a végtranyók pedig fel lesznek fogatva a doboz oldalára (természetesen szigetelve).

És az volna a kérdésem hogy azt lehet-e úgy hogy a hálózatból jövő földelést rákötöm a dobozra? Hogy nem-e fog semmit zavarni az erősitőn mivel az erősitő végtranyói is a doboz oldalán lesznek.

Mivel ez aluminium dobozt muszáj vagyok leföldelni a biztonság miatt!

A segitséget előre is köszönöm.

(és elnézést kérek ha netalán rossz helyre irtam ezt a hozzászólást, de én ezt a helyet tartottam a legmegfelelőbbnek)

demcar

(#) bereczk.jans válasza demcar hozzászólására (») Jan 30, 2010 / 1
 
Szia!
Én a helyedben nem kötném rá a hálózati védőföldre a dobozt. Hangtechnikai eszközöket kettős szigetelésűnek szokták tekinteni. Kettős szigetelésű eszközt pedig érintésvédelmileg tilos leföldelni! 40W(VA) felett a fémdobozra megfelelő hűtőbordát is tanácsos kívülről felfogatni. Valami nincs rendben az erősítővel? Zúg? Én a helyedben a trafó primerével párhuzamosan kötnék egy 10nF/1000V-s kondenzátort. A szekunder oldalon az egyenirányító diódákkal pedig 47nF/100V-s kondenzátorokat kötnék szintén párhuzamosan. Ez Greatz egyenirányítónál is megoldható. A puffer elkókkal is köss párhuzamosan egy 100-200nF-s jó minőségű 100V-s kondit. Ha ezután is brummogna, akkor nézd át az egész erősítőt - csillagpontos földelésűnek kell lennie. A hangszóró földpontja a tápegység földpontja legyen, ne a végfokpanel földje! Az utolsó két szabály megszegésekor keletkezik a földhurok. Ahol nagyobb áramok folynak szokás azt a rész forrasztóónnal "meghízlalni".
(#) kadarist válasza demcar hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Szereld fel a hálózati trafót szigetelten, műanyag köztartókkal a házra, és akkor biztosan nem kell földelés. De ha simán rákötöd a házra a földelést, akkor sem lesz semmi baj.
(#) bereczk.jans válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszönöm válaszod erről a lényeges dologról megfeledkeztem, de szerencsére több szem többet lát.
(#) kadarist válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Természetesen kettős szigetelésnél nem kell földelés, sőt! Egyébként a trafókat kettős szigeteléssel készítik.
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Utolsó lehetőség még a trafó dobozfüggetlen leárnyékolása, melyet a tápegység földpontjával kell összekötni. Árnyékolásnál is figyelni kell az érintésvédelemre! Jó minőségű trafót használj!
(#) demcar válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Elolvastam a hozzászólásokat és ebből is tanultam. Tehát akkor nem fogom rákötni a hálózat földjét a dobozra hanem az erősitő tápjának a földpontját fogom rákötni a dobozra. A trafóm pedig toroid.

Köszönöm a segitséget!
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Üdvözlök minden Fórumozót!
Biztosan sokan ismeritek az alábbi linket, de aki nem annak érdemes keresgélnie a közel és távolabbi múlt kapcsolásai között. Találhatók itt egyszerű és bonyolultabb kapcsolások. Limitálva van a napi letöltés mennyisége. Érdemes fordítóval célirányosan böngészni.
http://www.schematicsforfree.com/archive/dir/Audio/CIRCUITS/POWER%2...LINEAR
(#) saraha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia.
Köszike.


Én nem ismertem!
(#) szamóca válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Itt van.

BEAG.JPG
    
(#) lajos1969 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszi!
(#) teddysnow hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy melyik konfig szól hangosabban, illetve melyiknek mi az előnye, hátránya.
1-es versenyző: 4 darab 10 Wattos erősítő 4 darab egyenként (mondok egy számot) 200 Wattos egyforma hangszóróval.
2-es versenyző: 1 darab 40 Wattos erősítő, 1 darab (ugyan olyan mint az 1-es példában) 200 Wattos hangszóróval.

A hangszórók egyforma tipusúak, hogy kizárhassuk a hatásfokot meg minden mást.

Melyiknek mi az előnye, hátránya?
(#) lajos1969 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Azt szeretném kérdezni ,hogy a"clip" pontra hogy tudnék ledet csatlakoztatni.
(#) szamóca válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Kell egy külső áramkör (komparátor) amit innen hajtol meg.
(#) lajos1969 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Tudsz valami rajzot nekem ajánlani ami megfelelne erre a célra.
(#) szamóca válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ez a Clip jelző a kimenetre csatlakozik. Bővebben: Link
Minden infót megtalálsz hozzá az oldalon.
Következő: »»   448 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem