Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   2 / 53
(#) NeoCorteX válasza vizor hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Ha jól tom CO2 re mennek. valahogy érzik. Van aza kék lámpa ami körül nagyfesz van. a jószág beszáll és elszáll. Vicces amikor szikrázik egyeta kicsike. inkább ilyesmit tegyél a venti mögé. Ha oda megy a huzattól egyáltalán.
(#) NeoCorteX válasza n_botyyx hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
az ultrahangnak nincs káros hatása azt leszámítva hogy a kutya vonít a macska menekül a törpehörcsög szimplán megdöglik és a denevérek az ablakod előtt moziznak.
az infrahang érdekesebb mert attól megfájdul a fejed (hidegfrontnál, eső előtt, földrengés előtt jellemző) plö az elefántok hallják és onnan tudják mikor lesz eső
(#) deguss hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Üdvözletem az Uraknak,

Érdekelne, hogy épített-e már valaki ténylegesen hatásos szúnyogriasztó, vagy éppen "szúnyogvonzó" készüléket.
Olyan véleménye érdekelne, aki valóban épített egyet, vagy pontos ismeretekkel rendelkezik pár technikai paramétert illetően.

Köszönöm!
(#) igor4122 hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Üdv.

Mit szólnátok egy ultrahang gránáthoz?
Bekapcsoláskor egy nagyerejű hang megölné a kis kínzókat.
Esetleg lehetséges?
(#) deguss válasza igor4122 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ez egy hülyeség. Illetve technikai lehetetlenség. Kínozni lehet a hanggal, de embert (állatot) ölni nem. Nem ismered az Állítólag sorozatot?
(#) igor4122 válasza deguss hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Üdv.

A sorozatról már hallottam de fogni nem tudom.
Egyébként azért gondoltam erre mert PL. elvileg hanghullámokkal a vesekövet is szét lehet zúzni a testen belül.
(#) Riccsusz hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Hello, egy kérdésem lenne: végeredményben milyen piezo-t használjunk a kapcsolásban ? Milyen kritériumoknak kell megfelelnie-e ? A kapcsolásban 11 Dióda található és az van írva, hogy 1-11ig 1N4148 és a D1 alá pedig, hogy 1N4007 ebből adódóan D2-D11-ig 1N4148 és D1 pedig 1N4007 ? Előre is köszönöm
(#) levaitamas válasza Riccsusz hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
én sima az amatőr hangosításban is használatos piezo-t használtam, de nekem nem működik az áramkör, nem ad ki hangot. Persze lehet hogy én rontottam el valamit, különösebben nem foglalkoztam tovább vele.
(#) ferzoo válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Olyan piezo vagy fémkúpos hangszóró kell ami átvisz 32KHZ-ig gond nélkül és min 0,5W.os.Ilyesmit nagyobb városokban alkatrészboltban esetleg neten lehet beszerezni.
(#) Riccsusz válasza ferzoo hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Esetleg tudnál belinkelni egy konkrét piezo-t ?
(#) benimokus hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Én is szeretnék építeni egy hatákony szunyiriógatót csak nem vagyok egy dologgal tisztában:melyik az a frekvencia amire reagál a vérszivó?Vásoltam egy bolti gépet,azt írja rajta hogy 5khztöl 9kilóig megy.De nem értem hogy ez most változik ,vagy mi a tág tartomány?Lényeg hogy szunyit nem zavarja.szétbontva kissékétel kedem benne.Van a 2 tranzisztor,ami szerintem az éjjelilámpa része-fotórezisztorral,de akkor mi állítja elő a hangfrekit,lehetséges hogy a hálózati 50hz-et sokszorozzák.?amúgy made in china

P1070002.JPG
    
(#) Kurcy hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok !

Láttam hogy van már ilyen topic de nekem volnának még ötleteim meg ott már el kuytásodtunk így gondoltam nyitok egy újat !

Nos a követlező lenne a dologhogy nekem vadászni és horgászni kéne ami azt jelent hogy vadászatnál nem biztos hogy jó ha valami sípol vagy zörög mellettem. Illetve valami kicsi kis kompakt szerkezetet szeretnék készíteni ....

Ha van valakinek valami jó ötlete kapcsolási rajza hogy hogyan lehetne készíteni egy jó kis szúnyogriasztót az ossze meg velem.

Köszönöm a segítségeket előre is !

üdv: Kurcy
(#) varttina válasza Kurcy hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szia! Ha jól emlékszem 30 és 60 kHz között sípolt a készülék. Időnként változtatta a kisugárzott ultrahang frekvenciáját.

Időközben ráleltem a megfelelő topicra. Bővebben: Link
(#) Kurcy hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Gojdoljatok bele melyik magaslesen van áram illetve ha van rálátásotok a vadászatra ott nem lehet ilyen suku meg hasonló dögvészeket használni.


A másik dolog az hogy nap mint nap az ember ilyen mérgekkel keni magát nem igazán hat az egészségére pozitívan.


Nos még mindig várom azon leleményes műszerészeket akik tudnak ötlettel szolgálni .....
(#) zolika60 válasza Kurcy hozzászólására (») Feb 2, 2010 / 2
 
Mit gondolsz a levadászandó állatok nem hallják meg a szúnyogriasztót? [OFF]Bár én nekik drukkolok!
(#) gydanee válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Jogos! Az állatok sokkal szélesebb frekvencia tartományban hallanak.

Kurcy!
Szerintem nézz utána, hogy a vadászni kívánt állat (állatok) mekkora frekvencia tartományban képesek hallani.
Ha esetleg belesne, vagy a közelében lenne a frekvencia a szúnyog riasztó által kiadotthoz, akkor talán kisebb hangszóróval próbálkozni.
(#) varttina válasza Kurcy hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Egy ilyen szerkezet csupán néhány uW-nyi ultrahangot sugároz, ami a levegőben nem jut messzire. A 10 méterre meglapuló nyúl semmit nem fog belőle érzékelni. Másrészt az áramkör fogyasztása anyira csekély, hogy egy 9V-os elemmel hetekig működhet.
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A kence még csak-csak...
De ez a lámpa mitől szúnyogriasztó ???
Az adatlapjáról semmi sem derül ki.
Talán azért, mert az izzószál olyan denevér formára emlékeztet?
(#) 20sz Jófiú válasza Kurcy hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szia!

Lehet kapni sok helyen földbe szúrható bambusz botot melynek a végén műanyag flakonban szúnyogriasztó vegyszer van. Meggyújtod és a füstre menekülnek a szúnyogok. Egy ilyen flakon tartalmát beleöntöd egy petróleum lámpába és máris mehetsz horgászni. Én magam ugyan nem horgászom de egy nagy pecás haveromnak már bevált! Vadászathoz inkább semmit ne használj!

Pisti
(#) Rober_4 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A termék neve, rovarűző lámpa, és lehet, hogy csapkodni kell vele a rovarokat.
(De lehet, hogy csak fényt akart gyújtani az agyunkban Simpi kollega. Egyébként én békákkal próbálkoznék, az természetes megoldás.:beka3: )
(#) elektrorudi válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ezt én is el tudtam olvasni... bármilyen hihetetlen...
De láttam egy filmet (talán a Discovery-n?), hogy az amerikai hadsereg dollár milliókat költ a hatásos szúnyogriasztó megtalálására... !
... és akkor itt van nekünk a Tungstram gyárunk, ahol fillérekért árulják a Nagy Elektronikus Szúnyogriasztót !
Döbbenet.
(#) Rober_4 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Elnézés az előző komolytalan hozzászólásért. Én is itt gondolkodtam, hogyan működik, aztán végre rávezetett egy link, hogy ez valójában nem rovarriasztó, hanem rovart nem vonzó lámpa.
Bővebben: Link

"Fénye a rovarok számára láthatatlan, így nem gyűlnek rá."
(#) Kurcy hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Nos valakinek van még valami ötlete hogy mi lenne a jó megoldás ?
Mert a marháskodás megy de ötlettel eddig nem sokan áltak elő ...

Főleg nem kapcsolási rajzokkal ...
(#) zolika60 válasza Kurcy hozzászólására (») Feb 8, 2010 / 4
 
Az a rajz miért nem jó amit az elemes szúnyogriasztó topicban találhatsz? Ahogy már varttina kolléga is célzott rá.Bővebben: Link
(#) Baxi hozzászólása Jún 12, 2010 / 1
 
Hi
Megint aktuális a téma
Szóval milyen táp kell a cuccnak? Sima +,- vagy szimmetrikus +, gnd és - os táp?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) gaben62 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
A D/A ic.s áramkörnek,9V kell,lehetőleg erős 900mA/h,1,2V,mikro ceruza akkupack-ról működjön.
A sima 9v-os nem ok.hamar lemeriti,lecsökken a kimenő P,és akkor már nem ér semmit.
(#) Baxi válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
ok, köf
(#) gaben62 válasza deguss hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
üdv.
A D/A átalakitós Ic.s kapcsolást épitettem meg,30KHz-60KHz,frekvenciát ad ki,stab.9V-ról megy,1,2W,teljesítményü,és nagyon hatékony.
A hangszoró,nem piezó,hanem 8cm,átmérőjű,fém membránüs magassugárzó.
Régi német hangfalból való,47KHz-ig visz át.
Amúgy a kisfogyasztású tranyos olcsó kütyük,semmit nem érnek.
A kiadott P,is számit nem csak a magas frekvencia,és annak változása.
(#) hackerfish hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy szúnyogriasztót, egy 3V-s gombelemmel működne.
Van egy "pittyegős órából" kiszedett kis hangszóróm, meg astabil multivibrátorhoz való nyákom is.
A kérdés az, hogy mekkora kondikat, és ellenállásokat használjak, és milyen tranyókat?
Az egyik fogyasztónak értelem szerűen bekötöm a hangszórót, ha az jó ilyesmire, másik fogyasztónak egy dióda jó? Milyen hangtartomány zavarja a vérszívókat?
És ez a módszer mennyire hatékony?
(#) vladcepes válasza xenon hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Megépítette már valaki ezt a szúnyogriasztót?
Én megcsináltam de mikor kipróbáltam olyan fülsüketítő magas hangja van hogy nem lehet mellette megmaradni.
Mi lehet a probléma?
A Potit is csavargattam,azt lehet hallani hogy változik a magas hang de a fülsüketítés az megmarad.
Köszi a válaszokat.

Üdv.
Következő: »»   2 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem