Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   24 / 196
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ja! mégegyet el is felejtettem. A magnódon a balance, és a fader középen állt?

csak, hogy ki lehessen zárni
(#) atti27 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Halí
hát köszönöm szépen az eddigi fáradozásotokat de szerintem hagyom a p*csába mert szerintem is az előfok jele a kicsi és ennél jobban nem akarok belemenni a forasztgatásba inkáb összespórolok valami jó kis fejegységre aminek gyárilag van müködű RCA kimenete
köszi szépen még 1x

üdv.
(#) Kovidivi válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
100Ft-ból meglenne egy előerősítő. Berakhatnád a fejegységbe, senki sem venné észre.
(#) Inhouse válasza atti27 hozzászólására (») Jan 30, 2010 / 1
 
Csinálj egy átalakítót a hangszórókimenetből, hogy addig is hallgathasd! Keress rá, szerintem itt is lesz ilyen... pár ellenállás és kondi...

Üdv
Inhouse
(#) atti27 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Heló
nem tudnál egy ilyen igen egyszerű előerősítő kapcsolási rajzot felrakni? azt nagyon megköszönném!
üdv.
(#) Kovidivi válasza atti27 hozzászólására (») Jan 31, 2010 / 1
 
Bővebben: Link , Bővebben: Link , Bővebben: Link , Hobbielektronikás keresés. Választhatsz nyugodtan, vagy elkészíthetsz 6Ft-ból egy ellenállásosztót, amit Inhouse írt felettünk! Üdv!
(#) atti27 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
hali köszi a tippet ezt a hangszórókimenetes dolgot próbálom ki remélem jó lessz hozzá
üdv.Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza atti27 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!

Valami ilyesmi. Arra készülj, hogy lehet, hogy pukkanni fog bekapcsoláskor. Megelőzheted, ha kézzel kapcsolod a fej bekapcsolása után pár másodperccel az erősítőt. Raksz egy kapcsolót a remote szálra.

Vagy csinálsz egy kis némító áramkört, de az már túlzás ide...

Üdv
Inhouse
(#) emmzolee válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Az meg mindnek.
Az erősítő is késlelteti a bekapcsolást 2-3 másodpercel. Addig a fej bőven be indul.
(#) Inhouse válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Mindnek vagy minek?

Majd meglátjuk, hogy pukkan-e...

Üdv
Inhouse
(#) emmzolee válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Elgépeltem
(#) atti27 hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Halí !
szól a cucc csak a vártal ellentétben nem bekapcsoláskor pukkan hanem mikor kikapcsolom erre van valami ellenszer?

üdv.
(#) hugi00 válasza atti27 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
[OFF]
Ne tessek bekapcsolni.
(#) atti27 válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
inkább kikapcsolni nem? mivel akkor pukkan !
(#) emmzolee válasza atti27 hozzászólására (») Feb 2, 2010 / 1
 
Ájjájjááájjj!

Csak nem akarja az igazat.

Hát nem bonyolítanám túl a cuccot. Betennék egy Ilyen Relét 290Ft a Lomexben.
Adnék neki 12v-ot valahonnan, ahol nincs puffer. Amint kikapcsolod a motyót megszünne rajta a fesz, és elengedne, vagy mivel morse relé, le is húzhatja a melegpontot a földre. Ez a relé 12V-os, 7.5 mA kell neki, és dupla morse, azaz a sztereo jelet egyedül elintézi. Arany érintkezős, és szokták nagy frekis kapcsolásra is használni.
(#) leaos hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok.Szeretnék hifit tenni az autóba.Ki is néztem a cuccokat amiket be szeretnék tenni.Megvannak a mélynyomók is és itt jön a gond.Kinéztem két Rockford mélyet és látom,hogy az ellenáláshoz az van irva,hogy 2x4 ohm. Még nem nagyon láttam ilyet.Nem vagyok tisztába az ellenálásal igy most tanácstalan vagyok,hogy milyen erősitőt nézzek hozzá.Most akkor mi az,hogy 2x4 ohm?Mert ahogy nézetm nem nagyon találtam olyanerősitőt ami 4ohm-on annyit erősitene hogy meghajtsa a mélyet.És akkor ráadásul kettő kellene?Végülis 600/1200W a mélynek darabja akkor most mekkora erőlködö kell hozzá,hogy menjen rendesen?Nem értem én ezt.Légyszi valaki magyarázza ezt el nekem MAGYARUL,hogy én is megértsem miről van szó.Előre is köszönöm a válaszokat.Sziasztok
(#) prst14 válasza leaos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Lehet hogy 2 tekercses a mélynyomó egyenként 4 Ohm-os tekercsel ?!?!

De majd az okosabb embertársaink válaszolnak
Engem is érdekel miért jó a 2 tekercs ,és hogy lehet bekötni...Nekem is van elfekvőben egy hangszóróm ,2*2Ώ egyenként...
(#) emmzolee válasza leaos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Hello

Igen ezek dupla tekercses hangszórók. 2 darab 4 ohmos tekercs van bennük. Attól függően, hogy, hogy kötöd be, tudsz variálni, az impedancián. A te esetedben a legkézenfekvőbb dolog, hogy mind a 4 tekercset (mert ugye hangszórónként 2 van) párhuzamosan kötöd.
Akkor az eredő impedancia 1 ohm lesz, az meg nagyon jó, mert az autohifiben elterjedt "D" oszt. erősítőkkel meg tudod hajtani, mert azok majdnem mind, 1 ohmmal terhelhetőek.
Ezek szerint kell neked egy 1000W-os, 1 ohmstabil erősítő.

A "D" oszt. erősítőknél általános szabály, hogy 10Amper biztosíték 100-110wattnak felel meg. A "B" oszt. erősítőknél, azaz a hagyományos erősítőknél meg 10A biztosíték 80W-nak felel meg.
Ezt azért mondom, hogy ne verjenek át az erősítőre büszkén ráhazudott wattok.

A Rockford oldalán különben van egy hangszóró bekötés segédlet.

Itt a linkje:
Ezzel meg tudod nézni, hogy milyen lehetőségek vannak.

Csak be jelölöd a lenyíló ablakokban, hogy milyen hangszóród van, és meg mutatja a magoldásokat.
Itt egy link, amikor be is írtam neked, az adatokat.

link:
Itt már kitöltöttem neked.


Szóval látszik, hogy be lehet kötni a 4 tekercset úgy, hogy az eredő 1 ohm lesz, vagy úgy, hogy 4 ohm lesz. Azt nem írja, hogy be tudod úgy is kötni, hogy 2 darab 2 ohmos bemeneted legyen a szubhoz. Ilyenkor 2 erősítőt használhatsz. Hangszórónként egyet.
lehet ezzel trükközni.

Remélem segítettem.
(#) emmzolee válasza prst14 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Azért jó a 2X2 ohmos hangszóró, mert be tudod kötni 4 ohm-ra (sorosan), vagy 1 ohm-ra (párhuzamosan).

Tehát meg tudod hajtani egy hagyományos erősítővel, ami 4 ohmon tud teljesíteni, vagy meg tudod hajtani egy "D" osztályú erősítővel is, mert az meg 1 ohmon teljesít.

Jobb a hangszóró felhasználhatósága.

Vannak olyan hangszórók is, amik 4 tekercsesek! Azok már igazi gyilkos hangszórók. hangnyomás versenyre találták ki őket általában. A hangnyomás versenyen az a lényeg, hogy egy bizonyos frekvencián, ami kedvez az autónak, ott szóljon a legnagyobbat a mélyláda. Ez rezonancia frekvencián fog létre jönni, ami azt jelenti, hogy följebb mehet az impedancia akár simán a 4 szeresére is!
Tehát van mondjuk egy Atomic 38cm-es szub, ami 4X1 ohm-os.

Link:
Atomic APX 15

Ezt bekötjük mind a 4 tekercset párhuzamosan, azaz 0.25 ohm-ra. A rezonancia frekvencián mégis 1 ohm-ot fog látni az erősítő, és akkor tudja kiadni a maximális teljesítményt magából.
(#) leaos válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszönöm a segitséget.Igy már érthetőbb a dolog.Akkor szerinted is jobb választás ha egy db 1ohm-os 1000W-osat veszek és igy kötöm be?Akkor végülis a 2x4ohm a variálhatóság miatt annyi ugye?És akkor ha igy csinálom akkor maximálisan meghajtja a mélyeket ugye?Igy már a választási lehetőség is nagyobb erősitőkből .Szétnézek még milyen árban is lesz ez nekem.Mégegyszer köszi a segitséget.Hello
(#) prst14 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszönöm ,mostmár érthető
Hát ez egy gyilkos cucc...(Atomic)
(#) emmzolee válasza leaos hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én keresnék egy legalább 1000W-os erősítőt ami 1 ohm-on muzsikál, és kész is van a dolog.

Igazából azért gyártanak több tekercses hangszórót, mert az a világon a tendencia. Nem lehe pro, és kontra érveket fölhozni. Azt tudni kell, hogy a hangszórónak megváltozik majdnem minden paramétere, ha sorban, vagy ha párhuzamosan kötöd. Nem olyan nagy a difi, de egy bizonyos minőségi szint fölött érdemes úgy méretezni a dolgokat.
(#) FLeR hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
van egy fejegységem,4 hangszóró, egy 2 csatis erősítő,egy 4 csatis erősítő,egy kondi és egy mélyláda.eddig be volt kötve minden a 4 csatis erősítő kivételével. most azt szeretném bekötni de a fejegységen csak 2 pár rca van. amit leköt a 4 csatis erősítő. hogy kössem be a másik 2 csatis erősítőt? y rca-val vagy kössem össze a 2 erősítőt? értek a témához valamennyire de ebben tanácstalan vagyok.valaki tudna segíteni?
a másik problémám hogy tápelosztóval kap áramot külön a kondi külön a 4 csatis erősítő és külön a 2 csatis. valamiért nem akar megszólalni a 4 csatis. ha sikerül jó testet találnom akkor a pozitiv száll el.mintha egyszer lenne pozitiv máskor nem.húzzak neki külön tápkábelt meg testet az akksiról?
várnék még tanácsokat is hogy mire figyeljek oda. mindent én kötöttem be eddig de most az új erősítő belekavart a képbe.
próbáltam képet felrakni hátha valakinek így jobban mond valamit
(#) hideg83 válasza FLeR hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Hello. Bekötésbe nem tudok segiteni.De táp-ot vigyél neki normális kábelen ne valami tyukbélen,pluszt is minuszt is.
(#) Tama89 válasza FLeR hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia!
Igen Y elosztóval a legegyszerűbb bekötni mind 2 erősítőt. Jó minőségű kábeleket használj mert különben hallhatod a hangszórókban a motor zaját és más külső zavarjeleket.
Nem kell külön tápot kéne húznod az akkumulátortól nyugodtan kösd be a táp elosztóba.
Ha van rajta remote szál már pedig biztosan van rajta azt ne felejts el bekötni mert ha ez nincs bekötve akkor nem kapcsol be az erősítő. Ezt a fejegységre kell kötni amennyiben van rajta ilyen lehetőség. Ha nincs akkor kösd rá direktbe a pozitívra de ebben az esetben folyamatosan be lesz kapcsolva az erőlködő és plusz fogyasztást jelent ami meríti az aksit.
(#) FLeR válasza hideg83 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
köszi,azt vittem neki rendesen,tápelosztóval oldottam meg de sajna ahogy visszarakom a biztosítékot eldurran a szál benne pedig 60amperes.lehet nagyobb kellene? vagy mi lehet a baj?
(#) skero válasza FLeR hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Akár y kábellel is oszthatod a csatlakozókat mivel az erősítők bemeneti ellenálása olyan nagy ,hogy az nem okozhat gondot sem a fejegységben sem a jelben! Ha 4csatornás erősítőn van külön vonal kimenet azt is használhatod a 2 csatornás meghajtására . Amúgy ha konvertálás nélkül raktad volna fel a képet az erősítőről akkor jobban látszana.
(#) skero válasza FLeR hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
60A? Az rengeteg! Még ha olyan nagyteljesítményű is az erősítő akkor sem szálhatna el a bizti terheletlenül csak akkor nha jól meghajtod.Itt valami bibi van!
(#) dima válasza FLeR hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia, a biztositék aban a pillanatban durran el amikor áram alá helzeyed vagy amikor bekapcsolod? Egyáltalán adnak az erősitők valami élet jelet? Nincs zárlat valahol?
(#) Tama89 válasza skero hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Köss le mindent a tápelosztóról aztán a biztosíték helyére ami kimegy tegyél be egy 12V-os izzót mondjuk egy féklámpa izzó vagy egy fényszóró izzó megfelel. Ha világít akkor a vezetékezéssel lesz gond valahol összeér pozitív és a negatív táp vezeték vagy csak a pozitív hozzá ér valahol az vashoz. Ha nem világít kezd el egyesével bekötni a az erősítőket amelyiknél világít az izzó az a hibás készülék.
Következő: »»   24 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem