Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   11 / 292
(#) VIM válasza homann hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Helló!
Ha nincs meg a doksija, akkor ITT van segítségnek. Igaz hogy az alacsony feszültségre hivatkozik a hibaelhárítás. De azért a több lakásban előforduló ugyan azon hiba és másra elektromosan nem panaszkodva, a kémények bekötését sem ártana átnézni. Lehet, hogy kilyukadt valahol a nem megfelelő savas víz gyűjtés miatt és fals levegőt szív a ventilátor.
VIM
(#) homann hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Amióta leesett a hó (szombat este) azóta a mai napig működött tökéletesen. Ma újra elkezdte a leállást. Feszültség gondot a lakásban nem érzékelünk, persze ez nem zárja ki a közös áram ingadozását. Viszont nem értem, hogy pár napra megjavul, aztán meg újra akadozik, pedig mi nem változtattunk azóta semmit rajta.
(#) anonym hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Ebben nem tud segíteni senki?

Üdv. mindenkinek!

Új vagyok még e fórumon, a segítségeteket kérem mégis, nagyon fontos lenne.

BKD 230 kazán működése megszűnt.
A vezérlő panelt nem is nagyon kellett vizsgálni, a meghibásodás szemmel látható.

Az áldozat egy 7 kivezetéses IC, teljesen ketté tört (hogy mitől, azt még ki kell deríteni).
A probléma, hogy nem tudom az IC típusát megállapítani,
bár olvasható rajta két adat; D 210, DVH 04, de ez nyilván nem a típusa, ill megnevezése.
Kapcsolási rajzom nincs, a panel fóliás oldalán a következő olvasható: HONEYWELL CS0223D-LS.

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.
(#) Vigéc hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Üdv. mindenkinek!

Quadriga T2 kazánunk van és most 5 év után a melegvíznél jelentkeztek problémák azaz néha
csak hideg víz jött majd napokig jól működött.
A szerelő átmosta a csöveket és pár hétig jól
ment ,majd megkergült.
A fűtés össze vissza kapcsolt illetve állt utókeringetés
hol ment hol nem .
A melegvízre hol elindult hol nem teljesen kiszámithatatlanul.
A szerelő a melegvíz NTC hőmérséklet érzékelőjét
kicserélte majd beszabályozta a gáznyomást és a
vezérlő panelt.
Egy hétig jónak mondható volt bár a beszabályzás után
4-5 szikrázással indít(kattog) majd újra előjöttek a problémák hideg víz meleg helyett illetve fűtésre nem kapcsol vissza áll,van amikor nem gyújt be és letílt (piros led),leállás vízhőfokra utókeringetés nélkül.
A probléma az ,hogy egy párnapig újra jól müködik majd jelenkeznek a hibák.
Van egy áramlásszabályzója lehet ,hogy az kavarja meg?
A kazán Bitermikus hőcserélővel működik és a vezérlőpanel Katalogus szerint a panelje szinte egyezik az Ariston TX 23 kazánéval.
Ha Valakinek van tapasztalata erről kérem ossza meg velem.

Vigéc
(#) Raszy válasza Vigéc hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Tisztelt Vigéc!

Nekem van egy tippem, szerintem a szerelőnek nem a HMV ntc-t kellett volna kicserélnie, hanem a fűtésit.

Az az érzékelő tud ilyen dolgokat produkálni!

Tisztelettel Raszy

Ui.: ha van fejlemény kérem jelezni :eek2:
(#) Vigéc válasza Raszy hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Tisztelt Raszpy!

Egyelőre most várok ,hogy mit produkál a kazán mert az áramlás szabályzót és a víznyomás érzékelőt már közben kizártam a hiba okokból.
A vezérlő panel és ez amit te is mondasz az NTC
lehet talán az oka.
Sajnos teljesen kiszámíthatatlanul működik a kazán egyik pillanatban jól működik majd nem indul
és viszont ,de ha meggy látszólag jól működik az NTC és szabályozza a lángot és hőfokot.
A szerelőt még nem akarom hívni mert még 2-3
kiszállás és a kazán árának a felét kifizetem neki.
Ezért is tájékozódok érdeklődök mi lehet a baj.
Esetleg a relék a panelon ?
Hol lehet esetleg venni NTC-t ?

Köszönettel Vigéc
(#) Vigéc válasza Raszy hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Tisztelt Raszy

Köszönöm a tippet úgy tűnik ez volt a kazán baja!
Számomra hihetetlen, hogy az összevissza működést ez okozta, de amióta
kicseréltem a fűtés hőérzékelöt tökéletesen működik.

Köszönettel Vigéc!
(#) amator hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok! El kéne egy kis segítség. Ariston uno 24 MFFI készülék 2,5 éves. Utobi hetekben egyre gyakrabban jelez a piros led. Reset-elés után készülék újra indul. Az üzembe helyező szakszervizt meginvitáltuk egy kis hibaelhárításra. Gőze sem volt a hiba okáról, de úgy volt vele egy kis tisztítás hátha megoldja a problémát! Szűrők tiszták, gyújtók tiszták, elektronika tiszta, minden ok. Elkért 7 pénzt, majd figyeljük, hogy továbbra is jelentkezik-e a hiba és akkor ismét hívjuk őt, és akkor majd ......! A hiba természetesen azóta is fennáll, de az ő munkájából nem kérünk. - Teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor áll le a készülék. Van nap mikor egyszer sem jelentkezik, másszor meg naponta többször is, akár fűtés akár vízvételezés közben. Egyre gyakrabban és inkább este. Működés közben a folyamatosan világító zöld led villogóra vált, majd hallani, hogy a "szikráztató" működni kezd, majd pár másodperc után piros led világítani kezd és leáll a készülék!
Aki tud a jelenséggel kapcsolatban érdemi segítséget nyújtani, vagy tudja a megoldást, annak a jelentkezését várom mihamarább!!!
Üdv: Tibor
(#) vgyre válasza amator hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia!
Előző hozzászólásokban olvashatsz egy 100nF-os X2-es kondenzátorról. Cseréld ki, egy próbát megér.
(#) libretto válasza vgyre hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Köszönöm a fórumnak, hogy van. Ariston Eurocombi készüléket javítottam ma meg az említett kondenzátor cseréjével. Nekem kettő is volt a trafó mellett, kicseréltem mindkettőt, igaz, nagyobb feszültségűre (az volt csak itt, a kis szaküzletben), így ügyeskedni kellett, hogy elférjen.
A borsos javítási költség elkerülése, de főleg a párom büszke és elismerő tekintete make my day
Szóval köszönöm.
(#) Inhouse válasza libretto hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Amit én cseréltem, 8nF-os volt a 100nF helyett. Ugyanolyan 100nF 275V x2 értékűt raktam, de érdekes, hogy az eredeti olasz jóval keskenyebb volt. Lehet, hogy ezért megy tönkre...

Üdv
Inhouse
(#) kisbatyu75 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Érdekes, én is 8nF-osnak mértem a kiforrasztott kondit, igaz egy általam készitett PC-s RCL mérővel, és arra gyanakodtam, hogy a műszer nem jó. Mondjuk remélem a jobb minőségű kondival többet bír majd a kazán, mint két évet, mióta kicseréltem azóta jó működik.
(#) Inhouse válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Gondolom ez az érték okozza, hogy már nem működik... elég jól túl van méretezve!

Üdv
Inhouse
(#) szisa válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Igen, lehetséges,, hogy 8nF-nak mérted. A kondin átfolyó áram sajnos elég nagy, a kondi kiszárad, átüt, majd (mivel x2 típus) öngyógyul.
E miatt a kapacitása jelentősen lecsökken. Mivel csökken a kapacitása, kevesebb áram képes rajta átfolyni, és csökken a lángőrző elektronika működéséhez szükséges feszültség.

Amelyiket én javítottam abban olyan 30 n körüli értékű volt.
(#) tenergy hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Sziasztok. Junkers Euroline kombi kazán problémám van. Szeretném, ha segítenétek. Termosztát tipusa: Computherm Q3 RF.
1. A termosztát kapcsoló jelére nem indul el, illetve hol elindul, hol nem
2. Ha kb. 10 percre leszabályozom a hőmérsékletet - és ezáltal nincs kapcsoló jel -, és utána újból adok jelet, akkor beindul.
3. Ha így beindult, néha leáll, pedig nem érte el a beállított külső hőmérsékletet, és a vízhőfokot sem.
4. Este nem tudom a hőfokot felvinni, mert nem hajlandó fűteni, reggelre viszont a beállított 21,5 C megvan (tudom, hogy ez hülyén hangzik).
5. A melegvíz szolgáltatás hibátlan.
6. Ha a kazán vízhőmérője akár 60 C fokot is mutathat, mert előtte engedtem a melegvizet, ha már 10 perce nem volt kapcsolójel, és adok neki, akkor is beindul.
7. Ha néha jól működik, a fűtés leállása uán a szivattyú még 3 percet üzemel, annak ellenére, hogy a belső rendszer hőmérséklete már alacsony, és ezáltal lehűtve az addig felmelegített radiátorokat.
8. Ha elcsípem ezt a pillanatot, és kinyitom a meleg vízcsapot, beindítva ezáltal néhány másodpercre a melegvizet, utána a szivattyú nem nyomja tovább a radiátorokba a vizet.
Hát ezek a problémáim. Tud valaki segíteni?
(#) Raszy válasza tenergy hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Tisztelt tenergy!

Neked is a következőket tudom ajánlani:
A fűtési NTC-t cseréld ki először, mert nem olyan drága és ez okozhatja a problémát.

Ha kicserélted és mégsem jó keressük tovább a hibát!!



Raszy




:eek2:
(#) amator hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
A tegnapi nap kicseréltem a javasolt kondit, kaptam pont ua. a tipust, (mindösszesen 100 HUF-ért) és az első 24 óra probléma mentesen telt. Köszönöm a segítségeteket, remélem alkalom adtán viszonozni tudom!
További szép napot mindenkinek!
Tibor
(#) bored hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Olajégő vezérlővel van problémám, Danfoss BHO 64-es típussal. Az a gond, hogy a gyújtótrafóra ráadja a feszültséget, azután úgy is marad, szikráztat folyamatosan. Itt van egy link az automatika rajzához:
BHO 64 A 8. és a 3. láb rövidre van zárva, előmelegítő nincs. A hibajelző kontakt működik.
Van valami tippetek, hogy mi lehet a baj?
(#) tibibalogh520 válasza bored hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!
Azért adhattál volna több infót!
Láng be gyullad?
Ha be gyulladt, --mind amellett, hogy tovább szikráztat-- egy idő után ki áll hibára?

Mert ha igen, akkor a lángőrrel van probléma...
(#) bored válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Igen, láng volt, és nem állt ki hibára.
Közben a bekötés átnézésével megoldódott a probléma. Létezik, hogy a fázis és a nulla felcserélése okozta a bajt?
(#) Raszy válasza bored hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Ha volt láng és nem ált ki hibára, akkor nem okozhatta a fázis helyes sorrend! Egy kontakt hiba azonban igen, okozhatta!
(#) atopapo hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem is Ariston TX23 MFFI kazánom van,5 éves.A jelenség:a melegvíz előállításnál a kazán elindul a láng erősen ingadozik(kis láng-nagy láng) majd néha leáll,és újraindul és folytatódik ugyanez.Közben a panelon a relék néha kapcsolgatnak
.A fűtésnél semmi gond,elindul rendesen,a láng sem ingadozik,és nem is áll le.A hibajelző ledek nem jeleznek semmit.Van valakinek valami jó ötlete,mi lehet?
Köszi:Atópapo
(#) Raszy válasza atopapo hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Nagy valószínűséggel a HMV NTC-je hibásodott meg, cseréld ki és jól fog működni
(#) atopapo válasza Raszy hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Szia.
Köszönöm az ötletet megpróbálom,a fejleményekről majd írok.
(#) Raszy válasza tenergy hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Valami visszajelzés féle???
(#) tenergy válasza Raszy hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Még nem nyúltam hozzá, csupán addig jutottam, hogy megérdeklődtem az árát az NTC-nek - 6 ezer körül van -, de mielött megvenném, kiszerelném, és megvizslantanám. Talán a melegvíz NTC próbának jó lesz, de nem tudom biztosan. Ezen a héten lesz rá időm, és nekiugrok.
(#) Raszy válasza tenergy hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
ok. várom a visszajelzést
(#) atopapo válasza Raszy hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Helló.
A probi megoldódott, az NTC vezetékének csatlakozója volt kontaktos .Köszi a tippet jó helyen "tapogattunk".
(#) Raszy válasza atopapo hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Gratula a jó javításért
(#) tenergy válasza Raszy hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Tisztelt Raszy
Fél siker, de inkább negyed. Levettem a fűtési NTC-t -tipusa :T7335 D1032 0326-, kicsit megtisztítottam a sarukat, a felületét, a csövet, ahova visszahelyeztem, és láss csodát, jól működött. Kb. 20 percig. Utána nem akart elindulni a fűtés, vagy leállt, vagy felfűtött, és leállt.
Nekem az a furcsa, hogy az Junkers Euroline kazánomon ez az NTC egy közös csövön van, ami a kifolyó cső, és a forró víz ezen keresztül áramlik, és egy tömbben vált fűtővízre, vagy meleg vízre. Ha leveszem erről a csőről az NTC-t, akkor nincs hőmérséklet kijelzésem, és a fűtés elindul, de leáll. Néhányszor nem állt le, hanem elszabadult a fűtés, a hidegvizes visszaáramlás ellenére felszaladt a láng.
Szóval nem tudom, mi lehet a baj, kellene egy kölcsön NTC, hogy kipróbálhassam, mert szerintem nem az a baj, mivel "reszetelve", vagyis kikapcsolva a készüléket, vagy nem adva neki külső termosztát jelet, 5-10 perc múlva elindul a fűtés. Ha nem teszem ezt, akkor órákig nem történik semmi, pedig a szobatermosztát kiadja a zárókontaktust. És egyszer csak elindul. Hát ez a helyzet. Van valami ötleted?
Következő: »»   11 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem