Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-fólia rendelés
 
Témaindító: gulasoft, idő: Feb 16, 2010
Lapozás: OK   2 / 39
(#) troby válasza hammer14 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Helló!
Talán ha picit olvasgatnád a fórumot rájönnél.
Kezdésnek ez http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/foto_nyak_keszites_fenyerzeke...l.html
A lötstopp meg forrasztás gátló fólis, mint a gyári paneleken.
(#) hammer14 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
jólvan köszönöm a válaszokat! Azért tudakolnám csak mert most vagyok túl egy förtelmes nyákon,és most újra csinálom,vagy csináltatom és lehet ez lenne rá a megoldás. Többet nem is kérdezek sok sikert a boltoláshoz mindenkinek.
(#) denon888 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Árakat lehetne tudni,mielőtt rendelnék?
(#) gulasoft válasza denon888 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
erre már nem is válaszolok. OLVASS!
(#) gulasoft válasza Ocso hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Kevertem a maratásállóval ott 5 lap 4,2euro és az kevesebb mint 1 euró darabonként.
erről lenne szó:
Bővebben: maratásálló
(#) lucky hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Ha jól értem 1%-os NaOH oldattal hívható ( 10 g/ 1liter) és 30-50%-os NaoH-val eltávolítható.
(#) gulasoft válasza lucky hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Jól érted bár a 30-40% helyett nekem 3-5% van felírva, de én jó töményet nyomok ráöntöm és 5 perc múlva víz alatt lejön az egész foszlányokban.
(#) lucky válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Igazad van én számoltam el.

30-50 g/1 liter az 3-5%

Mentségemre azt hozom fel , h egy 12 órás műszak után nem vagyok agyilag friss...
(#) llaci56 válasza lucky hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Nem volt furcsa a fele só, fele víz?
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kicsit nehéz lett volna belemártani, de ha elég erősen nyomja biztos belemegy
(#) lucky válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Tudod 3 féle ember van
Aki tud számolni és aki nem....
(#) emmzolee hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Hello

Akkor hogy is van ez a lötstopp fólia dolog?
Írtátok, hogy 5 van 1 csomagban, aztán mégse.
Akkor hogy is van? Mekkora egységekben(kiszerelésben) lehet rendelni?

Végül is hol kell leadni a rendelést? Személyesen hol lehet átvenni? Át utaljam az árát előre? Kinél kell jelentkezni? Gondolom llaci56-nál.


Segítsetek tisztába tenni a dolgokat. Köszi.
(#) troby válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Igen llaci56-nál kell leadni az igényt pü ben lehet személyesen is solymáron de postán is. Fizetni elvileg utólag kell de ebben pontasabb tájékoztatást llaci56 tud adni neked mivel ö intézi a rendelést.
5db van egy csomagban. 200 x 305 mm
(#) llaci56 válasza troby hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Nem utólag kell fizetni!
Akkor mégegyszer...
Nálam kell privát üzenetben - mely tartalmazza az email címedet - leadni a rendelést, február végéig. (28 -ig!) Ekkor mindenkinek visszaigazolom a rendelést, és közlöm az árat. (Ezt addig nem tudjuk pontosan.) Az ár tartalmazni fogja a fólia (vagy fóliák) árát a beszállítási postaköltséggel együtt, és a magyar postai díjat. (Ez utóbbi alól mentesül aki személyesen veszi át.)
A visszaigazolásban benne lesz a számlaszámom, és arra előre kell elutalni az összeget. Akitől az utalás nem érkezik meg az akkor megadott határidőre, annak törlöm a megrendelését.

Eddig 30 maratásálló, és 65 lötstop fóliára adtatok le rendelést.
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szép mennyiség. Ha erre nem adnak kedvezményt akkor dögöljenek meg.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Közben megtaláltam a szállítási árakat, gondoltam idemásolom.


Versand mit DHL (Österreich, Frankreich, EU-Ausland)


5,95€ bis 300g und 40mm max. Artikelhöhe
7,73€ bis 800g und 40mm max. Artikelhöhe
10,83€ bis 1800g und 40mm max. Artikelhöhe
(#) BlackStar válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szia!
Esetleg azt meglehetne oldani, hogy a leadott megrendelések függvényében egy tájékoztató árat megadni? Arra gondolok hogy (pl. 30db maratásálló, 65db lötstop fólia várhatóan 1db maratásálló xxxFt, 1db tötsop xxxFt + postaköltség) Ha változik a megrendelés, akkor arról esetleg megint lehet tájékoztatni minket. Szerintem senki nem szereti ha a pénztárnál tudja meg hogy mennyibe kerül a termék. Persze ez csak egy ötlet arra, hogy lássuk kb. mennyibe kerülne.
(#) llaci56 válasza BlackStar hozzászólására (») Feb 21, 2010 1 /
 
Bocsánat, én nem "A pénztár" vagyok! Nem kereskedem ezzel, csak elvállaltam, hogy lebonyolítom.
Nem olvastok vissza az eddigi kalkulációkra, amiből hozzávetőlegesen meg lehet állapítani az árat, de én minden rendelés után számoljam ki, és írjam ki, hogy hol tartunk?
megrendelés / darab / marató fólia / lötstop fólia / DHL szállítás ide / egyéni postaköltség neked

Ugye ezt nem kívánod?
(#) J-O-E válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Jogos!
Már írni akartam hogy köszönöm a segítségedet amivel hozzájuthatok a fóliához.
(#) BlackStar válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 / 1
 
Persze hogy nem kívánom hogy minden megrendelésnél számold újra. Csupán annyit szerettem volna, hogy mielőtt megrendelem a fóliát hozzávetőlegesen tudjak számolni az árával. A leadott megrendelésekből egy darabárat már ki lehetett volna számolni. Tudom hogy Te a megrendeléseket bonyolítod le. Senkit nem akarok megbántani, de szerintem jogosan érdeklődünk többen az ára iránt. Engem is érdekel de szeretném látni hogy kb. mennyibe kerül.
(#) llaci56 válasza BlackStar hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Gulasoft néhány írással előrébb 488 - 500 Ft /db árat számolt a maratrófóliára, a másik pedig cca. a fele. Ettől pontosabbat most sem tudok mondani, mert - mint azt is belinkeltem előrébb, - a súllyal nő a DHL költség, és gőzöm sincs egy darab (csomagolva stb.) súlyáról. Vagyis van egy ismeretlen tényező is.
Nem szoktam megbántódni, sem megsértődni. Tisztában vagyok avval, hogy senkinek sem mindegy, hogy mennyi pénzt ad ki a hobbijára, esetleg mennyit fektet egy munkájába. Akkor sem tudok pontosabbat pillanatnyilag.
(#) lucky hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Ha csak 10 ember rendelt és a kb 11euros árral számolok akkor is max 300ft pluszt jelent a posta németből.
(#) emmzolee hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Hello llaci56
Írtam priviben egy kis rendelést. Köszi
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Fordítva. A lötstopp 500 forint körül, a maratásálló a fele. És lehet hogy személyenként 300 forint lesz a szállítási költség de ezt ha lebontod 10 darabra, akkor az hirtelen darabonként már csak 30 forint lesz, amiért egy pofa sört sem kapsz.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Köszönöm a javítást, így igaz, ahogy írod.
(#) gulasoft válasza lucky hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ja és mégsem 650 forint egy a4-es maratásálló még ha 30 forintot minden lapra ráteszed akkor sem. Egy a4-es az 600cm2 körül van ha 300 forint körüli áron kijön egy a4-es maratásálló akkor az 50fillér cm2-enként, és 1ft ha kétoldalast csinálsz.
A Ret-nél egy sima egyoldalas 300*200-as 1200Ft+áfa a kétoldalas az 1244+áfa
Az egyoldalas fotóérzékeny az 2100Ft+áfa a kétoldalas fotóérzékeny az 2300Ft+áfa.
Tehát az 1500Ft-os lemezből 300 forintért csinálsz egy 2625 forintos lemezt. A kétoldalas fotóérzékeny a 250Ft-al drágább mint az egyoldalas, tehát a 300 forint ott sem drága egy egy oldalra.
Mondjuk a ret drága, csak viszonyítási alapnak néztem meg.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ismered az én technológiám, nem írom le újra. Mégis felizgatta a fantáziámat a fólia, de akkor már úgy, mint a "nagyok".
1. Pozitiv maszk a fóliára
2. Galvanizálás - réz vastagítás / - ha kell!

(Itt az igényesebbek beiktathatják a furat galvanizálását!)

3. Galvanizálás - védő bevonat / saválló
4. Fólia oldás
5. Maratás

Biz'Isten, egyet megcsinálok. Így a furat galvanizálás is egyszerűbb, mert elektromosan összefügg az összes lyuk.
(#) llaci56 hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Ha jól összesítettem, akkor
80 db lötstop és
30 db maratós fóliánál tartunk.
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ezt írtam le én is mint folyamat, csak az óngalvanizálás az nem egyszerű. Többek között valami ónszulfid vagy mifene kell, majd elolvasom az doboz oldalán, mert nyáron megvettem, és nem akarok senkit riogatni, de mintegy 12000forint volt. Plusz még 9000Forint a szemcseméret csökkentő (formaldehid), plusz még két ónlap aminek kilóját meg sem mondom mert szívszélhűlést kapsz.
Szóval csak erős idegzetűeknek ajánlom. Nyáron megcsinálom mert már összevásároltam mindent, kivéve a formaldehidet.
Kéne valami modern anyagos katyvaszleírás amit meg lehet venni a vegyszerboltban, mert a galvanizáljunk otthon 30 éves kötetben ilyen anyagok vannak mint asztalosenyv meg hasonlók, amit ma elég nehéz beszerezni.
Ráadásul a furatgalvánra ez könyv egy lúgos fürdőt ír, mert hogy a savas nem megy be a lukakba, de a lugos meg leoldja a fóliát. Ezzel a vezetékónozás persze megy, de a furatónozás az nem, tehát rossz esetben a nagy nehézségek árán előállított furatgalvánunk ami rezes lemaródik a felesleges rézzel együtt.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Szia!

A Galvanizáljunk otthon c. könyv meg van neked digitális formában? Ha igen, töltsd fel légyszi valami számomra elérhető helyre, (v. ha tudod az elérhetőségét,) mert nekem ugyan meg van, de vagy 40 oldal hiányzik belőle.

Kösz! LL
Következő: »»   2 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem