Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CompactFlash használata
 
Témaindító: Bery, idő: Feb 17, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bery hozzászólása Feb 17, 2007 /
 
Üdv!

Tud-e valaki olyan szerkezetet, vagy annak kapcsolási rajzát, ami CF kártyára tud menteni adatokat, pl egy soros vagy párhuzamos portról.
Olyan házi készitésű adatárolót keresek, aminek nem usb bemenete van és akár mikrokontrolerrel is vezérelhető, számitógép nélkül.

g.
(#) Stadi válasza Bery hozzászólására (») Feb 17, 2007 / 4
 
Szerintem keress egy MP3 lejátszó projektet, ami CF kártyát kezel, dobd ki belőle az MP3-hoz szükséges részeket, és máris van egy USB-ről hajtható, mikrokontrolleres CF kártya adaptered. A legtöbb mikrokontroller könnyen elboldogul a soros port kezelésével, csak szintillesztés fog kelleni. Ugyanígy a párhuzamos port kezelése se nehéz, csak eléggé "lábigényes".

Itt a fórumon is van min. 1 MP3 lejátszós topik, keress rá.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Kösd rá az IDE kábelre.
Tudod formázni stb.Nekem olyan 8 mb/s olvas.Csak figyelj rá, hogy hány V-os a kártya (5 vagy 3.3).
(#) (Felhasználó 1542) válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Az adapter 50 szál drót ,de talán már lehet kapni CF-IDE adaptert is. Mert kézzel rajzolt nyákon...kihívás.
(#) Bery válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Sze!

IDE-s CF adapter beszerezhetö, az nem gond, sot ha sz.gépről lenne szó, akkor egy kártyaolvasó a legolcsóbb megoldás. Egyébb soros kimenetű eszközben gondolkodtam...
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Pl van egy 29f200 aminek a tartalmát beégetem egy 29f400 ba és utána beégetek egy másik tartalmat is. Tehát 2 db 29f200 as tartalom van egymás után és ezt az A17-es lábon (3.) tudom kapcsolgatni, hogy melyiket olvassa ki.
Namost ez hogy működik a 29f800 nál ha 4db 29f200 as vagy 2 db 29f400 as programot akarok kapcsolgatni? melyik lábakra kell rakni ezt a kapcsolót?
És hogy működnek ezek a 27c256 és a 27c512 nél?
A kapcsoló alacsony jelet ad vagy magasat. 0V vagy 5V -ot kapcsol.
Az is jó, ha elmondjátok az elvet, hogy mi alapján vannak ezek a lábak kapcsolatban az olvasás helyével (A17, A18 stb.)
(#) pbalazs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Minden párhuzamos címzésű memóriánál a legfelső címvezeték (MSB) kettéosztja a teljes memóriát. Ha erre 0-t adsz, akkor az alsó, ha 1-et, akkor a felső felét tudod elérni a memóriának a maradék címlábakkal.
A felső két címvezetékkel (MSB és MSB-1) 4 egyenlő részre lehet osztani a memóriát. Ezeket binárisan súlyozva tudod elérni a négy kis részt a maradék címlábakkal.
(#) K.Leslie válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Tehát, itt az A18 al tudom felezni a memóriát alsó vagy felsó tartomány, és az A17 tel meg megint el tudom felezni (negyedelni az egészet) ugyan úgy alsó vagy felső tartomány?
Még egy kérdés a 0 vagy 1 az 0V vagy 5V-nak jó?
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Most nézem, amit csatoltam pdf-et ott van a "BLOCK STRUCTURE" rész ami nekem kell?
(#) pbalazs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Úgy, ahogy mondod.
A logikai 0 lesz 0V, az 1 pedig 5V.
(#) K.Leslie válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Rendben köszi. Lehet kérdezek malyd még evvel kapcsolatban.
(#) pbalazs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Csak bátran...
(#) K.Leslie válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Az az elv jó amit elírtam?
Idézet:
„Tehát, itt az A18 al tudom felezni a memóriát alsó vagy felsó tartomány, és az A17 tel meg megint el tudom felezni (negyedelni az egészet) ugyan úgy alsó vagy felső tartomány?
(#) pbalazs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Jó. A válaszom első része erre vonatkozott.
(#) K.Leslie válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Ok, csak biztos akartam lenni . köszi mindent nagyon sokat segítettél
(#) JOCO10 válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Idézet:
„Az adapter 50 szál drót”

lagyna tudnál erről egy rajzot feltenni?
(#) molnarp hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
29F400-nál melyik lábat kell testelni, hogy 29f200-ként tudjam használni?
Ez esetben íráskor is 29f200-at kell beállítani?
(#) dB_Thunder válasza K.Leslie hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Pont egy ilyen 29f200 memóriát szeretnék írni/olvasni!
De még nem találtam hozzá semmi értékelhető okosságot, ahol pl. egy programozó interfész kapcsolási rajzát.
Tudnátok segíteni?

Köszönöm!
(#) proba válasza K.Leslie hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Szerintem a memóriát képzeld el egy polcrendszernek, ahol minden fakknak van egy egy címe ( ezt a címet jelölöd ki az A0-Axx címvezetékekkel). Ha a keresésnél kikötöd, a címzés adott pontján csak egy érték szerepelhet, attól semmi nem változik a polcrendszeren, csak nem tudsz rá hivatkozni. Ezért elérhetetlenné válik.
(#) kzozo válasza proba hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Szerintem ezt már megoldotta az elmúlt 15 év alatt...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem