Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 94
(#) DuKeFX válasza sanya hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Hiába is osztanám meg a forrásomat, ugyanis egy kedves ismerősöm hobbiból csinálja, de közölte velem, hogy akkorát, ami nekem kell nem hajlandó csinálni, mert túl sok időt vesz igénybe.

Nem azért írtam ebbe a fórumba, hogy közöljétek velem azt, amit a Google-ból is megtudhatok. Én "XY"-t keresem, aki nem ezzel foglalkozik főállásban, de ért hozzá és szívesen segítene (mint egyik ismerősöm, akinek nincs túl sok ideje)
(#) frrrrr válasza DuKeFX hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
A kedves ismerősöd vállalja az érintésvédelmi felelősséget az általa készített trafókért, vagy csak: félár, félhobbi, félárú temetés?
(#) isamisa válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
(#) Gabóca hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Hello!

Van egy Kawai zenekari keverőnk és úgy néz ki, hogy meghalt benne a trafo. Én nem értek a dologhoz, de egy hozzáértő azt mondta, hogy a paraméterei a következők:20 VA névl.telj., 2x16 V szekunder feszültség és a biztosíték 630 mA. Magassága max. 4 cm lehet. Nézelődtem már a neten, de arra gondoltam, hátha tud valaki egy jó helyet, ahol kapható ilyen paraméterekkel vagy megcsináltatható.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) szabi83 válasza Gabóca hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
'a trafó meghalt'

szerintem lehetetlen, ott nem amperok folynak...

más lehet a baj....
:nemtudom:

üdv

(#) Gabóca válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Egy haverom nézte meg. Hangosítással foglalkozik. Állítólag minden mást kimért a keverőn. ( egyébként pattanó hangot hallatott )Elvittük valakihez a trafót, aki foglalkozik tekercseléssel. Szétszedte és azt mondta, hogy el voltak szakadva szálak, de nem vállalta a tekercselést, azt mondta, hogy nagyon vékony, ő nem tudja megcsinálni. Hogy mitől szakadhatott el, azt nem tudom. Egyáltalán nem értek a dologhoz, csak megadta a haverom a paramétereket, hogy milyen kellene.
(#) Albundy hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Itt például biztos kapsz.
(#) banti22 hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
Két kérdésem lenne.

1.) Valaki nem tudja, hogy hol lehet Pesten toroid tarfót venni?

2.) Ha van egy olyan toroidom, aminek a szekundere osztott tekercses (pl.:2x18V/160VA), akkor azt összeköthetem párhuzamosan? Erre azért lenne szükségem, mert kb. 18VAC/160 VA kellene.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) miklosch válasza banti22 hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Hello!

1. Toroidokat lehet venni, és készítenek is igény szerint itt. Az oldalon egyébként nincs sok érdekesség, csak a cím miatt linkeltem be!

2. Természetesen összekötheted a két kivezetést párhuzamosan, de nem mindegy, hogy hogyan, ha ellenütemben kötöd őket, akkor nem fog fesz kijönni!
(#) hhkfk hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
hi!
sztem a hqvideo.hu -n nézz szét, ot vannak jók!!!!!


a trafó bekötése benne van a fájlmellékletben!!!!!!!




kattints rá h elfogadás válasznak

trafo.JPG
    
(#) hhkfk hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
ja, és 160W-hoz sztem, ha gondolod, épitsd meg ezt a kapcsolást: lágyinditás toroid transzformátorhoz
(#) isamisa válasza banti22 hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
A párhuzamos kötés könnyen megoldható ha szépen sorba vannak kivezetve a vezetékek, Elsöt a 3.-al. Majd a másodikat a 4.-el De azt ajánlom hogy csak az egyenírányítás után kösd össze őket a pufferkondin. Mert így talán nem számít az eltérés a két tekercs között. Igaz így 2 Graetz híd kell...
Isa
(#) Thom hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
A ToroidTec-et senkinek nem ajánlanám, mert kib...tt drága!
(((Így utólag)))
(#) drbobee válasza Thom hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
A toroid Tec lehet hogy drága..DE...Az Ő trafójuk impregnálás nélkül sem búg, NAGYON profin dolgoznak, gyorsak, rugalmasak stb.

Mit érsz azzal ha máshol az imprenálásért +4-5 ezret felszámolnak, és mégis zajos a trafó? Mert sajnos ilyen is van...
(#) isamisa válasza drbobee hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Hi
Én Nyiregyházán tekertettem újra egy vasmagot. Nem lett olcsó, de teljes mértékben elégedett vagyok az eredménnyel. Nagyon rendesek, értenek is hozzá. Meg lehet nézni hogy csinálják

A vasmagot én vittem így 8000Ft-ot fizettem egy 370Wattos trafóért. (Ekkora lett belölle)

Azért mindenkinek felhívom a figyelmét hogy emelkedtek a trafó árak, mert drágább lett a réz és a vasmag is. Pl a réz nemrég 1900Ft/kg volt, most 2500Ft/kg

Jah igen: H and M Trafó
(#) Dudus válasza isamisa hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Én nemrég tekercseltettem egy 1500VA-s leválasztótrafót. Postaköltséggel kb. 25.000HUF volt (számlával). Baracskán csinálták. Van benne impregnálás, ki van öntve a közepe és hőkapcsolót is kapott. Mondjuk 2 ember kell a mozgatáshoz
(#) Thom válasza drbobee hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Amit másik cégnél csináltattam fele annyiért az sem búg max. terhelés mellett sem!
(#) Gabeszku hozzászólása Dec 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Építeni szeretnék egy 200W-os végfokot a mélyládámhoz.
A vég egy STK4048 II vel lenne megoldva. Az volna a kérdésem, hogy mekkora teljesítményű toroid lenne ideális ennek a rendszernek? (+-50V)
Köszi a válaszokat.
(#) roland8lsm hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Sziasztok! Sikerült hozzájutnom egy toroid trafóhoz, és fogalmam sincs hogy mekkora lehet a teljesítménye.
Az adatai:
átmérő: 10,5cm
belsőátmérő: 4cm
magasság: 4,7cm
2x25V sec.
vezeték átmérője 1.1mm

Remélem valaki tud mondani, ha nem is pontos, de egy körülbelülli értéket. Előre is köszi!
(#) dB_Thunder válasza roland8lsm hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Én azt 50-70 VA-esre teszem...
(#) Norberto válasza roland8lsm hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Én pedig kb. 100 VA-esre...nekem is ugyanakkora toroidjaim vannak!
(#) Mate78 válasza roland8lsm hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Én is 80-100VA-re tippelnék...
(#) sixtek hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
1,1mm-es huzal 3A/mm^2-es aramsuruseggel szamolva 2,85A-t enged meg.
Mivel a 25V amit megadtal az az uresjarati fesz, a terhelt az 2*24V.
Szoval a trafo nevleges teljesitmenye ezek alapjan 135VA.
Ha a meg fizikai meretei felol kozelitjuk a dolgot, akkor 100 es 150VA koze esik.

Szoval a lenyeg az, hogy a trafod kb. 130VA-es.

Minden jot!
(#) roland8lsm hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, sokat segítetetek!
(#) saca200 hozzászólása Jan 27, 2007 /
 
sziasztok volna egy kis problémám minap vettem egy toroid trafot de nem tudom hogy hány VA-es azt tudom hogy a primer 1mm-es huzalbol van tekerve. Kérdésem a következő hany VA-es ez a trafo a szekundert szeretném áttekercselni hogy nekem 2*50 voltot adjon le tartosan 8 amperen hány menet és milyen kereszmetszetü huzal kell hozzá azt tudom a primer 2.4ohm .HATUD VALAKI KÉREM SEGITSEN NAGYON FONTOS LENNE 2*400W-os erősitő várja elöre is köszi SACA
(#) setoroll hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
Hello!

Feltételezzük, hogy van egy toroid trafóm...

...hogyan tudom meghatározni a teljesítményét anélkül, hogy ismerném az áramerősségét és feszültségét?

(#) Sonix válasza setoroll hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Hali!

A feszültséget meg tudod mérni multiméterrel!
(#) hhkfk hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
hi!!

Egyenirányítod, ráteszel kondenzátort, megvan a feszültség...

...az áramerősséget pedig úgy tudod meg, hogy az ampermérőt egy pillanatra ráteszed (zárlatban) és megvan az áramerősség; összeszorzod a feszültséggel, és megvan a teljesítmény...
(#) qssty válasza hhkfk hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Ezt nem teljesen értem...

Mért kéne zárlatba tenni az ampermérőt? Akkor szerintem tönkre megy, nem? Mért nem lehet szabályosan bekötött áramerősség-mérővel megmérni?
(#) Sonix válasza hhkfk hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Ha ráteszed zárlatba az árammérőt, akkor nem mérsz irreálisan magas áramot?

Szerintem megtévesztő lehet...ezért én inkább műterhelésekkel próbálkoznék!
Következő: »»   3 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem