Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó rádió és erősítő összekötése
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Lupusz89 válasza titi hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
szia
+ meg a - azt tudom hogy mejik a magnón meg be is kötöm meg szól is csak torzít nem igazán 300 watt ként hangzik.
A problémám az hogy a képet amit felrakok:
azon le van írva hogy hogy kell az erősítőn bekötni, de ez a része nem tiszta mert ha megnézed a képen a high inputnál, nem csak simán azt íja hogy + egyikhez - a másikhoz hanem +- eggyik hez - - másikhoz.
+- meg nem kéne egyhelyre kötni.

nem tudom értetted e hogy mit magyarázok összevissza.
(bocs)
1 kérdés még hídba hogyan kell kötnöm? (+)-+(-)
A zárójeleben lévőket mélyládára a azon belülieket meg összekötni?
Előre is köszönöm.
Üdv: Ottó
(#) Lupusz89 hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
kép elmaradt

magnat.jpg
    
(#) titi válasza Lupusz89 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Ne tévesszen meg a bemeneteknél a jelzés.
A zárójelben lévő a lényeg, az utána lévő - csak kötőjel.
De ha hidalod, akkor szerintem csak azt az egy hangszórót kötheted rá, tehát nem lehet rajta a másik kettő.

bekötés.jpg
    
(#) Lupusz89 válasza titi hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Azt tudom és köszi nagyon. akkor a hidalást jól gondoltam a bekötés részét ugye?
És köszönöm a türelmedet hozzám
Üdv Ottó
(#) Inhouse válasza Lupusz89 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Jajajaj!

Most csak én látom úgy, hogy itt sok mindennel baj van....?
A zárójelesek közül nem kell kötnöd a mélyládára egyet sem, mivel bemenetek!
A mélyládát a speaker output feliratú kimenethez kell kötnöd. Ha 2 hangszóród van, akkor a stereo felirat szerint, a hídba kötsz rá egyet, azt a bridged felirat szerint.
A bemenetre (high input) a fejegység hangszóró kimeneteit kell kötnöd, azt a kettőt, amit szeretnél, vagy az elsőket, vagy a hátsókat. Célszerű a hátsókat, mivel azok elvileg ott vannak a csomagtartóban. Az itt látható "-" bemenet nem egyenlő az autó testjével! Mivel a fejegységek már régen hidalt kimenetűek, ezért ott a "-" nem test, nem lehet arra rákötni.
Annak, hogy torzít, több oka is lehet...
- valamit elkötöttél (igen valószínű)
- túlvezérled a bemenetet (állítsd feljebb az erősítőn a level potit és ne csavard fel annyira a fejegységen a hangerőt, ha minden csutkán van, akkor ez ennyit tud, 300W, na igen, oszd el kettővel legalább)
- lehet, hogy a hangszórónak van baja és zörög szegény

Üdv
Inhouse
(#) Lupusz89 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Azt tudom nem is kötöttem oda a ládát nem vagyok láma, régóta hifizek csak az autó hifi új picit.
Ahogy írtátok meg te is akkor jól kötöttem be.
Jól is szól csak telhetetlen vagyok.
Meg lehet az is nem célszerű hogy 8 oh mos hangszórót raktam rá de hát most csak ez van.
Így meg a 300 ból csak 150 lett.
Köszönöm a válaszod.
Üdv Ottó
(#) joe1333 hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Szóval adott egy Sony CDX-GT212 típusú autórádió és egy
Blaupunkt GTA 4 Special Mk ii 4 csatornás erősítő és össze kellene kötni, csak annyi szépséghibája van a dolognak hogy a rádiónak nincs vonalszintű kimenete viszont az erősítőn van egy potméter amivel gondolom a bemeneti jelszintet 100mV és 8V között lehet választani ( képet csatoltam). Azt szeretném kérdezni hogy ráköthetem e a magnó két kimenetét az erősítő bemenetére ha a 8 voltos állásba tekerem el a potit, illetve lehet e olyat csinálni hogy mivel az erősítő bemenete 4 csatornás de én a magnóból csak 2 csatornát hozok így egy csatornát simán egy Y RCA elosztóval ketté osztani és úgy rátenni a bemenetre ( ha nincs külön szabályzás nem gond).

Remélem érthető voltam, ha nem szóljatok

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.: Joe

P1060219.JPG
    
(#) joe1333 válasza joe1333 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Jah tudom hogy Lupusz89 hasonlót kérdezett előttem de biztos ami biztos

Üdv.:Joe
(#) Lupusz89 válasza joe1333 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Sztem lehet hogy úgy lesz de várd meg hogy mit mondanak a többiek
(#) joe1333 válasza joe1333 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Köszi de már megoldottam a dolgot... Kipróbáltam és megy szépen

Üdv.: Joe
(#) Lupusz89 válasza joe1333 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Akkor élvzezd
Amúgy mit hajtasz meg vele?
Üdv.
(#) joe1333 válasza Lupusz89 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Nem az enyém a cucc én csak beszereltem havernak, kül 4 db kb 20cm-es SAL 2utas autóhangszórót.

Üdv.: Joe
(#) balazs90 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Sziasztok, van egy kérdésem, van egy 4 csatornás erősítőm, amin 2 pár RCA van (1 pár RCA az 1es és 2es csatornát működteti, a második pár pedig a 3as és a 4es csatornát), de viszont a sony fejegységemen csak 1 pár RCA kivezetés van, azt mondták, hogy kell vegyek hozzá Y RCA elosztót, ennek a bekötési módját szeretném megkérdezni. Esetleg rajzal is.
Előre is köszönöm.
(#) csimasz5 hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok.

Segitségre lenne szükségem.

Van egy mazda6 -os om bose gyári hangrendszerrel.
(cd tár+erősítő+kicsi aktiv mély hangszóró a kalaptartóban.)
Szerltem bele egy erősítőt és egy sub ládát.
A gyári sub valami aktiv hangszóró mert van benne egy kicsi erősítő.
Sajnos nem szabványos rca jel,hanem valami gyengébb lehet,mert rákötve az erősítő jel bemenetére működik ****** csak nagyon halk.
Tudnátok esetleg valami kicsi egyszerü előerősítő kapcsolást adni?
Mivel sub-hoz kell a minősége sem kell hogy túl jó legyen.

Ami még fontos lehet.
A bose jelének a negatívja nem test az erősítőé igen ezt egy kicsi trafoval oldottam meg amit egy rca jel szürőből szedtem ki.

Talán itt is lehet valamin javítani de ezt a megoldást találtam a neten.

Mod:szamóca
(#) szamóca válasza csimasz5 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Az is elképzelhető hogy szimmetrikus a jelkimenete a fejegységnek, és a szimmetrizáló trafóként használt áttételi aránya pedig nem ideális.
Műveleti erősítővel (kettős nem invertáló bemenetűvel) valamelyik Pálinkás könyvben mintha láttam volna illesztő kapcsolást.
(csak az a gond hogy amit ebből építettem anno. az még semmi nem indult be.)
(#) csimasz5 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Bocs a ****** -ért.

Most akkor mit kell keresnem pontosan?
Ha leírnád pontosan talán össze gugliznék valami használhatót.

Köszi.
(#) szamóca válasza csimasz5 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Először is tudnunk kellene a tényleges problémát, mert ez csak feltételezés. Ha a fejegységen RCA csatlakozás van az erősítő felé, akkor az aszimmetrikus jelátvitelre utal. Ekkor viszont nem értem hogy nincs a testre kötve az árnyékolás? Ha valamilyen célspecifikus csatlakozója van, akkor lehet szimmetrikus a jelátvitel. Az USA dolgok néha meg vannak kombinálva, főleg a Bose-nál. Szívesen alkalmaznak D osztályú végfokokat, beépített inverterekkel, és egyéb nyalánkságokkal.
(#) csimasz5 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Tehát, a gyári fejegység küld a gyári erősitő felé valamilyen sztereo jelet majd az erősitőből az aktiv mélysugárzó felé tovább küld valamilyen specko mono jelet.(a - nem test.)

Erre a jelre csatlakoztam az Alpine erősitővel.

A csatolt képen az aktiv mélyhangsugárzó elektronikája látható.

Sajna nem találtam kapcsolási rajzot a bose erősitőről.
(#) csimasz5 válasza csimasz5 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ezek valami gyári rajzok amiből semmi sem derül ki.
(#) johnny25 hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem hogy van egy M.N.C. Inno Cd 4X50Wattos lejátszóm vettem hozzá egy Sal 240W erősítőt.Rendesen be lett minden kötve bekapcsoláskor piros kábel ami megy az akksiról az erősítőbe és az RCA kábel ami magnóból erősítőig megy tűzforró lesz és nem szól semmi de az erősítőn a lámpa zölden világit .Mitől lehet ez?

válaszokat előre is köszönöm.
(#) Sanya55 hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok! Vettem 1 ilyet: Bővebben: Magnat és vettem 1 ilyet: Bővebben: Sal kérdés hogyan kell ezt bekötni hogy a hátsó pár hangszórót és a mélyládát (nem aktív) tudjam vele meghajtani? milyen vezetékek kellenek hozzá? Előre is köszi a segitségeket!
(#) Inhouse válasza Sanya55 hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Kell egy 5m-es RCA kábel remote szállal, autóba való...vastagabb a simánál...
Az erősítőhöz minimum 6-os sodrott réz kábel, egy a pozitívnak közvetlenül az akku poz sarkáról, persze ehhez való biztosítékkal a saroktól max 15cm-re, és egy ugyanilyen vastag testnek egy kaszni pontra.
Az erősítőt 3ch-ra kapcsolod, 1-2ch HPF állás, hátsó hangszórók, 3-4ch LPF állás, mélynyomóra.
Szinteket, vágási frekvenciákat beállítod és mehet...
A kábeleket óvatosan a küszöbnél vezeted hátra, éles fémfelület nehogy megsértse. Ha lehet, az RCA az egyik, a táp a másik oldalon. Mindent rögzíteni, az erősítőt is! Az erősítőbe való bekötéshez kellenek saruk, ne spórold le őket...
Autóhifis boltokban, vagy Media Marktban kapható erősítő beépítéséhez minden, de akár szettben is...

Üdv
Inhouse
(#) Sanya55 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
KÖSZI! és azt az 5 m es rca kábelt honnan hova dugjam?
(#) Inhouse válasza Sanya55 hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Azon megy az audio jel...van a fejegységed hátulján legalább 1 pár kimenet, az erősítőn meg bemenet. Szerintem a 3CH állásnál az 1-2 bemenet fog élni...
Az RCA közepén futó szálat a fejegység REMOTE, vagy Aut.Ant kimenetére (általában kék) kell kötni, a másik végét pedig az erősítő REMOTE bemenetére. Ez kapcsolja az erősítőt ki/be...nincs egy hozzáértő ismerősöd, aki segítene?

Üdv
Inhouse
(#) Sanya55 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
köszi már így is sokat segítettél innen szerintem már fog menni csak azt nem tudtam hogy a rádión 1 pár rca az erősítőn meg 4 rca na mondom ez hogy ... ha bedugom kettőbe és szól akkor ok! csak még nincsenek nálam a cuccok nem tudom kipróbálni-..:S
(#) Inhouse válasza Sanya55 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nekem úgy rémlik, hogy 3CH esetén megoldja magának...

Üdv
Inhouse
(#) bancsi15 hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy autó fejegységet szeretnék a garázsban használni rádió gyanánt, a már meglévő TDA2030-as stereo erősítőmmel. Ennek egy 3,5mm-es jack bemente van.
Ha a rádió két RCA kimenetét egy RCA apa-Jack anya átalakító kábellel összekötöm az jó megoldás lehet?

Köszi szépen!
(#) Inhouse válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Jó lesz az összekötés, de minek? Az autórádióban levő végfok, ha nem 30éves, akkor sokkal nagyobb teljesítményű és talán jobban is szól, mint a TDA2030.
(#) bancsi15 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Hát ennek az ötletemnek az oka az, hogy telefonnak... stb, más eszköznek készült anno az erősítő a jack bementtel.
Most cseréltem a kocsiban rádiót és a régi mondom még ide így jó lehetne. Ellenben ezen a fejegységen nincs aux bemenet (se Bluetooth, se semmi, csak CD), hogy telefonról pl lehessen zenét hallgatni.
Most jöhetne a kérdés, hogy a telefofnon is van rádió, meg net meg miegymés, továbbra is minek?
De van a családban aki nem ért ezekhez, és csak bekapcsolná a rádiót meg az erősítőt.
Mindenesetre köszönöm szépen a választ!
(#) Inhouse válasza bancsi15 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Ez esetben sincs gond, ajánlom a AUX bemenet utólagos építése topicot. A rádió belső felépítése általában olyan, hogy lehetséges AUX bemenetet szerkeszteni rá. De ha kazettás, akkor lehet kapni kazetta adaptert. Illetve a legtöbb FM transzmitteren is van AUX, bár ebből párral rossz a tapasztalatom. Ami ez esetben még gondot okozhat, hogy a 12V-os tápegységnek 3-5A-snek kellene lennie legalább. Ha nem használod a végfokát, akkor valószínűleg egy 1A-s is megteszi.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem