Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   5 / 20
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Sziasztok! A következő dologban kérem a segítségeteket: Vettem egy elektromos kapásjelzőt és ennek az alján van egy kis jack aljzat ami arra szolgál,hogy egy hosszabbító segítségével a házban is halljam a kapást. Az aljzat a mérés szerint max 5,5 voltot ad le.Kérdésem ,mit tudnék hozzá kötni(gondolok vezeték nelkuli csengo berendezésre),hogy halljam a kapást. Ha van valakinek ötlete,hogy lehetne megoldani ezt a problemat akkor irjon.valaszokat elore is koszonom
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Az lenne az ötletem, hogy olvasd el ezt a topicot, és megtalálod a választ benne...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
ez mind szep es jo.de azt nem ertem hogy,eleg ha azt a kimenetelt rakapcsolomo az ado gomblyanak a helyere
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Miért nem lehet átolvasni a Küldés gomb előtt az írást?

Van több variáció a gombhoz, le is van írva, pl. optocsatoló, relé, vagy akár galvanikus kapcsolattal tranzisztor...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
akkor mondjuk a maximalis feszultseg amit lead 3,5 volt .
akkor veszek egy 3 voltos relet .es a rele ketto labat csak bekotom a nyomogomb helyere.valaszodat elore is koszonom.
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
es szerinted igy ez jol fog mukodni?
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
A 3V-os relé elég necces lesz...

Inkább egy tranzisztor kapcsol egy olyan relét, amilyen tápfesz rendelkezésre áll.
Vagy inkább (mivel az a kimenet egy LED meghajtására van a kapásjelzőhöz) kell egy optocsatoló (4N25) és pár ellenállás.

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
milyen ellenallas..tudnal valami konkretabbat mondani.vagy esetleg egy aramkort megtervezni??koszoke
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ki kellene próbálni, hogy egy 1,5k-2,2k körüli soros ellenállás és egy (nem kék) LED rákötve szépen világít-e kapáskor.
Ha igen, akkor a LED helyére kell az optocsatoló (4N25) LED-je, az opto tranzisztorával már kapcsolhatsz relét, vagy amit akarsz... Tényleg, mit akarsz vele kapcsolni?

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
hat en egy vezetek nelkuli csengo adojat akarom vele kapcsolni.ami 3 voltos gombelemre mukodik .
a kapasjelzom aljarol kijovo jackel...es ha kapás vanakkor maximum 5,6 volt jon ki...mert ez valtozik...es legyszives tudnal nekem ide csatolni egy kesz bekotest....adott alkatreszekkel ...
elore is koszi szepen...
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Írtam, hogy mit csinálj meg először:
Idézet:
„Ki kellene próbálni, hogy egy 1,5k-2,2k körüli soros ellenállás és egy (nem kék) LED rákötve szépen világít-e kapáskor.”


Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
na helo ...leprobaltam es kapaskor szepen vilagit...piros led elott 3 kohm elenallassal.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Hello!
Na, akkor gyorsan az opto diódáját, a Led helyére, a fototranzisztort, meg a csengő nyomógomb helyére bekötni.. (Megmérni a nyomógombot, hogy melyik a plusz fele, és azt kötni az opto kollektorára. 5. láb) Aztán próba.
üdv! proli007
(#) Inhouse válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Üdv Proli007!

A számból vetted ki a szót!

Az akku kapacitásmérő kicsit háttérbe szorult, 7 üzletet kellett hétvégente leleltározni, nem volt rá időm. Viszont csinálok hozzá egy programkapcsolót az izzókhoz...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
legyszives ennek a csengonek a nyomogomblyara ,,hogy kell rakotni a tranzisztort?elore is koszonom.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Hello!
Idézet:
„a nyomogomblyara ,,hogy kell rakotni a tranzisztort”

Ékezettel, nagybetűvel, és pontos "j"-vel. De néha, el is olvashatnád amit írsz..

Amúgy elég nehéz így ismeretlenül megmondani, de ha igaz, a két bejelölt pontra kell kötni az IC lábait. (Lábszámot melléírtam.)
De mielőtt rákötnéd, megmérhetnéd, hogy polaritáshelyesen jelöltem-e be. (Piros a plusz) Valamint esetleg a műszer mA állásában megnézni, mekkora áram folyik a két pont között.
üdv! proli007
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
hova es mit jeloltelbe...legyszives tudnal csatolni ide egy kepet..pl..erren amit en csatoltam berajzolnad valamilyen programmal?
(#) radocziandras hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Én higanyreléből csináltam.A higanyrelére ráragasztottam egy kis kampót.Ahogy meghúzódik a kanyóc, felemeli a földről a higanyrelét,ami kapcsol és máris kész a kapásjelző.Volt itthon egy rakás ilyen bontott relém, abból csinyáltam.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Hello!
Bocs, a képet nem mellékeltem!
üdv! proli007

Cordless.png
    
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
es amugy annak az optokapunak 6 laba van egyik felen van a dioda azt tudom hogy kell bekotni..de meg marad egy lab...a masik felen pedig ki van vezetve a bazis,collekto,es az emitterr..ezekkel mit?
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
azert mert mar hulyenek neztem magam.
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
azokat a labakat csak hadjam ugy??,....es ha eztigy kotom be akkor nem kell majd nyomni a gombot??
vagy estleg lehet kapni ilyen optokaput 4 lábbal??
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Hello!
Lehet kapni négylábú optocsatolót is. De felesleges. 1-2 megy a kapásjelzőre, 4-5 a nyomógombra. A többi, maradhat üresen..
De nem nyomogatnád a kedvemért még is a Shift gombot legalább? A Válasz gomb, pedig ott van a fejlécben aláhúzva..
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ok köszönöm szépen..
(#) tomasz85 hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Minden mukodik,szépen reagall a kapásra,csak egy baj van hogy a csebgoben eleg hosszuak a dallamok..esetleg ezzel nem lehet valamit kezdeni....amugy meg koszonok mindent ,hogy ennyit segitettetek nekem.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hello!
Ha külön van a "dallamgenerátor" IC a csengőben, akkor talán. Ha egyben van a dekódolóval, akkor csak megkerülő úton lehet megoldani.
Tehát a hangszóróról le lehetne venni egy jelet, és azzal indítani valami monostabil multit, és egy másik egyszerű hangjelzést. De ehhez már méregetni kellene és építeni valami kis áramkört..
üdv! proli007
(#) tomasz85 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Na helo.Ujra itt vagyok,akkor megszeretném kérdezni hogy meg lehet-e oldani ezt valahogy hogy ne legyenek ilyen hosszú dallamok??
esetleg összelehetne hozni a vevő részt egy egyszeru kapasjelzovel?valaszodat előre is köszönöm....
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hello!
Ha a vevő külön vezérlővezetéke hajtja a dallamgenerátort, akkor természetesen meg lehet oldani. De a rajzát nem ártana látni.
(Használd a Válsz gombot! Egyszer már rátaláltál..)
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
csak ennyitt tudtam tenni..,,,,,de nekem a dallamokat az adoban kell allitanom.

csengo5.jpg
    
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hello!
Akkor most hogy is működik ez a dallam csengő pontosan? Vagy az adatátvitel itt egycsatornás és többcsatornás kellene? Mert szerintem az az ésszerű, hogy a dallamok a vevőben vannak. Legfeljebb ha több csengő gomb van az adóban, akkor kódolt (címzett) az adó, meg a vevő.
üdv! proli007
Következő: »»   5 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem