Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 120
(#) hugi00 válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ha csak azert akarod cserelni mert csunya.
- akkor inkabb ne tedd.
(#) Robi85 válasza hugi00 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Akkor másképp. Összevan törve a papir porvédő. Nemlehet kijavitani csak ha ujat teszek rá.
(#) Manusz hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy SAL SBX 3040 es hangszóróm ,aminek a hangzása mélyeknél elmegy...
Rakok fel képet róla.
A gumi megvan csavarodva a szélén... így kaptam...
Biztos ez befolyásolja a furcsa torzító hangot.
Tud valaki segíteni olcsón meg lehet ezt javítani?
Vagy dobjam ki?
Válaszotok várom!
(#) szaboi válasza Manusz hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szia. Olyan hagja van mintha a szorúlna be a hangszóró?? Szerintem a gumiszegélytől van , elhuzza a lengőcsévét a beállitott helyzetéből és akkor olyan torzítót hangja lesz. Én erdélyből vagyok, kevés hangszóró javitott ismerek, ki kéne cserélni a gumiszegélyt.
(#) Manusz válasza szaboi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Recsegős hangja van mikor szól a mély.. :S Elég szörnyű.
Kilengeni kilengene ,de sajnos a recsegés elrontja...
Biztos az lesz a baja ,amit írsz.
Köszönöm válaszod!
Gondolom ha boltba viszem többet kérnek mintha egy magánember segítene nem igaz?
Ha tudtok valami olcsó boltot Budapesten ,ahol még megéri megjavítani ,akkor oda elvinném.
Felvettem a hangszóró hangját. Hát ilyesmi ,csak itt még erősebben hallani...

hangszoro.wma
    
(#) shalafi.66 válasza Manusz hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Valósznűleg újraformázható a régi membránszél, és utána központosítható valamennyire, amennyire a pille és a cséve beragasztása engedi. De tényleg jobban járna egy membránszél-cserével.
(#) hugi00 válasza Manusz hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szerintem a gumiperem csak el van deformalodva, mert valamit raraktak, vagy valamihez hozzaert (tartosan).

- a leirasod alapjan inkabb a cseve van lecsuszva.
Bp. 10. keruleteben meg tudom vizslatni a problemat.
(#) tollaska hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
itt egy jó kis lehetőség http://viktorsound.hu/

de ki tudja hol lehet venni lengő csévét nem tudom a megoldást HELP
(#) szaboi válasza Manusz hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Meghalgattam és nagyon szörnyű hangja van addig amig nem kapsz valakit, hogy megjavitsa addig ne nagyon használd mert tönkremehet a tekercs. Mivel a gumiperem elhuzza a csévét így a tekercs surolja a vasmagot. Szép lassa lereszeli és akkor tekercselni is kell.
(#) melcher hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Üdv!
Van egy 50W-os 8Ohm-os hangszóróm, amiből 4Ohm-osat kéne csinálni. Lehetséges valahogy, teljesítményvesztés lesz?
Előre is köszönöm.
(#) tollaska válasza (») Máj 19, 2010 /
 
köszike a címeket de nem ezt keresem
Olyan --Link-- kel ahol javító szettek vannak tekercsek papírok pillék porvédők bekötő szálak :eljen:
(#) szaboi válasza melcher hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szia. Még szerezz egy 50W-os 8 ohm os hangszorot és kösd párhuzamosan őket és akkor 4 ohm lesz
Meglehet csinálni de hosszas munka.Teljesitmény vesztés persze hogy lesz. Egy megoldás az lenne, hogy csinálsz egy uj lengőcsévét, a régit kioperálod, megméred a tekercsen a rézhuzal vastagságát és vastagabbat tekersz rája és kevesebb menetszámmal. De szerintem nem éri meg mert csomo idő és a hangszóró nem lesz már a régi, megfofnak változni a paramétrei. Hova kell neked 4 ohm os hangszóró??
(#) melcher válasza szaboi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Van egy hangfalfárom, amelyben egy magas és egy mély sugárzó van. Az egyikben tönkrement a mély, ami 4ohm-os, és 50W-os. Nekem itthon csak 8ohm 50W-os van, és azzal szeretném megolani. Kipróbáltam vele, működött, de valójában az zavar, hogy ugyanazon erősítőn a 8ohm-os sokkal halkabban szól. Az erősítő bírná, de engem zavar. Köszönöm a javaslatot, lehet, valóban az lesz a vége, hogy veszek,egy másik 8ohm-osat, de akkor azt a másik hangfal 4ohm-os mélye halyére teszem. Így legalább egyformák lesznek.
(#) shalafi.66 válasza melcher hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Azért arra vigyáz, hogy a wattok itt kb. lényegtelenek. Ne az alapján válassz hangszórót.
(#) shalafi.66 válasza tollaska hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ezek a kínai alkatrészek legfeljebb akkor jók, ha minden mindegy alapon kell hangszórót javítani.
(#) szaboi válasza melcher hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ez is megoldás
(#) abcdabcd válasza melcher hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Jobb ha a másikban is kicseréled, mert a 2 különböző hangszóró lehet, hogy egyébként is különbözőképpen szól, akkor is ha 4ohm-os lenne az új is..., vagy talán meg is javíttathatod a meglévőt...

Milyen tipusú hangszóró ez? Mert pl videotonokhoz kaphatsz talán az eredetivel megegyező új hangszórót is
(#) fehrudi hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Kompressziós drivernél hogyan lehet megállapítani mikor központos? Van egy Cerwin Vega M130-as középhang ami problémás, viszont csak a fülemre nem szeretnék hagyatkozni.
Impedanciamenetből látszódik ez a hiba?
(#) CéCó hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Helló!

Van egy 30cm-es 150W-os mélyhangszóróm ami alacsony hangerőn csúnyán torzít. Ha felemelem a hangerőt akkor szépen szól. Viszont egy idő után fél - 1 óra hangos zenehallgatás után, mikor bemelegszik vagy nem tudom, kis hangerőn is jó a hangja.
Kábé másfél éves, régen nem volt ilyen. Ezt meg pár hónapja csinálja. Félek rajta kis hangerőn zenét hallgatni, csak olyan furcsak hogy hangosan meg jó. Van egy párja a hangládának azzal nincs baj.
Először a membránra gondoltam hogy elszakadt, repedt, de hibátlan.
A hangládában még van egy piezo magas meg egy kondi a piezonak vágásra. Közrejátszhatnak? Vagy mi lehet a baja?
Tanácstalan vagyok!
(#) shalafi.66 válasza CéCó hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ki kell deríteni, hogy van-e a hangszórónál vmi mechanikai probléma.
(#) sanyady hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek
nekem olyan gondom van hogy adot két hangfal egy középmagas láda meg egy mélyláda... ezeket párhuzamosan kötöm az erősítőre és olyankor az van hogy a mély hangszóró hatására a magassugárzóban ilyen recsegő pattogó hangok lesznek :S
viszont ha nincs rajta a mélyláda akkor nincs ilyen gond :\
külön külön tökéletes de együtt valami nem jó
olyan mintha a mély visszadolgozna a magasra
(#) shalafi.66 válasza sanyady hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Impedancia-áramkorlát.
(#) CéCó válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Mechanikai probléma alatt miket értesz?
Be van-e csavarozva rendesen?
(#) shalafi.66 válasza CéCó hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Nem. Inkább azt, hogy a ragasztások egyben vannak-e még, és hogy hozzáér-e valamelyik mozgórész vmelyik állóhoz (pl. lengőcséve-vas).
(#) sanyady hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
és mivel tudom megoldani a problémát ?

Pl. avval hogy nagybetűvel kezded a mondatot, és használod a válasz gombot, hogy tudjuk milyen problémát.
szamóca
(#) shalafi.66 válasza sanyady hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Az a baj (vagyis inkább ez az egyik lehetséges hiba), hogy a mélyekkel együtt nagyon leesik az impedancia valamilyen frekvenciatartományban, ez túl nagy áramfelvételt jelent, és az erősítő erre nincs felkészülve. Ezt kéne megszüntetned ahhoz, hogy megoldódjon a probléma. De konkrétumot nem tudok mondani, mert sajnos csak egy impedanciaméréssel derülne ki a hiba pontos forrása.

szamóca, csak hármat kell visszaolvasni hozzá.
(#) hangszoros válasza sanyady hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Okozhatja az alacsony impedencia a pluszhangfaltól. Belép az erősitő rövidzárvédelme. Tüskéket produkál a jelben, és ezt hallod a magasba
Gyakori hiba, mert igen ritka a jó zárlatvédelem a gyári nagy hirü cucosokbn is. Van mikor gerjad tőle az erősitő (pl Quad)
Öngyilkos is tud lenni, mert a gerjedéstől lefüstől
(#) hangszoros válasza CéCó hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Gondolom, kézzel nyomogatva nem érzel problémát.
Probáld meg: Ha hangosan szól hibátlannak hallod, (ahogy irod) fogd be jó erősen a fűlled, mert lehet, hogy akkor is torz, csak nem érzékeled, mert más az észlelési küszöbb Az agyunk egyfajta védekezése
Az a piezóval sorba egy kondi vágási célból , az egy buta dolog, nem tudom ki követte el. Ha valóban a mélyet akarod levágni róla akkor több alkatrész kell hozzá, és macerásabb
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ez két napja le lett írva a fölösleges körök nélkül.
És nem a rövidzárvédelem lép be, hanem az áramkorlát, a kettő kissé más.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Egyszer már ez is le lett írva, de idézlek: "nyomogatni" nem elég, mechanikai probélmákat kell keresni, és az nem merül ki a "nyomogatásban", sokkal jobban szét kell nézni.

A piezóval kapcsolatban nincs semmi téged idézve "macera", mindössze egy egyszerű impedancia kompenzálás kell, ha nem elsőrendű szűrőt használnál hozzá. Elsőrendű szűrőnél viszont nem kötelező más alkatrész, anélkül is működőképes az egy darab kis értékű kondenzátor (a te feltételeid legalábbis bőven teljesíti). Persze jobb esetben a váltó nem azért kell, hogy a mélytartományt levágja a hangszóróról, hanem azért, hogy illeszkedjen a magastartomány a rendszer többi részéhez.
Következő: »»   18 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem