Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   264 / 841
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Ügyes, nagyon ügyes!
(#) felho24 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Nagyon ász! Ha tudnék égetni összedobnék egyet.
(#) gabrinator válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Hali
hát akkor beszerzek , valami megfelelőbbet oda
A borda az ez a borda Bővebben: Link 50 es szélességgel.
(#) Attila86 válasza felho24 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Ja igen ezt elfelejtettem: Az oldalamon, jobb oldalt lehet szavazni hogy venne-e valaki beégetett PIC-et. Ez azért kell hogy felmérjem, érdemes-e beruháznom egy ilyenre.
(#) gabrinator válasza gabrinator hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
hjajj bocs , csak most veszem eszre , a tipusat meg mindig kihagytam :S Szoval az SK08 as az a tablazatban .
(#) uli hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Ebben a verzióban 26VAC van írva a bemenethez. Nekem olyan gondom van, hogy 28 Vos trafóm van csak. Rá lehet-e kötni ezt? Kell-e valamit cserélni?
Kössz:
uli
(#) vilmosd válasza uli hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Hali
A C1 elko nagyon hataron van. Oda esetleg egy 50 voltos peldany be kellene tenni. Termeszetesen a 3055 kicsit jobban fog futeni nagyobb terhelesen.
Udv Vili
(#) uli válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ. Lényegében akkor az ICnek nem lesz baja ugye? Kösz: Uli
(#) proli007 válasza gabrinator hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hello!
Az SK08-as, a grafikon szerint 50mm hossznál, kb. 2,2K/W hőleadásra képes. Ha a környezeti hőmérséklet 30°C és a bordát 70°C-ra engedjük felmelegedni, akkor 40°C a különbség. Ezt elosztva a 2,2K/W értékkel, 18W-ot kapunk eredményül... (kényszerhűtéssel, meg fogalmam sincs)
üdv! proli007
(#) emmzolee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Engem is érdekelne, hogy van-e valakinek számítási módszere ventilátoros hűtéshez.
Hogy kell számolni a ventilátor esetén?
(#) proli007 válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hello!
Ez nem túl egyszerű hőtechnikai kérdés, mert áramlástechnika is van benne számtalan kialakítástól függő bizonytalansági paraméterrel. És én nem vagyok áramlástechnikai szakmérnök (sem). Ezért csak idézni tudom, amit Gábornak írtam privátban.:

"A ventilátort nem lehet megmondani, mert az áramlástól fog függeni a dolog. Tehát ezt csak úgy tudod meg, ha megméred. Rá adsz a tranyóra pld. 10W-ot. Ha beáll a borda hőfoka, megméred, és elindítod a ventit (de bedobozolva a helyén, ahogy majd lesz, vagy legalább kartonpapírral imitálva.) Megméred mennyit hűlt a borda, és lehet számolni az új bordateljesítményt, mennyit fog bírni a tranyó. "
üdv! proli007
(#) emmzolee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Tényleg. Ez egy jó technika. Könnyen kivitelezhető is az esetemben, mert ugye a tápon akármilyen terhelést be tudok állítani. Csak monjdjuk a tranyó körül kell mérnem, és nem a táp kimenetén.
(#) hungi hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Attila86 labortápját saját NYÁK tervvel, a táp rész jól működik, de a panelmérővel van egy kis problémám. kb. 20-30 V között pontosan mér, 20tól 0 felé viszont kb. 10-150%-os hibával. Mi lehet az oka?
(#) bfg hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az Alkotó féle 2.7.1 verzióju tápegységet, csak újra kellett rajzolnom mert az a panel nem fért a dobozomba. Az a gond, hogy max feszültséget ad le és nem lehet szabályozni.
Az lenne a nagy kérésem, hogy ha felteszem mindkét verziót valaki összenézné, hogy mit ronthattam el? Több szem többet lát, azthiszem már túl fáradt vagyok.
Előre is köszi.
(#) qvasz2 válasza bfg hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
D7 fordítva van!
De 2 db végtranyó nagyon karcsú lesz !!
És R6 nálam 10k
(#) bfg válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Örök hálám . Kössz.
A végtranyók 2SC2922, csatoltam adatlapot, ajánlom mindenkinek, nagyon jó tuljdonságai vannak(legalábbis adatlapon) és olcsobb mint a BU széria. A trafóm meg csak 2.5 ampert tud, ugyhogy remélem elbírja a kettő.

2SC2922.pdf
    
(#) Alkotó válasza bfg hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
R6 az én rajzomon 10k.
Elkeverted a GND-t teljesen. A nálam Rx-el jelölt ellenállás kulcsfontosságú. Ezt nálad egyáltalán nem látom. Így nincs szabályozás. A negatív kimenet NINCS összekötve a greatz negatív lábával.
(#) qvasz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Bizony, a figyelő ellenállás az hiányzik ! A negatív kimenet szerintem össze van kötve a diódahíddal, csak nincs a képen diódahíd
(#) Alkotó válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Igen, félreérthetően írtam. Nem szabad, hogy össze legyenek kötve. Kell oda az a bizonyos ellenállás, mert az azon eső feszültség "vezérli" a szabályozást.
(#) pumoka hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
csináltam Öcsémnek egy egyszerű 0-30V/2A-es labortápot mert gyorsan kellett és még a dobozt is gyorsan kellett csinálni. A kép elég rossz minőségű sajnos.
(#) qvasz2 válasza bfg hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
És hol kapsz ilyen tranyót, meg mennyiért?
(bár a maradékfeszültsége magasabb, mint a 2N3055-nek)
(#) qvasz2 válasza pumoka hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Csinálj normális képe(ke)t, és tedd fel a helyére:ki mit épített
(#) bfg válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Az Rx-nek azt hittem , hogy sönt az ampermérőnek azért hagytam ki (nagyon nem értem a kapcsolást ezért is másoltam le)
(#) Alkotó válasza bfg hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Annyiban igazad van, hogy ha már ott van, akkor söntnek is ezt használtam, de az egy nagyon fontos áramköri elem.
Illetve van pár GND pont ami ennek az ellenállásnak a kimenetei oldalához kötődik, nem pedig a bemeneti oldalához.
(#) bfg válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Erdélyben lakom, román oldalakról rendelek , de 250 forint körül van átszámolva.
(#) bfg válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
A GND-ket átvizsgálom, nagyon köszönöm a segítségeket, majd tájékoztatlak a fejleményekről.
Ha elindul a cucc felteszem a panelterveket is, hátha valakinek hasznára lesz.
(#) felho24 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok. Tudom hogy nem ez a topic a megfelelő de a másikhoz 2008 óta senki nem írt. Szóval a kérdésem az lenne hogy ezt a tápot esetleg nem építette e meg valaki? Vagy egyáltalán mi a véleményetek róla? A cél az lenne hogy erősítőt(ket) az első tesztig meg hajtson. Ha esetleg lenne ötletetek hogy milyen trafó kellene hozzá és megosztanátok velem megköszönném.

foldszim.JPG
    
(#) Attila86 válasza felho24 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
C4 fordítva van.
(#) felho24 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Elhiszem de nem én rajzoltam.Csak most akadtam rá egy egész jó oldalra onnan van.De ezen kívül? Márhogy vélemény.
(#) felho24 válasza felho24 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Jááá. Hát ezeket a tranyókat honnan lehet beszerezni? Lehet hogy nemis annyira jó ötlet.
Következő: »»   264 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem