Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs/generátor
 
Témaindító: NBalage, idő: Máj 27, 2006
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Collector válasza marci9509 hozzászólására (») Jún 6, 2010 / 2
 
Ha a primerek sorba vannak kötve, akkor nem fogja levágni (nem tart sokból kipróbálni). Földelni nem szükséges, de érdemes úgy bekötni őket, hogy a vasmag legyen a közös nagyfesz pontjuk, így kényelmesen lehet őket használni.
Ilyen esetben szerintem nem kell olaj a melegedés miatt, de hosszabb ideig én sem járattam őket. Mire lenne használva?
(#) marci9509 válasza Collector hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Tesla tekercshez kéne. Szóval akkor a vasmagnál kell összekötni őket...
(#) Collector válasza marci9509 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Igen, de ahhoz fázishelyesen kell bekötni a primer oldalon.
Teslához viszont kevés lesz a feszültség ebben az esetben.
(#) marci9509 válasza Collector hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Igen. Párhuzamos bekötés esetén mekkora áramot vesz fel a hálózatról?Fojtó kell elé?
(#) Collector válasza marci9509 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Lágyindítás kell neki+olaj.
(#) marci9509 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Helló! Kipróbáltam az épülő tesla-tekercset 1 db MOT-tal. Kell egy jobb kondenzátor. Amikor bedugtam, lefagyott a számítógép (többször is).Ez miért van?
(#) Collector válasza marci9509 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Mit, hova dugtál?
Számítógéptől tartsd messze, az RF zavar miatt történt.
Miből gondolod, hogy jobb kondi kell? 1 darab trafóval nem lehet letesztelni normálisan.
(#) tápos hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hello mindenkinek!
Tudna valaki egy megépített és működőképes Tesla kapcsolóval kapcsolatosan segíteni?
Nem találok sehol pontos leírást és ami fontosabb tapasztalatokat!
Köszi!
(#) Djatis hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok!

Ami nap keringett egy kis videó tesla találmányával kapcsolatban.
Kényege az volt hogy egy 220 voltos izzóra rátettek egy két mini toroid vasmagos tekercsből összetákolt valamit amin láttam egy tranzisztort is a tekercsek olyanok voltak mint egy kapcsolóüzemű pc táp kimeneti szűrője.
Rákötötte az izzóra utána az izzónak adott egy pillanatra 220 voltot utána elvette és persze kb negyed fényerővel de világít az izzó folyamatosan hogy ez csalás volt e nem tudom eléggé megforgatta a cuccot nem úgy tűnt mintha lett volna odavezetve kábel.
A videót egy nap után törölték is az alap oldalról azóta sem találom.
Valami öngerjesztős kapcsolás lehetett vagy ilyesmi. Persze Indításra.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) _BiG_ válasza Djatis hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Kamu volt, ne fáradj vele.
(#) kovacsj76 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Siasztok
sokat hallottam már a nullpont Enegiáról, (állítólag) körül vesz minket, és még a mai napig sem hallani hogy márki is szabadalmazta volna,Nikola Tesla egy kapcsolását láttam ami pár kondiból és két diódából ált és egy antennáról üzemelt, az volt vele a gond hogy max +1.5 volt jött ki belőle
ha megtalálom a kapcsolást felfogom tölteni.
(#) siletto válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 23, 2016 / 1
 
Üdv! Nem vagyok szekértő, de szerintem az az energia a környező rádióhullámokból jött
(#) Inhouse válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Idézet:
„sokat hallottam már a nullpont Enegiáról, (állítólag) körül vesz minket”
Yoda: Engem kicsinek látsz nem igaz? Hát tudd meg, a látszat csal... ...mert velem van az Erő, és az Erő hatalmas. Az életből árad, ezért nagy. Körülvesz valamennyiünket. Összeköt és megvilágosít minket. Nem az izmaidban, magadban, magad körül kell érezned az Erőt. Mindenütt. Közted és köztem. A fákban, a kőben. Mindenütt. Igen.
(#) steelbird válasza siletto hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Akkoriban nem nagyon volt még rádióadás, nem volt telítve az éter rádióhullámokkal.
Sok a mendemonda Tesláról, az egyik úgy szól, hogy nullponti energiával hajtott autóval járt New Yorkban. De ha volt is ilyen találmánya, vagy szabadalma, annak dokumentációit több más korszakalkotó felfedezésével együtt jól eltüntették.
(#) steelbird válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Idézet:
„pár kondiból és két diódából ált és egy antennáról üzemelt...”
Az nem egy detektoros rádió?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) Ge Lee válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Bár hamarosan be lesz zárva a topik, azért leírom. Az energia nem vesz körül minket, hanem minden létező anyag abból van, a galaxisok tömkelege, a köztük lévő tér, és mi is. Sőt, a "nem létező" anyag is, amit a kutatók jelenleg sötét anyagnak neveznek, és csak a tömege miatt vették észre. Tulajdonképpen olyan energia ami nem alakult anyaggá, ez alkotja a látható univerzum tömegének nagy részét.
Van módja a megcsapolásának, amit már évtizedek óta használnak, nem írom le hogy milyen formában. Amire Te gondolsz, hogy felhasználható elektromos áramot fogunk előállítani belőle, olyan szerintem még évtizedekig, de lehet hogy századokig nem lesz, amit bánok is, meg nem is.
(#) Bakman válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Időnként felröppennek ilyen csoda dolgok, de előbb utóbb kiderül:
1: Spanyol viasz.
2: Butaság.
3: Az első kettő kombinációja.
(#) Collector válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szólj ha megy, nekem kéne egy 200kW-os verzió itthonra.
(#) kovacsj76 hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Sziasztok
kissé elszomorít hogy be lesz zárva a topik, mert ez a téma szerintem kimeríthetetlen és sok embert érdekel, megpróbálok mindenkinek válaszolni, én úgy tudom hogy minden ember 8Hz-en rezeg
és a bolygó is így rezeg s valószínűleg tesla ezt használta ki csak az államok a mai napig nem akarják
hasznosítani mert akkor nem tudnák a vérünket szívni, biztosan mindenki hallott már a pólusváltásról
az egyik elmélet szerint 30 ezer évente a pólusok megváltoznak, azt mindenki tudja hogy egy év alatt
tesz meg a nap a föld körül egy teljes fódulatot vagy fordítva a lényeg az hogy állítólag van egy kőszponti napunk is, ami 30 ezer évente tesz meg egy teljes fordulatot, és akkor észak és dél felcserélődik, és olyankor szokott az egész bolygó élőlényei kipusztulni, és egyes elméletek szerint
a közel jövőben ez meg fog történni, remélem nem kerül rá sor.
(#) _BiG_ válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Nem tudom, honnan szeded a marhaságokat, amit írtál, de ne higgy el mindent.

A pólusváltások gyakorisága kb 250000 év (mágneses vulkanikus kőzetekből datálható) és nem pusztul ki minden. Mert ha kipusztulgatna, sose alakult volna ki az összetett élet bolygónkon.

És szerinted ezt a "remélem nem kerül rá sor"-t a természeti erők tudják és a kedvedért felhagynak az eddigi gyakorlatukkal?
(#) _BiG_ válasza steelbird hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Egy átalakított Pierce-Arrow kocsit működtetett Tesla árammal, a korabeli sajtó tudósított róla, tehát nem mendemonda.
Nem szabadalmaztatta ezt a megoldást Tesla, mert a korabeliek "fekete mágiának" nevezték (sokan manapság is így tennének olyasmivel kapcsolatban, amit nem értenek). Tesla megsértődött és a bemutatót nem követte a többi szükséges lépés az elterjesztésre.
(#) Collector válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Idézet:
„minden ember 8Hz-en rezeg és a bolygó is így rezeg”

Próbálok itt 8Hz-en rezegni, de már szédülök, úgyhogy befejezem a tornázást.
A bolygó is rezeg, én inkább földrengésnek hívom az ilyesmit
Idézet:
„állítólag van egy kőszponti napunk is,”

A központi nap az elvileg csütörtök, pontosan a hét közepén van! Ezzel egyetértek.
Idézet:
„és akkor észak és dél felcserélődik,”

Akkor írhatjuk át az összes térképen az északi és a déli sark nevét?
Ezek bizony aggasztó dolgok.
De mi köze van a topikhoz?
(#) kovacsj76 válasza Collector hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szerintem fogd meg oscilloscope mérő zsinórját és állicsd a legkisseb méréshatárba és meg tudod az eredményt!
(#) kovacsj76 válasza kovacsj76 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Egyépként nem tudom hogyan kerültem ide, elméletileg egy új topikot nyitottam (Nullpont energia)
cimmel, és a hozzászólásaim oda illenek...
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem