Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tv javitás
 
Témaindító: kereszke, idő: Jún 23, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kereszke hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Hello.Van egy Tesla tipusú televiziom.Egy ideje már ha bekapcsolom mindig nagyobb sávban feketeség huzodik.Folyamatosan eltűnt,ahogy melegedett...De ma bekapcsoltam.Csak vártam hogy megjelenik a kép.De a kép többet nem jelent meg.Csak hang.
Szétszedtem.Találtam 2 potenciom. félét.Az eggyik hatásáza a fény erösödik.Valaki tudna segiteni?
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés végfokozata körül cserélj elkókat. A végfokozat tápfeszültségét is ellenőrizd. Típusszáma van a tévének?
(#) kereszke hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
TV M 2150 TM.Szoval hol cseréljek ellenálást?
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Elektrolit kondenzátorokat cserélj.
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Készíts pár képet a készülék belsejéről. Úgy könnyebben segíthetünk.
(#) kovacspista válasza kereszke hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Fény nincs vagy kép nincs. Ha eltérítésed elment akkor egy fényes csíknak kellene lenni a képcsövön, vízszintesen vagy függőlegesen. Ez a feketeség hol volt a képernyőn? Van nagy fesz ? A poti féleség a sorkimenőn volt? Ha ezt feltekered- mondod változik a fény- kép is van? Egyenlőre ennyi.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A képkioltás időzítése a függőleges végfokozat impulzusait használja fel. Ha ezek az impulzusok torzak vagy kis amplitúdójúak, akkor a képen fekete, vízszintes sáv sáv látható. Ahogy melegszik a készülék és a kondenzátorok, ez a csík úgy szűkül, és végül jó lesz a kép. Ez a hibajelenség főleg a TDA1770-1771 függőleges végfokozattal szerelt készülékekre jellemző.
Szerintem itt is erről van szó.
(#) gaben62 válasza kereszke hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Milyen idős ez a tv?Gondolom nem 1-2éves.
Az elkokat,cseréld ki,fűgg eltérítés környékén,és a tápegység primerjében 150mF/400,majd a szekunderében is nézd meg,lehetséges ki vannak száradva.
Vagy félig meddig jók csak.
Az elkók,helyére új 105C,fokos kondikat tegyél be.
A javítás előtt,majd után,feszültség mérést végezd el.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Persze így van, de nem tudunk semmit csak azt , hogy nincs fény, de még azt sem hogy hol volt a képernyőn
az a feketeség. Lehetett alul, fölül stb. FF vagy színes TV?
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Igen, túl sokat nem tudunk a készülékről. Egy-két kép a belvilágáról sokat segítene.
(#) kereszke hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Hello.Szóval szines tv ,nem mai gyerek,A vége felé már csak kis sáv vizszintesen volt láthato,a többi feketeség.És lassan ment lefelé a feketeség,vagyis egyre több lett látható a képböl.2percen belul tiszta a kép.de az utolsó alkalommal már nem kezdett lefelé vonulni a nagy feketeség.Csak hang.Mindjárt jönnek a képek is.Köszi
(#) kereszke hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Fotok
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A rajzon jelölt IC-hez tartozó összes elektrolitkondenzátort cseréld ki. Mi a sassziszáma? PT...? Vagy 11AK...? A nyákon kell lenni valamilyen azonosító feliratnak.
(#) kereszke hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
TDA3653B..................PT44
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Mármint a nagy nyáklapon milyen felirat van?
(#) kereszke hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
a nyákon nem találtam csak egy kis papirra irvaPT44,utánna számsor alatta is
pt44 ZB0600070117
fölötte 3130 124 34351
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 24, 2010 / 4
 
Sajnos semmilyen rajzot nem találtam erről a tévétípusról. Az IC adatlapja alapján cseréld ki az elkókat, ellenőrizd a tápfeszültséget.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem