Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   36 / 196
(#) lacek29 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Mert épp ezek vannak itthon,azért szeretném tudni.sajnos nem áll módomban valami elektronikai alékatrész boltba járni minden nap
Doncso...kellene a segítséded! Valami baj van a Street Power-el.Ma visszahozták,megint megállt benne a táp
(#) Lt.Tango válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
hát mindenképpen építeni akarnék mivel mondtam hogy ez nekem hobbim is nem csak szak-tantárgy csak még egyenlőre semmit se értek ehhez a témakorhoz mert eddig info-programoztam meg pittyogóztam...
ő.. mongyuk azok a gyárik elég bonyolultak... de teccenek viszont ezek igy simán be lehetne tenni autóba? elore is koszi a választ
jaj és csak max 100W kell mert 120w a hangszóró, meg aztán suket se akarok annyira lenni 25 évesen majd XD
(#) zsolti888 hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi szállhatott el az erősítőmben annak következtében, hogy az autóban nem működött a generátor és egyre csökkent a feszültség (muszáj volt hazajönnöm az autóval). A hibajelenség az, hogy nem szól az erősítő, a sima zöld Power led ütemesen halványul el majd erősödik mindig, Protect led nem világít. Egy MacAudio mpx 2000 erősítőről van szó.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) oregtamas0202 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Üdv Zsolti ! Szerintem nincs tápod ,csak a kapcsoló feszültség miatt világít a zöld led. Öreg T
(#) zsolti888 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors választ. Drága ebbe egy tápegység, ha tényleg ez lesz a gond vele? Nem vagyok otthon ilyen elektronikai dolgok szerelésében.
(#) lacek29 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nézd meg a biztosítéko(ka)t.Lehet elszállt.Külön nemkapsz bele tápegységet,ha az a baj
(#) zsolti888 válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ami az oldalán van kivehető biztosíték, az teljesen jó, nem szállt el.
(#) lacek29 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Elvileg,kell lenni 1-nek a +12V-os vezetéken is.Az általában 1 átlátszó műanyag hengerszerü,abban van 1 üvegbiztosíték.De nembiztos hogy fogsz találni ilyet
(#) zsolti888 válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Igen, ilyen van, ezt még nem néztem meg, mert a Power led "világít" az erősítőn, gondoltam akkor kap áramot. Megnézem ezt is, hátha.
(#) zsolti888 válasza lacek29 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
"sajnos" az is sértetlen.
(#) lacek29 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Akkor valószínű,hogy belül van a baj.Ha van műszered,azért ellenőrizd le,hogy elér-e az erősítöig a feszültség.
(#) Kovidivi válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nem működött a generátor? Miért? Túlfeszültség jutott az akksira, és valahogyan tönkrement? Az ilyen autó erősítők nem szokták szeretni, ha 18V-nál nagyobb feszültséget kapnak... Akár ez is tönkre vághatta...
(#) zsolti888 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
A generátor egyszerűen nem töltött, tehát nem volt ami folyamatosan töltse az akkumulátort, ezért az szép lassan lemerült. Szóval inkább nem volt meg a kellő feszültség, ez okozhat gondot?
(#) Lt.Tango válasza (») Júl 3, 2010 /
 
Kedves moderátor úr.
Mentségemre szolgáljon hogy siettem és egyébként ha kicsit ön is jobban el olvasta volna a szöveget amit írtam akkor nem írt volna 25 évet mert én egyébként 17 vagyok.
A szlenggel pedig nem tudom hogy mire tetszett célozni.
Üdvözlettel: Domonkos Márk
(#) lacek29 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Sikerült feszültséget mérned?
(#) oregtamas0202 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Üdv Zsolti !Elnézést ha nem voltam világos. Nem az erősítő tápjára gondoltam ( bár az is lehet) , hanem az erősítő tápellátására. Zárd rövidre ha nem tudsz mérni a főág biztosítákát. Attól még hogy sérülés nem látszik lehet szakadt a biztosíték . Pontheggesztés gyakori hiba. Öreg T
(#) zsolti888 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Mérni még nem tudtam, mert egyelőre nem jó a multiméterem, de akkor kipróbálom h kicserélem a biztosítékot vagy kihagyom egy pillanatra.
(#) zsolti888 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szia!

Sikerült méregetnem, és kiderült hogy szerencsére csak a testkábel érintkezése volt elégtelen, és így csak 9 Voltot kapott az erősítő, kijavítottam ezt a hibát, és újra működik a rendszer.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a tanácsokat!
(#) lacek29 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
szivesen
(#) oregtamas0202 válasza zsolti888 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Üdv! Akkor élvezd. Öreg T
(#) matyusz hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy valamiféle erősítőm autós. (Ford) Rá is van írva egy sor: 94AP-18T806-AA. Szétis szedtem de nemtaláltam a végfokokról semmit vagy csak rosszul kerestem rá.4 db IC van benne gondolom mindegyik mono vagy 2 hidalva van. Az IC-k re ez van írva:70023AB
N88GA405
Arra lennék kiváncsi, hogy mekkora teljesítményt tud esetleg az IC adatlapja, bekötés...
A válaszokat előreis nagyon megköszönném!
(#) szamóca válasza matyusz hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Gyárak gyakran alkalmazzák az egyéni feliratozást, azonosítást a standard helyett, hogy megnehezítsék a nem szakszervizesek munkáját. Ezt így nehéz lesz kideríteni, hacsak valaki nem ezen a területen ismerős.
(#) matyusz válasza szamóca hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Értem :-/
Majdcsak tud valaki valamit. De szerintem valami TDA IC lesz és ST a gyártó tehát közelebb vagyok. Ja és 11 lába van az IC nek. Megnézem HQelektronikon hátha találok valami olyasmit.
De köszönöm a választ.
(#) hugi00 válasza matyusz hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ha valoban TDA, akkor a kodneve: Multiwatt11 pl: TDA7256
Ugy tudom ezek kompatibilisek egymassal.- de azert nezz utanna.

Legalább ha egy mondat, akkor ne üss entert közbe..szerk: köb..
(#) matyusz válasza hugi00 hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Igen valami olyasmi lehet, az IC-n 1 lyuk van
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ezazzzz!!!
Megtaláltam a tipusa 70023AB és ez ugyanaz mint a TDA7391itt találtam És a teljesítménye se rossz adatlap alapján igaz eza EIAJ ezmár vagy 30-as torzítás Tapasztalat TDA8560q .
Nagyon köszönöm a segítségeteket meg az oroszokét vagy kikét
(#) GyurikaBx hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnékkérni töletek. Kaptam ma egy erősítőt ami egy roki puch 600.1 bd igazából tökéletesen működik a szakszervízben is volt ott is azt mondták, hogy teljesen hibátlan. A hiba jelenség viszont az hogy ha 2ohmal van terhelve akkor olyan 90%-os kivezérlésnél egy bizonyos frekire letilt azaz ki gyúllad a protect led amint megszünik az a freki a zenében azonnal működik tovább. A hang amitől megáll az a goa zenében lévő kopogós mély. Amit nem írtam az erősítő D-class.
Találkozott-e már valaki ilyesmivel?

Üdv:Gyurika
(#) Doncso válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Lehet hogy elfogy a tápfesz?
(#) Kovidivi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ha a szakszerviz szerint hibátlan, akkor majd szerinted itt valaki tudni fogja, hogy a c14-es kondit le kell cserélni pl. duplájára?
Egyébként egyszerű a helyzet. Ha világít a protect led, annak több oka van. Túlmelegedés, tápfeszültség alacsony, túlterhelés, torz a jel, stb. Ha 90%-nál letilt a végfok, akkor hajtsd 89%-on! Miért lenne egyáltalán baj, ha egy erősítő 90%-os teljesítményen a saját határait feszegeti, és szól? A végfok terhelhető 2ohmmal gyári ajánlás alapján? Segítséget szeretnél kapni, de mihez? Megjavítani egy hibátlan erősítőt?
szerk: A goában lévő kopogós mély az egy nagyon dinamikus mély hang, nagy csúcsértékkel, ami természetes módon megterheli az erősítőket. Attól, hogy szerinted 90%-on van a végfok, ez a dinamikai csúcs már lehet, hogy régen az erősítő vagy a táp teljesítményén felül van...
Bocs, ha túl nyers voltam.
(#) GyurikaBx válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nem azt írtam, hogy javítsátok meg, hanem csak annyit kértem, hogy ha esetleg találkozott már valaki hasonló hibával akkor azt ossza meg velem is.
Ki mentem a műhelybe és megmértem már 450watt nál is lekapcsol az erősítő ami a mérési jegyzőkönyve szerint 627watt 2ohmon. Simán kéne neki bírni ezt a teljesítményt szerintem, mármint a 450 wattot.
Túlmelegedés nem lehet mert annak külön van ledje.
Azért köszönöm a hozzászólásokat.

Üdv:Gyuri
Következő: »»   36 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem