Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   4 / 1270
(#) Dudus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Nagy volt a pofám, ehhez pont nincs azokon az oldalakon, ahonnan tölteni szoktam.....keresek tovább.....pls. wait
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Oké várok...
Az ilyen hibánál az eltérítőjel "teteje" hiányzik ugye?
A fügőleges eltéritő végfok IC tud ilyet csinálni?

Bár nagyon megkönnyítené a hibakeresést egy oszciloszkóp...
(#) Dudus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Minden hiba egyedi, de általában a kapacitások szoktak ilyen hibát produkálni, néha zárlatos, szakadt induktivitások.

Ezért mondtam, hogy a függőleges eltérítést vezérlő IC körül nézd meg a kondikat és az egyéb mérhető alkatrészeket. Valahol ott találod, ahol az eltérítőtekercs kábele az alaplapra csatlakozik.....
(#) gtk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 24, 2007 1 /
 
Nehany esetben tapasztaltam,hogy a fugg. elteriteshez tartozo kondit beterveztek a sorkimeno es a BU kornyekere.Itt nyilvan hamar kiszarad...5 perc alatt meg volt a hiba oka
(#) ZLED hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Van egy tv-m aminek az a baja hogy miután bekapcsolom időnként el megy a kép egy pillanatra egyre gyakrabban előszőr 5percenként, majd 3, 2 és így tovább

Mi lehet a baja???

Még megvan a kapcs. rajz.
(#) Lac hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Találtam egy régi JUNOST 402BC tipusú szovjet tv-t.
Hang van rajta de a képcsövön csak egy vízszintes csík van. Mi lehet a baja?

Mgj.: Legalább 15-20 éves és úgy 8-10 éve nem ment.
(#) Dudus válasza Lac hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
A függőleges eltérítés megadta magát. Szerezz rajzot és nézd végig, nem egy atomerőmű a bonyolultsága...
(#) vadmalna válasza Lac hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Hasonló tünetet produkál az is, ha a sokszorozó ment tönkre, ezért nincs meg a nagyfesz. Ezt könnyen ellenőrizheted, ha kiszereled a helyéröl és szétpattintod. Valószínűleg 2db bezöldült kondenzátort fogsz találni. Alkatrészt már nem kapsz hozzá, ezért kicsit barkácsolni kell. A 3 nagyfesz diódát kiválthatod több kisebb dióda sorbakapcsolásával (anno 18 db BY133 használtam), a hasonló értékű kondenzátor beszerzése viszont nehézségekbe ütközhet. Elég gyakori hiba volt a junosztoknál. A másik tippem nekem is az eltérítés lett volna.
(#) oldman válasza vadmalna hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Ha a képcsövön vizszines csík van, akkor van soreltérítés, és nagyfesz is! Tehát a sokszorozó is jó, vagy legalább részlegesen működik!
Kérlek olvasd figyelmesen a kérdést !
(#) Fery hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Próbáld meg az - öcsi panel alatt ami hátulról nézve a jobb oldalon van a panelen - az 500 mikrós kondit kicserélni vagy a végtranzisztort.
Sajna már kevéssé emlékszem mivel kb 15 éve nem javitottam ilyen gépet.
Ne füzz sok reményt ahhoz hogy sokáig fog menni mert ha egyszer megbontják ezt a szovjet technikát minden csatlakozása kh-s lesz.
(#) burgdavid hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
szia! ittvan egy kis segítség

junoszt_5.jpg
    
(#) burgdavid hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
egyébként az RTL en és a TV2ön nem valószínű lesz hang, mert keleti rendszerű a gép, de régebbi orion vagy videoton hagpanelt egyszerűen bele lehet építeni, pár vezeték az egész és van rendes hang
(#) Lac válasza burgdavid hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Sajnos kapcsrajzot nem találtam hozzá. Ha valakinek van kérem küldje el

MGJ.: kábel tv van mindenen hang
(#) trioda hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Tiszteletem!
Új vagyok még itt. A idősebb, tapasztaltabb szakik segítségét szeretném kérni, mivel egy öreg Orion AT5561-es TVről lenne szó. Nemrég hozták. Szegény a szemétben kötött volna ki, de mondtam, hogy inkább hozzák el nekem. Állítólag még működött. Most sem lehet nagy baja, csak a tévékhez nem nagyon értek. Helyzet a következő: minden rednben csak éppen nincs fény A csövek rendben vannak, a soreltérítés megy. A buszterfesz mindössze 500V a szokásos 700-850 helyett. Így a DY86 sem tud befűteni, és a nagyfesz is jóval kisebb a kelleténél. Semmi rendelleneset nem tapasztalok, hacsak azt nem, h az anódfeszek már a tápban 10-15%kal kevesebbek. Ez okozhat ekkora problémát? Esetleg hol nézzek még körül? Előre is köszi.
(#) captain01 hozzászólása Márc 30, 2007 / 1
 
Sziasztok!

Van egy 1 éves Philips 21PT5409/01 tévém. A garancia persze most járt le róla 2 héttel azelőtt mielőtt elromlott.
Bekapcsolom a TV-t van kép, hang minden, aztán egy kis idő után egy pattanást lehet hallani a hangszóróból, és bejön egy fekete kép, a hang meg elmegy. Ez a helyzet általában csak akkor szűnik meg, ha ki és be kapcsolom a TV-t.
Valakinek van valami ötlete, hogy miért csinálhatja ezt? Nagyon idegesít a dolog, mert mégiscsak 1 éves a TV.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Fery válasza captain01 hozzászólására (») Márc 30, 2007 / 1
 
Szinte biztos, hogy a sorkimenö trafo valahol átcsattan es a végiggszalado tranziens meghülyiti a procit

Először is takaritsd ki alaposan mert a por ha összeszedi a levegö páratartalmát akkor vezet

Ha nem javul akkor nézd sötétben a sorkimenöt észre fogod venni esetleg hogy hol szikrázik és oda tegyél egy pup FBS szilikonkaucsukot.

Ezenkivül cseréld ki a tápegység primer körében található elkókat, mivel lehet hogy fut a táp és igy magasabb a sortáp és attól csattan át a sorkimenő

Esetleg még nézd meg a képcső nyakán levő panelen a forrasztásokat.

Esetleg még okozhatja a sortáp puffer kondija mert ha atmennek rajta a tüskék akkor okozhat gerjedést a sorkimenőben.

Ja és és a legrosszabb ha esetleg a képcsövön belül üt át azt is megtudod nézni sötétben, de az már vagy kuka vagy csőcsere.

Hát hirtelen ennyi jó munkát
(#) Fery válasza ZLED hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Milyen TV ez?
(#) ZLED hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Már nem érdekes. Szétszedtem azóta már van egy új.
(#) captain01 válasza Fery hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Kösz szépen a segítséget.
Próbálkozok
(#) maTaKee hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
üdv!
ma néztem a TV -t és néztem.... és néztem... és néztem... amikor egyszer csak történt egy nagy "pukkanás" és elment a kép meg a hang teljesen és azóta nem lehet bekapcsolni!
kérném a segítségeteket abba, hogy mielőtt kiszedném belőle a számomra értékes cuccokat, előtte gondoltam megkérdezem hátha meglehet még javítani vagy vki mond vmiféle okosságot amitől megjavul!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Mostanság már mindig úgy kezdem a kérdést

Milyen TV ?

Egyébként gyanitom megfutott a tápja es valószinü felrobbantotta valamelyik szekunder oldali kondit
Még ne dobd ki
(#) maTaKee válasza Fery hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
hát ezt a TV -t a nagymamáméktól csórtam, tehát a kora x>15év a márkája vmien BEIJING.
(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Hát Beijingnek nagyon ritkán szokott megszaladni a tápja
Lehet, hogy a biztositékot hallotad durranni.
Nézd meg hogy a táp környékén nincs-e valahol olyan kondi aminek ki van nyilva a teteje.
Esetleg még szokott csinálni ilyet az a tárcsakondi ami a táp primer oldalán szűri a tápot.
Az általában kettényilik.
Egyenlőre ennyi nézegesd át ezeket aztán meglátjuk
(#) maTaKee válasza Fery hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
megnéztem a kondikat és semmien szétnyílt vagy esetleg megégett, kormos dolgot nem láttam! a biztosítékot megnéztem és nem láttam h szakadt lett volna!
a legnagyobb kondit amit láttam megmértem a kivezetéseit és semmien értéket nem adott ki a multiméter!


(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Az a legnagyobb kondi a táp puffer kondija lehetett
Azon kb 300 voltot kellene mérni
Ha ott nincs semmi akkor elötte már nem sok minden van ami rossz lehet
Előtte csak a Graetz van meg pár szűrő ha jól emlékszem
A biztit meg mérd meg ne nézd mert sokszor látszik jónak
és nyugi a távjavitás sok macerával jár de ne csüggedj.

El kell kezdeni a tápon végigmenni onnan ahol bejön a 230 és megnézni hol szakadt meg. aztán irj.
(#) cobalt hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Üdv!
Egy kérdés: A TV-ben akkor is van feszültség, ha ki van húzva? Ha igen, akkor hol?
(#) Balázs válasza cobalt hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Szia!

Lehet feszültség benne, ha csak pár órája húzták ki, mivel a nagyfeszültségű kondenzátorok jó sok ideig tudják tárolni a feszültséget.
(#) cobalt válasza Balázs hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Szóval ha már kb 1 napja ki van húzva, akkor no problem?
(#) Fery válasza cobalt hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
De van problem sok TV- nél főleg a régebbieknél akár 2 hét múlva is van fesz a képcsőbe.
Megölni nem fog mert az áram nagyon kicsi de azért csip rendesen.
(#) Mumtaz hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Anyám szólt, hogy valami van a TV-jével. Átmentem megnézni, de én sokat hozzá sem szagolok az ilyesmihez, de azért hátha tudok valamit csinálni vele.
Ez egy SAMSUNG CK-5051 AT TV, ami kb 17 éves.
A hibajelenség az, hogy a hálózati kapcsolóval el kell játszadozni, mire bekapcsol stand-by módba. Ezután a TV-t bekapcsolva bejön a kép, de pár másodperc múlva kikapcsol néha stand-by-ba. Ilyenkor újra bel lehet kapcsolni, de pár másodperc múlva megint kikapcsol. Néha csak akkor lehet újra bekapcsolni, ha megint eljátszadozom a hálózati kapcsolójával.
Következő: »»   4 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem