Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   4 / 507
(#) SD válasza faferi hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
Mi lenne ha inkább körülnéznél ezen az oldalon ha tényleg komolyan gondolod http://hunwind-r.hu/energia.html
Én nem szeretnék felelőséget vállalni ha valami nagyobb viharba ne adj isten baj történik. Ezen az oldalon meg kapon amit akarsz telepítik is a szélkereket.
(#) faferi válasza SD hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
Ezen a lapon még nem, de egyéblént körülnéztem.

Ennyire(10ezer forint) komolyan gondoltam!
Életmben nem vettem 10 szer lottót, legyen ez helyette

Legyen legalább 1 KW-os! Meg kell mérni!
Kitartok !
(#) fester válasza faferi hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
Sziasztok
Nem akarok senkit elszomoritani.
Sd igaza van a felelösség terén!
Teljesen egyet értek vele,és szerintem mindenki,aki olvassa a forumot.
1Kw meg jot mosolygok!
Azt nem vágom hogy 13.5Volt Max 2 Ameprel tölt az enyém és hogy az hány watt lehet de szerintem nem tul sok.
alábbi linken garanciás 1kw gyári kicsivel több mintn

http://www.foek.hu/korkep/termek/30022.html

20 40 E fagyipénz.
komolyab álvány talán belefér enyibe.
nekem 50E került és a soder+a fö oszlop és a létra fogak vas anyaga inen onan ajándékba jött..
és nem hazudok hogy különben 70 E nem takarta volna be.
és még viharban ugy inog min napraforgo a szélben.
www.hwci.atw.hu szélkerék2 ha érdekel miröl mesélgetek.
itt lent pedig érdekes teljesitmény számito progi figyel..
http://www.zoldtech.hu/szamitasok/szelkerek
Még mindig a könyvet ajánlanám ha valaki épitésre adja a fejét..hogy tudja mit csinál!!
UWE HALENGA szélenergia hasznositása
(#) pakibec válasza SD hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Sziasztok!

Akkor az igért progi!

Ezzel már müködik a kapcsolás, szabályozható a gerjesztés!

Üdv

szélgen.rar
    
(#) SD válasza pakibec hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Köszi szépen mostanában nem érek rá de ha elkészül a szélgenerátor megépítem hozzá. (Téged meg felveszünk a készítők listájába) Mégegyszer köszi a fáradozást.
(#) Lázár Péter válasza SD hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Hali. Épp azon morfondírozom hogy biciklidinamóból vagy a mikrohullámú sütő tányérforgatójából építsem meg a generátort. Az előző mellett az szól hogy megfelelő áttétellel erős áram állítható elő lásd a bringa izzóit felhevíti viszont önmagában is nehezen forog nem még hogy áttéttel. Illetve transzformálni célszerű hogy minél kisebb legyen a veszteség. Az utóbbi nem állít elő ilyen erős áramot kicsi az áramerősség de 220-nak megfelelő a generált áram így a transzformálás is szügségtelen nem kell áttétekkel bajlódni ha például a végeit rákötöd egy kis magnóra a 220-as dugvillára és lassan tekered a rádió tökéletesen működik. Viszont ahoz hogy elérjem azt a teljesítményt amit a bringa dinamó előállít ebből a típusból többet kell alkalmazni. Na persze magát a dinamót lenne célszerű megépíteni viszont a hangszórók oriás mágnesei nem igazán megfelelőek mert a lapján van a pólus a dinamóén pedig az élén. Az igazi generátorok a régi katonai tekerős "telefonokban" fordul elő. Csak ennek bonyolult a felépítése viszont nem kör alakú mágnes kell hozzá... majd valamit összehozok
(#) fester válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Hali
Na itt nézz szét ha generátort vagy dinamot szeretnél épitgetni..
www.otherpower.com/20page1.html

Ezt hangszoro mágnessel is megcsinálod,mondjuk legalább 8db kell.le teszel a kerékpár dinamorol szerintem..

[link=http://www.otherpower.com/bdwm53.html]http://www.otherpower.com/bdwm53.html[/link]

jo barkácsolást.
(#) Lázár Péter válasza fester hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Köszi!
(#) wolf84 hozzászólása Nov 14, 2006 /
 
sziasztok

olyan kerdesem lenne hogy valaki tud-e hogyan lehetne rendesen 220v generatort csinalni,esetleg valahogy valami atlalakitassal.
fem meg munkallas nem akadaly

valaszokat elore is koszi
(#) f27 hozzászólása Dec 1, 2006 /
 
sziasztok
én új vagyok itt,de erösen tanulmányozom az ingyen áramot pillanatnyilag napelemeket használok ami most 140W 24V rendszerem van épp most épitek egy szélgenerátort,jó uton haladok ,ami 24V 16.5 A fog tudni leadni folyamatosan.kérdésem a következö : tud valaki olyan saját mágneses motort ami esetleg kb 35V tápot ad ki?
(#) nyulbul válasza SD hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
KB 2 hete nölt ki ez a szomszéd telken,s azóta meg se áll. Már egész kis szél is elég neki.

2 alu hordó van elvágva.

DSC00698.JPG
    
(#) sirály12 válasza nyulbul hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Nekem tetszik, az ötlet jó, egyszerű.
(#) Frankye válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Ez valóban jó! Nekem is teccik!
(#) Last_Scout válasza nyulbul hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
ejh... nemsemmi...
asszem ebben van nyomaték, már ha csak a méreteit nézem
(#) Last_Scout válasza wolf84 hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
ez csak a generátor méretezésétől függ, de ha arra gondolsz, hogy kirakod a szélkereked, és beledugod a tv-t azt felejtsd el, a generátor kimeneti feszültsége, és a kimeneti feszültség frekvenciája is függ a generátor fordulatszámától, ami nem létezik, hogy mindíg ugyanannyi legyen.
(#) Last_Scout hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
hogyha tényleg van valami önindukció abban a gépkocsi generátorban, akkor nem lehetne bekötni mondjuk soros gerjesztésűnek, és akkor a szélben magától felgerjedne, és nem kéne hozzá csak töltés szabályozó elektronika...
(#) nyulbul válasza Last_Scout hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Megnéztem közelebről ezt a hordós megoldást.
Egy Renault generátort hajt, 4 Ifa aksi van hozzá.
Világítás, tv,de még a hűtő is erről megy.
Azt mondja a jóember hogy valószínüleg tesz be még 2 aksit,mert szerinte elbírja.
Való igaz itt szél mindig van.
(#) RdsG hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Ez egy nagyon jó oldal. Itt minden le van írva a házi szélmalom építésről. Az oldalon kicsit nehéz kiigazodni, de itt tényleg mindenről írnak.

http://www.otherpower.com/otherpower_wind.html
http://www.otherpower.com/otherpower_experiments_motor_convert.html
http://www.otherpower.com/otherpower_wind_alternators.html
(#) kun dani hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
énís épitetem hasonlot de az egy szélmenyiségmérö
a video olvasolyábol. a motorja az ugy müködik hogy
belül vannak az ellektromágnestekercsekés kivül van egy csapágyazott burok annak a szélén van az állando mágnes azon vana a széllapátok.ha a mágnes forog a rézdrotok körül akkor árranot termel.az áram tölti az aksit .van rajta ey feszültségmérö és megmutatja menyit termelt. :yes:
(#) Last_Scout válasza nyulbul hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
szóval sima külsö gerjesztésű generátorral még tud pluszba termelni? és hogy oldotta meg a gerjesztést? merthát gondolom nincs rajta folyamatosan, csak ha szél van....
(#) Amperes hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
Sziasztok. Érdekelne hogyha egy 12Vos autó generátort akarok használni szélgenerátornak akkutöltésre akkor mekkora áttétel kellene ha a lapátátmérő 140cm?
(#) dB_Thunder válasza Amperes hozzászólására (») Ápr 7, 2007 /
 
Szerintem az áttétel aránya nem "lapátátmérő" kérdése. Inkább az, hogy mekkora fordulatszámon pörög, és hogy mekkora a forgatónyomatéka.

Rátérnék az én problémámra: Felmerült nálunk is az igyény 1 szérlkerékre vízszivattyúrás céljából. Azt már eldöntöttem, hogy nem hagyományos(vízszintes tengelyű) szélkereket építek. Ugyanis megfogott a Savonius-Darrieus tipusú szélkerek érdekes alakja, egyreszűbb tartószerkezete és mechanikája, és nagy nyomatéka, egyetlen érv ami ellene szól az a alapcsonyabb hatáfok(lsb képek). Az alapelv azóta elég sok "variánst" hozott: giromill, turby, stb.
A pontos kinézet az VAWT1 képen látható, de gondolkodom, hogy inkább VAWT2 elvét használnám...
A problémám csupán az hogy nem tudom kitalálni a túlpörgés elleni védelmet, valahogy meg kellene "szüntetni" vagy legalábbis erősen csökkenteni a lapátok felületét. mert 1 sima fék úgyse fogná meg...
(#) wazeg11 válasza Amperes hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
legalább 1:3 as átttételkel de a szélenergia hasznositása cimű könyvbenbenevan hogy érdemescsinálni eredeti német kiadásban 13m/s on a konyvben lévő szélgenerátor 700wattos nem pedig 300wattos érdemes megvenni kifejezeten autó generátorhoz van tervezve igymár nem érdemes szélgenerátort veni .mikor hulladék anyagokból 10ezerforint alatt megvan

cimkep112.jpg
    
(#) wazeg11 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
nekedis küldok egykis infót szerintem ez nagyonjó öttlet vizhezis meg áramhozis agép fordulatszáma 70-300közöt mozog van róla információ google-keresőbe irdbe szélenergia avagy áram házilag emeld a találatot 500ra és az egérel görgesd végig magfogod találni
(#) wazeg11 válasza Last_Scout hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
felteszem az egész anyagot itt a webb cime az oldalnak [url=http://sovereign.freeweb/vturb.htm
(#) f27 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
valamit el csesztem a generátorom lead 75V 2.6A (3tekercsel) ha felteszem a 9 tekercset lejön 70V 9A az érdekeség a következő ha minden tekercs fenn van több amper jön le mint külön külön viszont ha megterhelem allig jön ki belöle 20V 9A ráadásul baromira meglustul,vagyis erösen tart vissza. a dolog a következő,ha a vasmagon dupla drot van vagyis 1 tekercsnek le kellene adnia a V/A amire szükségem lenne és én ezt megdupláztam,akkor miért esik vissza a feszültségem 75V-rol 20Vra? igaz ez kb 60fordulat /perc ha gyorsabban tekerném leadná a feszültséget,de ha én kézzel nem tudom tekerni jobban a szél tudni fogja 6méter magasan 1.6méteres lapát átmérövel? szerintetek érdemes lenne feltenni megnézni a teszt kedvé ért vagy tekercs problémáim lehetnek? a mágnesek elvileg 1000W szélgenerátora vannak kiszámolva.vélemény??
(#) lenkopi hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
Hi!!!

Kitaláltam h építek egy olyan szélkereket aminek csak annyit kell termelnie h lehessen róla tölteni egy aksit meg arról működtetni 2db ülésfűtést, amit bveépítenék egy kutyaházba. Még nem nagyon értek hozzá, ezért nagyon jó lenne ha tudnátok segíteni, hogyan építsek egy függőleges tengelyű szélgenerátort..
(#) f27 válasza lenkopi hozzászólására (») Máj 11, 2007 /
 
az a baj ,hogy ahoz hogy egy kis fütést is elő álits elég szép amper kell.szoval kicsivel nem mész sokra !a nagyal meg van baj bőven,én is most épitettem egyet és még mindig nem az igazi,pedig már forog is,jelenleg a lapátokat csesztem el mivel kicsik lettek a szögeg rajta igy erössebb szél kell az indulásához tettem ide fel képet ha kiváncsi vagy kukkold meg hátha ad némi ötletet neked is.
(#) Last_Scout válasza f27 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Hát irigylem a ürelmed, nem tudnám én rávenni magam ,hogy generátort tekercseljek, pedig már én is néztem egy oldalon, hogy direkt ezért egy ehhez hasonló ilyen nagy pólusszámú tekercselést csináltak csak azt érdekes módon fa alapra csinálták... de nagyon szép munka...
(#) f27 válasza Last_Scout hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
a tekercsek elkészítése kb 1 orát vesz igénybe,a gond az hogy megfelelő huzalbol pont akkora tekercseket csinálj hogy ha a 9db össze teszed elférjenek egymás mellett és a feszültséged is meglegyen,a többi már kissebb mutatvány,bár bevallo először én is kutakodtam miböl kezdjem el,de pl egy kissebb generátorhoz a gyámántvágó korong pont jó amit a flexre tesznem van belőle 15cm meg 22cm es is a mágnesek beszerzése bonyorultabb,no meg a mügyanta.de szerintem megéri maga az a dolog hogy te építed ,no meg az ár sem elenyésző a gyári 600W kb 800e ft nekem kijött 50e ft böl cakon pakk
Következő: »»   4 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem