Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   80 / 177
(#) aderka válasza Panhard hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Például..
(#) dcsabi válasza Panhard hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
A Parsic fejlesztése már vagy 6 évvel ezelőtt befejeződött...
Az Mplab régebbi verzióhoz lett illesztve...
Ha megnézed a program Help-jét hivatkoznak is rá.
Szerezd be a 5.50-es verziót, vagy esetleg valamelyik 6...-t
A Parsic alatti munkádhoz ezt használd.
A Parsic újabb verziói a teljes értéküek, 3.56, 3.60.
(#) Peti.Janka válasza aderka hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Köszi a választ! Azt használom
(#) jdani hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
:integet2: A parcisban nem lehet 12F629-et programozni?....
(#) poros válasza jdani hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Setting, micrókontroler, alatt amit találsz sajnos csak azokhoz kompatibilis a parsic. A 629et nem láttam közte.
(#) jdani válasza poros hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
akkor milyen legolcsóbb 8lábút programozzak?
(#) poros válasza jdani hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nem tudom 628 nál kisebbet nem használtam eddig,de majd jönnek akik jobban értenek hozzá. Biztosan ajánlanak valamit. Ha nagyon sürgős felmész a chipcad honlapjára megnézed mi kapható abból amit a parsic tud kezelni. Ott látod az árakat is.
(#) trfrici hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Szevasztok!
A fórum tartalmának és ötleteinek felhasználásával készítettem egy programot, amely egy- már meglévő jelfogós fűtésvezérlést- lenne hívatott kiváltani.
Az igazság az, minél jobban bele merülök ebbe a témába annál több kérdés vetődik fel.Remélem egyszer a végére érhetek.
A program elsőre nagyra sikeredett /7 lap/és bizonyára tele van hibákkal. Szimulációban megfelelően működik, le is fordul. Real Pic Szimulátorban viszont a MENÜ1 állásban
az LCD kijelző első 4 karaktere mind a négy sorban villog!
A többi funkció ebben a szimulátorban jól működik.
Most vagyok abban a fázisban, hogy a fától már nem látom az erdőt!
Kedves fórumozók, ha van időtök kérlek segítsetek ötleteitekkel, kritikáitokkal!
Előre is köszönöm!

ui:Az LCD Parsic szimulációban csak nehezen indúl el

Saj_fut5.PIC
    
(#) dcsabi válasza trfrici hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Amit így elsőre látok, a kijelző a szimulációban azért nem indul, mert nincs egyetlen feltétel sem, ami valamit kiírasson.
Amit még hiányolok, hogy a kijelzett szöveg egy bizonyos pozicióban ott fog maradni mindaddig, amig egy másik kijelzésre szánt információ fel nem váltja.
Ha van ilyen, esetleg az új szöveg rövidebb, akkor ki kell törölni elöre a férőhelyet, pl: egy megfelelő hosszúságú szünetek sorozatásal. (úgy mint a negyedik sort törlöd) Esetleg bonyolultabb logikai kombinációk szükségesek. Egy karaktar helyre egyidőben csak egyetlen logiai feltétel alá tartozó karakter kerül. Ha mégsem így lenne, akkor villoghat...
Melyik szimulátorral próbálod? Ehhez a sajátját javaslom.
Az esetleges nyomógombokat, az One-shot modullal illeszd a számlálókhoz vagy bármihez, ez pergésmentesítésre is kiváló.
Egymás után akár hármat is (vagy többet) köthetsz, lefutó éllel induljanak (invertált bemenet) a másodiktól, az első attól függ, hogy a nyomógomb mit kapcsol, (célszerübb a testre kapcsolás, így szintén invertált a bemenet)
One-shot sorozattal a számláló R/V bemenetét is átválthatod visszafelé számláláskor...
Be kell égetni és ott próbálni, nem lesz baja a PIC-nek tőle!
Ha lefordul, valamit csinálni fog, a kjelzőn látni fogod mi a helyzet.
(#) trfrici hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Köszönöm!
Nekifutok, immáron sokadszorra és javítgatom!
A processzor beállításoknál milyen beállításokat javasolsz?
Még az égetésig nem jutottam el -- kell egy megfelelő égetőt is készítenem. Milyennel érdemes foglalkoznom?
(#) dcsabi válasza trfrici hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
A power-on-timer és a brown-out-detect legyen bekapcsolva.
Másik oldalon, az MPLAB-ICD ne legyen bekapcsolva.
Ha szimulációban megy, az Mplab lefordítja akkor a PIC-ben is menni fog.
Az én égetőm egy régebbi Mikroklub-os cucc még nem hagyott cserben. Ha nem akarsz sportot űzni a uC-k programozásából, hanem bizonyos feladatok megoldására használod, akkor ezek szerint válassz...
Van egy kis adapterem (egy db 74125 IC) az égető és a panel közé, és a helyén szoktam égetni a PIC-et.
A panelon egy 6-os tüskesort alakítok ki erre a célra.
A rajz lefordítás után 20-30 mp után a PIC-ben van.
"A" végüeket használok csak, ezek gyorsabban égethetők.
(#) poles hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!


PIC-ben teljesen járatlanként szeretnék egyszerűbb dolgokat megvalósítani, ami diszkrét elemekkel csak néhány ic-vel megvalósítható, nehezen módosítható. Belekóstolnék a PARSIC programba, már szert tettem rá, ill úgy látom, hogy szükségem lesz egy MPLAB-ra is ill egy égetőre és égetőprogramra is.
Mit ajánlotok, ami egyszerűen megépíthető pl 16F627, 628 programozásához?
(#) Pepebá hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Üdv. Nektek.
Szintén most kezdek ismerkedni a PIC rejtelmeivel. A 4550-el próbálkázom az USB kommunikáció és a profik tanácsára. Kérdésem ezen típust ismeri a Parsic?
(#) Pepebá válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Kösz. A Piccoló-ra ráakadtam, csak nem igazán lett sikeres a kapcsolatunk. Megcsináltan a próbapanelt, beégettem a Bootloadert, működik is. De, a program rátöltése megtörténik, viszont nem működik. Esetleg van tapasztalatod?
(#) dcsabi válasza Pepebá hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ha nem akarsz tulságosan nagy dolgokat megvalósítani ez a Parsic és a hozzá tartozó PIC-ek bőven megfelelnek, szinte az első alapos próbálkozás sikerre vezet.
Ez nem olyan mint a mobiltelefon meg az autó, hogy egyesek ki sem mennek az utcára, ha nem a leújabb modell tulajdonosai.
A "profikat" kérdezd meg, hogy USB-s PIC-el kezdték-e, továbbá önerőből tanulták-e meg, amit tudnak...
(#) makiszabi hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
helloka lenne nekem is egy kerdesem! sokat gomboltam ezt a parsicot de ugy latom nem eleget ahoz hogy kitalaljam hogy lehetne kesziteni vele egy viszzaszamlalot mondjuk 1000 tol ugy hogy az erteket egy gombsorrol vigyem be ami 0-9 ig van es a szamlalast egy lcd-d kovetni lehesen nagyon orulnek valami otletnek koszi!
(#) makiszabi hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
itt egy probalkozasom a sok kozul!! de nem ok mert valamiert 1111 utan 0000 jon addig tokeletesen szamol egy otlet mi lehet a gond vagy valami egyszerubb megoldas is jol jonne

szamol.PIC
    
(#) dcsabi válasza makiszabi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Az 1111 után azért jön 0000, mert 8 biten számolsz...
ha 16 bitesre váltod a számlálókat és a többi byte-os változó kezelő modult, akkor ez részben megoldódik.
Azért részben, mert ez csak egy rajz és több hiba van még benne. A modulok minden kimenetének kapcsolódnia kell valahová, (számláló esetében akár testre húzni...stb)
A szimulátor sok mindent megenged, de az Mplab ha lefordtja, csak akkor jó.
Az a sok táblázat nem biztos, hogy szerencsés útválasztás egy egyszerűnek gondolt számláláshoz.
0-9 ig való gombsor alkalmazása nem szokás ilyen egyszerű megoldásnál, ne foglaljuk le a lábakat fölöslegesen. 2-3 gomb megold mindent, főleg ha LCD-n látod mit csinálsz.
(#) trfrici válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Köszönöm!
Lenne egy kérdésem /remélem nem off/ az LCD megjelenő adatokat két helyen szeretném megjeleníteni párhuzamosan egy egy kijelzőn, létezik erre valamilyen egyszerű megoldás?
(#) dcsabi válasza trfrici hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
A Parsic helpjében van leírva.
Az LCD modul alap ablakra kattintasz jobb egér gombbal,
jobb sarok Help (Hilfe) .
A 8. sorban,...ábra is van hozzá.
(#) makiszabi válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
koszi az otletett mar megoldottam a szamlalast de nem tudtam jobb megoldast kitalalni hogy kizarjam a tablazatott! a tobbi hibarol tudok ez csak ugy gyorsan raktam ossze hogy latsam hogy lehetne megoldani! ha esetleg vann valami otleted hogy hogy lehetne kikuszobolni a tablazatokat megkoszonem! amugy a visszaszamolason meg tobb dolgot is fog tudni!! ha osszejon akkor egy CNC marogep manualis vezerloje lesz es evel az osszetett szamlalo segitsegevel fogom tudni bevinni hogy merre hany milimetert menjen a gep egyszoval cnc bol sima nc lesz! ja es ezert kellet a 0-9 gombsor! de sokkal egyszerubb parsic ban oszerakni mint hogy megirjam asm be nem beszelve arrol hogy 2 eve nem foglalkoztam vele! minden esetre koszike a segitseged es a megfigyelesed!
(#) trfrici válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Figyelmetlen voltam!
Valahogy így a parsicban?

duolcd.PIC
    
(#) trfrici válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Üdv Csaba!
Ha az alábbi összeállítást megvásárolom a mikroklubnál használható programozót kapok?

PICKIT2 + PIC programozó adapter + EEPROM adapter együtt.
(#) dcsabi válasza trfrici hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szerintem használható, az Eeprom adapter nem is szükséges hozzá, bár nem túl drága (szettben mégéri)
A PIC-eket tudod a helyükön is programozni, ha úgy alakítod ki a panelt, -így kényelmesebb.
(#) dcsabi válasza makiszabi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Egyébként visszafelé számlálást tudsz úgy is, hogy egy fix értékből kivonod az előre számlálód értékét.
Például így...
Az AF1 a bemenetére is köthetsz számlálót, aminek az értékét állíthatod nyomógombbal, esetleg EEpromban is letárolhatod mint beállított érték...stb
A kivánt értéket az S0-n kapod, az A bemenetet csak a szimuláció miatt írtam lyen alacsony értékra

SZ_KV.PIC
    
(#) hojozsi hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Hello mindenki!

Lenne egy kérdésem. Tudja-e valaki, hogy hogyan kell parsic-ban használni a timer1-et külön kristállyal. Úgy tudom, így pontos időzítést lehet elérni. A válaszokat előre is köszönöm.

Józsi!
(#) trfrici válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szevasz Csaba!
Van e lehetőség az LCD modult az RB porton kívűl más portra is beállítani?
Pontosabban van e lehetőség a csatolt rajzon feltüntetett demo panel szerint konfigurálni a parsicot?/ LCD modul/
köszi

picdemo.pdf
    
(#) kaqkk válasza trfrici hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Amikor az LCD-t lerakod (lcd base) az ikonba beleklikkelsz
a felugró ablakban átírhatod a kivezetéseket
(#) Peti.Janka hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan projectem, hogy 6 darab hidraulika szelepet kellene pwm vezérléssel meghajtanom. A kérdés, az lenne, hogy szoftveres pwmel meg lehet e oldani 1 db 16f877el, vagy inkább csináljam 3 pic-el mert ugye csak 2 hardveres pwm van rajta? A feladat, 3 munkahenger mozgatása, tehát egyszerre max 3 pwm menne. Eredetileg jó nagy potival volt megoldva, de az elkopott, és nagyon drága lenne hozzá az új vezérlés. Az egyértelmű, hogy minnél jobban nyit a mágnesszelep annál gyorsabb. A vezérlés az potis jojsztikkal lenne, szóval 0-5 voltos fesz vezérelné, de ezzel nincs is gond. Előre is köszönöm a Válaszokat!
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Miért nem építesz triac-os "fázishasító" áramköröket
6db triac és még egy pár alkatrész , és külön külön
állítható minden szelep 1-1 potival
Következő: »»   80 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem