Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   15 / 130
(#) pinkova válasza gabor83 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
160Kw:30nap=5333W/ nap. 2000Wattos fűtőszállal 2,6óra működés (fűtés). Nem megy ennyit a vízmelegítőd? Ha nem pancsoltok sokat, az is lehet hogy elöregedett a PUR. szigetelés a burkolatban. Tapogasd körbe a vízmelegítőt. De lehet, hogy magas a tárolt víz hőfoka ezáltal sok a veszteség. próbálj alacsonyabb értéket beállítani. Ekkora fogyasztáshoz 45-50°-os hőmérséklet bőven elég. Nem árt ki vizkövezni a tartály belsejét és normális vízlágyítót bekötni elé (polifoszfát kristályos).
(#) Dave87 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Háth nekem van egy tippem, hogy miért csinálták így de nem írom le, mert bajom lehet belőle
(#) villkisz válasza ferijuh hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
akkor te az omh splombát is megbontottad?mert van benne visszapörgés gátló is.vagy ez egy régebbi tipus???
(#) dragon1313 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Hajdu bojlerben hőfokszabályozót cseréltem de továbbra sem melegít.A fűtőszál jó.mi lehet a gond
(#) kadarist válasza dragon1313 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Szia!
A biztonsági kapcsoló is jó?
(#) jedi78 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Jó napot Mindenkiknek!

A kérdésem a következő lenne: villanybojler bekötésénél
mindegy , hogy hová kötöm a fázist és a nullát a sorkapocsban?Nincs rajta semmi jelzés és rajz.
(#) dbase válasza jedi78 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Mindegy.De ha ultra korrekt akarsz lenni, a fázis legyen az amelyiket megszakítja a hőfokkapcsoló, és így nem lesz fázison a fűtőszál ha éppen már elég is a vízhőfok, de mégis kaptok még áramot. Azaz kisebb az esély meghibásodás esetén hogy megráz.
(#) jedi78 válasza dbase hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Köszönöm szépen kielégítő válaszát!
(#) Multiplex válasza cruisher hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
7-8 éve javítottam a boylerünket, normál tömítéssel, utána rendben működött.
Tavaly kilyukadt az alaplap a termosztát csőnél, azóta szívok vele. Már vagy ötször szedtem szét, háromszor cseréltem tömítést, szilikonost vettem biztos ami biztos alapon, de csak csepeg.
1. A kúpos felületen nem maradt meg, illetve pont addig, amíg a helyére akartam illeszteni. Akkor lecsúszott és alácsípődött.
2. A szilikon tömítés egyszerűen puhának tűnik, ha forró a víz kinyomja.
3. Az alaplap csavarjait már nem lehet jobban meghúzni, mert hallom, hogy pattogzik a zománc.
Most legutóbb két hete is szereltem. A kivett (5 hónapos) tömítés teljesen el volt nyomódva, alácsípődve. Vízforralóban melegítettem, teljesen visszaugrott az eredeti formájára, sőt a kúpos felületről sem akart leugrani.
Összeraktam hidegen tökéletes. Melegítés másnap reggelig, forró víz - tökéletes, nem csepeg.
Három nap után elkezdett csepegni, mostanra meg szó szerint folyik.
Már teljesen tanácstalan vagyok.
Bocs még ha ez nem is elektromos téma ...
(#) sound.man hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Mitől púposodhat fel a bojler teteje? Olyan mintha leakarna repülni.
(#) potyo válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Termosztát ha nem kapcsol ki, akkor forr a víz, visszafolyásgátló szelep meg nem engedi vissza, akkor nagyon meg tud emelkedni a nyomás benne.
(#) sound.man válasza potyo hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Mit lehet vele csinálni? Tetejénél picit szivárog a víz is.
(#) tibibalogh520 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Sürgősen kapcsold le, és cseréld (cseréltesd ki)!!!
Nem vicc!
Nekem már forrt fel, és úgy jártam, ahogyan potyo említette.
A falban, a presszes henkó idomokat nyomta le a csőről, de ha a bojler robban, még nagyobb a kár.
...így csak a csempét kellett leverni, a 4 éves lakásban.
(#) sound.man válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Az egész bojlert? Vagy mit cseréljek le? A termosztátot?
(#) tibibalogh520 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Ha már csöppent a víz a tetejéből, az egész bojlert!
Amúgy csak a termosztátot, és a -kombinált- visszacsapó/lefúvó(biztonsági) szelepet kellett volna...
(#) sound.man válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Most már eléggé csöpög. Nem tudom mi lesz vele. Valakinek akkor szólok aki ért hozzá. :no:
(#) patexati válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Kapcsold le és csere!! Nekem egyszer sikerült a melóhelyen felrobbantani egyet (nem volt bent jó a hőleoldó és a lefúvószelep) beterített mindent még jó,hogy éjjel történt mikor nem volt ott senki! Szó szerint életveszélyes!!
(#) tibibalogh520 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Elmondtam!..
...Szólj, egy vízvezeték szerelőnek, hogy cserélje le, majd egy villanyszerelőnek, hogy kösse be az újat!!!
Addig zárd el a bojler alatt lévő csapot(melyen a hideg víz megy bele), hogy reggelre ne öntse el a víz a lakást!!!
Ismétlem: Nem vicceltem, vedd komolyan!
(#) VIM válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
A bemenő hideg vizet ZÁRD EL! A meleg csapot megnyitva a mosdónál vagy a kádnál, engedj ki a túlnyomásból, de csak óvatosan. Az óraszekrénynél kapcsold le az automatáját. Sajnos ennek "annyi".
A benne lévő forróvizet csak ezek után használd ki belőle, természetesen visszanyitva a hideg bemeneti csapját a bojlernak.
Legközelebb tessék odafigyelni a visszacsapó szelepre és annak üzemszerű működésére (annak kell csöpögni).
(#) sound.man válasza VIM hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Nem csöpögött. Ha elzárom a hideg vizet nem jön ki a meleg víz belőle. Villanyórát már lenyomtam meg a bojleren is letekertem azt a tekerős bigyót. Nem értek hozzá nem tudtam, hogy annak csöpögnie kell. Holnap meg felkeresünk valami vízvezetékszerelőt vagy valami szakembert, aki megnézi. Fel is púposodott a teteje és az illesztésnél meg elkezdett szétcsúszni ott csöpög belőle a víz. Akkor minden féle képpen cserélni kellesz igaz?
(#) VIM válasza sound.man hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Idézet:
„Ha elzárom a hideg vizet nem jön ki a meleg víz belőle.”

Tudom, de sorba írtam a teendőket és a túlnyomás leeresztéséig kell csak elzárnod. Értelem szerűen. A visszacsapó szelepnek az elzáró váltó és a bojler bemenete közötti szakaszban kell beépítve lennie, tehát a bemeneti hideg oldalban. Neki van egy légbeszívó furata is ami megengedné, hogy ne nyomás alatt kelljen kivenned a forró vizet a mostani helyzetben. De hát nem működik!
(#) sound.man válasza VIM hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Úgy látszik, hogy akkor nem. Holnap hívunk hozzá szerelőt. Most akk el is zárom nemsokára a vizet. Aztán majd a szerelő megmondja mit hova.
(#) gulyi88 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2

ilyet tud csinálni...
(#) ha9pi.feri válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Üdv!
Szerintem csak egyszerűen ki van lyukadva a boyler és a távozó víz a hőszigetelőn és a külső burkolaton át keres magának kiutat. Ahhoz, hogy a burkolat kipúposodjon nem kell nagy nyomás. A robbanás veszély kissé túlzott, ahhoz mind három biztonsági berendezésnek egyszerre kellene meghibásodnia és meleg víz csapon gőznek kellene kijönni. A boylert viszont mindenképp cserélni kell és át vizsgálni a biztonsági berendezéseket. Megelőzve a kombinált szelep beragadására irányuló hozzászólásokat, annak (szinte) kizárt a lehetősége.
(#) zolika60 válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Ehhez a filmes robbantáshoz szerintem erősen át kell alakítani a bojlert. Normál esetben ez nem fordulhat elő. Ahogy ezt ha9pi.feri kolléga is leírta.
(#) teqi hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Sziasztok!

van egy Ariston nts 80 tipusu vizmelegitom es ugy van bekotve hogy van egy kapcsolo amivel aramtalanitani tudom. nyaralni mentem es aramtalanitottam. van a felso reszen egy kijelzo (kek szinu) es alacsony erteket mutat a kijelzo mutatoja. es most nem merem bekapcsolni mert mar egyszer tonkretettem igy egy ugyanilyen tipusu bojlert, amikor idekoltoztem. a szerelo azt mondta leegett a futoszal mert nem volt benne eleg viz. valaki meg tudna mondani, hogy ezen a tipuson az a kek kijelzo mit mutat? vizmennyiseget a bojlerben vagy a homersekletet a viznek? es hogy tudom megint feltolteni ha tenyleg a viz keves benne?
keszittettem fenykepet rola, csak egyaltalan nem ertek hozza es most nem tudom, hogy kell ujbol beuzemelni anlekul, hogy le ne egetnem megint.
(#) kadarist válasza teqi hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Szia!
Természetesen az egy hőmérő. Egyébként ha a melegvíz csapból folyik víz, akkor a bojler tele van.
(#) teqi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
koszi
(#) barny6 hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem.
Van egy használaton kívüli ház.A villanybojlerből a víz le lett engedve,nehogy télen a víz belefaggyon.
Áramtalanítva is volt eddig.
Felkapcsoltam az áramot,mert szükség volt rá.
És 24 órán keresztül fel is volt kapcsolva.
Az lenne a kérdésem hogy a villanybojler károsodhatott e attól, hogy nem volt benne víz.És az áram meg fel volt kapcsolva.
Köszi a segítséget előre is!
(#) potyo válasza barny6 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Elég nagy eséllyel a fűtőszál elégett benne.
Következő: »»   15 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem