Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   25 / 104
(#) bodogzus hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Sajnos költözéskor elkövettem egy súlyos hibát. A nagy kapkodásban lekaptam a (split) klímát, úgy hogy elzártam a kültérin a csapokat és gyönyörűen letekertem a hollandikat Szerintem tovább nem kell részleteznem...
Kikötöttem elektromosan csavarok le kültéri le... stb
A csövek lógnak ki a beltériből, amik jó hosszúak. Örültem, hogy az új lakásba is jó lesz, mert csak le kell belőlük vágni...
Ez egy éve történt, azóta nem bántottam, most viszont szeretném felszerelni.
Gondoltam, hogy magam felszerelem, mert a tipliket még én is be tudom fúrni a falba, majd hívok egy szerelőt, aki levágja a rézcsöveket és megperemezi, majd a szélnekeresztett gázt pótolja.
Gondoltam, utánaolvasok a témának, mire kell ügyeljek miközben a lyukakat furkálom, meg csavarozok.
Az lenne a kérdésem, hogy a régi cső felhasználható e, vagy le kell szerelni a beltériről és újat kell vennem?
Mennyibe kerülhet a peremezés és a gázzal feltöltés?
Ha új csövek kellenek annak mennyi métere?
Köszönöm a segítséget!
(#) tibibalogh520 válasza bodogzus hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szia!
Ha "volt annyi eszed"(bocs), hogy legalább szigetelőszalaggal lezártad a csövek végeit(porvédelem), akkor elvileg használható.
Ezt -és a töltés árát- egy a helyszínen lévő szerelő tudja meg állapítani.

Sajnos láttam már olyan galádul lebontott klímát, ahol nem csak a csövekre, de a beltéri elpárologtatójára is kénytelen voltam ráfogni, hogy használhatatlan (tehát ott hagytam...).
(#) klimás56 válasza Chrisw hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szia! Egy T. fórumtárs figyelmeztetése alapján módosítanám a hozzászólásomat: A kondi a panelon is lehet beforrasztva , a kapacitás értéke az ami mérvadó.
A típusa természetesen váltakozó feszültségre alkalmas változat kell hogy legyen.
Sok sikert!
(#) klimás56 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
JÓ TANÁCS mindenkinek aki használt gépet akar vásárolni, főleg árveréses oldalakról!
CSAK akkor vegyétek meg , ha ott és rögtön ki lehet próbálni , főleg a távirányítót!!!
A minap raktuk össze az egyik fórumos társunk gépét és sajnos kiderült , a távirányítóra nem reagál a gép. Az eladó égre-földre esküdözött , hogy minden jó volt az adás-vétel előtt, most már nehéz lenne bármit is cáfolni!
Sajnos komoly gond az életre keltés , nem egy nagyon elterjedt márkáról van szó, úgyhogy van gond bőven...
VIGYÁZZATOK , a zsebetek bánhatja!
(#) kaqkk válasza klimás56 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Cseréld ki a beltériben az infra vevőt ! Én ebben az évben már vagy 5x találkoztam evvel a hibával !
A szimpatikus dolog az egészben hogy 200ft a "szem" és
elvileg 2 féle lábkiosztással kapható , de mindkét változat
helye ki van alakítva a kispanelkán (ha az egyik helyen nem reagál átteszed a másik lehetőséghez )
(#) bodogzus válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Milyen probléma tud lenni az elpárologtatóval? Hogyan tudom ellenőrizni, hogy van e vele gond? Sajnos lejött a cső végéről a ragasztás
Egyébként egy alig használt SINCLAIR klíma. 2 éve vettük, egy szezont ment (keveset) majd tavaly nem használtuk, mert le lett szerelve panelprogram és költözés miatt, idén meg még fel sincs rakva...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
http://www.ret.hu/DataSheets/48_OPTOCSATOLO/VIST_034/RETKAT2009_G_003.pdf Eddíg az sfh5110
minden gépbe jó volt , elvileg a 36-38 khz -s vevők
bármelyik klímában működnek !
(#) tibibalogh520 válasza bodogzus hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Szia!
Ahogyan írtam is, telemegy kosszal, porral, mocsokkal, melyet behord a szűrőbe, stb.
Mindenképpen, egy klíma szerelőnek, -a készüléket látva- kell eldöntenie, a készüléked állapotát...
(#) klimás56 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Köszi a segítséget, a "kárvallott" már megoldotta a problémát . A linket minden esetre elteszem , mert nekem is zsinórban jönnek ezek a hibák,. Valami zöld manók furcsa jeleket küldhetnek infra tartományban
(#) wintervision hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni!
Adott egy vastag gégecsöves mobilklíma, aminek mint tudjuk rém szar a hatásfoka.
A kérdésem a következő lenne: Szerintetek lehetséges az, hogy javítsam a hatásfokát úgy, hogy ahol beszívja a levegőt a készülék hátulján, oda készítenék egy átmeneti idomot aminek az egyik vége lefedné a gép nyílását a másik felét pedig egy gégecsőhöz csatlakoztatva kivezetném a másik mellet a szabadba?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) elektroboy válasza bodogzus hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Üdv!
Elég nagy hibát követtél el! A kiengedett gáz az ozon réteget károsítja! A nem rendesen eltömítet csöben és elpárban maradt olaj a levegő páratartalom hatására savasodik . Késöbbiekben kondenzátor, cső, elpár jukadásához vezethet. Teljes cső csere gáztöltés egy darabig talán jó lesz. De inkább hívj klímaszerelőt, de összel akkor már ráérnek.
(#) elektroboy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Üdv!
A régi tipusú klímákban valoban 230 V os motor van 3 vezetékes segéd kondival. Az ujakban 12 V 5 kivezetés ! Természetesen tipus válogatja de ugytudom az összes gyártó átált erre.
(#) tibibalogh520 válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia!
Köszi az infót, ilyennel még nem találkoztam.
Csak kérdezem, ennek mi értelme?
Egy 40-50-60Wattos motort a tápról járatni?
Hiszen ez csak hatásfok romboló tényező.
(#) elektroboy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Üdv!

Hát lehet hogy neked van igazad, mert csak egy néhány wattos tr van a klímában ami ellátja a panelt 12 V al. Nem emlékszem rá, na utánna járok keresek egy panelt. De ha rossz a kondi akkor nem indul el a befuvo ventilátor az bisztos!
(#) tibibalogh520 válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Szia!
Létezik kapcsoló üzemű táppal szerelt beltéri is, de azt akkor is kizártnak tartom, hogy 12Vos motort tegyenek oda, ahová a jól bevált -egyszerű felépítésű- aszinkron motor tökéletesen megfelel.
Némelyekben relével kapcsolják a fokozatait, másokban triakkal szabályozzák, (hullámcsomag vezérléssel) és tachogenerátorral figyelik a fordulatszámot.
Segédfázis kondi, természetesen mindkét esetben kell a motorhoz.
...de Én nem is állítottam, hogy nem kell.(sőt, talán én említettem először, hogy a kondi kapacitás csökkenése is okozhatja az elégtelen ventifordulatot).
(#) klimás56 válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Szia! Még nem álltak át mindenhol, csak a márkásabb , felsőkategóriások közül néhányan. Ha bedöglik , lesz is gond vele.
Egyébként hasonlít a winchester meghajtására , csak nagyon erős, gondolom neodim, mágnespogácsák vannak a tárcsára ráapplikálva.Lapos az egész motor, ezzel némi helyet spórolhattak meg , kissebb kasztni , kevesebb műanyag, kisebb előállítási költség...
A motort meg összefaragják valahol 1-2 tál rizsért...
(#) briki hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Sziasztok, üdv. mindenkinek!
Egy könnyű szakmai kérdésem lenne. Házilag szerelném be saját magam az olcsó klímámat. Van vákuumszivattyú, csaptelep, stb. Szükséges-e vákuummérő óra 1000-0 mbar-ig, vagy a tömörségi vizsgálatot meg lehet csinálni a csaptelepen lévő kék alacsony nyomású mérőórával, ami visszatér 1-ből 0 bar-ba- útja a mutatónak kb. 1 cm. Köszönöm valakinek a válaszát -ha lesz- előre is.
(#) klimás56 válasza briki hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
" visszatér 1-ből 0 bar-ba- útja a mutatónak kb. 1 cm.Pontosabban -1-ből......"

De nem ez a lényeg. A manométer megfelel a beüzemeléshez, gyakorlati tanács, ha kb 4-5 m a cső , ajánlatos minimum 20 percig vákumolni.Ha tovább megy a szivattyú , még jobb.Ez után várjál kb. 10 percet, érdemes a mutató mögé szigszalagot ragasztani és figyelni , mozdul-e? Nem valószínű hogy fog, de az ördög és a vízgőz nem alszik...
Ezek után kinyithatod a sarokszelepeket, de még ne indítsd el a gépet. Javasolom , a kötéseket habbal letesztelni , a kültérinél és a beltérinél egyaránt. A habot én mosogatószerből és a mosgatószivaccsal "gyártom" , jópárszor összenyomogatom a szivacsot és kemény habot kapok. Nekem eddig bevált ez a módszer. Ha nem fúj buborékot a kötés , akkor indíthatod a gépet.

Jaaaaaa! a hólapátot ne felejtsd el odakészíteni , rövidesen szükség lehet rá
(#) briki válasza klimás56 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Ja igazad van, most nézem alaposabban az órát- te nyertél. -1-ből alapba 0 bar-ba. Köszi a kiigazítást, de főleg a szakmai tanácsért jár köszönet, és a gyors válaszért.
(#) klimás56 válasza briki hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Tudod , egy párszor már vetettem sanda pillantást a manométerre , innen tudom.
A legkorreketebben vákumot egy ún. finomvákum manométerrel lehet ellenőrizni, ami +150mbar-tól lemegy nulláig.
Ebben az esetben nincs erre szükség, a csöben és a beltériben lévő néhány 10 cm3 levegőt a legkisebb szivattyú(és nem kompresszor ) el tudja távolítani elégséges módon.
A finom mérőt nagy rendszereknél , több napos vákumolás után alkalmazzuk, ha megindul felfelé, a rendszerben van visszamaradt vízgőz, Ennek párolgása emeli a nyomást (mbar-os léptékben gondolkodjunk).Na ennyit a szakmáról , bár nemrég kétségbe lettem vonva...
(#) briki válasza klimás56 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Köszi!
Idézet: "Na ennyit a szakmáról , bár nemrég kétségbe lettem vonva..." Ezt nem nagyon értem, lemaradtam valamiről?
(#) briki válasza klimás56 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hallottam róla, hogy az igazi egy finomvákum manométer lenne jó rá, de ha nem szükséges feleslegesen nem ölnék bele még 17 ezret- főleg ahogy írod erre a csaptelep is megfelel-, mivel én nem ezzel keresem a kenyerem. Még 1X köszi.
(#) klimás56 válasza briki hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Bocs, az utolsó megjegyzés kibukott belőlem.
Nemrég volt némi vélemény különbség egy adott kérdésben, a ,szerintem, jóidulatú észrevételemre furcsán reagált az érintett. De ne is foglakozzunk vele, azóta törlve lett az ominózus "háború".
(#) reer hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy elég régi Hausmaster klímám , először elkezdett kattokni a lamella motorja és megállt , annyira nem foglalkoztam vele kikapcsoltam , hogy nem mozgassa fel le és lehajtottam . aztán el kellett mennem és kikapcsoltam az egész klímát , mikor visszajöttem és bekapcsoltam már a beltéri sem fújta a levegőt , de a lápája meg világít a beltérin , hogy áram alatt van !

Mi lehet a gond ? lehet jobb lenne lecserélni az egészet?
a választ előre is köszönöm!!
(#) tibibalogh520 válasza reer hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia!
Ha az autód egyik kereke defektes lesz, azt is viszed a bontóba?
Nézd át a tápját, hátha csak elkó van kiszáradva benne...
(#) reer válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia!



rendben átnézem , remélem annyi lesz csak a baj!

köszönöm a segítséget !
majd megírom mire jutottam
(#) pz87 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Szereltettünk nálunk egy inverteres Midea 3,5Kw-os klímát. Legelső nap felszerelték minden jó felfűtődött tetőtéri szobában 11°C-os levegőt fújt ki mikor ellenőrizték.
Napról napra éreztem, hogy egyre kevésbé hűt a végén már 20°C os levegőt fújt.
Kihívtuk őket és mint kiderült rossz volt egy csatlakozás és elszökött a gáz, javították majd feltöltötték gázzal 8bar-ra már üzemel fél órája max-on de alig fújt 15-16°C-os levegőt, több órán át próbálgatták a nyomást le-fel, a végén több mint 10Bar-al nagynehezen lemet 13°C aztmonták most már jó, azóta is így megy.
Nemértették miért lehetett ez, aztmonták 8 bar-on már 12°C-os levegőt kellett volna nyomnia.
Szerintetek nemnagy a nyomás egy kicsit és szerintetek miért nem hűt annyia mint elősször?
Nem voltam mindig velük, de ha nem vákumozták ki a csövet akkor a bennmaradt levegő miatt lehet ez?
(#) kaqkk válasza pz87 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
A legtöbb inverteres klímát súlyra kell tölteni , nem nyomásra . Mégpedig azért mert azokban már nem , vagy nem csak kapilláris cső a folytóelem hanem elektronikus adagoló ,és az elektronikus teljesítmény szabályzás is beleszól a kifújt levegő hőmérsékletébe ! Ha elpárolgási nyomásra töltötték valószínűleg nemsok inverteres készüléket javítottak eddíg !
(#) klimás56 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
:kalap:
(#) pz87 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Mindig nyomást és hőmérsékletet mértek.
Arra emlékeszem, hogy 8 bar nyomásnál 5-6°C -ot mondtak 10bar nál meg 10°C-ot. Ez gondolom a kinti csonk hőmérséklete.
Nekem is elég kontárnak tűntek, de ez klímás cég és tőlük is vettük a berendezést és ők is üzemelték be.
Én nem nagyon értek a klímákhoz, akkor szerintetek tudna hidegebbet is fúlyni , vagy normális most ez a 13°C?
Következő: »»   25 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem