Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   84 / 211
(#) Farkas D. György hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Üdv!
"tubby" olvtárs mögé jómagam is csatlakoznék nyákügyileg. De az is megoldás, ha Valaki topiktárs netán többet készít, gondolván az időskoruakra, avagy a felszereléssel nem rendelkezőkre.
(#) lajos1969 válasza Farkas D. György hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Elkészült a pickit2 clone.
Már csak az élesztés van hátra.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Megszületett az adapter is hozzá, szuperül működik!

SDC14265.jpg
    
(#) emmzolee válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Akkor jó volt a nyáktervem.
(#) lajos1969 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Szia!
Nem "jó volt" hanem még mindig jó!
(#) emmzolee válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Akkor örülök, mert én még nem építettem meg, mert nem volt időm, de akkor nyugodtan vágok majd bele. :yes:
(#) berkesandor hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Üdv! Megépítettem a pickit2 klón-t ( Ezt) , de nem tudtam venni hozzá usb-b aljzatot. Arra gondoltam, hogy egy sima usb kábelt teszek rá (egy rossz billentyűzetről vágtam le). Tudnátok segíteni a bekötésben?
(#) Hp41C válasza berkesandor hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia!

A bekötésekről itt olvashatsz bővebben...
(#) szabics hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Hol lehet a nyáktervhez és a pic programjához hozzáférni? Esetleg van valakinek felprogramozott?
Nekem propic2 van, de nem tudok vele mindent programozni. Váltanom kellene. Tudtok segíteni ebben?
(#) berkesandor válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Ilyenre gondoltam. Köszönöm, meg is oldottam.
(#) Hp41C válasza szabics hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia!

A gyártó honnlapjáról lehet letölteni a 18F2550 programját és a pc-s kezelő programot.
Próbáld meg a Watt féle WLPT_Vpp_min programozót...
(#) mateakos válasza mps hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Én csak picasa webalbumban láttam az említett kapcsolást, de azzal kapcsolatban még lesz kérdésem mielőtt megépíteném, ha majd megint megtalálom.
(#) mateakos válasza mateakos hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Megtaláltam:
http://picasaweb.google.com/szilvasyz/PK233VAdatperBoard#

Ha nem tévedek, a pickit2 kimeneteit a tranzisztorok egyszerűen csak lehúzzák 3,3V-ig, amikor az 5V-ot ad ki.
Ez így biztonságos, vagy még be kell tenni néhány ellenállást valahová?
A szilva féle klónban, amit megépítettem, 33 ohm-os ellenállások vannak a kimeneteken, amin jelen esetben 1,7V-nak kell esnie és ez 51,5 milliampert jelent. Emiatt aggódom.
(#) Hp41C válasza mateakos hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia
Az eredeti rajzon is valami hasonló van...
(#) szabics válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Köszi az információt! Furatszerelt állíthatótáp EEPROMMAL
Egy kérésem lenne, ha valaki felprogramozott pic-t tudna adni ( nem ingyen) azt nagyon megköszönném. Nem a lustaság de az Én jelenlegi programozómmal nemtudom megoldni. Igy ott lennék egy félig kész égetővel. Vagyis a kezdeteknél.. Igérem visszaégetem neki!

Előre is köszi.
(#) szabics hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Kérdés a Pickit.zip-ben lévő réteg melyik programé:? Nekem Sprintlayer van..
(#) patexati válasza szabics hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Sprint Layout 5 megteszi
(#) szabics válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Nekem csak a négyes verzió van Tudná valaki konvertálni a régihez? Köszi
(#) Moderátor hozzászólása szabics hozzászólására (») Aug 16, 2010
 
A warez tevékenységet itt nem bíráljuk el pozitívan!
(Másik hozzászólás törölve.)
(#) Hp41C válasza szabics hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!
Demo verzió és/vagy ingyenes Viewer az 5. verzióhoz letölthető...
(#) szabics válasza (») Aug 16, 2010 /
 
Ok! De mit is csináltam Magyarul? )
(#) _JANI_ válasza szabics hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
(#) szabics válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Köszi, de de nem ez volt a lényeg... (Nem a szó jelentése) )
(#) csjoska hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Hello!

Szeretnék építeni egy Pickit2 klónt, ami támogatja a 3,3V-os piceket is. Valami egyszerű kapcsolást keresek, lehetőleg furatszerelt válozatot. Tanulmányoztam Hp41C és Szilva féle kapcsolásokat. A neten találtam a következő kapcsolást, amely elméletileg 3,3V-al is működik. Viszont egy-két dolog nem tiszta számomra:
- a belinkelt kapcsolásban Szilváéval összehasonlítva hiányzik a Q3 tranzisztor (IRF9Z34), melyet a 25 láb vezérel, és a Q2-es tranzisztor (BS170), melyet a 24-es láb vezérel. Azt szeretném kérdezni, mire szolgálnak, és elhagyhatóak-e valamilyen funkció elvesztése nélkül?
- a belinkelt kapcsolásban a 3,3V előállítása működőképes-e?
Egy fórumon azt írták, hogy működik, de szeretné kikérni a véleményeteket. Estetleg tudtok valamilyen hasonlóan egyszerű, bevált kapcsolást?

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza csjoska hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia!

- Q3: A programozandó pic (fejlesztőkártya) tápfeszültség kapcsolását végzi. Egyes esetekben (ha MCLR letiltva, PGC és/vagy PGD kimenet) a pic programozásánál csak az úgynevezett "Vpp first program entry" módszer vezet célra. Ehhez viszont az kell, hogy a Vdd tápot a PicKit2 kapcsolja.
- Q2: A MCLR jelet kapcsolja földre. Több funkciója is van: A programozás után a Pickit2 lekapcsolja a Vpp-t a MCLR vonalról, a Q2 segítségével a töltést ki tudja sütni. A sikeres "Vdd first" programozási belépéshez az kell, hogy a MCLR alacsony szinten legyen, amikor a Vdd-t bekapcsolják.
- Jumperes Vdd szerintem nem jó - kontrollerek garmadát küldheti a másvilágra...

Szerintem mindenképen egy Vdd állítós klónt kellene építeni - nem annyval bonyolultabb. Egy műveleti erősítővel (méréseim szerint LM393 és LM358 is jó 1K felhúzással) és egy P-fettel (néhány ellenállással) több. Az EEPromok első lépésben elhagyhatók - a panel tervén azért vannak rajta, hogy ha később lesz rá igény ne kelljen másik panelt készíteni - csak be kell ültetni őket. Valóban a Vdd kapcsoló IRF7314 P-FET beforrasztása nem egyszerű (SO8 tok), de az általam feltöltött tervben van egy SO8-DIP8 konverter terve is.

A Microchip átlépte a csíkszélesség csökkentésének eddigi akadályát (5V -os tápfeszültség), az újabb (nagyobb tudású és olcsóbb) típusok kisebb (3.3 ... 1.8 V) tápfeszültséggel működnek. Az LF verziók csak erről a tápfeszültségről járathatók. 16F18xx, 16F19xx 18FxxJzz, dspic,... típusok és még sorolhatnám.

Megépítetem (végre) furatszerelt klón nyákos változatát - egy hibát leszámítva elsőre indult: Egy ellenállásnál 4K7 helyett 47K-t ültettem be, ezért nem jól mérte a Vpp-t. A terven a jó szerepel.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy-két (nagyon) megkésett kép a furatszerelt klónról. (A "gubancolt" verzió kitűnően működik, így nem voltam rászorítva a nyomtatott verzió elkészítésére.) Most elkészült ...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Nekem tetszik. Nincs kedved egy cikket írni?
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia!

Van valahol leírás a cikkben alkalmazandó formátumról, képek méretéről, bevett szokásokról ?
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Igen, ha jól emlékszem, amikor elkezded írni, ott minden megtalálható. Annyi van még, hogy a fekete betű és fehér háttér a preferált. Próbáld meg, nem okozol gondot szerintem, ha teszteled. A tartalom szerkesztésénél találod.
Következő: »»   84 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem