Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hívásjelző
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Flasher hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hali! Mociba szeretnék egy ilyet!
A kinaiaknak már sikerült és nem 2cm a hatótáv hanem kb 1 m. Mivel lehetne ezt megoldani? 900-1800Mhz-es vevő esetleg vagy mi?

P1260329.JPG
    
(#) lanti válasza Flasher hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Elektromos bicóban láttam ilyet de az nem működött!
(#) Flasher válasza lanti hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
De ebbe működik, tehát nem kamu. Kérdés, hogyan, mivel.
(#) lanti válasza Flasher hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Egy nagy sávszélességű gyenge vevő lehet 450 MHz-1900 MHz ig szerintem egy ic-s kapcsi de nagyon érdekelne mi lehet ,engem is !
(#) Flasher válasza lanti hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Hát engem is...

Ez egy nagyobb tekerccsel tudna valamit? http://bsselektronika.hu/index.php?id=248
(#) Remci hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne egy hívásjelzőre mobil telefonhoz.Egy üzembe kellene ahol nagyon nagy zaj van és így nem lehet hallani a csörgést. A lényege az lenne hogy egy 12v-os relét kellene kapcsolnia mikor csörög a telefon,az pedig egy villogó lámpát,vagy egy 230v-os csengőt kapcsolna.Ezt a kapcsolást nézegettem,de mit kell átalakítani rajta ahhoz hogy 12v-os relét kapcsoljon a Led helyett?A tekercsen kell változtatni? Ja és még a lényeg hogy nem kell nagyobb távolságból vennie,csak a közelében lévő telefon csörgését érzékelje.
Köszönöm előre is.
(#) Inhouse válasza Remci hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nem tudom, hogy 1,5V-ról mit fog csinálni az 555, de gyanítom, hogy semmit...

Lehet kapni piacokon olcsó telefonhívás jelzőt, ahhoz kell illeszteni egy relét és kész...

Üdv
Inhouse
(#) Remci válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hát az 1.5v nekem is szemet szúrt,de állítólag működik.Összedobom próbapanelon és kiderül.A telefon hívásjelzőre én is gondoltam,de felénk nem igazán találok ilyet. Azért köszi!
(#) Thomek hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok
Kellene nekem egy hívásjelző ami 4-5 méteres körzetben tökéletesen működne. nézegettem én is ezt az 555-ös kapcsolást de ez csak közvetlen közelről megy.
Tudna nekem valaki egy megoldást mondani?
Ez egy határidős munka lenne, ha nem gond sos.
Ha tud valaki valamit, kérem segítsen.
Köszi
(#) Thomek hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Nagyobb hatótávolságot hogyan lehetne elérni??
(#) kaqkk válasza Thomek hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ha jól láttam a tekercs nem hangolt , tehát elvileg az is megoldható hogy a szobában a fal mellett körbeviszel 2-3 menetet és én egy kicsit megnövelném az 55 tápfeszültségét is (a kimenetre pedig egy számított ellenállással kötném rá a ledet ) elhagynám a kondit és a diódát .
(#) jucsaba válasza Thomek hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
az öcsém régebben olyat csinált hogy van néhány infra mozgás érzékelő (amit a vagyonvédelemben használnak )
ami konstrukciós hibája miatt érzékeny a mobil telcsire, vagyis kapcsol rá,na ebből csinált mobil hívásjelzőt , a kontaktusát elvitte kintre , ha a kertben volt kint akkor is tudja ha hívták.
vagyis kész cuccot alakított át , kb fél óra alatt , máig műxik, csak ilyen érzékeny infra kell hozzá (a vagyonvédelmisek köpködve dobálják ki)
az infra részt nem árt letakarni.
(#) Thomek hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat, az első kérdésem az lenne kaqkk-hoz hogy a ledet hova kötnéd?
Kb 470 ohm ellenállással a led megoldható de ha elhagyom a kondit és a diódát akkor a másik lábát hova kötném? aA 3-as lábra sorosan?
A feszültséget 4-5 voltra ha emelem akkor is szépen működik viszont csak közvetlen közelről. Ezt a távot szeretném növelni.
(#) Thomek válasza jucsaba hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszod, és az lenne a kérdésem hogy mi ennek az infrának a pontos típusszáma, hogy ilyet keressek.
Az átalakítás alatt pontosan mit értesz?
Egy képet tudnál küldeni hogy mit kell hozzá átalakítani?
Én egy ledet szeretnék róla működtetni ha hívás érkezik
Köszi
(#) Thomek hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok
Valaki tud nekem segíteni ezzel az infra vevővel kapcsolatban, hogy mi ennek a típusszáma? Ami kapcsol a mobil hívásokra is.
Vagy más megoldás hogy 4-5 méteres körzetben kapcsolna a mobil hívásokra?
(#) Imre hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy milyen kapcsolással tudnám helyettesíteni a mobiltelefon által előidézett hatást? Pontosan, hogy is működik, ahogy a mobiltelefon zavar egy eszközt, avagy működtet egy ilyen hívásjelzőt? Elég egy ebben a frekvencián működő adó?
Arról lenne szó, hogy van egy elektromos készülék, aminek a közelébe mobiltelefont helyezve, annak hatására a készülék fura dolgokat művel. Ebben az esetben szeretném helyettesíteni a telefont, mert azt nem mindig tarthatom magamnál, viszont a poént szeretném megtartani.
(#) Gafly válasza Imre hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ejnye.
Ne csinalj direkt GSM zavaróadót még poénból sem
(#) Imre válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Látom eléggé félreérthető, ahogy leírtam. Na jó, még a régi CRT monitorról lenne szó, ami csíkozik ha telefon van a közelébe. Viszont órán nem mindig lehet nálam telefon, mert ha észre veszik "kikapok"
(#) pucuka válasza Imre hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Éppenséggel amit írtál, azt nem nagyon lehetett félre érteni.
Idézet:
„Elég egy ebben a frekvencián működő adó? Ebben az esetben szeretném helyettesíteni a telefont, mert azt nem mindig tarthatom magamnál, viszont a poént szeretném megtartani.”

Egyébként ha a monitor csíkozódik a mobiltelefon közelében, az a monitor hibás működése, konstrukciója.
(#) B.Panther hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok.
Megépítettem ezt az egyszerű kapcsolást, ami a topic elején található, és 2 tranyóból áll. A régi nokiámnál működik, de az újabb Samsung Galaxy S-t a fenének sem tudom nyakon csípni.
Amúgy némi tapasztalat. Ha a 2 tranyó közötti távolságot hangolgattam hullámhossznak megfelelően, azzal sokat lehetett javítani az érzékenységen. Az antenna hosszával én is hiába játszottam.
Hogyan tudnám érzékelni a Samsungot?
Valakinek esetleg valami ötlet?
Köszi,
B.P.
(#) kirally hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Én megépítettem azt az egyszerű hívásjelzőt, de 3db tranzisztorral breadboardon.

A barátnőmnek szeretném csinálni, de úgy hogy ez az egész meghajtson egy szív alakú villogót.
Szóval ez az egyszerű hívásjelző beindítson valamit, ami kb. 3-4mp-ig ad jelet a villogónak, vagy valami ilyesmire gondoltam.
Megpróbáltam a led helyére bekötni egy egyszerű astabil mv.-t de az nem bírt elindulni, mert olyan sok kis impulzusszerűen kapott tápot.

Valaki legyen szíves segítsen

Bence
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) Gafly válasza kirally hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Nagyon jól látod, a GSM jelzésrendszer miatt valóban sok impulzus keletkezik.
Talán ha a 100 µF-os kondit sokkal nagyobbra cserélnéd akkor működne.

Mondjuk kicsit gyanús nekem az a három NPN tranzisztor így bekötve....
Gyanús alatt azt értem, hogy fura lenne ha működne
(#) kirally válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Köszi a választ!
Mennyivel nagyobbra? Mert én beraktam egy 1000µF-ost, azt pedig nem bírja felölteni...
Ami pedig a tranzisztoros rajzot illeti... Hát mind a 3db tranzisztor BC547-es
Az első kettő pontosan ugyan olyan, a 3. (amin a led van) arra másképp van ráírva a BC547..
Lehet, hogy a hiba abból adódik hogy a 3.-nak más a lábkiosztása?
Mert csak próbálgattam, hogy, hogy működik...
De így ahogy van, működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2012
(#) kirally válasza kirally hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Beraktam egy PNP tranzisztort (BC557) a led helyére. és azzal kapcsolgatom a 9V-ra a villogót.
egy ellenállást a bázis és a kollektor közé, 100µF a villogó pozitív és negatív sarkára. és működik!!
Amíg keres, addig összevissza, egyszerre villog, de mikor csörget (hosszabb impulzus), akkor rendesen villog..
(#) jointsilver36 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Hátha tudok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) jointsilver36 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ha valakit érdekel a videó is itt
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) jointsilver36 válasza G-Lex hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Szia!esetleg egy rajzot fel tudnál ide tenni ,hogy működik?előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) Gafly válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Ez most egy régi (kb. 4 éves) válaszra "mellévetődés", vagy "komoly" csak hirtelen megint aktuális lett a kérdés?
(#) Xilas hozzászólása Szept 15, 2021 / 1
 
Régi a téma, de mindig lehet aktuális. Lám nekem is 7 évvel a legutolsó bejegyzés után vált szükségessé egy mobiltelefon hívásjelző!
Ez az áramkör más elven működik mint a fent publikáltak: Ez a kapcsolás akkor ad jelzést, amikor a mobiltelefon kijelzője bekapcsol. Vagyis híváskor, valamint akkor is amikor a telefonnak közlendője van a felhasználójával pl. lemerülés, üzenet érkezés, időzítés lejárta, ébresztés... stb. Az áramkör nem túl bonyolult, egy próbapanelra könnyen elkészíthető (LOMEX-nél 25-00-36).
A működése: A kapcsolás lelke egy fényérzékeny ellenállás (LDR). A Q1 tranzisztoros fokozat biztosítja a kapcsoló jelet a következő fokozatnak, mely tulajdonképpen egy NAND kapukból (U1A-U1B) kialakított RS tároló. Sötétben LDR ellenállása kb. 500 kohm, világosban 100 ohm alatt van. Az LDR és az R7 potenciométer feszültségosztót alkot. R7-tel lehet az áramkör érzékenységét egy kicsit állítani. Ha fény éri az LDR-t, nyitja Q1-et, az RS tárolót SET állásba billenti (negált jellel). Ez a tároló biztosítja, hogy a hívásjelzés mindaddig aktív maradjon, amíg az S1 „Reset” gombot meg nem nyomod. A Q3 tranzisztoros fokozat D2 LED-et működteti, mely az áramkör készenlétet mutatja. A CD4011-es IC másik két kapuja (U1C-U1D) a Q2 PNP tranzisztoron át villogtatja a jelző power LED-et kb. 1Hz-el. A villogás gyorsasága C1 és R1 változtatásával lehetséges (próbálgatás). Q2 tranzisztor 1A-rel terhelhető (BC303, ilyenem volt...). Az általam használt power LED 1W-os, max. 350mA áramot vesz fel. Q2 fémház tokozású, a power LED pedig nem világít teljes erősséggel és az is villog, ezért a tranzisztort nem szükséges hűtőbordára rakni, a power LED-et viszont nem árt! A LED helyett használhatsz valami berregőt is.
Tápegységnek megfelel egy használt mobiltelefon töltő is (5V/500mA). Ha fixen rákötöd a tápot, akkor nem kell a D3 polaritásvédő dióda.
Ha előfordul, hogy tévesen jelez (pl. nagy felvételű gépek közelében, mint nálam: ipari porszívó, CNC gép), akkor R7-el állítsd egy kicsit „érzéketlenebbre” és a táp bemenet – GND közé köss egy 100nF-os kerámia kondenzátort (pl. J1 csatlakozó 1. és 3. lába).
Az egész áramkör kényelmesen belefér egy 130x68x44mm-es műszerdobozba (LOMEX-nél G1022BF 47-01-45). Ebben megvan a NYÁK-lemez helye is, ahová be lehet pattintani (61.5mm szélesre vágd a lemezt). Az áramkört úgy kell elkészíteni, hogy az LDR-t a fóliás oldalra szereled foglalatba, mert nagyon rövid lába marad (kb. 5mm), hogy elférjen a NYÁK és a doboz teteje között és ne süsd meg a forrasztásnál. Foglalatnak jó egy precíziós IC foglalat rugós hüvelykéje. A doboz tetejét az LDR fölött kifúrod, a nyílásra belülről egy kis darab átlátszó műanyag lapot (pl. CD tok átlátszó teteje) ragassz olvadékragasztó pisztollyal, hogy ne szálljon bele a por! A jelző power LED-et egy teleszkóp antenna tetejére szereltem egy hűtőbordára. A dobozt és az antennát pedig egy 180x90x22mm-es rétegelt lemezre.
Használat: a telefont értelem szerűen kijelzővel lefelé ráfekteted a dobozra a nyílás fölé és megnyomod a Reset gombot. A doboz tetejére ragaszthatsz szilikon ablaktömítő szalagot is, így biztosan nem karcolódik meg a telefon kijelzője és a fényzáras is jobb lesz.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem