Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   170 / 489
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Gratula nagyon szuper lett ez a verzió!
Nekem is van már négy órám.Smd-s verzió még nincs ha lennél olyan kedves akkor felrakhatnád ennek a verziónak a terveit/nyák, hex/
Köszi!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Összegyűjtöttem (innen a topicból) az SMD_f690 minden szükséges elemét, csatolom.

SMD_f690.rar
    
(#) patexati hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok! Akkor linkelek párat a sajátról is 886/1 886/2 886/3 690/1 690/2
Látom janocsi neked is van olyan távirányítód milyen nekem szerintem ez jó az egyszerű órákhoz van annyi parancsgomb rajt..Nagyon szuper az órád remélem a távirányítási gond megoldódik
(#) Panhard hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma hajnalban arra ébredtem, hogy az óra magától átváltott Propeller Clock szöveg kijelzésére, és a fényerő is maximumra állt. Nem tudom mitől lehetett, visszaállítottam, azóta jó. Lehet Hp41C titkos programja aktiválta magát
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia! Szerintem volt egy kis áramszünet lehet az zavarta meg.
(#) Panhard válasza patexati hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Van egy nagy szünetmentesem, (1KW) arról megy majdnem minden, ezért áramszünet kizárva.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia! Köszönöm szépen!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia! (Ami kimaradt a csomagból de hozzá tartozik, és csak saját használatra készült.)
- Ha van URC22B távirányítód, (amely a csatolt képen kicsit kuszán össze-vissza vonalazva látható), akkor tudod kezelni az előző rar csomagban lévő állományhoz is, a megfelelő "URC-s" hex beégetésével. A számoknál nem írtam a parancsokhoz kódokat, azok egyértelműek. Ezzel 32 parancsot tudsz küldeni az f690 SMD propellerének.
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!

Emlékszel még a "Szomszéd nője mindig zöldebb" filmre. Ott az egyik azzal megy a másik agyára, hogy az ablakon kezesztül átállítja a TV-t. Itt is előfordulhat, hogy más készülék távirányítójára is reagál a rotor...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Igen akartam mondani én is Nem árt végigpróbálni (886 bázis,Wand) tudja a kiosztás ellenőrzéseit ha van használt parancs valamelyik készüléken akkor azt át kell írni az órában másra..
(#) Panhard válasza patexati hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Sejtem mi lehetett: A mobilom éjszaka a propeller távirányító mellett volt, és amikor a mobil a periodikus regisztráció miatt bejelentkezett a bázisállomásra, olyankor mindig zavarta a távirányítót. Szoktam is látni néha, hogy villog rajta a zöld led. Ilyenkor aztán küldött mindenféle parancsot.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok!

A 886-hoz elfelejtettem írni, hogy a mentés/visszaállítás parancsok kódjaiból szedi ki a mentés sorszámát a program. Csak az egész blokkot lehet (de minek) áttenni más kódterületke (az alap a 0x30..0x3F). Ha más parancshoz rendelünk ebbe a területre eső kódot, az a mentési lehetőség "elvész"...
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Helló.
Összejött a 2 capstan motor (Km3509f) mindkettő megy nem melegszik semmi. (Sztem mindkettő jó lesz az órához majd egyszer, a kisebbiek elég gyors, a másik kicsit nagyobb, de talán az erősebb. Igaz az egy kicsit lassabb, de még elmegy.) Most még van 2db Km3512-es videofej motor. Most azokat próbálgatom majd.
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Szia C27!
Ez igazán jó hír, a sikeres bekötéshez gratulálok, nem egyszerű művelet azokat a motorokat elindítani.
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Helló.
Hát tegnap este 10-től 10:30-ig próbálgattam áramméréssel és 10:30-ra már tökéletesen működött csak 12V kell meg 5V és 2 vezeték össze van kötve és a földre húzva. (van valami lassú forgású funkció is, de ha az egyik vezetéket amit a földre kötöttem ráteszem egy potira szépen lehet szabályozni a fordulatot.) Most már van 4db működő darab. Hát most már lassan ahogy haladok az eszközeim építésével nemoskára az óra következik talán még az idén.
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia C27!
Azt hiszem, egy darabig el leszek látva hosszútengelyű Capstan motorhoz megfelelő méretű fazékmagokkal. Ebből lehet a legideálisabb forgótrafókat készíteni igen kevés veszteséggel. Magasság 17mm, átmérő 23mm, belső lukátmérő a tengelyhez 5mm. Elkészítve "Ilyen" is lehet.
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Helló.
Hol lehet ilyen magokat találni? Vagy inkább miben? (Én eddig egy elég kicsit találtam valami gázkazán elektronikán.)
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia! Ezeket most mind kaptam, de fogalmam nincs miből kerültek ki. (Talán olyan régi elektronikákban fordul elő, ahol tirisztorokat, vagy különböző segédáramkörökkel gáztöltésű csöveket gyújtottak be ilyen fazékmagos trafókkal.)
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Van itt néhány érdekesség a propeller órák működéséhez hasonló megoldással, igaz, ez már jóval komolyabb szórakozás lehet a kivitelezésében.
Egyik:
Másik:
(#) edison14 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Hát munka az lehetett vele de szerintem nagyon durván néz ki főleg ami a másik videón van. Azt összehozni már nem semmi.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Szia! Ezeket már láttam valahol régebben is..Más... Ma vettem a Lidl-ben 2000Ft-ért egy távirányítót (most van akcióban) nagyon király! Ez valóban tanítható! Bármelyik gombra bármilyen parancs más címzéssel is megtanítható neki pillanatok alatt! Szóval nagyon megéri mert kegyetlen sokat tud mást is..

01.JPG
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!
H2opok megcsinálta a "gyári" SMD_f886 NYÁK kivitelezését profi módon, a Te terveid alapján. (Hamarosan meg is kapod tőlem mindkét részét.)
Egy fotó erről.
(#) H2opok hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Üdv
Nos beszálltam én is ebbe a projektbe. Patexati tervei alapján és Janocsi segítségével, megtettem az első lépéseket, mégpedig a nyomtatottáramkör elkészétésével. "Belevittem" 1 kis "nagyüzemi" teknológiát, furatgalván, sötétkék lakk, ónozás, stb. Ez már a V5-ös verzió. A wand kar is elkészült.
Ime a képek:
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia! Gyönyörűek lettek! Nagyon köszönjük Mihelyt lesz időm be is ültetem! Ezt élvezet lesz forrasztani
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Remélem is hogy jó lesz, nem lesz benne zárlat, vagy szakadás. A bázis áramkör tök 1x-ű, de sajna a lay-filet nem tükröztük meg, ezért mind a 10db fordítva lett legyártva.
De hétfőn kijavítom!
Már csak az alkatrészek kellenének!!!
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Valószínű most kicsit bebuzdítom magamat és elkészítem a 886-os órához a PIC16F690 kontrolleres bázist mi már kicsi lesz csak még a félvezetőket kéne kitalálnom melyek el is bírják a PWM-et..
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!

Van már egy 12F683 -as bázis is... Ennél kisebb, egyszerűbb már nem is lehet...

Base_683.jpg
    
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia! Azt is megcsinálom akkor bemelegítésnek jó lesz meg a 690-es órának tökéletesen megfelel..Talán ezt nem is SMD-ben hanem sima DIP és furatszerelten kéne elkészíteni hiszen amúgy is kicsi lesz és jól jön a többi órához az utánépítőknek!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!

A 12F683 mindenképen dip8 tok legyen, csak így programozható fel.
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Hát őszintén szólva, az elektronikában nem vagyok a toppon, inkább a rádió táviráyítós rc dolgokban vagyok otthon, (de arra sajna sok idő kell)(lehet erre is) de soha nem késő váltani.
A nyákok elkészítését vállalom, lagalább olyan szinten, mint a képeken is látni.
Viszont ez az alkatrészbeszerzés idegesít. Nem is gondoltam hogy ilyen nehéz beszerezni. Én már nem bánnám ha itt "ketyegne" az óra. Mind a 2.
Na majd Janocsi és Petaxati segít!
Elég "türelmetlen"vagyok, ezt a nyákot is 10óra alatt csináltam meg.
Következő: »»   170 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem