Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes kerti világítás
 
Témaindító: duplahulla, idő: Szept 27, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
igen az a fotoelleneállás, nagyon sötétben kb 1Mohm, kint a napon 50-100ohm, félhomályban kb 100Kohm
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Akkor tedd azt amit irtam:köss vele sorba egy 10Kohm értékű ellenállást és igy mérj áramfelvételt.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
így mostmár sokkal jobb, kint a napon kb 3mA-t eszik. csak 100k-s potit raktam bele, ami szerintem exponenciális, kicsit nehéz beállítani, de sikerült
úgyhogy nagyon köszönök mindent! ja és a napelemmel működhet? esetleg egy kisebb akkuval?
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
A napelem feszültségénél mindenféleképp kissebb akufesz kell,különben nem tudja tölteni...
Át kellene méretezni 3V- ra.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
tökéletesen működik 3V-ról is
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
A méretezés alatt azt értem,hogy törekedni kell a lehető legkisebb áramfelvételre,hogy minél több energia maradjon az akkutöltésre, illetve a led üzemeltetésére. Ezért kell az ellenállásokat úgy megválasztani,hogy csak az elégséges áramok tudjanak kialakulni,fölösleges egy tranyót több mA bázisárammal vezérelni,ha elég500uA is.
Magyarul mint minden telepes készüléknél törekedni kell az elérhető legjobb hatásfokra.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
ja értem, méretezés nélkül bírná tölteni az akksit a napelem úgy hogy ne kajálja föl azt az áramot az áramkör amit a napelem termel? mert töb áramot termel a napelem napos időben, mint amennyit kajál az áramkör
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Ezt megintcsak méréssel döntheted el.
Először mérd meg az elektronika áramfelvételét napos időben,azután pedig a napelemmel sorbakötve az árammérőt nézd meg,hogy a mutatott érték több-e mint az előző. Ha több.netán lényegesen több akkor nyertél.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
napos időben 1mA a felvétel napelem nélkül, napelemmel 3mA
(#) bberti261 hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
hol lehet napelemet szerezni meg ilyen kis akkut?
(#) zenetom válasza bberti261 hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
akksinak én két cerka akkut használok (2100mAh, tudom sok de még működik...), a napelemet meg haver hozta
(#) Abzu hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Nem tom, hogy jó hogy új kérdést vetek fel, de nem találtam amihez tudok hozzáfűzni.
Na az lenne a kérdésem, hogy hol tudok venni olyan kis napelemeket?
Vagy vegyek ilyen lámpákat és beheráljam szét? mert nekem csak a napelem kéne belőle
(#) mex válasza Abzu hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Itt van egy pár darab
Egyébként meg ird be a gugliba:napelem árusitás ;
Meg van egy topic is :vásárlás hol mit
(#) Abzu válasza mex hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Ezek hatalmas darabok, nekem 0,5m*0.5m kéne vagy 5db és egy db vagy 1-5eft áron
(#) mex válasza Abzu hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
(#) gyurgyevo hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem öt db kertilámpából kiberhelt napelemem van.
Ezzel szeretnék 2 db 600 mAh-s NiCd ceruzakksit tölteni, meg két vagy három, szintén a kertilámpából kiszedett leddel egy házszámtáblát megvilágítani. Láttam az itt feltett kapcsolást, az lenne a kérdésem,hogy a napelemeket sorba vagy párhuzamosan kössem. A ledeket gondolom párhuzamosan. Kérlek segitsetek, mert annyit ugyan értek az elektrohoz, hogy egy kapcsolási rajzról meg tudom épiteni a cuccot , de az áramköri számításokhoz nem értek. Gondolom ezért volt az, hogy amikor még egy ledet raktam a kertilámpába,
mindjárt megpusztult a fényérzékelő része az áramkörnek.
(#) Jakab János hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Nagyon örülnék,és előre megköszönném ha valaki tudna segíteni.Az elektronokához nem értek,de horgászom,nagyon drágák az elemek a kapásjelzöbe, amiben 2db 1.5v-ceruza megyen bele. Hogyan tudnám az elemet helyetesíteni,arra gondoltam:solar kerti lámpával házasítanám KÉRDÉSEM:Lehetséges ez a megoldás ha igen hogyan. A másik kérdésem ugyancsak világítós kapásjelző 2db led 4.5v lapos elem, az elemet hogyan tudnám kiváltani kerti solárral.
(#) Krisz03 válasza Jakab János hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Használj NiMH akkumulátorokat! Még ezek a bóvli akkuk is kibírnak legalább 100 feltöltést, és alig kerül pár ezer Ft-ba a töltővel együtt. A ceruza elemek egy az egyben helyettesíthetőek az AA méretű NiMH akukkal, a laposelem helyén pedig valószínűleg elfér egy hármas elemtartó, abban pedig 3db AA akku.

A kerti napelemes lámpák nem valami nagy teljesítményűek, rengeteg idő, míg feltöltik az akkut, és ugye csak nappal üzemel. Viszont lehet venni nagyobb teljesítményű napelemeket, de árban ugyanaz, mint a fentebb leírt megoldás.
(#) Gál Norbert hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
hello

én most kaptam megjavításra egy ilyne világítós kertitörpét, ami napelemmel töltődik.
2darab 600mAh elem van benne és lehet ket darab LED de ezt nem tudom biztosan mert nem látm. az elektronika része sajnos szinte teljesen megsemmisült, Tudna valaki ajánlani egy egyszerű kapcsolást?
(#) Krisz03 válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
(#) Cellosion hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Nemrég beszereztem két darab napelemes lámpát. A probléma viszont a következő: egy idő után kikapcsolnak. Ha egy pillanatra is kapnak fényt, utána visszakapcsolnak kb 0,5-5 percre. A jelenség attól is függ, hogy a lámpa hol helyezkedik el. Kb. 2 méter vízszintes és 1 méteres függőleges távolság is már elég, hogy egyik helyzetben előjöjjön a hiba, a másikban meg még ne. A lámpák helyét felcseréltem, de ugyanúgy csak a magasabban lévőnél jön elő a hiba (lépcső mellett vannak).
Szerintetek mi lehet a oka?
Előre is köszönöm!
(#) Krisz03 válasza Cellosion hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ha fény éri, természetes dolog, hogy kikapcsol, ugyanis nappal töltődik, éjszaka pedig világít. Távolabb kell tenni a zavaró fényforrástól, és akkor már rendeltetésszerűen fog működni.
(#) Cellosion hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Nos, nem teljesen sikerült eltalálni, kicsit bonyolultabb.
Először is: fogadjuk el tényként, hogy egy kültéri lépcső tetején hidegebb van, mint az alján.

Ugyanis a lámpák azért aludtak el az éjszaka közepén, mert hideg volt számukra (az alsó is elaludt egy idő után, mikor már ott is lehűlt a levegő). Mélyhűtőben megismételve a kísérletet mindkettő elaludt, kb. 1-2 perc múlva.

Ha fényt kaptak egy pillanatra is, és utána sötétet, akkor világítottak megint egy darabig.

Ha az elem pozitív foglalatánál (ebbe az irányba néz az előtét ellenállás egyik lába is) kapott a lámpa háza egy koccantást, megint működtek egy darabig.

Ezek után lemértem az előtét ellenállás értékét. Normál helyzetben, mikor világít a led, szoba hőmérsékleten kb. 50 Ohm. Lehűtve lecsökken 8 Ohmra. Ha megpöckölöm, vagy kap egy pillanatra is fényt (majd utána nem) akkor nagyjából 80 Ohm és folyamatosan csökken. Az ellenálláson van négy csík: narancs, piros, barna és ezüst vagy fehér, már kissé megkopott.

Ha valaki ezt meg tudná magyarázni, nagyon hálás lennék érte.
(#) kadarist válasza Cellosion hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Kiforrasztva mérted? Mert úgy kellene. Az áramkörbe kötve mindenféle egyéb dolog is beleszól a mérésbe, akksi, napelem feszültsége..
(#) pumoka hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget!

Szeretném a házszám táblát ledekkel kirakni és úgy hogy nappal töltse az akkukat este pedig világítanak a ledek.
Kb 30-40db led kell hozzá, de ehhez kellene valami kapcsolási rajz. Napelemem az van kerti lámpákból kiszerelve.
Arra gondoltam, hogy ezeket sorosan és párhuzamosan kellene össze kötni hogy normálisan tudjon tölteni nappal.
Az akkuk 2550mAh csak nem tudom hány db kellene bele ezekből. Ezért kérnék tőletek segítséget és kapcsolási rajzot mert ti profik vagytok ebben úgy látom!

Köszönöm előre is a segítségeteket
(#) grobi75 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Üdvözlet !

Segítséget szeretnék kérni .
Vettem 3 db napelemes kerti lámpát , amelyből 2 tökéletesen működik.
Az egyik beteg volt már újonnan , de nem hiszem , hogy van rá garancia . Ha van is a posta költség többe lenne mint amit ér.
A betegsége , hogy amint akkut teszek bele egyfolytában világít ./több akkuval is próbáltam/ Hiába van a napon akkor is működik és természetesen estére lemerül. Az akkut nem is tölti mert már másnap ha nap éri akkor nem működik.
Mind háromnak ugyanaz a belseje . Szétkaptam 4 db alkatrészből áll , mit cseréljek ki , hogy működjön normálisan ?
Képeket csatolok a belsejéről .

Köszönettel :grobi
(#) kokozo válasza grobi75 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Olyan mint ha a napelem nem lenne jó arra mérj rá hogy ad e feszt elsőnek.
(#) grobi75 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Hali !

Köszi , holnap kipróbálom ! Akkor a napelembe lenne valami érzékelő , ami sötétben érzékel ?
üdv grobi
(#) grobi75 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Üdv !

Rámértem és tök nulla a napelem.
Volt még két régebbi napelemem aminek a felülete már matt. Rámértem és azok jók . Kicseréltem és most már tökéletesen működik a lámpa.
Köszönet a segítségért ! Üdv grobi
(#) Rafael hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Sikerült venni egy valószínűleg hibás kerti szolár lámpát. Tegnap még világított, ma második nap már nem. ( Pedig 400.-as helyett, a 800.- forintos lett megvéve, és ráadásul a blokkja sincs meg. )
Az a baja, hogy ON állásba kapcsolva közepes erővel felvillan a LED pár másodpercre és folyamatosan gyengén pislákol a LED, nem alszik ki fény hatására!
Ha éri a nap, ha nem az folyamatosan nagyon gyengén világít-vibrál. Arra gondolok, hogy nincs is benne fotó ellenállás vagy csak szimplán zárlatos...?
- További gondom még az vele, hogy nem ceruza méretű akku van benne, hanem az a kicsi lapos korong alakú. És csak egyetlen ellenállást tartalmaz és egy "cseppentéssel fedett mini áramkört".
0,68V és 1,08V közötti értékeket mértem rajta.
- Nagyjából hol keressem a hibát?
OFF állásban is töltik általában az akkut a napelemek vagy csak ON állásban? (Mert ugye ez ON-ban folyamatosan fogyaszt...)
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem