Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   140 / 373
(#) Bassmester válasza geri199440 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Ez egy magyar kft terméke... gondolod, hogy kiadták bárkinek is a dokumentációját? Egyébként nem lehet egy bonyolult cucc. Építeni akarsz valami ilyesmit?
(#) geri199440 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hát nemvalami ilyesmi kéne hanem pont ugyanez mert egy 12v-os 7Ah akksiról megy egész éjjel és 1db már van .
(#) gaben62 válasza geri199440 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Jó nagy mikrofon lehet, hogy ha 12V-ról működik és 7Ah akkumulátorról.
Enyém házilag készült 3Voltos kisméretű akkuról napokig megy.
Wirelless módban.
(#) geri199440 válasza gaben62 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Nem elekötni akarok abba amit írtál de én mikrofon erősítőről beszélek nem mikrofonról ...
(#) Sendi hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Egy termosztát kapcsolást keresnék amelynek hiszterézise 10 celsius fok körül van. Hűtőborda hűtését szeretném megoldani. A hőérzékelő NTK ellenállás (üzemi hőmérsékleten pár száz ohm), a ventilátor 220V-os.
Ha valaki tud ilyet, megköszönném.
(#) proli007 válasza Sendi hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Hello!
"üzemi hőmérsékleten pár száz Ω"
Azért a hiszterézis mellett, megírhattad volna az NTC 25 fokon mérhető ellenállását is, a beállítani kívánt hőmérséklet tartományt. Valamint hogy a tápfeszültség ellátása is 230V legyen, és relé kimenetű? Egyszóval az igényeidet.. (Az átalakított tápod, viszont jól néz ki, gratulálok..)
De szerintem itt az oldalon, vagy a hálón számtalan kapcsolást lehet keresni..
üdv! proli007
(#) doom4 hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Sziasztok !
A gázkazánomban tönkrement a ventilátor. (elszállt 1-2 IC, tranyó stb...)
Típusa: Ebmpapst rg148/1200 3633.
Nem tudna valaki egy kapcsolási rajzot hozzá?
(#) proli007 válasza doom4 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Hello!
Van hozzá külön topik. De gyanítom a szakértők, valami típust, panelazonosítót fognak kérni..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza doom4 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Csinálj képet a panelról, meg a tönkrement alkatrészekről. Rajzot biztosan nem lehet találni ehhez.
(#) Sendi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Helló.
Írtam, hogy hűtőborda hűtésére kellene. Tehát 50-60C fok.
NTK 25 fokon kb 2.5K ohm. A kimenet szilárdtest relével lesz.
Valóban nem írtam a tápfesz , jó lenne ha 5V-ról menne.
Sok rajz van készítettem is többet, de a hiszterézise 3-4 C foknál nem volt nagyobb.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Sendi hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Hello!
Elég érdekes, mert nem a nagy, hanem a kis hiszterézis szokott gondot okozni. Az NTC-k általában -3,6%/°C változással bírnak fokonként. Így a 10 fok változás, több mint 30% ellenállás változást okoz.
De készítettem neked egy szimulációt, ezt könnyen megépítheted.
- A tápfeszültség 5V, a szilárdtest relét az R5 ellenállás és a Led dióda modellezi. A kész áramkörbe ezek nem kellenek.
- A műveleti erősítő jelenleg LM358, de ha más erősítőt használsz, akkor az csak "féltápfeszültségről" üzemelő típus lehet.
- Az érzékelést, az R1+P1, R2,R3 és az NTC által alkotott hídáramkör végzi. Ha a hőfok beállítás a P1 poival nem elegendő, vagy nem a kívánt tartományban van, akkor az R3 ellenállás változtatásával módosítható az NTC értékéhez.
- Az áramkör, a P1 potival beállított hőmérséklet elérésénél kapcsolja be a ventilátort. A szükséges hiszterézis értéke, az R4 ellenállás változtatásával módosítható. Hiszterézis állítása esetén, a bekapcsolási hőmérsékleti pont nem, csak a visszakapcsolási pont hőmérséklete változik.
- A mellékelt karakterisztikán, látható, a ki-bekapcsolási ellenállás értéke. (Hőfokra nem tudom szimulálni, mert csak hőmérséklet növekedésre, csökkenésre nincs szimuláció. Így csak a bekapcsolási pont látszana, a visszakapcsolás ill. hiszterézis nem. Ezért nem az NTC hőmérséklet változását, hanem az ellenállásának változását szimuláltam.)

Azt még megjegyezném, hogy a ventilátort ki kell próbálni a szilárdtest relével, mert lehet az induktív terhelés nem tetszik majd neki. Előfordulhat, hogy a triak tartóárama nagy, és így nem marad bekapcsolva, vagy kismértékű fázisjavítást kell eszközölni. A ventilátorra párhuzamos RC taggal. A kondi legyen X2 típusú!
üdv! proli007

NTC-Venti.png
    
(#) Sendi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Szia.
Egy rugóra jár az agyunk, mert én az alábbit készítettem el.
Egyébként köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és gondolkodtál nekem. Próba panelen kifogom próbálni.
Én már azon gondolkodtam, hogy két komparátort kellene csinálni, és egy flip-flop-ot kellene vele vezérelni. Az 5V pont ideális a TTL-nek. Véleményed?
Köszönettel.
(#) proli007 válasza Sendi hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Hello!
Természetesen meg lehet oldani, egy RS tárral is, csak akkor meg azzal szembesülsz, hogy beállítani nehéz, hiszen független lesz a ki és bekapcsolási pont. Így akár át is fordulhat a dolog. illetve ha megoldod már túl lesz komplikálva.
(A kapcsolásodban a hőmérséklet beállítása nem túl szimpatikus. Gondold meg, ha változtatod a potin a feszültséget, akkor a visszacsatolás hatásossága (hiszterézis) is jelentősen változik.
A C2 kondit, az 1kohm után tenném. Úgy hatékonyabb a szűrése.
Az R1 miatt, kicsit sok az NTC árama. Ha nem egy ilyen melák lenne, akkor felfűtené az áram.)
üdv! proli007
(#) Sendi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Köszönöm a segítségedet, és a válaszaidat.
Egyébként engem nem zavarna, hogy külön állítanám a bekapcsolási hőmérsékletet, és külön a kikapcsolásit.
"Kinek a pap, kinek a papné, nekem speciel a lánya" ahogy egy elhunyt kollégám mondta. Egyébként a Pc táp átalakítása című topikban lévő tápegységembe szeretném.
Köszönettel.
(#) Fantasy hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Üdv!
Lenne valakinek ORION ORILUX AT1461A teljes kapcsolási rajza beszkennelve és el tudná küldeni e-mailben?
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Dell E196FP típusú TFT monitorhoz keresek rajzot mert most a gugli sem volt a barátom.
(#) Fantasy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Szia! Hálásan köszönöm a linket, nagy segítség lesz a rajz.
(#) Dániel X hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Syasztok!

Van egy TDA3800 GS nevezetű IC-m. Mire lehetne ezt használni, illetve hol tudok vásárolni? A HQelektronik honlapján van csak árat nem írnak. elsősorban a felhasználási lehetősége érdekelne.
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Ez egy TV hangprocesszor. Gyakorlatilag semmire sem tudod használni. Adatlap: Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Akkor gyönyörködöm benne. a fiók alján ellesz a drága.
Köszi a válaszod!
(#) petrancs hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Egy meglévő CNC gépemhez tervezek egy kiegészítést, amolyan pontozásos elven működő gravírozó fejet. A mechanika adott, a PC felőli vezérlés is, nekem a kettő közötti köztes elektronika a kérdéses.
A mechanika szíve egy elektromágnes, ennek tekercs ellenállása 0.9Ohm
0,8-as huzalból van tekerve, a menetszámot már simán elfelejtettem, pedig én tekertem. Ennél többet nem tudok róla elmondani. Eléggé teszt jellegű project. 35V-on, 5A árammal lenne meghúzva, de csak a másodperc tized részére, tehát nem folyamatos áram, így elbírja.
LPT porton kapja a vezérlő jelet.
Egy szintén itt használt vezérlőből van külön 5V táp is, ez esetleg vihetné a csatolót.
Kérdésem, milyen legyen az opto csatoló, aztán utána milyen kapcsoló elektronika, illetve ezt, hogyan illesszem az opto csatolóhoz. A sima reléhez képest nagy frekvencia intervallum és áram miatt (10-40Hz) én ilyen SSR relére gondoltam. Aztán megnéztem az árakat, na meg hogy DC kimenetes ritka mint a fehér holló.
Mosfet vagy darlingtonos kapcsolást keresnék, bármilyen egyszerű megoldás érdekel, csak nem tudom milyen ellenállásokkal, hogyan kössem az eszközöket! Ami szempont: legalább 2x túlméretezés és megbízható üzem!
(#) saraha hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Üdv.
Egy kapcsolóüzemű invertert(12;24DC/230AC) szeretnék készíteni de nem találok semmilyen rajzot hozzá.
Tud valaki esetleg segíteni hol ill. hogyan keressem?
(pár száz wattos és négyszögjeles is jó lenne)
Köszi.
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
A guglit próbáltad már? inverter
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Hagyományos invertert készítettem már...
Nagyfrekisre gondoltam(30-40kHz) ami nem tartalmaz nagyméretű lemezelt vasmagot...
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
De mi a célod? 230V-40kHz-et akarsz létrehozni?
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Üdvözletem!
Egy egyszerű erősítő kapcsolási rajzát keresném PL36-ossal.
Máté.
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Nem dehogy is. Az 50Hz-et aktív elemek oldanák meg.
A célom a kisebb térfogat és a nagyobb hatásfok.
Volt nálam egy ilyen gyári készülék 500W-os de lehetetlen utánépíteni...
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Mélyülj el ebben: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Attól függ, hogy mennyire egyszerűt keresel. EL36
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.Úgy látom,hogy ennek az egésznek az a lényege,hogy az előállított nagyfrekis feszültséget egyenirányítjuk és utána szaggatjuk 50Hz-re.így érünk el kiváló hatásfokot.
Következő: »»   140 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem