Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrosütő bontása
 
Témaindító: Balu, idő: Okt 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) witti hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Sziasztok! :wave:
Nem bontani akarom a cuccot, mert kinézetre jó allapotban van, (de nem kezdtem új topicot) javításról lenne szó. A szomszédom áthozta a mikrósütőjét, hogy nézzem meg mi lehet a baja!
Kb.: 1 hete kiégett a benne lévő égő (nem foglalkozott vele különösebben)! Utána elmondása szerint még használta párszor... De néhány napja ahányszor megpróbálta bekapcsolni, minden alkalommal lecsapta az autómatát illetve biztosítékot, mint ahogy ma is! Saját magam nem dugtam be a konnektorba, de valószínű nálam is ez lenne.
Szerintetek mi lehet a baja, vagy egyáltalán, ha szétszedem mire is figyeljek? Olvastam "kondiról" amit nem ártana kisütni, nehogy én kapjam meg tőle a benne tárolt feszültséget. Mivel kell kisütni (ha estleg az utamba kerül)?
Előre is köszi!
(#) lgyk válasza witti hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Egy párszáz Ohmos ellenállással lehet a kondit kisütni.
(#) huhuu válasza witti hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Szia!

Húzd ki a konektorbol!!!! És csak ezután szedd szét!!!
Egyik méréshez sincs szükség a hálózati feszültségre…

A kondiban szerintem már nem lesz feszültség, DE azért MINDENKÉPP süsd ki egy darab vezetékkel ..…. SZEMRE vigyázz!!!

Aztán vedd le a kondiról a vezetékeket és mérd meg ohm mérővel, zárlatos e. Ha pár ohm akkor rossz a kondi, cserélni kell. Utána valószínüleg jó lesz a mikró, de azért mérj mindent végig.
A kondihoz csatlakozó diódákat is mérd meg ohmérővel. Ha mindkét irányba pár ohm ellenállású akkor itt a hiba.( A konditól megy egy nagy vas valamihez(magnetronhoz) kábel és ott lehet látni közbeiktatva szögletes fekete kis valamit. Na az a dióda.)

Ha eddig minden ok. akkor a magnetronnál lesz a bibi. Csere.
Arra már nem emlékszem, azt hogy kell mérni, de ha jól emlékszem valahova leírtam itt a fórumon, valamelyik mikrós topikba.
(#) huhuu válasza lgyk hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Ja igen az ellenállás sokkal sokkal biztonságosabb!
(#) witti válasza huhuu hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Köszi srácok! Gondoltam, hogy nem egy bonyolult dolog.
Amúgy találtam egy általános mikrohullámú sütő javítás leírást! Ajánlom mindenkinek, akinek porblémája akad a mikrójával (pl.: 55-73 oldal) , mosógépével, mosogatógépével...
(#) EcoPityu válasza huhuu hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Nem ajánlom a mikró trafójának eredeti állapotú egyéb felhasználását, mert nyugalmi teljesítményfelvétele 200-300w!
Naggyon gáz! Én hegesztőt akartam belőle csinálni, mert kicsi és aránylag erős mag. 1 menet/voltos-ra van tekerve, így a szekunder oldalra csak 30-40menet 3-as drót kellett volna, és már húzta volna az ívet a 2.5-ös pálcával...
De mivel ilyen rossz a hatásfoka, és nem csak azért, mert nem átlapolva van vasalva, és végig van hegesztve, ezért elrettentem!
A vas jó még valamire, egy 500w-osmagból normálisan gerjesztett primerrel bármi lehet!
(#) Gery válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Pedig énis a minap kaptam egy mikrót hogy szedjem szét, mert a magnetronja meghalt. Mire lehet használni a benne lévő dolgokat? Asztmondod hogy a trafó nemjó? Az elején olvastam hogy tesla szerű valamire esetleg jó lehet... MAjd még utánnanézek ÉS a magnetronban van vmi ami használható? Néztem hogy van benne egy jópár mágnes, ha szétfürészelem és kiszedem belőle nemlessz bajom?
(#) EcoPityu válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szia, nem muszály fűrészelni, egy kombinált fogóval le lehet szedni a tartólemezeket,a mágnesek nagyon tuttik, nekem már jó sok van...
A trafó áttekerve normális primerrel jó!
(#) nyeste arpad hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
hello! van egy zanussi mikro es nem meg melegit.
tud valaki segiteni?
lehet hogy a megatron?
(#) Szamy válasza m.joco hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
nekem lejött már egyszer mikor pucoltam , de már nem emlékszem , hogy.....kitartás. lényeg:le kell jönnie
(#) fatibi1 válasza witti hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Hali!
A link nem működik,pedig engem nagyon érdekelne.
Segítsen valaki megtalálni!
(#) még1MbR válasza fatibi1 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nekem megy...
(#) Gery hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Hellosztok!
Elődurtam egy még anno szétszedett mikro trafóját. És a több kV-os secunderröl, ha jó sok menetet letekernék akkor 30-50V körül mükdöne? Vagy teljesen új huzal kellene?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Valaki?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
sec oldal kb 800VA és 2100V ami... 380mA, ennyit tud a huzal..

30 * 380 mA = ~11VA
50 * 380 mA = ~19VA

És akkor hozzá tesszük, hogy 2100 menet lehet KB a 2100V akkor 2050 menetet, letekersz

Üdv
(#) Gery hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Akkor vastag huzal kell értem! Köszönöm a segítségeteket , akkor megpróbálok vele valamit kezdeni.
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Neki is áltam és máris van pár kérdésem.
Szóval leszedtem a tekercseket. Olyan sorrendben voltak a tekercsek, mint ahogy a képen látható. Először volt a vastagabb, nyilván az a primer, rajta 2db valami elválasztó vassal.
Ezen volt rajta 4menet vastagabb huzal.
És végül jóó sok menet vékony huzal, nyilván ezlesz akkor a secunder.
Kérdések:
1. A piros 4menetes huzal mi lehet? Kisebb feszültségű, nagyob áramú secunder?
2.Ha most összerakom a 4menetes secunderrel a trafót(a több ezer voltos secundert nem rakom bele), akkor be lehet kapcsolni. Egyáltalán, mindennélkül belehet dugni a hálózatba csak simán a primert?(nemvágja le az autómatát?)
3.Most akkor tekerek neki új secundert. Ha két huzalt összefogok és egymás mellet tekerem, akkor így lehet dubla secundert csinálni igaz? (tehát mondjuk 2x30V)
4.Ha én mondjuk 1mm átmérűjő huzallal akarom megtekerni(ezmár kb 1A), de nincs csak 0.5mm-es huzalom akkor ha kettőt összefogok és úgy tekerem egymás mellet azis jó igaz?(ha azt is belevesszük hogy 2secunder kell akkor már 4menet megy egymás mellet)
Szóval ezekre a kérdésekre lenne szükségem.
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Kössz a segítséget!
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Na. Összeraktam, satuba jól összeszorítottam a vasat, a tekercseket csak a próba kedvéért szigszalaggal rögzítettem. Konektorba benyomtam, és zúgott rendesen így de sikerült mérnem a 4menetes kis tekercsen, majd szépen tekergettem le belőle, és végül kb 1V/menet jött.
Még a jövöhéten meglátom hogy milyen huzalt tudok szerezni, aztán márcsak megkell tekerni.
(#) Evo10 hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
Itt van egy mikró szétszedés. Szinte mindere választ ad.Itt
(#) HV72 hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
üdv

a trafót egy orosz mikróból vettem ki. Valaki segítene beazonosítani a kivezetéseket?
Köszi

DSC03076.JPG
    
(#) priest888 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Volna egy érdekes kérdésem. Nem teljesen a témához tartozik, de nem találtam jobb topikot:
Van egy mikrohullámú sütőm, Clatronic MWG 746
Ez egy kombinált sütő, grillel és forrólevegő befúvással...érdekessége, hogy a kamra fala fémből van(gyakorlatilag az egész fém, kívül-belül), és az eddig betett fémekre nem reagált, azaz mintha nem is vernék vissza a hullámokat(egyszer egy aranycsíkos kávéspohár, majd kipróbáltam a grillhez való fém lábazattal)....hogyan lehetséges ez? nem találtam erről neten semmit....ez most egy megoldott probléma vagy sem?

Köszi a válaszokat
(#) Gafly válasza priest888 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hát az hogy nem találsz róla sok mindent interneten az nem csoda. Ha valami konkrét dolgot keresek nagyon sokszor én sem találom meg.
Csodálatos dolog ez a mikrohullám
Pont azért csinálják fémből a mikrohullámú sütőket hogy benne maradjon a mikrohullám és ne jöjjön ki. Az ajtó is egy érdekes konstrukció, ott például direkt rés van (csak meghatározott méretű). Mondjuk lehetne tömör ezüstből is nagy csavarokkal, de valószínűleg sem árban sem pedig megjelenésében nem felelne meg a mai ízlésnek
A grillrács is pontos méretek alapján készül és ennek megfelelően azon a frekvencián ahol minden mikrosütő dolgozik éppen nem vesz energiát (azért a pizza melegszik, nem a grillrács). Pont ugyanúgy mint ahogyan a mobiltelefonhoz sem olyan antenna kell mint a TV-hez (és furán is nézne ki...).
Amit nem kérdeztél meg, hogy miért kell forgatni a tányért? Azért mert van úgynevezett állóhullám. Akkor úgy nézne ki a pizza hogy: Sült/nyers/sült/nyers, stb.
De van olyan mikrosütő is ahol nem forog a tányér, ezt maradjon titok (egy darabig).
(#) carpenter hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Még 2007.okt.2-án witi irt választ huhuu hozzászólására.
A hozzászólásban említ egy leírást, ami az ultraweben volt fent, elwo-nál. Sajnos az ultraweb valszínű azóta már fizetős lett, és linket már nem lehet elérni.
Szeretnék belenézni ebbe a leírásba. A címe ez volt:
általános mikrohullámú sütő javítás leírását
Vagy esetlegesen ha tudna valaki segíteni ebben a témában szeretnék irodalmi, vagy tankönyvi utalást találni.
Hátha tud valaki segíteni...
(#) majorkk hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt hiszem a kérdés amit felteszek ebbe a témába tartozik, segítséget keresek. Szereztem egy 250W solárt a tetőre. Drága pénzért (15000) vettem egy 500W invertert, ami 10,5 volttól 15 voltig működik, aztán lekapcsol a védelme, majd a megfelelő betáp esetén visszakapcsol. Sziget üzemben használnám a rendszert, ezért szeretnék egy autó akkumulátort a solár és az inverter közé beiktatni, ezt viszont nem kellene túltöltenem, de abban az esetben ha solár működik ami katalógus alapján 34V és kb 7A jelent, akkor direkbe terhelhető legyen a töltő áramkör. A többi problémát ami még felmerül és most mindeki azon gondolkodik, azokat már kitaláltam, ez az utolsó gyenge láncszem a házi tápellátó rendszeremben. Tudnátok segíteni?

Üdv:Krisz
(#) samarazoli hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
sziasztok.
Van egy húszonéves Siemens mikrom. Tegnap bekapcsoltam és nem melegített és furcsa morgó hangot adott :* és volt némi furcsa szaga is. Szétszedtem de semmi lefüstölésnek nyomát nem láttam. Van valami ötletetek hogy mit kell ilyenkor megnézni?
(#) WHiteTiger hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Birtokomba jutott egy rossz mikrosütő, és szét szeretném bontani, kiszedni belőle a hasznos alkatrészeket. Meg tudnátok mondani, hogy mit/miket érdemes megtartani egy elromlott mikróból? Pl. a trafó hasznos lehet, meg a magnetronból a mágnes. Ezeket tudom. Más egyéb esetleg?
A burkolatot már levettem, itt a kapcsolási rajza, ezen láthatjátok, hogy milyen alkatrészeket tartalmaz:
(#) Ge Lee válasza WHiteTiger hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Azt úgy kell meghagyni eredeti állapotában ahogy van. Meg kell keresni a hibás alkatrészt (kondi, dióda vagy magnetron) amiken kívül ritkán van más baja, és alkatrészenként szinte ugyanannyiért, néha többért el lehet adni mintha működne. Működő mikrót adnak már 4-5000Ft-ért is, egy bontott trafót el tudsz adni 2000-ért, magnetront 3000-ért, kondit 500-1000-ért és akkor még ott a tényér, forgatómotor, ventilátor.
(#) WHiteTiger hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Ja igen, a tányér sincs meg hozzá, szóval ezért döntöttem a bontás, s nem a javítás mellett. Amúgy lehet, csak valami érintkezési hibája van valahol, mert mikor bedugtam, hol világított a kijelző, hol nem. Az ütögetésre reagált, de akkor se tartott sokáig, úgyhogy nem szenvedtem inkább vele, hogy kiderítsem pontosan hol a baj. Ingyen volt, gondoltam hasznosítom belőle amit lehet.
(#) Gyuri123 hozzászólása Jan 2, 2019 /
 
Sziasztok! Elbontottam egy mikrohullámú sütőt . Az lenne kérdésem hogy a panelt tudnám bármire használni? Van egy bement egy kimenet és gondolom a relé kapcsoló kivezetései. A bemenet meg van jelölve az oké, a piros és a fehér vezeték mi lehetett? BD1 és BD2 van mellé írva. Mértem a vezetéken nincs áram viszon a 2 sarus kivezetésen folyamatosan áram van. Valaki világosítson fel hogy működik mert én azt hittem van a bemenet a kapcsoló és a kimenet.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem