Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű (PWM) végfok építése
Lapozás: OK   1 / 238
(#) 021 hozzászólása Jan 11, 2006 /
 
Manapság nagyon divatosak lettek ezek a pwm erősítők, annak ellenére, hogy már vagy harminc éve léteznek. A kérdés az lenne, hogy épített -e már valaki ilyen pwm erősítőt? Kellene egyet összehozni, ez igencsak csökkentené egy nagy erősítő súlyát és költségeit. Arra gondoltam, hogy az áramkör járjon 220 v-ról (ne kelljen nagyteljesítményű trafó), mint a számítógép tápoknál. Gyakorlatilag egy "hangfrekvenciára változó kimeneti feszültségű" táp kellene. Sokan építettek itt kapcsolóüzemű tápot, szerintem csak egy kicsit kellene alakítani rajta.
(#) Gabi válasza 021 hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Ezt a 220-ról járást nem nagyon értem. Lehet, hogy félreértem, de maga a konkrét tápfesz. 220V? Azt akarod a hangfreki ütemében kikapcsolgatni a hangszoróra? Elég veszélyes.... Egy PWM-nél nem láttam még ilyet, ott is van külön tápfesz. Szerintem jobban jársz egy jól megépített FET-es erősitővel. Szebben szól, mint egy PWM-s.
(#) 021 válasza Gabi hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Az biztos, hogy szebben szól, de hatalmas trafó meg bordák kellenek. Lehet kapni már ilyen pwm-es erősítőket, 2x 1200 W, kb 5 kg. Hálózati trafó helyett lenne a pwm erősítő kapcsolóüzemű trafója. A bemenet lenne optocsatolóval. Ha a számítógéptáp trafóját meg tudják csinálni biztonságosra akkor egy ilyen erősítő trafót is meg lehetne. Ez persze csak egy ötlet, valami pwm erősítő alapkapcsolás kellene, amiből el lehet indulni, valami egyszerű, olcsó ic-vel, pl: um3842. Ha valaki épített már ilyet akkor várom a tapasztalatait. Előre is köszi mindenkinek, szerintem sikerülne jó erősítőt összehozni.
(#) klaco válasza Gabi hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Ezt azért megkérdőjelezem, hogy a Fetes szebben szól, mint a digit. A digit fényévekkel jobban tud szólni megfelelő rendszer esetén. A T-Amp-ot ismered? Az 1 kis vacak 2*15w os digit erősítő, ami elemmel is tud menni, és sokak szerint kenterbe veri az átlag 100ezer forintos erősítőket. Ja és nem mellesleg olcsó is.
(#) Gabi válasza klaco hozzászólására (») Jan 13, 2006 / 1
 
Kinek a pap, kinek a papné, kinek a pap kutyája :yes:
(#) dbase válasza Gabi hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
[link=http://www.dbase.tvn.hu/2/%FCres/dimarson/dimarson.pdf]link[/link]
itt a kiindulási pontotok.
Meg nézzétek meg az alsó képeket:
link a képekre
(#) Norberto válasza dbase hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Ha a Dimarsonra gondoltál, nekem olyan van itthon

Bár elég keveset tud önmagában...kevés fajta formátumot ismer...MP3-at is csak CD-ről olvas be...
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Hi!
Nézzétek meg ezt az oldalt:
http://powerpityu.uw.hu/
(#) dbase válasza Norberto hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Bocs lemaratt az egyik link Kapcsolóüzemű végfok mint ami a dimarsonba van,azt lehet jobban is kihajtani.
link
(#) 021 válasza dbase hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Van miből elindulni. Én a legegyszerűbbel kezdem, aztán meglátjuk. Tud itt valaki kapcsolóüzemű trafót tervezni? Mennyi és milyen vastag drót kell? Honnan tudom meg a mag adatait?
(#) klaco válasza dbase hozzászólására (») Jan 14, 2006 / 1
 
Ennek kicsit nagy a THD-je, vagy nem? Én ha értenék az erősítő építéshez, csak olyat építenék, ami 0,05% körüli THD-t tud 1kHz-en.
(#) creative válasza klaco hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
Hello!

Engem is érdekelne a dolog mert belevágtam egy 5.1-es erősitő építésében még egyenlőre a részegységek kiválasztásánál a tervezésnél meg ilyeneknél tartok....

Márcsak a helyigény miatt is tetszik ez a dolog itthon milyen ic-ket lehet kapni mennyiért és ezekhez vannak e kapcsolások illetve mekkora teljesítményt adnak le és talán a legfontosabb az impedancia illesztésnél illetve a kis torzitás miatt fontos hogy jó e egy normál előerősitő ezekhez a végfokokhoz... Szóval aki ebben jártas kérem segítsen nekem előrébb jutni

ezer koszikeszepen
(#) dbase válasza klaco hozzászólására (») Jan 18, 2006 /
 
A legtöbb erősítőjé nagy.Viszonyítás képpen leírom h 1% ost senki nem hall meg
(#) klaco válasza dbase hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Ebben 100%ig biztos vagy? Mert én nem. Átlagos füllel a 0,1% a határ én úgy tudom. Ja és más kérdés, hogy ezt 1kHz-n spec körülmények között laborban, stúdióban, stb tudja, szal 1 rossz szobában ennek többszöröse, szal törekedni kell arra, hogy minél jobb legyen az az erősítő, mert ha alapból úgy indulsz neki, hogy nem kell 1 nagy eresztés, akkor a végén az élő emberi ének úgy fog hallatszani, mint a gépi hang.
(#) dB_Thunder válasza dbase hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Gondolkoztatok már azon, hogy a végfoktranyók bemenőjel (üresjáratba) nélkül nem kapcsolgatnának??
Vagy azon, hogy quad B osztályú részét egy digitálissal helyetesíteni??
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Miért ne kapcsolgassanak bemenőjel nélkül? Árammegtakarítás?
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
ÚGYVAN!
Hiszen a MOS-FET-ek bemeneti kapacitásának gyors áttöltéséhez azért már kell 1 kis energia...
Itt a nulpont közelében nyugodtan dolgozhatna az A-osztályú rész.....
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Miért ne? Meg kell tervezni aztán hadd szóljon! Én olyan erősítőt szeretnék tervezni, ahol nincs hálózati táp, egy kis ferrit trafó a hálózati leválasztó, amit a pwm erősítő hajt meg. Így aztán kicsi és könnyű lesz a végfok.
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Hajrá.....
Én még nem tartok ott hogy ,ilyen komplex rendszert tervezzek............sajna.....
Még 1 digit erősítőt se csináltam...egyenlőre azzal kellene kezdeni...
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2006 /
 
Kéne valami egyszerű kapcsolás. Valaki rakott ide egy linket, onnan már választottam egy rajzot, építése folyamatban. De sajnos még mindig nem tudok pic-et írni, pedig mindent jól csináltam. Most ellenőrzik a pic-eimet, hátha azok rosszak. Ha ez kész, jön a pwm erősítő
(#) G-Lex válasza 021 hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Most találtam ezt a leírást. Nem tudom mennyire segít, de több mint a semmi:PDF
(#) pedrock válasza G-Lex hozzászólására (») Feb 6, 2006 /
 
Nem olyan régen a rádiótechnikában, vagy még tavaj a hobbyelektronika egyik számában volt két kapcsolóüzemű erősítő, ami viszonylag olcsó és minden könnyen beszerezhető. Hozzá kell tenni, h az ilyen erősítőktől ne várjunk vmi jó hanzást. nem véletlen, h szinte csak az olcsó gagyikban van ilyen, na meg vannak a méreg drága D osztályú erősítők, de azt inkább csak "parasztvakításnak" tartom
(#) dbase válasza 021 hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Nézzétek meg ajánlom sok szeretettel:
Link
(#) vinjos válasza dbase hozzászólására (») Feb 8, 2006 /
 
Kösz a linket...
nagyon jo..érdekes!!!!
(#) creative válasza vinjos hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hello!

Rendeltem a Maxim-tol egy D osztályú végfokot mivel szeretném kipróbálni mire is képes a kapcsolüzemű erősitő.... Viszont nem igazán tudom milyen tápegyéget kellene összeütnöm hozzá ha van valakinek valami ötlete ne titkolja... A datasheet a mellékletben...
Egyébként az tetszett meg, hogy 10x10 mm es a vegfok SMD es 2x25 vagy 1x50W válaszokat és az ötleteket előre is köszönöm üdv Creative

MAX9709.pdf
    
(#) szabi83 válasza creative hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
min 10v max 22v
typ 20v
(#) creative válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hello!

Ez idáig stimmel de milyen kapcsuzemu tapegyseget kell epiteni illetve hol talalok ilyen kapcsolast... ebben kellene nekem segiteni
(#) pixels hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
hali

nem közvetlenül vág ide a téma, de nem akartam új topicot nyitni. Nem tud valaki valami infót mondani a számitógéphangkártya digitális kimenetéről? Csak elmélet szinten érdekel a téma. Konkrétan az érdekelne, hogy hogyan visznek át egy dróton 6 csatornát.
(#) dB_Thunder válasza pixels hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
digitálissan kódolva...
(#) Gory válasza pixels hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Például S/PDIF digitális átvitellel.
Következő: »»   1 / 238
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem