Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   30 / 374
(#) Stewe válasza sunraw hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nagyon jó lenne tudni, hogy step-dir hajtáshoz miért kell encoder?
Ha nem egyformák az enkóderek, azt a vezérlő/plc opciólistájában kell megfelelően konfigurálni, ha egyik osztása nem többszöröse a másiknak,akkor minimális hiba előállhat. Persze nem csak az enkóder számít, hanem az enkóder és a tengely mozgatás áttétele is.
A legcélszerűbb ha az egy milliméter elmozdulásra eső inkrementek száma megegyezik, és a megengedett minimális hibához is legalább 10 lépés tartozik, ekkor már van remény, hogy a vezérlő határozottan tud rá szabályozni.
(#) Báddzsó hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Összetákoltam magamnak egy kis cnc-t. Luberth féle Cstep-pel probáltam eddig, ma lett működőképes.
Kicsit nagy az X tengely lépéshossza, de amúgy szépen működik. Eredetileg nyákok fúrására és smd beültetésre szerettem volna használni, de fába tudok vele marni elég szépen. Smd beültetés még kicsit odébb lesz vele. A Maró motor egy rc heliből származik, meglepően gyors és erős, igaz 12V-ról hajtom...
(#) MaSTeRFoXX válasza SALáta hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszi!

Rájöttem hogy egy eléggé régi verziót raktam fel, most a frisebb már nem fagyasztja, viszont szörnyen ugrál az ábra és hibás értékeket ad.
Ez a
Idézet:
„Ezközkezelő, Számítógép, és tedd újra a drivert szabványos pc ként”
Pontosan mit jelent? Mert így valahogy nem esik le.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Megtaláltam, csak értelmeznem kellett a mondatot...
(#) telectro válasza Stewe hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
25000... jajj, majdnem rosszul lettem
Ezek a gyorsacál cuccok meddig bírják az üvegszálast ?
(#) pipi hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Hol lehetne bilincset szerezni a maró(fúró)géphez, amivel a Z tendelyre lehet rögzíteni?
A fúrógép befogható átmérője 47mm.
Valami kb. 25mm vastag lapra gondolok, közepén kifúrva, majd félbevágva?
Esetleg valaki le tudná gyártani (Bp-en)?
Köszi
(#) MaSTeRFoXX válasza SALáta hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Megoldódott, szabványos PC módban telepítve teljesen jól működik a driver.
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Milyen a mechanikád?
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Az ami a hobbyCNC honlapján a főoldalon látszik. Igazából félig romokban került a kollégiumba és most az élesztgetésével szórakozok, meg próbálkozok majd valami értelmeset alkotni vele. Viccesek azok a fióksínek mert nem egy pontos dolgok.
Viszont most hogy rajzolgattam vele vonalakat, kedvem támadt egy pontosabb CNC építéséhez.
(#) Stewe válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A legdrágábbat írtam, hogy ne érhessen meglepetés, nem akartam kétségbeesést okozni. 8-10000 -ért már nagyon jót lehet kapni de vannak üzletek ahol kihasználják a vásárlót, és a kicsivel jobb minőséget arany áron adják..
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A gyorsacél marótűk élettartama pedig leginkább a gyorsacél csigafúrókéval hasonlítható össze... vagyis a nagyon agresszív üvegszálak között szánalmas. Ha lágy fémbe (alumíniumba, rézbe, aranyba) vagy nem üvegszálas műanyagba kell marni, akkor nagyon sokáig bírják. Nekünk a nemesített acél miatt kell a legjobb.
(#) telectro válasza Stewe hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hát a 10 e sem nevezhető olcsó hobbinak
Egyébként a 0,8-as spriál fúróval lehet panelt gravírozni vagy az teljesen használhatatlan erre a célra ?
(#) sunraw válasza Stewe hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ha nem kell, akkor nem lesz. Egy gonddal kevesebb.
(#) sunraw hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Jelenleg itt tartok: képek
A lézer és a generátor már megvan, de lövésem sincs, hogy hogyan lesznek a léptetőmotor hajtásaim összekötve a számítógépemmel
(#) telectro válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Gratulálok. Ezt a víz vagy hidraulika szerelvényes rúdrögzítést az életben ki nem találtam volna.... Nagyon tetszik.
(#) sunraw válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszi.
ahogy a topik címe is adja " házi alkatrészekből"

Gondba voltam a tengellyel, mivel 3/8 inch, éppen még fúróm lett volna, de hogy 4 darabot pont ugyanott fúrjak ki, hát az nem ment volna. Kis túrás után ez lett belőle. Pneumatikai holmi, zsír egyformák és patentul tarják a tengelyt. Kapott egy M8-as menetet és puszi. Ha kell így még emelni is tudok rajta.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 7, 2010
 
A hirdetés jellegű hozzászólás, és válasza eltávolítva!
Hirdetni az Apróhirdetési szekcióban tessék, vagy privátban beszéljétek meg!
(#) telectro válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Jó kis cucc, igazi barkács anyagokból

Hogyan tudtad a motor tengelyét összekötni a marószárral, hogy egyvonalba legyen és ne üssön ?
(#) Báddzsó válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Fém tollbetét, a marószárra meg tekertem kis rézdrótót, rá forrasztóvíz és befuttatam ónnal. Aztán fúróba fogtam és addig "esztergáltam" amíg passzosan belemegy a tollbettétbe ami amúgy két csapágyban forog. Ott van a kis parkettadarabban. Meg celluxot szoktam tekerni a vékonyabb tengelyekre, hogy vastagabbak legyenek csapágyba is így van behézagolva a tollbetét azt hiszem.
(#) telectro válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Tényleg nagyon leleményes vagy. Várjuk a többi képet is.
(#) telectro válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Az ötlet jó, hogy fúrsz lyukat és szétvágod, csak én előbb szoktam szétfűrészelni majd össze csavarozom és úgy fúron bele a lyukat, mert így a fűrészlap vastagság nem zavar bele.

Viszont van a vizeseknek profi csőbilincsük. Van ebből olyan ami 43-52 mm között tud szorítani, szerintem az pont jó lenne neked.
(#) pipi válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Csak a csőbilincsnél, meg maga a bilincs aljának rögzítése a kérdéses
(#) mex válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A dremelt, ha vágásra, köszörülésre használom, akkor a képeken látható módon rögzítem. Anyaga 30mm textilbakelit.
(#) sunraw válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A csőbilincs legegyszerűbb módja, ha a menetes résszel szemben fúrsz rajta egy lyukat és ott rögzíted csavarral. Én legalább is így csinálom.
(#) sunraw válasza mex hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Mekkora belső átmérő kell a dremmelhez? Csak mert van hasonlóm acélból vagy 50 darab

Reggelről írtam Sir-nyeteg kollégának, de most nem találom.
(#) sunraw hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Már nem emlékszem, de valaki kérdezte a menetesszáras megoldást mozgatásra: Itt talál képeket, összereaktam egyet piciben. A csapágy 608 2Z, mindkét felén anyával, egy 22mm-re felfúrt apró anyában. Az a hatszőgletű hosszú anya, sima menetesszár toldó, jobb mint az anya mert jóval kisebbet kottyan és nagyobb felületen érintkezik a szárral. Igény szerint még zsírzószem is rakható rá.
(#) mex válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
47mm.
(#) pipi válasza mex hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Igen, ilyenre gondolok, de nincs anyagom, meg reszelővel nem tudnám így kifaragni Tudsz ajánlani ahol megcsinálják?
Köszi
(#) mex válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Egy valószínűleg olcsó megoldás (véleményem szerint), ha keresel egy bútorlapszabászattal foglalkozó műhelyt, vállalkozást, kisiparost, stb, és konyhai munkalapból legyártatod. A fúrást ebben az esetben célszerű telectro fórumtárs javaslata alapján készíteni. Az MDF lap elég erős, főleg 30mm vastagságban, biztosan rögzít egy kisgépet. A többi szóbajöhető anyag nem minden sarkon található, és a megmunkálása is gépműhelyt igényel.
(#) Sir-Nyeteg válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Volt a topikban egy törlés és elvesztettem a fonalat, pedig elég hosszú hsz-t írtam ide. Azóta nem tudom, hogy ki hol tart
Én ilyent tudok csinálni itthon: Bővebben: Link Hátránya, hogy csak 5mm-es vastagságban van anyagom. És még csak max 8mm mélyen tudok dolgozni...
Következő: »»   30 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem