Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   1 / 28
(#) Moris Grant hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
sziasztok. Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy hogyan kezdhetnék hozzá egy GPS+GSM modul programozásának. Szeretnék belelátni ebbe a témakörbe.

Ha tudtok magyar linkeket leírásokat akkor nagyon megköszönöm mert én nem igazán találtam. Bár lehet nem is jol kerestem a nem hozzáértésemből fakadóan.

(#) NickE hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Itt a fórumon külön-külön mindkettőről van topic.

GSM modul AT parancsok vezérelhető
GPS modul pedig többnyire NMEA formátumban küldi az adatokat.

Ha kiválaszod a GPS/GSM modul típusát, akkor ahhoz biztosan van adatlap, amiben részletesen le van írva minden lényeges dolog.

Mindkettő egyszerű soros porton történő kommunikációt jelent.

Konkrét kérdésre lehet, hogy hamarabb kapsz választ.
(#) Gafly válasza Moris Grant hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
GPS vagy GSM?
Nem mindegy

En ugy kezdenem hogy keresnem a neten a leirasokat.
Termesztesen Angolul lesznek talalatok leginkabb.

Angol nyelvu doksikat tudok adni...
(#) NickE válasza Gafly hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Valószínűleg azért írta így, mert léteznek 2in1 megoldások is. Persze ez a lényegen nem változtat.
(#) Moris Grant válasza NickE hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
1: Igen először isaz egybe integrált megoldások érdekelnének, de ha megvan hogy hogyan kell a két modult egymásra ultetni, akkor annak orulnék a legjobban...
Külön sokkal királyabb modulokat lehet kapni. (lsd: FALCOM)

2: A igen a forumokat vegigneztem. Nem szokasom esz nelkul forumot nyitogatni.
Eppen emiatt kiemelnem:
NEM VEZÉRELNI HANEM PROGRAMOZNI SZERETNÉM

Az lenne a lenyege az egesznek hogy adott idoszakokban vagy adott korulmenyek kozott kapjon csak aramot egy ket reszegyseg, vagy teljesen le tudjon kapcsolni es pl belső órára felébredni vagy beépített mozgásérzékelőre. Hétvégén pl ne mukodjon olyan aktívan mint hétköznap stb... Ilyen dolgokkal szeretném felprogramozni. hogy tudja magatol mikor mit szeretnek. Persze megadva ama lehetoseget, hogy pl sms-el tudjak poziciot kerni tole... gondolom ez sem egyszeru hogy megertse a gsm modul hogy az sms a raaggatot GPS nek szol es hogy tole vegyen egy adatot amit kuldjon...x szamra....

Ilyen miatt irtam ebbe forumba... De ha van megis valahol tobbnyire az alapoktol kiindulo resz akkor kerlek egy linket dobjatok mert nem talaltam. Köszönöm.
(#) NickE hozzászólása Aug 21, 2008 / 1
 
GSM modulokkal már elég régóta foglalkozom, GPS-el mostanában. Én a Siemens + Polstar párost használom. Ezekhez elég bő doksik vannak, ha érdekel, küldök.
(#) l_atti válasza NickE hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Melyik típust használod a Polstar-ak közül. Én is most kezdek foglalkozni ezekkel a GPS modulokkal,és azért érdeklődnék.Mik a tapasztalataid,több típust probáltál?
Nekem is GSM modulhoz kell.
(#) ciw válasza Moris Grant hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Üdv !

Akkor szerintem az Enabler II-nek kellene utánanézned, az t lehet programozni és pl UDP-s vezérlés gyárilag integrálva van benne.
A gyártó szerint külső vezérlőelektronika nélkül képes udp-n keresztül beadott parancsok végrehajtására.

Én csak egy mintaprogit írtam bele, ami ez egyik GPIO lábon lévő ledet villogtataja, attól függően, hogy milyen állaptban van a gsm hálózat.

Annyi előnye van még, hogy 2in1 modul társainál kisebb és a sim foglalatot a hátán hordozza.
(#) NickE válasza l_atti hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Polstar PGM-111. Ez kicsit régebbi típus, más fajtákat nem használtam. Azért tetszett ez, mert egyben van minden, (antenna, dobozolva, TTL és RS232 szinten is adja az adatokat) szóval nem sokat kell bajlódni a körítéssel. Ja, meg ilyenem volt olcsón, de már elfogyott. (pontosabban van még 2, de az már kell nekem)
(#) pici válasza Moris Grant hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Visszakérdeznék
Ezek a modulok egyben vagy külön-külön, de többnyire az "alaplapjára" specifikussan tervezett ARM proci van. Aminek többnyire nincs kivezetve a programozó lába. De ha igen, akkor se biztos, hogy fel tudnád úgy programozni, hogy bele tudj nyúlni az eredeti progiba és a Te progid is fusson...
Ezért szokták egy "külső" mikrokontrollerrel vezérelni őket és ezt kell felprogramozni. Az általad írt program fut a kontrollerben, ami vezérli a modulokat.
szerintem...

Vagy Te tudsz valami pluszt?
(#) Moris Grant válasza pici hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
nem.. de lehet kapni kulon és egybe modulokat program nelkul... emiatt erdeklodom.
(#) Rumcájsz hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a Tőletek!
Ma kaptam 2db GPRS-GSM modult.
Enfora gyártmány GSM0117MG702 a típusa (?) illetve GSM0206-91 C 046 felíratok szerepelnek rajtuk.
Létesik ezekhez valami doksi, adatlap, leírás?
Az enfora oldalon csak GSM0116 modult találtam említve, de doksi ahhoz sincs.
Ötlet?
(#) HG4FC hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok,

Van egy GPS modulom.

Annyit szeretnék tőle, hogy az RS232-őn tolja kifelé NMEA-ban az adatokat.

Hogyan kell egy új nem parametrizált modult feléleszteni?

Windows hyper terminallal próbálkozom.

A dokujában ilyen van pl.

Set Serial Port ID:100 Set PORTA parameters and protocol

Example 1: Switch to SiRF Binary protocol at 9600,8,N,1
$PSRF100,0,9600,8,1,0*0C

Köszi.
(#) HG4FC hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
A modul egy Global SAT ET-316A
(#) HG4FC hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok,

Saját kérdésemre válaszolok.

A mellékelt kis programmal minden paraméterét lehet programozni a GPS modulnak. Még a chechsum-ot is kiszámítja.

NMEA_161.zip
    
(#) Ricsi89 hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Helló!
Van egy SIM-508-as GSM/GPS modulom. A GPS részről szépen kapom már az adatokat, terminálprogramban kiír mindent. Viszont a GSM résszel nem tudok kommunikálni. Bármilyen AT parancsot beírok, visszajön ugyanaz. Zárlat nincs a vonalon, tehát nem ez a probléma. Nekem ötletem sincs, hogy miért dobja vissza ugyanazt a parancsot.
(#) HG4FC válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szia,
Azért kapod vissza a beírt parancsot. mert be van kapcsolva az echo (visszhang).

ATE0 echo ki
ATE1 echo be.

Hú de rég volt! Üdv. Tóni
(#) HG4FC válasza HG4FC hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ja és a jó hírt kifelejtettem!

Bekapcsolt ECHO esetén az eszköz küldi vissza a kapott parancs echoját.

Több infó a Hayes parancsokról. http://en.wikipedia.org/wiki/Hayes_command_set.

Az ATI1-9-ig kiadása sok mindent elárul az eszközről. Üdv. Tóni
(#) Ricsi89 válasza HG4FC hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Helló!
Beírtam, de akkor sem kapok vissza semmi mást, csak az elküldött kódot.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Na sikerült beüzemelni, már csak az SMS írást kellene megoldani. Az itt lévő alapján próbáltam ,de mindig valami errort dobott vissza. Bővebben: Link
A GPS meg ilyen jeleket dobál ki magából. Szerintem ez egy kicsit hiányos, a neten látott kódok értelmezései alapján.
(#) pici válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
A GPS jel (NMEA) teljesen jó.
Csak ugye a szobádban nem lát egyetlen műholdat sem.
Ha van műhold lesz kusza adat is.
(#) HG4FC válasza pici hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Így igaz.

Tegyél rá egy külső antennát, azt lógasd ki az ablakon és lesz jel. Én is így csináltam.

GPS vevő projektem linkje. http://radioamator.ceger.hu/htm/gpsrec.htm

Üdv. Tóni
(#) Ricsi89 válasza HG4FC hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
No úgy néz ki, hogy az antenna a ludas. Lehet, hogy aktív antenna, amit kaptam hozzá és meg kell majd tápolnom. Érdekes volt, hogy kint sem látott holdat, erre rádugtam egy gsm antennát és egyből jó is lett. megkérdem a tulajt, hogy milyen antenna ez és ha aktív, akkor majd megtápolom a modulon keresztül és akkor tuti jó lesz. A gsm antennával látott holdat és a pozíciómat is sikeresen megadta.
(#) tibcsi62 hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni egy GPS hibával kapcsolatban. BluePanther V350 a készülék típusa és windows CE Core 5.0 van rajta. Az a gondom vele, hogy csak a logó jelenik meg a kijelzőn és nem tölti be az alapdolgokat sem. Fizikailag nem sérült. Próbáltam USB-én keresztül de mivel, hogy nekem windows 7 van a régebbi USB illesztőprogram nem kompatibilis ezzel. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, tanácsa azt megköszönném !
(#) sydny2010 hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Üdv! Van egy Wireless CPU Q2686 típusú GSM GPRS modulom. Be lehetne ezt valahogyan úgy programozni, hogy GPIO portjait SMS-el tudjam ki -be kapcsolgatni, illetve bemenet változásra SMS-t küldjön? Előre is köszönöm a választ, segítséget!
(#) color válasza tibcsi62 hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Flasheld meg és jó lesz.
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!
SIM-508-as GSM/GPS modulnál hogy lehetne a gps résszel kommunikálni? Az eddig megvan, hogy ontja magából az adatokat, de az adatlapban ír pár dologról, amit lehet állítani, viszont ezen kívül semmi konkrét dolgot nem ír. Igazából az lenne a lényeg, hogy ne öntse magából az adatokat, csak ha lekérem. Bár kétlem, hogy megoldható lenne, mert semmilyen parancsra nem válaszol. :no:
(#) pici válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia
Meg lehet oldani mindegyikben.
Be kell állítani az adatok frissítési idejét.
pl NMEA befele:
$PSRF103,00,00,00,01*24\r\n
$PSRF103,01,00,00,01*27\r\n
$PSRF103,02,00,00,01*26\r\n
$PSRF103,03,00,00,01*27\r\n
$PSRF103,04,00,00,01*20\r\n
$PSRF103,05,00,00,01*21\r\n

Ezzel a sorozattal kikapcsolod mind és nem ömleszt...

Van még a PBX, az bináris, nézz utánna, ha ez nem megy
(#) Ricsi89 válasza pici hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Helló!
Bocs a késői válaszért, de csak most tudtam ismét foglalkozni a dologgal. Beadagoltam neki a kódokat, amit írtál, de semmi reakció nem volt rá. Találtam egy doksit erről a modulról, ott írják, hogy NMEA protokollnál is tud fogadni adatot, de nem úgy néz ki. Bővebben: Link
Hiába küldök el bármit, nem csinál semmit. Be van kapcsolva, hogy a végén elküldje a CR+LF kódot is. Ezzel tudok is kommunikálni a gsm résszel, csak a gps nem akar szóba állni velem.
(#) evenger hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Remélem jó topicban keresgélek. Segítségeteket szeretném kérni gsm - gps - pic ügyben. Szeretnék vásárolni egy SIM548C típusú GSM/GPS modult (http://www.hestore.hu/prod_10029508.html), az egyetlen gondom hogy a képek alapján el sem tudom képzelni hogy hogyan tudnám illeszteni egy pic- hez. Láttam hozzá az adat csatlakozót (http://www.hestore.hu/termek_10024067.html), de ettől szintén nem lettem okosabb. Van valakinek tapasztalata hasonló témában? Tudnak netán ezek az eszközök soros kommunikációt? Lehet őket valamilyen módon illeszteni pic- hez? Nem (feltétlenül) kész megoldást keresek, csak mielőtt megvásárolnám szeretném körbejárni a témát.

Minden segítséget előre is nagyon szépen megköszönök!

Üdv!
Következő: »»   1 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem