Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PCI
 
Témaindító: Algee, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Algee hozzászólása Okt 24, 2005 /
 
A PC-nek a PCI csatlakozójának a kiosztását, címzését, elérését keresem
(#) pokot hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Nem akartam új témát nyitni emiatt,egyébként is rokonok...
ExpressCard/34 és 54 specifikáció kellene.Elsősorban lábkiosztás,mert úgy olvastam,hogy a kommunikáció PCI-express kompatibilis.előre is kösz.
(#) kobold válasza pokot hozzászólására (») Jan 8, 2008 / 4
 
Egy NI-s mérőkártya adatlapjában találtam lábkiosztást, kimásoltam.
A 34-es és az 54-es kiosztása egyezik, különbség méretben és formában van.
(#) thoger hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Sziasztok, van nekem egy ROBO-678n típusú CPU kártyám, azon egy nagyonspeciális PCI foglalat található. A kártya kézikönyve így nevezi:

-On-board 68-pin PCI device connector
Support one additional PCI device daughter board

A kézikönyv még a lábkiosztását is leírja, de maga a csatlakozó egyáltalán nem hasonlít egy PCI típusra sem.
Itt egy kép a foglalatról, a téma tárgya a "TEST 2 OK" matrica alatt található: KÉP LINK

A foglalat lábkiosztása: LÁBKIOSZTÁS

Tud valaki valamit mondani nekem erről a valamiről? A google tehetetlen az ügyben. Az is érdekelne hogy normál átlag PCI eszközhöz való átalakító lehetséges lenne e sima kábelezéssel?
(#) Juszuffe hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
sziasztok!!!
Van egy olyan jellegű kérdésem, hogy a laptop PCMCIA csatoló felületét át lehet e alakítani sima PCI slotra!?
A kérdést azért teszem fel mert a laptopban csak sima sztereó hangkártya van és szeretném használhatóvá tenni a Sound Blaster Audigy 2 ZS hangkártyámat. Hosszas keresgélés után a google ben arra jutottam hogy létezik ilyesmi csak 1000 dolláros áron. Ami elszomorított. Az ellenkezője létezik tehát PCI slotot alakít át a kártya PCMCIA slotra. Viszont azzal nem érek semmit Lényegében arra vagyok kíváncsi hogy a két csatoló felületet össze lehetne e házasítani úgy, hogy a hangkártyát használni tudjam!
Remélem tudtok segíteni.
Kellemes estét
Üdv: Juszu
(#) didyman válasza Juszuffe hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Mivel két eltérő szabványú csatolófelületről van szó, nem tdudod huzalozni. Bonyolult megoldás, olcsóbban kapsz Au2 ZS-t picimaci foglalattal.
(#) Juszuffe hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Értem!
Akkor valószínűleg felejtős a dolog
Köszi azért
(#) sirály12 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Használt már valaki pci-t valamiben? Egyelőre egy isa karit tervezgetek, de már tudom, hogy kevés lesz a sávszélessége, és olyan lapot is vadászni kell majd, amin még egyáltalán van isa.

Így pci-re gondoltam. Nagy sebességgel kellene 8 vagy még inkább 16 bites adatokat bevinnem pc-be.

Valakinek valami ötlete lenne esetleg?
(#) DanyyX válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia.

Úgy rémlik régen kísérleteztem isa-val csak félre kellett tennem valamiért, aztán közben el is avult. A nagy sebesség mit takar? Ki tudnád fejezni számokban?
(#) sirály12 válasza DanyyX hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Átlagban olyan 10-20millió minta/sec de néha kellene olyan 25-30millió minta/sec is. Ez persze 8 vagy 16biten, inkább 16.
Ahogy számolgatom az isa nem tud ennyit. 8MHz-es az isa, így felejtős.


Nem titkolt célom többek között egy pc-s szkóp.
(#) abcdabcd válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Állítólag a PCI nem egy túl egyszerű dolog, legalábbis az ISA--hoz képest, amit állítólag egészen triviális módon lehet kezelni, ezért lehet találni a neten több olyan kapcsolást ahol mikrokontrollerhez pl ISA hálózati kártyát kötnek közvetlenül egy slotot használva csak, megfelelően bekötve a kontroller lábaira, és működik, meg esetleg egyéb isa kártya is elképzelhető...
(#) sirály12 válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Épp ezért kezdtem el isa-val, csak azt hamar kinövöm, és kellene egy gyorsabb interfész a géphez. Az isa a maga 8Mhz-es frekijével kicsit lassúcska, és a legnagyobb gond, hogy csak régi lapokon van, így vadászni kell majd valami használható régi technikát, ami nem igazán tetszik.
(#) DanyyX válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
30 MSps 16 bites mintákkal számolva felfelé kerekítve 460Mbit/s. Első sorban én az IEEE1394 (FireWire) környékén nézelődnék. Szerintem egyszerűbb rá fejleszteni mint PCI-ra. Nézegettem PCI bridge adatlapokat, attól is függ a dolog hogy az ember mennyire tud programozni, de én a jelenlegi tudásszintemmel előbb próbálkoznék FireWire-el.
... vagy ethernettel.

Most hirtelen egy ilyet találtam:

Firewire interface with MPC8347 - RTOSCPU
(#) sirály12 válasza DanyyX hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Meggondolandó, elsősorban nem a csatolófelület a fontos számomra, hanem, hogy az adatok a gépben legyenek. Ennek utánanézem kicsit. Köszönöm.
(#) DanyyX válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Igazán nincs mit :wave:

Ha esetleg találtál valami használhatót, vagy jutottál valamire a témában akkor örülnék némi infónak, távolabbi terveim között szerepel nekem is PC szkóp és spektrumanál fejlesztése.
Egyelőre megvagyok az ebay-en vásárolt műszereimmel.
(#) abcdabcd válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Régi alaplapok közül ajánlom az ASUS P2B ill P3B szériáit, P2B nekem is van ez is P3as procikat is simán kezel az újabb P3Bsek meg nyilván...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem