Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-Neon, azaz CCFL inverter
 
Témaindító: Georgee, idő: Okt 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) ludy válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
mit,hogy?
(#) djzoleneer hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy kínai 1m flexiblis neon világítás. Egy motoron üzemelt(rövid ideig ) míg szét nem durrant a tranyó a vezérlő elektronikában. Magyarországon persze nem lehet kapni. Hála kadarist-nak megtaláltam a legmegfelelőbb helyettesítő tranyót. A probléma a következő:
a) a tranzisztor nagyon melegszik.
b) a neon nem világít.
2SD1616A adatlapja
2SD1207 adatlapja
Egy kis áramkörről van szó, megpróbáltam lerajzolni a kapcsolását. A neonra kb. 30V feszültség esik. Ez elég lenne neki? Mit kellene módosítani a kapcsolásban h működjön? És a tranyó melegedését hogyan lehetne megszüntetni? Minden segítséget szívesen fogadok.
(#) kadarist válasza djzoleneer hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia!
Egyáltalán jó még az a tranzisztor? Lehet, hogy nem véletlenül ment tönkre az eredeti tranyó.
(#) djzoleneer hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Szóval lehet h amivel helyettesítettem egyből kinyírta az áramkör? A trafó szépen "süvít(hangja van)" és a neoncsőre is jut feszültség, de nemtudom h elég e neki. A 30V és a 2.5kHz az csak az én mérésem.
(#) kadarist válasza djzoleneer hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Ha süvít, akkor még jó a tranyó. Az áramkör többi alkatrésze jó? Ha a kondik, ellenállások jók, akkor lehet, hogy a trafó zárlatos. Esetleg a neon nem hozzávaló, és beterhel.
(#) djzoleneer válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Hát mivel kínai cucc volt, lehet h nem hozzávaló a neon...kitudja.A többi alkatrész nem volt megégve. Vajon a tranzisztor melegedése és h nem világít a neon lehet összefüggés? Az ellenállások értékeit ha változtatnám nem érnék el nagyobb feszültséget a szekunder oldalon? De kérdés mennyivel és milyen irányban. Még tanuló vagyok a szakmában.

A neonnak nagyob feszültség kell 30Vnál nem?
(#) kadarist válasza djzoleneer hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Multiméterrel nem bírsz hitelesen mérni impulzusok feszültségét, ráadásul 50 Hz felett. Egyébként jóval több kell, mint 30 volt. Ha a neon nincs rákötve, akkor is sípol? Változik a hang terhelés nélkül?
(#) djzoleneer válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Ha nincs rákötve hangosabb a sípolás.
(#) kisedison hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Hello

Adott 4db CCFL cső, és kettő trafó. Egy monitorból valók. Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem amivel égetni tudom a csöveket teljes fényerőn, 12V-ról. A monitor tipusa (ha számít valamit) LG Flatron L1753S.

A válaszokat előre is köszi.
(#) didyman válasza kisedison hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Pont a trafó és a csövek a jellemző és drága hibaokok, az elektronika miért nem maradt meg mellé?
(#) kisedison válasza didyman hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ezeket úgy kaptam. ezért nincs hozzá semmim.
(#) kisedison hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
A problémát egy ideiglenesen megoldottam. kb. 18kHz - ról hajom a trafókat párhuzamosan, a kimenetük pedig sorosan van így meghajt egy csövet. Majd megpróbálom a normál frekiről, szerintem az kb. 60 - 70kHz körül lehet.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Nekem is van egy 2 tranyós inverterem, a bajom az hogy a 2 tranyó közül az egyik nagyon melegszik, szerintem 10 másodperc alatt meg is főne a tranyó. A trafó jó, és még újra is tekertem, így a menetzárlat teljesen kizárva.
Jelen pillanatban nincs ötletem miért csak az egyik tranyó forrósodik. Ha esetleg valakinek lenne azt megköszönném.
jó lenne egy oszci ránézni a jelre
(#) bbalazs_ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Csereld meg a ket tranyot (persze, ha azonos tipusuak). Ha igy is melegszik, akkor a melegedo tranyo nem zar/nyit rendesen, amig a masik teljesen zarva vagy nyitva van.
De kapcsolas nelkul tul sokat nem lehet mondani...
(#) dB_Thunder válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
A kapcsolás egyszerű: középmegcsapolt primér tekercs 10-10 menettel, a középmegcsapolás egy fojtón keresztül kapja a tápot. A tranyók bázisa 6,2k-s ellenállásokon kapnak bázisáramot, a két kollektor között van egy kondi is. Hasonlóan néz ki mint ez.
Némileg javult a helyzet, mert a visszacsatoló tekercs menetszámát megemeltem 4menetről 10,5 menetre, a "fél" primer menetszám 10. Most ifrz44 fetet használok tranyónak. Most a tranyók nem melegednek, de 2 voltra esik a fojtó után a feszültség, emiatt leég(ett) mivel nem bírt megküzdeni a maradék 10 volttal.
(mikor megkaptam akkor is a fojtó volt leégve..)
Viszont a neon teljes fénnyel megy és ment.
Gyanítom hogy csökkentenem kell a primér-szekunder menetszámarányt, azza hogy megháromszorozom a primér menetszámot...
(#) mefi01 hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Sziasztok kaptam 1 PC UV Neont, mindennel együtt...

A típusa: Revoltec LE-300-S-UV

Az a gondom vele, hogy túl gyenge a fényereje, meg néha így össze vissza villog...
Egyszer erősebba fénye asztán meg elhalványul és halványan megy tovább :S

Ittvan 2 kép róla, nem én fotoóztam de ugyan ez a típus ... azthiszem =)

jah és próbáltam már mind2 fénycső kimenetre kötni a neont, ugyanazt csinálja mindkét helyen :/


Segítenétek orovoslni a hibát?

kép1

kép2

Előre is köszi mindent =)
(#) mefi01 hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Pontosítanám az előző hozzászólásomat...

Amikor az 1. Neon kimenetre kötöm a fénycsövet akkor kiszámítahtatlanul világít, felerősödik, elhalványula fény...

Amikor a 2. kimenetre kötöm a csövet, akkor meg a tápfesz ráadásakor először erősen világít a cső, aztán meg 1 másodperc után elhalványul és úgy világít tovább :S

Üdv.
(#) bbalazs_ válasza mefi01 hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
A kettes a jo, annak ugy kell mukodnie.
Eloszor a leheto legnagyobb fesszel begyujtja, aztan kb 1 sec utan aramra szabalyozva beall ugy 5mA kornyekere.
Csereld meg a fenycsoveket. Ha viszi magaval a hibat, az egyes meg megjavul, akkor csohiba. Ha marad a hiba a helyen, akkor annak az oldalnak valoszinuleg a trafoja vagy a FET-je rendetlenkedik.
A kis kek nagyfesz kondikat is megprobalhatod osszekicserelni.
(#) dante01 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok!
Van egy neoncsövünk ami 3 havonta tönkremegy,és az okát kérdezném.
A neon az akváriumban van és magát a csőt éri a pára meg ilyenek.
elekrtomos ügyileg sima tekercs és gyújtópatron van benne.
Idegesítő hogy 3 hónap és kész.
Már azon jár a fejem hogy pár luxeon led megoldaná a problémát.
A neon úgy megy tönkre hogy megnyúlik a begyulladási ideje.most is épp már fél órája villogtatja a patron.
megint nincs itthon cső.ja a patron tuti jó mert vagy 6 darabbal próbálkoztam. a cső 15 wattos most épp tungsram,de mindegy a márka 3-4 hónap és vége.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv
Laci
(#) peppejoe válasza dante01 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Heló!
Fojtótekercs mekkora? Lehet az nyírja a csöveidet.
[OFF]Ha rám hallgatsz akkor veszel egy 45 centis armatúrát, általában a T8-asok is már elektronikus fojtóval vannak készítve. (Nekem már lassan egy éve üzemel két ilyen armatúra akváriumneonokkal és most fogom cserélni az egyiket illendőségből!!!)
(#) elite hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy 30cm es 12voltos neon csövem inverter nélkól éshogyhogyanlehetne müködésre bírni költségek nélkül. előre is köszönöm a válaszokat!


a neon ugyanilyen csak nincsen inverter.: http://autohifi-tuning.shp.hu/hpc/userfiles/autohifi-tuning/pckitsweb.jpg
(#) Georgee válasza elite hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szétnézel a kapcsolások között, ott találsz pár inverter rajzot, azt kell megépíteni. Legközelebb használd a LINK opciót!
(#) elite válasza Georgee hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
na* igen itt kezdődnek a dolgok, ennyire nemvagyok benn a témában , kapcsolásirajzot már néztem csak egykét dolog kivételével kínai az egész :/ az inverter megépitése nagy munka magamfajta tudatlannak ?


a linkért meg elnézést legközelebbfigyelnifogok
(#) pipi válasza elite hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Ha nem vagy jártas, megveheted a hqvideoban 1000ft körül, vagy bonthatsz scannerből, laptop lcdből
(#) Moderátor hozzászólása elite hozzászólására (») Szept 26, 2010
 
Idézet:
„a linkért meg elnézést legközelebbfigyelnifogok”

És még egy apróságra, a nagybetűs mondatkezdésre is ha kérhetnénk. Mint láthatod itt ezt betartjuk. (tartatjuk)
Köszönjük.
(#) dave500 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok! Vagy egy Sharkoon inverterem. Szinte minden cserélve van benne, a tarnzisztorok, kondi, mert valami tudatlan használta és elszált. Megcsináltam, most működik, de ezt gépbe nem teszem bele mert nagyon ronda. Arra gondoltam, hogy ha 12V helyett mondjuk 30-at kapna, kibírná-e? A tranzisztorok 2A-esek és 80V-osak. Ahogy számoltam kb 9KV kapnék így.
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia!
Mi a ronda? A külalakja?
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nem. A gyerek összetaknyolta, és szétégette nyákot. tranzisztorok kábellel vannak odaforrasztva. Inkább kísérletezgetésre használnám, végül is ingyen volt. Mennyit bír el max? 30-40V? Erre lennék kiváncsi...
(#) dave500 hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Na tehát akkor az a gondom, hogy megtekertem egy ferritmagos kis trafóccskát. primer 30 menet secunder meg 600 menet. Ha adok neki feszkót akkor egy pillanatra ráz. Itt találtam egy kapcsolást ami 555-ös ic kapcsolgat egy tranyót. Hát nekem semmit nem csinált, nem is melegedett, egyszerűen semmit. Egyáltalán milyen tranyó kéne?
(#) dave500 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2010 / 1
 
Az alkatrészeket beraktam a nyákba, ma megcsinálom az összekötéseket, amint működik, megmutatom hogy milyen. Bár ilyen tranyóm nincsen, majd keresek hasonló értékűt! Köszönöm a választ. Az 5-ös lábr is kell 10p-os kondi???
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem