Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   307 / 841
(#) R4v3n válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Akkor jó Csak biztos akartam lenni.
Köszönöm Szépen!
(#) Ghoost hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Kritika erte anno az oldalt, hogy keves elkeszult project kepe van megosztva veletek.
E hianyosagot potolandoan, teszem koze alkotasom.
Az altalam keszitett doboz Proli007 tapegyseget, illetve Alkoto fele muszereket tartalmazza.

Nagyon koszonom nekik a segitseget, amit a megepites alatt nyujtottak iranyomban.
(#) Alkotó válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Gratulálok!
A képek nem a legjobbak, de a fő gondom nem is ez, hanem én a belsejét is szívesen megnézném -csak kíváncsiságból-
Nagyon profinak látszik az oldalán lévő szellőzőrések sora. Gondolom nem reszelővel csináltad.
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szia Alkoto!

Koszonom a dicsero szavakat.
Csinalok jobb minosegu kepeket, de nem igerem mara.
meg a trafot rogzitenem kell ugy is, akkor szet szedem
A belsejet is lefotozom a kedvedert.
ne varj csodat, nem drot dzsungel, de nem is rendezett.

A szellozok valoban nem reszelovel keszultek.
(#) sirály12 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Többször is elhangzott, hogy a topikban felsorolt labortápok nem professzionálisak. Tudna nekem mutatni egy pár ilyen rajzot valaki, csak kíváncsiságból érdekelne. Meg, hogy miben jobbak mint mondjuk az itteni tápok.
(#) Hutflesz János válasza csibe2002 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
én építettemmég2002benegy tápeggységet ami1V -35Vigszabályozhaó és 3Atud nekem azota is lolmüködik a teljes dokut megtalálod az elektor1982decemberi számában :
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Alkoto keresenek eleget teve adom kozre a dobozkamban rejtozo alkatreszek osszeseget.

Ne kimeljetek!
(#) Alkotó válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szerintem fontos dolgok nem látszanak. Pl. az áteresztő elem(ek) mennyisége, és azok hűtési módja. Sejteni lehet bal oldalon egy kis alumínium darabkát a ventillátor előtt, de ránézésre nagyon "sovány".
A lényeg azonban csak az, hogy igényeid szerint működjön. Ha ez megvan, akkor semmi más nem számít.
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Egyetlen egy IGBT latja el az atereszto fokozatot.
igaz az nem a rajzon feltuntetett IRFZ44 hanem
1db IRFP460,
A tapegyseg 19.5V es 1.95A-t tud, igy nem veszes a melegedes. a ventillator csak a vegszuksegre van benne.
(#) ifeco3 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Meg építettem Attila86 kisebbik labortápját ahogy gondolom többen is. Viszont valamit elbaltázhattam vele. Ezért fordulok hozzátok mert én igen csak amatőr vagyok. Majdnem jó lenne, mert a szabályzás működik, a feszültség is csak a kijelző nem akar működni rendesen.
Csak annyit jelez ki hogy 166.8. Nem változik akkor sem ha a potikat állítom. A feszültség az szabályozható rendesen. Viszont az R17-es 1K-os ellenállás melegszik, más nem. Szerintetek merre keressem a hibát. Minden tanácsot szívesen fogadok.

Üdv: Fecó
(#) Frankye válasza ifeco3 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Általános szabály ennél a fajta kijelzőnél, hogy rendkívül alaposan (!) meg kell tisztítani a gyanta maradványoktól is. (Megjegyzem: Én is megépítettem, a működésével nem volt semmi gondom, "atomstabil" volt, de a kijelzőt nekem sem sikerült felélesztenem.)
(#) proli007 válasza ifeco3 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Hello!
Az oszcillátor áramkörénél kellene körülnézni, a 38-39-40-es lábak körül. (zárlat/alkatrész értékek)
üdv! proli007
(#) enree hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Az alábbi táp leírásában ez szerepel:
Idézet:
„Az R8 értékének változtatásával nagyobb áramra is kibővíthető a kapcsolás, de akkor a Graetz-et, az áteresztő tranyót ennek megfelelően változtatni, duplázni kell.”

Mekkorára kellene az ellenállást változtatni és milyen tranzisztort kellene használni, ha azt szeretném, hogy körülbelül 2A-t tudjon a szerkezet.
E.
(#) kadarist válasza enree hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Ohm-törvénye alapján--> fele értékű ellenállás kétszeres áramot jelent
(#) enree válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors választ, tranyóra is van valami tipped, esetleg konkrét javaslat?
(#) kadarist válasza enree hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A 2N3055 teljesen jó lesz 2A-es áramra.
(#) enree válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Akkor nagyobb Graetz, 15Ohm 5W + 2n3055, szép hűtéssel és mehet a 2A?
Mást nem kell nagyobbra cserélni?
(#) kadarist válasza enree hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az R8-at (0,33 ohm)kellene felezni, és így olyan 0,16 ohm-ra jön ki az értéke.
(#) blaci hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Üdv!

Megépítettem Attila86 labortápját, és vannak vele gondjaim. Próbáltam volna feszültségeket mérni, de egy kicsit béna voltam, és a T1-T3-ra szerelt hűtőbordát összezártam R1-el. Ez ugye nem lett volna gond, de a hűtés szigetelés nélkül lett felszerelve. Azóta a kimenetre nem megy feszültség, ebből feltételezem, hogy valamelyik alkatrész elpusztult. Füst nem volt, de gondolom, ez nem feltétlen szükséges. Kérdésem, hogy ezek alapján meg lehet mondani, melyik alkatrész(ek) cserélendő(k) vagy marad a kiforrasztom-bemérem móka? A beültetés: Link
(#) Hetope hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Aki nem szereti az IC-ket azoknak küldök egy labortáp rajzot. Ezt a hetvenes években építettem meg 1-1 ben de aki meg akarja csinálni azt javaslom hogy az áteresztő tranzisztorokat válsa ki jobbra mert ezek nálam piszkosul melegedtek és azóta csak szekrénygomnak használom őket és mondhatom hogy annak kiváló!
(#) kadarist válasza Hetope hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Nagy méretben is be tudnád küldeni? Kép méretezés kikapcsolással.
(#) Hetope válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Megprobálom de anyira nem ismerem a Photoshop programot hogy mentéskor át tudjam állítani a méreteket viszont ha beolvasom akkor igen. De azárt kárek egy kis segíteáget ás ha meglessz akkor jelenkezem. Na volt vele gond mert szerintem a cég készakarva vitt bele hibát mégpedig azt hogy felcseréltek 2 alkatrészt . Így ahogy leközölték éveken át a táp a terheléstől függően csinálta a fűrészjelet! Fel kell cserélni a poti(r15) és az elkó(c3) bekötési pontjait ! Majd mindjárt inkább ujra szkenelem de most csak a rajzot .

séma.jpg
    
(#) kadarist válasza Hetope hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Itt állítsd be a méretezés kikapcsolását.
(#) Hetope válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Köszi most már értem de már ujra küldtem ami szerintem jobb lett csak az a gond hogy a háttér világos kák és szürke apró pontokbúl van és ezért nem lehet tökéletesebb javítást csinálni úgy hogy a rajz ne sérüljön ! Csak az alkatrészek feső pontjait kell felcserélni! Át lett dolgozva az első oldal is

HVB.jpg
    
(#) kadarist válasza Hetope hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Köszönöm, így már leolvashatóak az alkatrészek értékei.
(#) enree válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nem tudom, miért 33at osztottam kettővel
látod, milyen jó, hogy rákérdeztem, köszi, hogy javítottál!
(#) Alkotó válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ide már én is felraktam jó régen. Nem a legstabilabb a feszültségtartása hosszú távon, de nálam ma is működik belőle 2 példány mindennapi használatban (közel 20 éve)
(#) pruky hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Tisztelt Forumtarsak.
Vegre En is a vegere ertem ennek a topicnak, osszegyujtottem mindent amire szugsegem lehet es ugy dontottem, hogy megepitem a Pioneer altal tervezett Alkoto atrajzolata alapjan v2.7.1 Labortapot , csak lenne par kerdesem ill. keresem :
Pioneer - az altalad irt hsz.(#704402) -ban leirod,hogy az aramkorlatot nem lehet lejjebb allitani mint 20-30mA.
Ezert az R23 elhagyhato, ill. az R12 5.6kohm-ra novelheto-e alapbol?
Alkoto - szeretnem elkerni a tapegyseg terveit *.LAY formatumban ha nem problema, a 3 ill. 4 tranzisztoros valtozatot is, mert meg nem tudom hany amperes a torroidom (meg utanna kell nezzek hogyan lehet kideriteni mert nem ir rajta semmit amugy 2*24V/2*12V/6V )
Elore is koszonom.
U.I. - elnezest kerek az ekezet nelkuli szovegert de EN billentyuzetem van es nem vagyok megszokva hogy Magyarul irjak
(#) Alkotó válasza pruky hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Semmilyen munkafájlt nem adok ki.
Döntsd el mire van szükséged, és elküldöm a vonatkozó nyákrajz "képét". Ez szélsőségesen nagy felbontású, alkalmas lehet a házi nyákgyártási technológiák bármelyikéhez. Illetve ha igényled, kész panelt is tudok küldeni.
(#) marksman hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Valakinek megvan az AX-3005D tápegység ?
Mi a véleményetek róla, jó minőségű vagy gagyi ?
http://www.hestore.hu/termek_10025554.html
Következő: »»   307 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem