Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 120
(#) kistehenke válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Egyszerűen a membránt kézzel nyomd be gyakorlatilag nem szabad neki felütközni. Ha mégis akkor az a baj,és a lengő valóban hosszú. Minél nagyobb a hangszóró általában annál kisebb a löket.
(#) R4v3n hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy 5.1es labtec PC hangfalrendszerem.
A jobb első hangszóró rá lett dugva egy DVD lejátszóra, amióta ez megtörtént azóta recseg... Valahogy megtudnám javítani ezt a hangszórót vagy inkább vegyek újat? (gondolom ez lenne az egyszerűbb és a jobb)
Tudnátok tippeket adni a javításra, illetve arra hogy hol tudnék egy ilyen hangszórót beszerezni ami ebbe a hangfalba jó?
Mindegyik hangfalban csak egy hangszóró van, mellékelek képet róla.
A hangszóró hátuljára ez van írva: EDF 73-7 (4ohm) 20040901
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) cimopata hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Üdv fórumozók!

Pont a legjobbkor, szilveszter előtt derül ki hogy "kerreg" a "15"-s KICKER szubhangszóróm, már kis hangerőn is.
Nos nem pazaroltam az időt, nagynehezed de szétkaptam és összvissz annyit látok, hogy a tekercsek (kb 10 menet) középtájt kicsit lötyögnek. Ez okozhatta a problematikát?

Vagy lehet valami szemét került a mágneskörbe.

Mivel lehetne megragasztani ami bírja a hőt?

üdv!
(#) voodoo válasza cimopata hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
"Mivel lehetne megragasztani ami bírja a hőt?"

Palmatex. Ajánlom. Használatánál vigyázni kell arra, hogy hirtelen folyékony és nyúlik-ragad, mint a rágó. De ha megszárad akkor keménysége körülbelül hasonlítok: műanyagos állag. Hőálló
(#) cimopata válasza voodoo hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Gondolom a lehető legjobban elegyengetve, hogy ne érjen majd a mágneshez.

Node a palmatex rugalmas, ide nem valami keményebb kellene, mint pl a lakk?
(#) sound.man válasza voodoo hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Tekercset Palmatex-el? Érdekes én 100%, hogy nem csinálnám vele. Valami két komponensűt nézz szerintem ami hőálló, általába ráírják, hogy meddig hőálló.
(#) gulyi88 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Túl kemény se jó, mert ha az törik, akkor a vezeték is szakadhat. palmatex kb olyan állagú lesz, mint a 30°C-os szurok. (ragasztó tömege biztos megváltoztajta a hsz jellemzői. minimálisra kell törekedni)
(#) skero válasza cimopata hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szerintem jó lenne valami impregnáló lakk! Az a gond ,hogy a legtöbb "beégetés" útján köt meg. Ezek az anyagok nagyon jól tapadnak és ridegre kötnek ,de melegedéskor kicsit vissza lágyulnak ,így nagyon jó tapadást biztosítanak különböző anyagok hőtágulásával szemben is.
(#) cimopata válasza skero hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Utána nézek milyen anyagok, lakkok vannak itthon.
Esetleg sima lakk ha van az megfelelő (spray)?
(#) skero válasza cimopata hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nem valószinű szerintem ,hogy a sima lakk jó mert általában az tűzveszélyes (lehet ,hogy tévedek). Én sokat impregnáltam (nem lengőcsévét ,hanem más tekercselt anyagokat) mártásos ,vákum és gyantás impregnálással. Az előbbi kettő (mártásos és vákum) lakkal történő impregnálásban epoxy alapú lakkokat használtunk ,melyeket 170 fokos hővel aktivizáltunk.
(#) hugi00 válasza skero hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Gyorkotesu lakkot nyugodtan hasznalhatsz.
Minnel vekonyabb retegben.
- ha tul suru higitani is lehet, igy vekonyabb retegben tudod felhordani.

Ha budapesti vagy, tudok adni olyan lakkot vagy epoxygyantat, amit en hasznaltam hasonlo celokra.
(#) skero válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm ,de nem nekem van rá szükségem hanem Cimpotának. félrecímezted
(#) shalafi.66 válasza cimopata hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Azért annyit legalább érdemes lett volna megkérdezni itt a többieknek, hogy mit is ragasztunk mihez, mert nem mindegy, milyen anyagokról van szó.
(#) shalafi.66 válasza R4v3n hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mindent meg lehet javítani, de valószínűleg nálad most érdemesebb keresni egy hasonló méretű 80mm körüli hangszórót. Ha a lengőcséve sérült, nem valószínű, hogy meg tudnád javítani.
(#) hugi00 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
[OFF] Ott a pont !

Nekem is voltak problemaim PP muanyaggal.
- ehez te mit hasznalsz ?
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mindegy, mert kiskereskedelmi fogalomban nem kapható egyik ragasztó sem, amit én vagy a fehérváriak használnak.
(#) atgyuric hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Genius HS-SW 5.1-es hangfalszettem, kb 3-4 éves. Eddig semmi gond nem volt vele. Mostanság a mélynyomóból készenlét alatt, amikor a kis piros led világít mély halk zümmögésre vagy búgásra emlékeztető hangot lehet hallani állandóan ami bekapcsolás után is megmarad. Az lenne a kérdésem, h házilag ez javítható? Elkók száradhattak ki? Eddig még nem szedtem szét, gondoltam elősször kérdeznék a tőlem okosabbaktól. Páka, multiméter stb alap dolgok vannak itthon. Előre is köszönöm.
(#) shalafi.66 válasza atgyuric hozzászólására (») Jan 6, 2011 / 1
 
Nem hiszem, hogy kellene, a zaj inkább mechanikai, a trafótól jön. Bár biztonságból megpróbálhatod leválasztani a hangszórót, hogy akkor is hallható-e.
(#) DannyL16 hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!
a papírperem vagy a gumiperem ad "kopogósabb" mélyet? Nekem van egy gumiperemes hangszóróm ami elég lágy mélyet ad.... van egy másik hangszóróm ami sajnos leégett újratekercseltem de semmi :/ ennek papír/vászon széle van és a membrán is szép állapotba van ezt szeretném átrakni a másik hangszórómra..
(#) shalafi.66 válasza DannyL16 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nem az anyagoktól függ, hanem attól, hogyan használják az adott anyagot, és milyen lesz a T-S arány.

A műtét nem biztos, hogy jó ötlet, nem lehet bármilyen hangszóróra bármilyen membránszélt ráragasztani.
(#) Lalle válasza atgyuric hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Ha eddig nem csinálta és púpos a elko cseréld ki,
habár nem mindég van látható jele
Az én hangfalszettemben nem láttam hibát az elkokon
de csere után megszünt a nyiszogás,nyuszogás.
(#) DannyL16 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Oké értem akkor leteszek róla...
Nem nagyon értek hozzájuk de azt észrevettem hg kocsiba meg házimozikba gumi/habosított gumi van de a diszkó hangfalak egytől egyig vászonszélűek. Hangosításra miért jobb a vászon/papír szél mint a gumi? Bocs a hülye kérdéseimért de nem értem
(#) krisztianAMG hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Videotom hangszórónál jelentkezett az alant látható próbléma...lehet ezt házilag vagy akár szervizileg javíta(t)ni?
(#) kistehenke válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Helló!
Természetesen lehet javítani! Házilag elsőre nem biztos hogy sikerülni fog!
(#) Lalle válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia

Persze hogy lehet. Nem lesz ugyan olyan színű a perem,de üzemképes lesz.


Egy hangszoró kereskedést felkeresel és megadod a méretet ha szerencséd van ad is egyett csak fel kell ragasztani.
Csak ügyesen mert a cséve és a mágnes között
a légrésnek meg kell maradni!
(#) kistehenke válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Azért nem egészen csak fel kell ragasztani. Aki nem gyakorlott már a szétszedésnél problémákba ütközhet és talán már pillét is cserélni kell. A légrés nemfog megváltozni hacsak a mágnes el nem mozdul de ez más dolog. A tekercset kell központosan vissza helyezni.
(#) shalafi.66 válasza DannyL16 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nagyjából megszokás kérdése, de régebben azért választották a textil membránszéleket, mert kisebb a tömegük, és viszonylag sokáig egyben maradnak, változatlan paraméterekkel, ha megfelelően készítik el.
(#) shalafi.66 válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nem ilyen egyszerű a történet, ugyanis a legtöbb helyen árult kínai SAL habszélekkel csak elrontani lehet a hangszórót, megjavítani nem.

krisztián, a hangszóróhoz való habszélt fehréváron a H2000-nél találsz, pillét Videotonnál nem kell cserélni, ha időközben nem érte semmilyen deformáló hatás, akkor a központosságal sem lesz baj, némi mozgatás után a lengőrendszer középre húzza a csévét.

A lényeg, hogy a régi ragasztót és membránszélt maradéktalanul el kell távolítani, utána jöhet a ragasztás.
(#) Lalle válasza kistehenke hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Az hogy a mágnes és csévetest közötti légrés vmennyit változik márpeddig biztos fog hangszoró függő
És számít mert nem 100%-os a hangzás

Ha egy kicsit elhuzza a mebránt ragasztás közben halk hangerőnél zizzeni fog, persze ha tapasztalatból csinálja és úgy ahogy kell
(porvédő le, központosítás rögzítéssel, ragasztás "idő", rögzítés oldása , porvédő vissza)ez nem fordul elő
(#) shalafi.66 válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
A porvédőt nem jó ötlet levenni, mert sérül az eredeti ragasztás, emiatt pedig a középtartomány. És megfelelő anyagok hiányában, otthoni körülmények között nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot.

Ui: a mágnes és csévetest között nem a légrés van. nem is lehet, mert ez nyitott mágneskör.
Következő: »»   27 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem